Zmodyfikuj funkcje wyszukiwania w swojej witrynie WordPress

Zmodyfikuj funkcje wyszukiwania w swojej witrynie WordPress


Gdy zaczniesz pisać i gromadzisz więcej niż tylko kilka artykułów, masz nadzieję, że więcej odwiedzających odwiedzi Twoją witrynę. A kiedy tam dotrą, odwiedzający będą chcieli tylko najlepszej treści, a to prawda, jeśli są zainteresowani tematem. Więc nawet jeśli zawęzisz pole i napiszesz tylko o, powiedzmy, grach komputerowych, a nie wszystkich grach wideo, ludzie nadal nie będą zainteresowani każdym artykułem, który napisałeś do tej pory.

Oprócz linków i rekomendacji twoich lub innych odwiedzających, będziesz chciał dać swoim użytkownikom możliwość przeszukiwania twojej witryny.

W ten sam sposób, w jaki użytkownicy wyszukują w Google, aby dostać się do Twojej witryny, chcesz, aby mogli przeszukiwać również Twojego bloga. Tak, domyślna funkcja wyszukiwania jest już zintegrowana z WordPress. Ale jeśli próbowałeś z nim pracować, prawdopodobnie zauważyłeś, że nie jest tak dobry, jak sobie wyobrażałeś, mimo że poprawiał się przez lata.

Aby więc jeszcze bardziej ulepszyć funkcję wyszukiwania, w tym artykule pokażemy:

 • Najlepsze wtyczki wyszukiwania dla WordPress
 • Jak zmienić domyślną informację o adresie URL wyszukiwania
 • Jak wyszukiwać posty wyłącznie według tytułów
 • Jak poprawić funkcję wyszukiwania i znaleźć wyniki w określonej kategorii
 • Jak zdefiniować kategorie dla wyników wyszukiwania WordPress
 • Jak wykluczyć wszystkie strony lub posty
 • Jak wykluczyć tylko niektóre strony lub posty
 • Jak zezwolić na korzystanie z wyszukiwania głosowego w WordPress

Najlepsze wtyczki wyszukiwania dla WordPress

Dzięki różnorodności wtyczek WordPress nie musisz się martwić modyfikacją funkcji wyszukiwania. Istnieje wiele świetnych wtyczek, które zwiększą twoje możliwości wyszukiwania, a z dumą zaprezentujesz swoje pole wyszukiwania na swojej stronie.

Jeśli zrobisz wszystko dobrze, użytkownicy prawdopodobnie wpiszą to, czego chcą w nowym polu wyszukiwania i uzyskają oczekiwane wyniki. Zobaczmy teraz jedne z najlepszych wtyczek wyszukiwania WordPress, które możesz zainstalować w ciągu kilku minut.

WP Wyszukiwarka Google

CENA: za darmo

WP Wyszukiwarka Google

Zacznijmy od wtyczki, która pomoże Ci uzyskać moc wyszukiwarki Google w Twojej witrynie. Ta bezpłatna wtyczka pomoże Ci skonfigurować pole wyszukiwania Google, które możesz łatwo umieścić na swojej stronie internetowej jako widżet.

Musisz zarejestrować konto wyszukiwania niestandardowego Google, uzyskać identyfikator, a wtyczka zajmie się resztą. Następnie odwiedzający będą mogli przeszukiwać Twoją witrynę lub całą sieć, w zależności od ustawień, a nawet wyszukiwać tylko obrazy, jeśli zdecydujesz się to zrobić. Możesz dostosować wiele funkcji wyszukiwania, stosować niestandardowe układy, zmieniać kolory, czcionki, miniatury i wiele więcej.

 • Wyniki obsługiwane przez Google
 • Bezpośredni link do Google Analytics
 • autouzupełnienie

Wyszukiwanie Swiftype

CENA: za darmo

Wyszukiwanie Swiftype

Ta nowoczesna wtyczka jest już używana przez wiele popularnych stron internetowych, które doceniły jej moc. Swiftype nie tylko oferuje jeden z najlepszych algorytmów wyszukiwania, który daje znaczące wyniki, ale daje także szczegółowy wgląd we wszystkie wyszukiwania w Twojej witrynie. Dzięki tej funkcji możesz łatwo znaleźć najlepsze słowa kluczowe dla swojej witryny i ulepszyć treść i wyniki wyszukiwania.

