Zmodyfikuj menu administracyjne WordPress do swoich potrzeb

Zmodyfikuj menu administracyjne WordPress do swoich potrzeb


Każde menu administracyjne WordPress wygląda tak samo po instalacji. Może to być dobre, jeśli pracujesz w różnych witrynach obsługiwanych przez nasz ukochany WordPress, ale jeśli tworzysz blog dla klienta, możesz zmodyfikować menu administratora, aby uzyskać niepowtarzalny wygląd.

Chociaż na pulpicie nawigacyjnym WordPress nie ma tak wielu opcji, nadal możesz dość łatwo zmieniać rzeczy na własną rękę. W dzisiejszym przewodniku pokażemy kilka szybkich wskazówek, które pomogą Ci zmodyfikować menu administracyjne WordPress zgodnie z Twoimi potrzebami:

 • Zmień układ menu administratora WordPress
 • Jak dostosować menu administratora WordPress
 • Jak zmienić kolory w menu administratora
 • Jak zmieniać kolory w menu administratora bez wtyczek

Zmień układ menu administratora WordPress

Gdy zaczniesz dodawać nowe wtyczki i funkcje do swojego systemu blogowania, będziesz nadal układać ikony w menu administratora i możesz łatwo skończyć z mylącym menu, w którym autorzy nie będą mogli znaleźć swoich postów lub galeria, aby dodać nowe obrazy.

Wtedy zaczniesz myśleć o zmianie kolejności ikon. I właśnie wtedy prosta wtyczka będzie dla Ciebie doskonałym asystentem.

Menedżer menu administratora

CENA: za darmo

Menedżer menu administratora

Po zainstalowaniu tej bezpłatnej i lekkiej wtyczki otrzymasz tylko jedną opcję. I to jest opcja edycji menu.

Jeśli naciśniesz przycisk, twoje menu przechodzi do „budowy” i możesz swobodnie przenosić elementy. Przeciągnij i upuść elementy menu i podmenu oraz utwórz menu, które najbardziej Ci odpowiada. Czy chcesz, aby link „Nowy wpis” znajdował się tuż obok „Nowa strona”? Możesz to zrobić. W rzeczywistości możesz zmieniać układ elementów w dowolny sposób. Możesz przeciągnąć element menu najwyższego poziomu do podmenu i odwrotnie, więc dlaczego nie miałbyś pozycji „New Post” wiszącej samotnie zamiast umieszczania jej w podmenu? To Twój wybór.

Jeśli nadal nie masz pewności, dlaczego ta mała wtyczka jest tak fajna, spójrz na film demonstracyjny.

Jak dostosować menu administratora WordPress

Podczas gdy frontend WordPressa jest wysoce konfigurowalny i dosłownie masz nieograniczone opcje dla swojej strony, backend, tj. WordPress Dashboard jest nieco ograniczony i w zasadzie utknąłeś z tym, co masz.

Ponieważ w WordPress istnieją wtyczki do prawie wszystkiego, dlaczego nie byłoby takiej, która pozwoliłaby Ci dostosować obszar administratora? Cóż, jest i nie tylko jeden.

Jeśli interesujesz się kodowaniem, możesz nie być zainteresowany tą częścią przewodnika, ponieważ nie pokażemy Ci kodu stojącego za wtyczką, a jedynie krótki przewodnik, jak skonfigurować wtyczki i łatwo zmienić projekt swojej obszar administracyjny. Ale prawdopodobnie tego właśnie chcesz, prawda??

Dash klienta

CENA: za darmo

Na początek możesz zmienić menu administratora dla siebie lub innego użytkownika. Można to łatwo zrobić za pomocą tej bezpłatnej wtyczki, w której możesz zmienić całe menu, które widzisz podczas pracy na blogu WordPress. Na przykład możesz dodawać nowe elementy menu, usuwać te, których nie potrzebujesz lub nie chcesz udostępniać dla określonej roli użytkownika, możesz zmieniać ikony itp. Jak to zrobić? Zaczynajmy:

 1. Iść do Wtyczki -> Dodaj nowe
 2. Zainstaluj i aktywuj wtyczkę Client Dash
 3. Nawigować do Ustawienia -> Dash klienta
 4. Na drugiej karcie wybierz „Menu”
 5. Wybierz rolę użytkownika i kliknij „Dodaj menu”

W tym miejscu rozpoczyna się dostosowywanie. Po zakończeniu tworzenia nowego menu przez wtyczkę zobaczysz ekran tak, jak wygląda teraz. Tutaj możesz dodawać lub usuwać elementy menu, wpisywać nowe etykiety, a nawet zmieniać standardowe ikony. Bez względu na to, czy jest to typ postu, który chcesz dodać, czy może niestandardowy link, Client Dash pozwoli ci to zrobić. Przeciągnij i upuść elementy i utwórz spersonalizowane menu, które przyspieszy pracę.

Edytor menu administratora

CENA: bezpłatnie / 19 USD
PRÓBNY

menu-editor-pro

Chociaż jest bardziej popularny niż wspomniana wcześniej wtyczka, Admin Menu Editor jest dostępny w wersji darmowej i premium, więc będziesz musiał kupić licencję, jeśli chcesz wszystkie dodatkowe funkcje. Nie ma dużych różnic między wtyczkami, a Edytor menu administratora daje również możliwość zmiany układu menu dla siebie lub dowolnej innej roli użytkownika, po prostu przeciągając i upuszczając menu i podmenu tam, gdzie chcesz..

Możesz zmieniać prawa dostępu, ikony i tytuły dla wszystkich menu, eksportować je i importować, a nawet używać skrótów. Sprawdź wersję demonstracyjną wersji PRO, aby zobaczyć prawdziwą moc tej wtyczki.

