Wskazówki, porady i najlepsze wtyczki do dostosowywania menu WordPress

Wskazówki, porady i najlepsze wtyczki do dostosowywania menu WordPress


Menu są jedną z najważniejszych części każdej witryny. Są wszechobecne i prowadzą użytkowników przez blog. I chociaż stosunkowo łatwo jest dodać menu nawigacyjne w WordPress, istnieje wiele innych rzeczy, które możesz zrobić, aby dostosować je do swojej witryny.

Niezależnie od tego, czy jest to mała ikona, którą chcesz mieć w menu, czy też chcesz, aby obsługiwał ją zupełnie inny system, ten przewodnik ma to wszystko. Sprawdź porady, wskazówki i najlepsze wtyczki menu, które przygotowaliśmy dla Ciebie w tym przewodniku:

 • Dodaj ikony do menu WordPress
 • Dodaj przycisk logowania / wylogowania do menu
 • Wyświetlaj menu WordPress w dowolnym miejscu
 • Jak dodać pole wyszukiwania do menu WordPress
 • Jak ustawić menu nawigacyjne na górze strony
 • Ulepsz swoje menu nawigacyjne za pomocą wtyczek
 • Jak usunąć elementy menu najwyższego poziomu w WordPress
 • 4 najpopularniejsze wtyczki menu dla WordPress
 • Najlepsze wtyczki menu mobilnego WordPress

Tworzenie menu w WordPress nigdy nie było łatwiejsze. Wszystko, co musisz zrobić, to wygenerować strony i dodać je obok swojej strony głównej. Twoje główne menu nawigacyjne zostanie wykonane za pomocą kilku kliknięć, ale prawdopodobnie będzie wyglądać bardzo prosto.

Istnieje wiele wtyczek, które mogą pomóc w stworzeniu oszałamiającego wizualnie menu nawigacji. Możesz oczywiście sam sobie kodować, jeśli wiesz, jak to zrobić, ale istnieje prostszy sposób na uczynienie zwykłego menu bardziej przyjaznym dla użytkownika – poprzez dodanie ikon.

Ikony stały się czymś, bez czego nie możemy żyć. Kiedy szukasz czegoś w desce rozdzielczej WordPress, na pulpicie lub smartfonie i tablecie, prawdopodobnie przyzwyczaiłeś się do używania ikon. Po zaledwie kilkukrotnym użyciu nowej aplikacji istnieje większe prawdopodobieństwo, że zapamiętasz jej ikonę niż cały tekst opisu, który jej towarzyszy. Dlaczego więc nie umieścisz ikony obok pozycji menu i nie pozwolisz użytkownikom łatwo poruszać się po Twojej witrynie??

Ikony menu

CENA: za darmo

Ikony menu

Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie martw się, dlatego tu jesteś. W tej części przewodnika nie będziemy ci przeszkadzać niestandardowym kodowaniem, ale po prostu pokażemy ci schludną darmową wtyczkę, którą możesz skonfigurować w ciągu kilku minut.

 1. Iść do Wtyczki-> Dodaj nowe
 2. Wyszukaj „Ikony menu”
 3. Zainstaluj i aktywuj wtyczkę
 4. Nawigować do Wygląd -> Menu
 5. Otwórz menu nawigacyjne
 6. Wybierz stronę w strukturze menu, dla której chcesz wybrać ikonę
 7. Wybierz ikonę, edytuj jej pozycję i rozmiar
 8. Zapisz menu

Otóż ​​to! Teraz znajdź fajne ikony w menu i ciesz się nowym wyglądem. Podczas gdy nadal pracujesz z ikonami, nie zapomnij, że możesz łatwo dodać favicon również do swojego bloga WordPress.

Dodaj przycisk logowania / wylogowania do menu

Jedną z wielu funkcji WordPress, które kochamy, jest łatwy sposób rejestrowania nowych użytkowników. Kontrolowanie różnych ról użytkowników na popularnej platformie nie może być łatwiejsze; istnieją już zarejestrowane role, które możesz przypisać, a nawet możesz utworzyć wiele niestandardowych ról użytkownika na potrzeby Twojej witryny.

Podczas ich rejestracji jest szybki i łatwy, dbanie o użytkowników może być ciężką pracą. Ale musisz zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby ich wrażenia na stronie były jak najlepsze.

Jedną z wielu rzeczy, które możesz dla nich zrobić, jest umożliwienie łatwego logowania i wylogowania ze swojej witryny. Aby linki logowania / wylogowania były zawsze w zasięgu rąk użytkowników, możesz umieścić te linki bezpośrednio w menu głównym. Pierwsza rzecz, posiadanie tych linków w menu jest bardzo praktyczne, a po drugie, użytkownicy prawdopodobnie przyzwyczaili się do tej funkcji z różnych innych aplikacji korzystających z tego samego sposobu logowania i wylogowywania.