Wtyczka zastąpi standardowe wyszukiwanie WordPress, a po utworzeniu bezpłatnego konta możesz dostosować Swiftype, aby był jak najlepszy dla Twojej witryny. Jeśli masz aplikację mobilną, która wyświetla treści z Twojego bloga, możesz pomóc użytkownikom mobilnym w wyszukiwaniu treści jeszcze łatwiej dzięki mobilnemu pakietowi SDK.

 • Przeciągnij i upuść interfejs
 • autouzupełnienie
 • Szczegółowa analityka

SearchWP

CENA: od 49 USD

SearchWP

SearchWP to kolejna popularna wtyczka WordPress, która będzie doskonałym zamiennikiem domyślnego wyszukiwania WP. Po instalacji nie będziesz musiał radzić sobie z trudną konfiguracją, ale możesz ją skonfigurować do pracy z niestandardowymi polami i typami postów, różnymi taksonomiami itp..

Wtyczka działa świetnie z różnymi typami mediów, dzięki czemu z łatwością znajdzie filmy, dokumenty PDF, audio i wiele więcej. Jego algorytmy uwzględniają słowa kluczowe w twoich artykułach, więc na przykład słowo znalezione w tytule będzie miało większy wpływ na wynik wyszukiwania niż znalezione w nim artykuł, komentarz lub pasek boczny. Programiści spodobają się możliwości rozszerzenia funkcjonalności wtyczki, a jednocześnie możesz zainstalować różne rozszerzenia.

Możesz spodziewać się szczegółowych statystyk wyników wyszukiwania, dzięki czemu możesz pracować nad treściami, których szukają ludzie. Obecnie dostępne są trzy różne licencje, począwszy od 49 USD rocznie.

 • Kontrola wagi słowa kluczowego
 • Wyszukaj media, takie jak wideo, audio i PDF
 • Szczegółowa analityka

Relevanssi

CENA: za darmo / od 49,95 $

Relevanssi

Relevanssi może brzmieć jak coś istotnego. W rzeczywistości jest tak, ponieważ Relevanssi to fińskie słowo na określenie „istotne”. Ta wtyczka zastąpi domyślną wyszukiwarkę WordPress i znacznie ją poprawi. Aby kontynuować historię o nazwie wtyczki, Relevanssi posortuje wyniki według ich trafności, a nie daty. To tylko pierwsza funkcja na długiej liście. Ta potężna wtyczka może dopasować częściowe słowa (dopasowanie rozmyte), pozwoli ci wyszukiwać frazy lub pozwoli wyszukać tylko jeden termin.

Twórz niestandardowe fragmenty, zaznaczaj wyniki w dokumentach i rób dużo, wiele więcej dzięki tej niesamowitej wtyczce. Relevanssi może wyszukiwać komentarze, tagi i niestandardowe typy postów. Daje to również możliwość wyboru wagi tytułów, tagów i komentarzy, a tym samym usprawnienia wyszukiwania.

Jedną z wielu funkcji, które chcielibyśmy zaakcentować, jest funkcja podpowiedzi, która zapewni użytkownikom podobne zapytania – coś w rodzaju dobrze znanego przez Google „Czy chodziło Ci o?” sugestia. Relevanssi oferuje znacznie więcej, a to tylko darmowa wersja, o której mówimy. Jeśli potrzebujesz więcej, zwłaszcza jeśli korzystasz z wielu witryn, powinieneś zapoznać się z wersją premium.