 1. Zainstaluj Edytor menu administratora i aktywuj go
 2. Nawigować do Ustawienia -> Edytor menu (PRO)
 3. Wybierz rolę użytkownika, którą chcesz edytować, i skonfiguruj menu tak, jak chcesz
 4. Zapisz zmiany

Jak zmienić kolory w menu administratora

Jeśli chodzi o dostosowywanie, możesz zmienić wygląd swojego obszaru administracyjnego. Domyślnie dostępnych jest 8 schematów kolorów które możesz wybrać dla swojego profilu. Ale może nie lubisz standardowych kolorów lub chcesz, aby pasowały do ​​kolorów w Twojej witrynie. I właśnie tam potrzebujesz więcej opcji?

Istnieją różne sposoby zmiany schematów kolorów w menu administratora. W tej części artykułu, pokażemy ci dwie wtyczki który może zrobić świetną robotę – możesz zainstalować prostą wtyczkę, która doda osiem kolejnych schematów kolorów lub będzie grać z próbnikiem kolorów w drugim.

Schematy kolorów administratora

CENA: za darmo

Schematy kolorów administratora

Jeśli nie musisz wchodzić w szczegóły i samodzielnie wybierać każdy kolor, możesz wypróbować tę prostą i darmową wtyczkę. Musisz po prostu zainstalować schematy kolorów administracyjnych i wtyczka automatycznie doda 8 nowych schematów kolorów które można znaleźć w opcjach użytkownika:

 1. Zainstaluj wtyczkę Admin Color Schemes i aktywuj
 2. Nawigować do Użytkownicy -> Twój profil
 3. Pod Admin Color Scheme wybierz nowy schemat, którego chcesz użyć

Generator schematów kolorów WordPress Admin

CENA: za darmo

Wspomniana wcześniej wtyczka doda tylko 8 schematów kolorów, ale jeśli chcesz mieć kontrolę nad każdym kolorem w schemacie, będziesz potrzebować więcej opcji. Niestety, ta wtyczka została usunięta z oryginalnej strony internetowej, co pozwoliło ci wybrać kolory bezpośrednio z przeglądarki, ale nadal możesz pobrać tę wtyczkę i zainstalować ją ręcznie.

Wykonaj kilka następnych kroków, a za minutę lub dwie otrzymasz niestandardowy schemat kolorów administratora (lub jeśli jesteś podobny do nas, możesz poświęcić godzinę, zanim znajdziesz idealną kombinację kolorów).

 1. Pobierz WordPress Admin Color Scheme Generator
 2. Zainstaluj i aktywuj wtyczkę
 3. Twórz własne schematy, wybierając kolory

Jak zmieniać kolory w menu administratora bez wtyczek

Zamiast instalować dodatkowe wtyczki do zmiany kolorów w menu administratora, w tej części, nauczymy Cię, jak zmieniać schematy kolorów, po prostu wstawiając następujący kod do swojego functions.php i samemu stworzyć prostą wtyczkę.

Za pomocą tego kodu możesz wybrać dowolne kolory, ale zamiast wybierać jeden z próbnika kolorów, będziesz musiał napisać szesnastkowe trojaczki koloru. Możesz je uzyskać, używając dowolnego próbnika kolorów – od Paint do Photoshopa lub dowolnego internetowego próbnika kolorów.

 1. Przejdź do pliku functions.php
 2. Wklej następujący kod na końcu:
 3. funkcja additional_admin_color_schemes () { // Pobierz katalog motywów $ theme_dir = get_template_directory_uri (); //Ocean wp_admin_css_color ('isitwpcolor', __ ('Is It WP'), $ theme_dir. „/admin-colors/isitwp/colours.min.css”, tablica („# ed2a0c”, „# 000000”, „# 738e96”, „# f2fcff”) ); } add Działalności („admin_init”, „additional_admin_color_schemes”);
 4. Za pomocą następnego kodu uaktywnij nowy schemat kolorów:
 5. funkcja set_default_admin_color ($ user_id) { $ args = tablica ( „ID” => $ identyfikator_użytkownika, 'admin_color' => 'isitwpcolor' ); wp_update_user ($ args);

  }
  działanie dodatkowe („user_register”, „set_default_admin_color”);

  Niestety jeszcze nie skończyliśmy. Po tym kroku musisz wkleić inną funkcję, aby zmienić etykietę nowo utworzonych schematów kolorów, aby działała

 6. Wklej następujący kod:
funkcja rename_fresh_color_scheme () { globalne $ _wp_admin_css_colors; $ color_name = $ _wp_admin_css_colors ['fresh'] -> name; if ($ color_name == 'Default') { $ _wp_admin_css_colors ['fresh'] -> name = 'Fresh'; } zwraca $ _wp_admin_css_colors; } add_filter ('admin_init', 'rename_fresh_color_scheme');

To był ostatni krok w tworzeniu niestandardowego schematu kolorów bez instalowania dodatkowych wtyczek. Chociaż może to być trochę bardziej czasochłonne, nie będziesz musiał przejmować się tą dodatkową wtyczką zainstalowaną na WordPressie.

Wniosek

Dostosowywanie menu administracyjnego WordPress nie będzie pierwszą rzeczą na liście rzeczy do zrobienia, ale zdecydowanie jest to coś, o co powinieneś zadbać, jeśli zamierzasz pracować na swojej stronie przez dłuższy czas. Dzięki dostosowanemu menu różne ikony lub zestawy kolorów mogą ułatwić pracę. Stworzy również ten wyjątkowy klimat dla wszystkich użytkowników, którzy mają dostęp do backendu.

Jeśli więc masz kilka minut do stracenia, przejrzyj ten artykuł i zmodyfikuj menu administratora.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map