Wykorzystaj w pełni tagi WordPress

Jak najlepiej wykorzystać tagi w WordPress


Podobnie jak kategorie, tagi są sposobem grupowania postów i stron WordPress. Zazwyczaj są bardziej szczegółowe niż kategorie, ale są całkowicie opcjonalne. Chociaż możesz łatwo zrezygnować z używania tagów w swoich postach, większość osób w WordPressie otaguje swoje posty co najmniej jednym słowem, które jest najbardziej odpowiednie dla artykułu, który pisali.

Problem z tagami polega na tym, że większość nowych blogerów, którzy założyli swoje blogi, nie używa ich poprawnie. Niektórzy wypełnią pole tekstowe tagu, aby poczuć, że ich post się poprawia, podczas gdy inni będą dodawać nieistotne tagi i przeludnią pole tekstowe. Podobnie jak w przypadku większości rzeczy w życiu, powinieneś być umiarkowany. Sugerujemy dodanie 2-3 tagów do posta i zachowanie minimalnej liczby unikatowych. Ponieważ WordPress tworzy dodatkową stronę dla każdego tagu, nie chcesz przepełniać bazy danych niepotrzebnymi informacjami.

W tym przewodniku pokażemy Ci:

 • Jak automatycznie dodawać tagi w WordPress
 • Jak ograniczyć liczbę tagów na post
 • Jak ograniczyć liczbę tagów w widgecie Tag Cloud

Jak automatycznie dodawać tagi w WordPress

Jeśli poważnie podchodzisz do tagowania swoich postów, już wiesz, że możesz stracić nawet kilka cennych minut na każdy post, wybierając odpowiednie tagi. Ale co, jeśli powiemy Ci, że możesz automatycznie dodawać tagi do swoich postów WordPress?

Inteligentne wstawianie znaczników

CENA: za darmo

Inteligentne wstawianie znaczników

Jak widać, automatyczne dodawanie tagów można wykonać za pomocą darmowej wtyczki. Nie musisz modyfikować plików ani pisać kodu, ponieważ Smart Tag Insert zrobi to za Ciebie. Zamiast tracić czas na myślenie o tagach dla każdego pisanego postu, wtyczka pozwoli Ci skonfigurować wszystko za pomocą przyjaznego interfejsu użytkownika. Wtyczka znajdzie kilka tagów, które są najlepsze dla twoich postów, i możesz ich użyć lub zmodyfikować, jeśli potrzebujesz.

Utwórz listę tagów

Po zainstalowaniu i aktywacji wtyczki, pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, jest utwórz listę tagów. Smart Tag Insert użyje tej listy w przyszłości; wtyczka przeskanuje wszystkie wymienione tagi, aby znaleźć najbardziej odpowiednie dla Twoich artykułów.

Możesz użyć słów lub całych fraz. Aby napisać dłuższy tag, po prostu dodaj spację między słowami.

Dozwolone typy postów

Zamiast automatycznego dodawania tagów do każdego rodzaju posta, który masz, wtyczka pozwala wybrać typ (typy) postów, z którymi będzie współpracować. Oznacza to, że możesz na przykład wybierać tylko posty, strony lub wersje. Dobrą wiadomością jest to, że wtyczka rozpozna wszystkie niestandardowe typy postów, abyś mógł z nimi współpracować.

Tagi inteligentne Wstaw ustawienia

Role użytkowników mogą dodawać nowe tagi niestandardowe

Ta opcja pozwala wybrać role użytkowników, które będą mogły dodawać tagi niestandardowe z widżetu Tagi. Na przykład, jeśli zaznaczysz pole obok Autorzy, tylko oni będą mogli wymyślić nowe pomysły na znaczniki podczas pisania artykułów. Wszyscy pozostali użytkownicy nie będą widzieć widżetu Tagi.

Automatycznie dodawaj tagi do starszych postów

Wszystko, co wspomniano powyżej, będzie działać na Twoich przyszłych postach. W większości przypadków będziesz mieć już kilka opublikowanych postów przed instalacją tej wtyczki. Ale to nie musi Cię martwić, ponieważ Smart Tag Insert zapewnił Ci najnowszą opcję, dzięki czemu możesz poświęcić więcej czasu na promocję treści i zarabianie pieniędzy w swojej witrynie.

Jednym kliknięciem przycisku możesz automatycznie dodać najbardziej odpowiednie tagi do wszystkich starszych postów. Pierwszy przycisk doda zdefiniowaną liczbę tagów do wybranych typów postów, a drugi przycisk usunie wszystkie stare tagi i zastąpi je nowymi. Przed naciśnięciem przycisku powinieneś wiedzieć, że ta opcja jest nieodwracalna, więc upewnij się, że wiesz, co robisz, i utwórz kopię zapasową przed zastosowaniem zmian.