 • Rozmyte dopasowanie
 • Wyróżnione wyszukiwane hasła w dokumentach
 • Wyniki wyszukiwania oparte na sugestiach

SearchIQ

CENA: Bezpłatnie / 159 USD / miesiąc

SearchIQ

SearchIQ to kolejna świetna wtyczka wyszukiwania WordPress, która zapewnia użytkownikom lepsze wyszukiwanie. Dzięki zaawansowanej logice wyszukiwania, zaawansowanej analizie semantycznej, obsłudze błędów i wielu takim funkcjom SearchIQ kieruje użytkowników do wyników, których szukali. SearchIQ jest dość łatwy w instalacji i dostosowaniu.

Rozpoczęcie pracy wymaga utworzenia konta SearchIQ, zainstaluj i aktywuj wtyczkę, skopiuj klucz API z pulpitu nawigacyjnego SearchIQ i wprowadź klucz API w backendzie wp. Darmowa wersja jest dostępna z podstawowymi funkcjami, a dla firm potrzebujących zaawansowanych funkcji, takich jak PDF, CDN, Facet lub niestandardowe marki, można subskrybować płatne pakiety.

Nie tylko możesz przeszukiwać strony, posty, domyślne pola systemowe WordPress, niestandardowe pola zdefiniowane przez użytkownika, atrybuty i taksonomie produktów, pliki PDF i fragmenty. Jednak pulpit nawigacyjny SearchIQ zawiera również dane analityczne w czasie rzeczywistym, które pomagają zrozumieć zachowanie użytkownika w zakresie wyszukiwania, dzięki czemu można lepiej zoptymalizować strategię treści.

Wyszukaj wszystko

CENA: za darmo

Wyszukaj wszystko

Kolejnym świetnym darmowym zamiennikiem domyślnego wyszukiwania WP jest zdecydowanie wtyczka Search Everything. Poprawi to wyniki wyszukiwania bez modyfikowania szablonów. Możesz go ustawić tak, aby przeszukiwał prawie wszystko w WordPressie, w tym strony, fragmenty, wersje robocze, załączniki, komentarze, tagi, a nawet pola niestandardowe. Poza tym możesz swobodnie pomijać strony i publikować posty, których nie chcesz znaleźć w wynikach wyszukiwania.

Ta wtyczka zawiera małego pomocnika o nazwie Research Everything, który będzie wyszukiwał Twoje treści podczas pisania nowego artykułu i umożliwi ci natychmiastowe linkowanie do innych treści. Jeśli chcesz zbadać, jeszcze więcej, funkcja Power Search pomoże Ci znaleźć treści w Internecie. Jeśli jesteś w biegu, po prostu zainstaluj i aktywuj wtyczkę, nawet nie patrząc na stronę ustawień, a będziesz mieć ulepszoną wyszukiwarkę uruchomioną i uruchomioną w ciągu kilku minut.

 • Wyklucz treści, których nie chcesz przeszukiwać
 • Badaj wszystko i Power Search w zestawie
 • Nie modyfikuje stron szablonów

Zmień domyślny ślimak wyszukiwania URL w WordPress

O ile Twoja witryna nie jest jednostronną witryną, która zawiera tylko nazwę Twojej firmy i dane kontaktowe, jeśli o to poprosisz, funkcja wyszukiwania jest koniecznością. Nie ma znaczenia, czy dopiero zaczynasz blog WordPress, czy masz już tysiące postów i stron w Twojej witrynie, niezależnie od tego, czy piszesz jako hobby, czy zarabiasz na swoim blogu, musisz zrobić wszystko, aby utrzymać użytkowników na stronie. . Zapewnienie im łatwego i szybkiego sposobu przeszukiwania Twojej witryny jest zdecydowanie jedną z kluczowych rzeczy, o które powinieneś się zadbać.

Nie ma znaczenia, czy korzystasz z wbudowanej wyszukiwarki WordPress, czy zainstalowałeś inną, musisz zadbać o wyniki wyszukiwania.

Chociaż istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić z funkcją wyszukiwania, być może zapomniałeś o jednej prostej, ale ważnej rzeczy. Tak, mówimy o tej informacji o adresie URL, która pojawia się na pasku adresu, gdy wyszukiwanie zwróci stronę wyników.