W takim przypadku nie ma potrzeby pobierania innej wtyczki. Prosta funkcja WordPress, którą pokażemy w tej części artykułu, może zrobić dla Ciebie świetną robotę. Automatycznie umieści poprawny link w twoim menu. Oznacza to, że gdy użytkownik jest wylogowany, otrzyma link „zaloguj się” i odwrotnie. Ani Ty, ani użytkownik nie będziecie musieli ponownie martwić się przyciskami logowania.

Jeśli chcesz dodać tę prostą, ale zgrabną funkcję logowania do menu, oto co musisz zrobić:

 1. Otwórz funkcje. Php
 2. Skopiuj i wklej następujące elementy:
 3. funkcja add_login_logout_link ($ items, $ args) {
  $ loginoutlink = wp_loginout ('index.php', false);
  $ items. = '
 4. „. $ loginoutlink. ”
 5. „; zwrócić $ przedmiotów; } add_filter („wp_nav_menu_items”, „add_login_logout_link”, 10, 2);
 6. Zapisz zmiany

Podobnie jak w przypadku większości naszych fragmentów, wystarczy, że skopiujesz i wkleisz funkcję do pliku. Po zakończeniu możesz kontynuować i ponownie załadować stronę główną. Ponieważ nadal jesteś zalogowany, link „wyloguj się” w ostatnim miejscu menu głównego. Sprawdź całą funkcję, więc wyloguj się i zaloguj ponownie, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Teraz, gdy skończysz korzystać z tej małej funkcji, nie zapomnij, że możesz łatwo przekierować użytkowników na inną stronę po udanym logowaniu, a nawet wyświetlać zawartość tylko zalogowanym lub wylogowanym użytkownikom.

Teraz, gdy masz dostosowane menu, możesz być zainteresowany pokazaniem go w dowolnym miejscu witryny, podając niestandardowy skrót.

Uwielbiamy dostosowywać WordPress za pomocą małych fragmentów takich jak ten, a Ty??

Wyświetlaj menu WordPress w dowolnym miejscu

Gdy WordPress osiągnął wersję 3.0, wiele rzeczy stało się łatwiejszych w użyciu. Wśród różnych nowych funkcji tworzenie menu nawigacyjnego stało się dostępne dla każdego, a dziś każdy może budować własne menu za pomocą kilku prostych kliknięć przycisku myszy.

Tworzenie menu, w których można łatwo połączyć dowolny post, stronę, kategorię lub dowolny link zewnętrzny, to bułka z masłem, pokazanie menu w różnych miejscach na twojej stronie może być nieco większym kęsem dla tych, którzy nie są zaangażowani w rozwój WordPress.

W zależności od używanego motywu WordPress, możesz łatwo wyświetlić nowo utworzone menu na górze strony gdzie wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do nawigacji. Możesz mieć opcję umieszczenia swojego menu na pasku bocznym lub nawet w dół w obszarze stopki, ale co jeśli chcesz pokazać menu w swoich postach, stronach lub nawet w widżecie?

Nie, nie musisz tworzyć niestandardowych list ani przepisywać całego kodu HTML w celu replikacji linków; możesz skorzystać ze skrótów i umieścić istniejące menu w dowolnym miejscu!

W kolejnych wierszach pokażemy Ci, jak to zrobić, i jesteśmy pewni, że polubisz swoje nowe „menu w skrócie”.

Utwórz krótki kod i wyświetlaj menu WordPress w dowolnym miejscu

 1. Otwórz plik functions.php
 2. Skopiuj i wklej kod, który zarejestruje krótki kod:
 3. funkcja menu_funkcja ($ atts, $ content = null) {
  wyciąg(
  shortcode_atts (
  array ('name' => null,),
  $ atty
  )
  );
  return wp_nav_menu (
  szyk(
  „menu” => $ nazwa,
  „echo” => false
  )
  );
  }
  add_shortcode („menu”, „menu_funkcja”);
  
 4. Zapisz zmiany

Zaraz po zapisaniu zmian będziesz mógł wyświetlać menu WordPress w dowolnym miejscu. Wszystko, co musisz zrobić, to zapisać krótki kod gdzie musisz podać nazwę menu, którego będziesz używać:

[nazwa menu = ”menu główne”]

W większości przypadków do twojego menu głównego dołączona jest nazwa „menu głównego”. Ale jeśli zamierzasz użyć dowolnego innego menu, po prostu wpisz jego nazwę w skróconym kodzie. Nie musisz znać każdej nazwy menu na pamięć; zamiast tego przejdź do Wygląd -> Menu i przeglądaj listę menu lub twórz nowe.

Ponieważ teraz możesz wyświetlać menu WordPressa praktycznie wszędzie, możesz tworzyć liczne nawigacje, których będziesz używać w swojej witrynie obsługiwanej przez WordPress. Możesz mieć jeden w poście, inny w plikach szablonów, widget tekstowy itp.