Chociaż skonfigurowanie wtyczki zajmie ci trochę czasu, zaoszczędzisz sobie trochę czasu w przyszłości. Wtyczka zajmie się twoimi tagami i będziesz mógł się zrelaksować i pomyśleć o tworzeniu treści. Próbowałeś już wtyczki Smart Tag Insert? Jak ci się podoba?

Jak ograniczyć liczbę tagów na post

Kiedy pracujesz sam, prawdopodobnie nie musisz używać funkcji i wtyczek, aby ograniczyć się do publikowania zbyt dużej liczby lub pisania znaczników w swoich postach. Prawdopodobnie dzieje się tak, jeśli masz osobisty blog lub prostą stronę internetową, którą możesz utrzymywać samodzielnie.

Ale jeśli masz więcej niż kilku autorów piszących na swojej stronie WordPress, istnieje szansa, że ​​nie wszyscy z nich zawsze zadbają o reguły, które stworzyłeś.

Chociaż czasami więcej tagów jest lepszymi opcjami niż tylko jeden lub żaden, zbyt wiele tagów również nie będzie dobrym rozwiązaniem dla Twojej witryny. Umieszczenie zbyt wielu tagów w poście wcześniej czy później straci swój cel. Więc jeśli musisz ograniczyć autorów do kilku tagów, możesz to zrobić z łatwością. Oczywiście jest do tego wtyczka, a ta jest darmowa i łatwa w instalacji i konfiguracji.

Znacznik limitu WP

CENA: za darmo

Ponieważ wtyczka jest bezpłatna, musisz tylko ją zainstalować i aktywować, zanim przejdziesz do obszaru ustawień. Gdy to zrobisz, możesz łatwo ustawić maksymalną liczbę tagów, których użytkownik może użyć w poście. Po zapisaniu zmian, gdy autor przejdzie do ustawiania limitu, przycisk „Dodaj nowy” po prostu zniknie i uniemożliwi dodanie nowych tagów. W ten sposób autorzy będą musieli wybrać tylko najbardziej odpowiednie tagi dla postu.

Ponadto możesz wybrać, które typy postów są ograniczone przez tę wtyczkę, a które nie, a wtyczka będzie działać dla wszystkich systematyk, które nie są hierarchiczne.

Ogranicz liczbę tagów w widżecie Cloud Tag WordPress

Jako cecha wczesnego Web 2.0 chmura tagów stała się bardzo popularną częścią nowo tworzonych stron internetowych. Chmura znaczników jest wizualną reprezentacją metadanych słów kluczowych, czyli tagów, w których najczęściej słowa są zwykle wyświetlane większą czcionką lub innym kolorem, który podkreślałby to słowo. Chmura wygląda jak mała mapa, która może natychmiast powiedzieć odwiedzającemu, jakie są najczęstsze tematy w Twojej witrynie i nawigować ją bezpośrednio do interesujących artykułów.

Chociaż chmura tagów może wyglądać świetnie i może bardzo pomóc, jeśli używasz zbyt wielu różnych tagów, Twoja chmura będzie wyglądać na bardzo zatłoczoną. Nie tylko będzie to wyglądało bałagan, ale niektóre ważne tagi mogą zgubić się w tłumie z tego powodu.

Prawdopodobnie zastanawiasz się, jak ograniczyć maksymalną liczbę tagów w WordPress. Ponieważ w panelu WordPress lub w obszarze ustawień nie ma prostej opcji ograniczania tagów w Tag Cloud, musisz stworzyć ją dla siebie. Tak, będziesz musiał skopiować i wkleić kilka wierszy kodu, ale zadanie zostanie wykonane w ciągu kilku sekund.

  1. Otwórz plik function.php używanego motywu
  2. Skopiuj i wklej następujący kod:
add_filter („widget_tag_cloud_args”, „limit_tag_in_tag_cloud_widget”);

funkcja limit_tag_in_tag_cloud_widget ($ args) {
if (isset ($ args ['taksonomy']) && $ args ['taksonomy'] == 'post_tag') {
$ args [„liczba”] = 10; // Ogranicz liczbę tagów
}

zwraca $ args;
}
 1. W wierszu 5 zmień liczbę na dowolną liczbę tagów, które chcesz w chmurze.
 2. Zapisz zmiany

To wszystko. Możesz teraz dodać widżet Tag Cloud, który powinien wyświetlać nie więcej niż liczbę tagów określoną w kodzie. Cieszyć się!

Wniosek

Czasami tagi mogą wydawać się archaiczną technologią. Jeśli tak się czujesz, po prostu się mylisz. Tagi są nadal ważnym elementem wielu blogów i witryn, ale problem polega na tym, że większość ludzi po prostu nie używa ich poprawnie.

Podczas pracy z tagami upewnij się, że wszystko jest uporządkowane. Jeśli potrzebujesz pomocy w ograniczaniu liczby tagów lub chcesz automatycznie ustawić tagi dla swoich postów, ten przewodnik pomoże. Daj nam teraz znać – czy używasz tagów w swojej witrynie? Czy masz jakieś szczegółowe zasady na ich temat?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map