Domyślnie WordPress używa nieprzyjaznej dla użytkownika wersji ślimaka. Nie tylko twój gość uzna ten ślimak za dziwny, ale może również zaszkodzić Twojemu SEO. Lepiej powiedzieć, że możesz pomóc SEO, zmieniając ślimak w coś zrozumiałego zarówno dla ludzi, jak i maszyn.

Jeśli próbowałeś przeszukać swoją stronę internetową, mógłbyś zobaczyć dziwny /? S = termiczny ślimak, który pojawia się na pasku adresu. W tej części zamierzamy pokazać, jak zmienić to na cokolwiek chcesz. Na przykład mamy zamiar się zmienić „/? S = termin” w “/szukany termin” które będą łatwiejsze do zapamiętania i używania.

 1. Otwórz funkcje. Php
 2. Skopiuj i wklej następujące elementy:
 3. funkcja feed_dir_rewrite ($ wp_rewrite) {
  $ feed_rules = array ('search /(.+)' => 'index.php? s ='. $ wp_rewrite-> preg_index (1));
  $ wp_rewrite-> rules = $ feed_rules + $ wp_rewrite-> rules;
  }
  add_filter („generate_rewrite_rules”, „feed_dir_rewrite”);
  
 4. Zmień docelowy adres URL w trzecim wierszu na dowolny
 5. Zapisz zmiany

Po wprowadzeniu tych zmian w pliku functions.php możesz wypróbować swój nowy plik URL. Nie martw się; jeśli wtyczka lub użytkownik próbował uzyskać dostęp do wyniku wyszukiwania, przechodząc do starej wersji adresu URL, Twoja witryna nie zwróci błędu, ale po prostu przekieruje wynik wyszukiwania na nowy adres URL.

Jeśli chcesz zmienić ślimak na coś wyjątkowego, możesz to zrobić w trzecim wierszu kodu.

Ten zabierze stronę wyników wyszukiwania www.twojadomena.com/search/search-term

Teraz możesz się zrelaksować i przestać myśleć o tym, jak wyświetlane są wyniki wyszukiwania użytkownikom, a także robotom wyszukiwarek, które będą teraz łatwiej je przeszukiwać. Czy to nie jest bardziej naturalne widzieć całe słowo „wyszukiwanie” zamiast tego dziwnego znaku zapytania, po którym następuje litera „s”? Powiedz nam co myślisz.

Szukaj postów wyłącznie według ich tytułów

Jeśli nadal używasz domyślnej wyszukiwarki WordPress, wcześniej czy później będziesz chciał zmodyfikować jej działanie. Chociaż sposób wyszukiwania Twoich postów nie jest niczym złym, możesz ograniczyć wyszukiwanie do tytułów.

Zamiast przeglądać całą zawartość, ta mała funkcja będzie wyszukiwać tylko tytuły postów. W niektórych przypadkach może to naprawdę pomóc uzyskać czystsze i szybsze wyniki wyszukiwania:

 1. Otwórz funkcje. Php
 2. Skopiuj i wklej ten kod:
 3. funkcja __search_by_title_only ($ search i $ wp_query)
  {
  globalny $ wpdb;
  if (pusty ($ szukaj)) {
  return $ search; // pomiń przetwarzanie - brak wyszukiwanego hasła w zapytaniu
  }
  $ q = $ wp_query-> query_vars;
  $ n =! pusty ($ q [„dokładnie”])? „”: „%”;
  $ search =
  $ searchand = '';
  foreach ((tablica) $ q ['search_terms'] jako $ term) {
  $ term = esc_sql ($ wpdb-> esc_like ($ term));
  $ search. = "{$ searchand} ($ wpdb-> posts.post_title LIKE '{$ n} {$ term} {$ n}')”;
  $ searchand = 'AND';
  }
  if (! empty ($ search)) {
  $ search = "AND ({$ search})";
  if (! is_user_logged_in ())
  $ search. = "AND ($ wpdb-> posts.post_password = '')";
  }
  return $ search;
  }
  add_filter („posts_search”, „__search_by_title_only”, 500, 2);
 4. Zapisz zmiany

Po zmianach możesz otworzyć swoją stronę internetową i rozpocząć nowe wyszukiwanie. Aby mieć pewność, że wszystko działa tak, jak powinno, powinieneś spróbować wyszukać słowo, które jest w jednym z tytułów postów, które powinno zwrócić post na stronie wyników. Jeśli spróbujesz wyszukać słowo lub pełny termin, którego nie ma w żadnym opublikowanym tytule, wyniki wyszukiwania będą puste.

I to właściwie wszystko. Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz, że chcesz przywrócić stare wyszukiwanie, po prostu usuń lub skomentuj funkcję.

Popraw funkcję wyszukiwania i znajdź wyniki w ramach kategorii

Domyślna funkcja wyszukiwania w WordPress jest coraz lepsza z każdą aktualizacją. Możesz łatwo włączyć funkcję wyszukiwania na swoim blogu i pozwolić innym osobom łatwo znaleźć żądaną treść. Ale jeśli nie wprowadziłeś żadnych zmian w funkcji, wyniki wyszukiwania wyświetlą wszystko, co jest związane z zapytaniem. Może to stanowić problem, jeśli masz dużo treści, ponieważ ludzie będą mieli mnóstwo tekstu na stronach wyników, co nie pomoże im zbytnio.

Popraw funkcję wyszukiwania WordPress

W tej części artykułu pokażemy, jak zezwolić odwiedzającym na wyszukiwanie tylko w ramach określonych kategorii, które można zdefiniować w kodzie, lub pozwolić odwiedzającym na wybranie tych z listy rozwijanej.

Wybierz kategorie z góry:

Najpierw pokażemy Ci kod, który utworzy nowe pole wyszukiwania. Za pomocą tego kodu nie pozwolisz użytkownikom wybierać kategorii do wyszukiwania, ale zdefiniujesz kategorie w kodzie. To może ci pomóc w specjalnych kategoriach, które wymagają osobnego pola wyszukiwania.

Na przykład możesz mieć kategorię, która zawiera tylko recenzje smartfonów. Za pomocą tego kodu możesz zezwolić użytkownikom na wyszukiwanie tylko za pośrednictwem tej kategorii, aby wyniki wyszukiwania nie ładowały informacji o urządzeniach gospodarstwa domowego ani innych rzeczach, które masz w witrynie. Ma sens, prawda?

 1. Otwórz stronę, na której ma być wyświetlane pole wyszukiwania lub utwórz z niego nowy widżet
 2. Skopiuj i wklej następujący kod:
 3. 
  
 4. Zmień wartość trzeciego typu danych wejściowych na identyfikator kategorii, który chcesz wyszukać
 5. Zapisz zmiany

Po wprowadzeniu tych zmian pojawi się nowe pole wyszukiwania, które pozwoli ci przeszukać kategorię, który identyfikator wpisałeś w powyższym kodzie. Jeśli chcesz przeszukiwać wiele kategorii, po prostu dodaj więcej identyfikatorów, wprowadzając liczby oddzielone przecinkami.

Chociaż może to być świetne rozwiązanie w niektórych przypadkach, będą chwile, w których będziesz chciał wyświetlić listę kategorii i pozwolić odwiedzającym wybrać miejsce wyszukiwania.

Pozwól odwiedzającym wybrać kategorię do wyszukiwania:

Idąc tym samym przykładem, w którym masz kategorie takie jak smartfony, komputery stacjonarne, laptopy, sprzęt AGD itp. Dlaczego nie pozwolisz odwiedzającemu wybrać jedną z nich i przeszukać tylko kategorię „laptopy”, na przykład?

W poniższych wierszach pokażemy, jak to zrobić:

 1. Otwórz sidebar.php lub gdziekolwiek chcesz, aby pojawiło się pole wyszukiwania
 2. Skopiuj i wklej kod:
 3. Zmień kategorie pod wartościami opcji. Wpisz wartość ślimaka kategorii i nazwę między tagami
 4. Zapisz zmiany

Automatycznie pokaż wszystkie kategorie na liście:

Jeśli chcesz pokazać wszystkie kategorie i nie chcesz się martwić dodaniem lub usunięciem z tego kodu po dodaniu / usunięciu ich w panelu administracyjnym, użyj tego kodu pomiędzy tagi:

ślimak, „”> ”, $ category-> name”,\ n ";
}
?>

Ten kod wygeneruje listę wszystkich dostępnych kategorii.

I to wszystko. Teraz możesz łatwo dodać jedną lub więcej kategorii, które użytkownicy mogą łatwo przeszukiwać. Niezależnie od tego, czy chcesz, aby ludzie sami wybierali kategorię, czy chcesz określić te w kodzie, jesteś objęty ubezpieczeniem.

Zdefiniuj kategorie wyników wyszukiwania WordPress

Domyślnie WordPress wyszukuje wszystko w Twojej witrynie. Jeśli użytkownik wpisze słowo lub całą frazę w polu wyszukiwania, otrzyma wyniki z całej witryny, które obejmują posty, strony, kategorie i tagi, tytuły i treść itp. Jeśli nie zainstalowano żadnego innego systemu wyszukiwania lub już dokonałeś zmian, możesz zmodyfikować domyślne pole wyszukiwania.

Wyszukaj kategorię w WordPress

Jeśli chcesz zmodyfikować pole wyszukiwania, które już istnieje w WordPressie i zdefiniować kategorie, które będą uwzględnione na stronach wyników, możesz zastosować nieco inne podejście.

W tej części pokażemy Ci, jak to zrobić. Możesz łatwo dodawać lub usuwać kategorie z kodu i decydować, której (nie) chcesz w wynikach wyszukiwania.

Dodaj lub usuń kategorie z wyników wyszukiwania:

 1. Otwórz funkcje. Php
 2. Skopiuj i wklej kod.
 3. funkcja searchcategory ($ zapytanie) {
  if ($ query-> is_search) {
  $ query-> set ('cat', '1,4,6');
  }
  zwraca $ zapytanie;
  }
  add_filter („pre_get_posts”, „searchcategory”);
  
 4. Dodaj identyfikator kategorii na 3r & D linia
 5. Zapisz zmiany

Po wprowadzeniu zmian wyniki wyszukiwania będą otrzymywać informacje tylko z określonych kategorii, a pozostałe zostaną wykluczone. Jak widać, możesz łatwo dodawać kategorie do listy; możesz mieć tylko jedną kategorię, jeśli chcesz, lub możesz ustawić tyle, ile chcesz, aby użytkownicy mogli przeszukiwać. Wystarczy wpisać identyfikatory kategorii oddzielone przecinkami.

Jeśli Twoim jedynym celem jest wykluczenie jednej lub dwóch kategorii z wyników wyszukiwania, możesz to zrobić znacznie szybciej; zamiast wpisywać wszystkie kategorie, które chcesz uwzględnić, możesz je wykluczyć, wpisując znak minus (-) przed identyfikatorem kategorii. Na przykład, jeśli chcesz wykluczyć kategorię, która ma identyfikator = 1, trzeci wiersz kodu wygląda następująco:

$ query-> set ('cat', '- 1');

Proszę bardzo. Teraz możesz efektywniej zarządzać wynikami wyszukiwania.

Wyklucz strony lub posty z wyszukiwania WordPress

W większości przypadków będziesz chciał, aby odwiedzający mogli przeszukiwać twoje posty, podczas gdy wyniki pochodzące ze stron mogą tylko rozpraszać typowego „wyszukiwarkę”. Jeśli Twoje strony zawierają dane kontaktowe, mapy, informacje o autorze itp., Prawdopodobnie nie musisz uwzględniać tych stron w wynikach wyszukiwania.

Jak wykluczyć strony z wyszukiwania WordPress

Chociaż nie ma łatwego sposobu, aby powiedzieć WordPressowi, aby wykluczył typ postu z wyników wyszukiwania, musisz to zrobić sam:

 1. Otwórz funkcje. Php
 2. Skopiuj i wklej następujący kod do pliku:
 3. funkcja SearchFilter ($ query) {
  if ($ query-> is_search) {
  $ query-> set („post_type”, „page”);
  }
  zwraca $ zapytanie;
  }
  
  add_filter ('pre_get_posts', 'SearchFilter');
 4. Zapisz zmiany

Po wprowadzeniu zmian i zapisaniu ich możesz swobodnie odwiedzić swoją stronę internetową i przetestować wyszukiwarkę. Jeśli wszystko jest w porządku, nie możesz znaleźć żadnych informacji ze swoich stron w wynikach wyszukiwania, tzn. Skutecznie wykluczasz strony z wyników wyszukiwania WordPress.

Jak wykluczyć posty z wyszukiwania WordPress

We wstępie powiedzieliśmy Ci, że WordPress przechodzi przez posty i strony i zakładamy, że nie chcesz, aby strony wyświetlały się w wynikach. Ale co, jeśli nie chcesz postów być uwzględnionym w tych wynikach? Jeśli tak, możesz wprowadzić jedną prostą zmianę w kodzie i wykluczyć posty zamiast stron:

Ponownie musisz powtórzyć te 3 proste kroki pokazane powyżej, ale z prostą zmianą w linii nr 3. Zamiast ustawiać typ wpisu na „strona”, Musisz ustawić na„posty”:

$ query-> set („post_type”, „posts”);

Nie zapomnij zapisać wszystkiego i gotowe.

Wyklucz strony / posty z wyników wyszukiwania za pomocą wtyczki

Zamiast pracować z kodem, pokażemy Ci wtyczkę, która może wykonać tę samą pracę za Ciebie i uczynić wszystko bardziej przyjaznym dla użytkownika.

Szukaj Wyklucz

CENA: za darmo

Szukaj Wyklucz

Wtyczka, której użyliśmy do tego zadania, to Search Exclude. Korzystanie z wtyczki nie może być łatwiejsze:

 1. Nawigować do Wtyczki-> Dodaj nowe
 2. Wyszukaj „Wyszukaj wykluczone”
 3. Zainstaluj i aktywuj wtyczkę
 4. Przejdź do dowolnego ze swoich postów i stron
 5. Na prawym panelu bocznym znajdź „Wyklucz wyszukiwanie” pole wyboru, w którym możesz zdecydować, czy post / strona ma zostać wykluczona z wyników wyszukiwania, czy nie.

Po wykluczeniu kilku postów / stron możesz łatwo znaleźć listę wykluczonych elementów w ustawieniach wtyczki (Ustawienia-> Wyszukaj wyklucz). Na liście możesz ponownie użyć pola wyboru, aby zmienić status posta / strony.

Jak wykluczyć tylko niektóre strony / posty z wyników wyszukiwania

Nie ma znaczenia, czy jest to tylko jedna strona, dwie lub dziesięć, które chcesz wykluczyć z wyświetlania w wynikach wyszukiwania, możesz to łatwo zrobić, implementując kod. Zanim zaczniesz szybko kopiować i wklejać kod do pliku functions.php, zalecamy przygotowanie stron, których nie chcesz umieszczać w wynikach wyszukiwania. Będziesz potrzebować identyfikatorów stron:

 1. Iść do Strony-> Wszystkie strony
 2. Znajdź stronę, którą chcesz wykluczyć, i kliknij „Edytuj”
 3. Na pasku adresu zlokalizuj „post = 6” lub coś podobnego, gdzie liczba będzie reprezentować identyfikator strony
 4. Po przygotowaniu numerów identyfikacyjnych stron jesteś gotowy na kod:

 5. Przejdź do pliku function.php i otwórz go
 6. Skopiuj i wklej następujący kod:
 7. funkcja jp_search_filter ($ query) {
  if ($ query-> is_search && $ query-> is_main_query ()) {
  $ query-> set ('post__not_in', tablica (1,2,3,4,5,6));
  }
  }
  
  działanie dodatkowe („pre_get_posts”, „jp_search_filter”);
 8. W wierszu nr 3 zmień liczby w nawiasach na numery identyfikacyjne, które przeczytałeś ze strony. W tym przykładzie wykluczono 6 stron o odpowiednich identyfikatorach od 1 do 6.
 9. Zapisz zmiany i gotowe

Po zainstalowaniu kodu możesz go edytować w razie potrzeby. Jeśli chcesz w przyszłości dołączyć jedną ze stron, po prostu usuń jej numer identyfikacyjny z kodu. To samo dotyczy dodawania kolejnych stron do „wykluczonego koszyka”. Jeśli na przykład utworzysz nową stronę, której nie chcesz wyświetlać w wynikach wyszukiwania, dodaj jej kod identyfikacyjny do kodu.

Po tym, jak smartfony stały się ważną częścią naszego życia, wyszukiwanie głosowe szybko się poprawia. Chociaż nigdy nie jest to idealne, wyszukiwanie czegoś na smartfonach znacznie ułatwiło wezwanie osoby. Tak, nadal musisz bardzo uważać na wymowę, ponieważ możesz w końcu zadzwonić do kogoś, kogo nie chcesz, lub twoja mowa do tekstu może skończyć się czymś, co nie jest nawet bliskie temu, co właśnie powiedziałeś. Zadawanie głupich pytań Siri jest zawsze zabawne, prawda?

Nie ma znaczenia, czy Ci się to podoba, czy nie, wiele osób korzysta z funkcji wyszukiwania głosowego na swoich telefonach. Dlaczego więc nie pozwolisz odwiedzającym przeszukiwać Twojej witryny w ten sam sposób??

Może nie wiedziałeś, że możesz to zrobić za pomocą WordPress lub nie wiedziałeś, jak to zrobić, ale teraz nie będziesz miał wymówki.

Zamiast kodu, oto wtyczka, która rozszerzy twoje wyszukiwanie WordPress.

Szukanie głosowe

CENA: za darmo

Szukanie głosowe

Przed pobraniem i zainstalowaniem wtyczki należy pamiętać, że będzie ona działać tylko z Chrome i Safari. Jeśli nie masz nic przeciwko temu, że wtyczka nie będzie działać w żadnej innej przeglądarce, umożliwi ona odwiedzającym przeszukiwanie treści za pomocą własnego głosu.

Instalując wtyczkę, nie zastępujesz wprowadzania tekstu – jeśli użytkownik chce użyć pola wyszukiwania w standardowy sposób, wpisując go, powinieneś wiedzieć, że funkcjonalność jest nienaruszona.

Wtyczka powinna także współpracować z każdą inną zainstalowaną wtyczką wyszukiwania, więc możesz wypróbować ją z wtyczkami takimi jak Relevanssi lub Wyszukaj wszystko.

 1. Iść do Wtyczki-> Dodaj nowe
 2. Wyszukaj „Wyszukiwanie głosowe”
 3. Zainstaluj i aktywuj wtyczkę

Otóż ​​to. Po aktywacji wtyczki możesz bez problemu korzystać z wyszukiwania głosowego. Jak ci się podoba ta funkcja?

Podsumowując

O ile nie masz prostej strony z broszurami lub czegoś podobnego, musisz tylko mieć funkcjonalną funkcję wyszukiwania osadzoną na swojej stronie WordPress. Jeśli jest to blog, który jest regularnie aktualizowany, nie ma wymówek.

W tym przewodniku pokazaliśmy, jak zmodyfikować domyślną funkcję wyszukiwania WordPress. Jeśli Ci się nie podoba, istnieje kilka wtyczek, które mogą zastąpić standardową funkcję wyszukiwania w ciągu kilku minut. Bez względu na wybór, ulepsz swoją witrynę WordPress, ulepszając funkcję wyszukiwania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map