Jak dodać pole wyszukiwania do menu WordPress

O ile nie usunąłeś tej funkcji, WordPress pozwala odwiedzającym przeszukiwać całą witrynę. Wspominaliśmy tę fajną funkcję kilka razy i pokazaliśmy różne rzeczy, które możesz zrobić ze swoimi stronami wyszukiwania. Na przykład możesz łatwo przekierować użytkowników do postu, jeśli znaleziono tylko jeden wynik lub nawet skonfigurować niestandardową wyszukiwarkę Google.

Jeśli przejrzałeś standardowe widżety WP, prawdopodobnie to widziałeś widżet wyszukiwania jest gotowy do umieszczenia na pasku bocznym. Ale co jeśli chcesz, aby pole wyszukiwania pojawiło się obok menu?

W kolejnych wierszach pokażemy Ci funkcję, która zabierze twoje codzienne pole wyszukiwania i umieści je w menu nawigacyjnym.

Dodaj pole wyszukiwania do menu:

 1. Otwórz funkcje. Php
 2. Skopiuj i wklej następujące elementy:
 3. add_filter („wp_nav_menu_items”, „add_search_box”, 10, 2);
  funkcja add_search_box ($ items, $ args) {
  $ items. = '
 4. „. get_search_form (false). „
 5. „; zwrócić $ przedmiotów; }
 6. Zapisz zmiany

Aby mieć pewność, że kod będzie dla Ciebie działał, upewnij się, że masz już menu nawigacyjne dodane do swojej witryny.

Kod jest dość prosty, a jego jedyną funkcją jest dodanie pola wyszukiwania do menu nawigacyjnego. Najprawdopodobniej pole wyszukiwania nie zostanie wyrównane tam, gdzie chcesz. Oznacza to, że będziesz musiał powiedzieć WordPressowi, gdzie umieścić pole wyszukiwania:

 1. Dodaj klasę do
 2. znacznik znaleziony w trzecim wierszu kodu:
 3. $ items. = '
 4. „. get_search_form (false). „
 5. Zapisz zmiany
 6. Otwórz style.css
 7. Skopiuj i wklej kod CSS:
 8. .pozycja w polu wyszukiwania {
  margines na górze: 15 pikseli;
  margines z prawej: 20px;
  }
  
 9. Zmień kod według własnych upodobań
 10. Zapisz zmiany

Mamy nadzieję, że umieściłeś pudełko idealnie obok swojego menu. Nie trzeba wiele dopasowywać do pudełka, w którym chcesz. Nie zapomnij stylizować samego pola wyszukiwania i cieszyć się tą funkcją.

Jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad menu i polem wyszukiwania, sprawdź, jak dodać ikony do menu i jak dodać opcję wyszukiwania głosowego dla odwiedzających, którzy lubią dyktować wyszukiwane hasła. Z menu i opcjami wyszukiwania możesz zrobić znacznie więcej, więc przetestuj nasze pole wyszukiwania i dowiedz się czegoś nowego.

Prawdopodobnie widziałeś strony internetowe gdzie menu nawigacyjne trzymaj u góry strony i podążaj za tobą na każdym etapie przewijanej przygody. Ta funkcja może być czymś, czego chcesz na swojej stronie WordPress. W tej części przewodnika zamierzamy pokazać, jak ją utworzyć.

Ma nie tylko funkcjonalną stronę, w której menu jest zawsze dostępne w zasięgu ręki, ale może również wyglądać bardzo pięknie i płynnie.

Jeśli masz trochę wiedzy na temat CSS, nie będziesz mieć problemów z dostosowaniem menu. Musisz tylko dodać fragment kodu do pliku Style.css, po czym możesz cieszyć się nową funkcją menu.

 1. Otwórz swój arkusz stylów (style.php)
 2. Odnaleźć .menu nawigacyjne lub .genesis-nav-menu (lub podobny, w zależności od używanego motywu)
 3. Użyj następującego kodu dla kontenera menu głównego:
 4. .menu nawigacyjne {
  pozycja: stała;
  tło: # 333;
  góra: 0px;
  po prawej: 0px;
  po lewej: 0px;
  indeks Z: 99;
  }

  Jak można się domyślić na podstawie kodu, ważna część znajduje się w drugiej linii, w której musisz naprawić pozycję swojego menu. Następnie możesz ustawić górny, prawy i lewy element na 0 pikseli lub przesunąć je w dowolną odległość od góry lub od lewego i prawego marginesu strony (na przykład: góra: 10 pikseli umieści menu o 10 pikseli od górny margines Twojej witryny).

 5. Zaktualizuj plik i ciesz się lepkim menu nawigacyjnym

Jeśli nie lubisz mieszać się z kodem, możesz użyć wtyczek, aby sprawić, by Twoje menu były lepkie.

Nauczyliśmy Cię, jak utworzyć lepkie menu nawigacyjne, po prostu zmieniając wiersz kodu CSS w motywie. Ale bez względu na to, jak łatwe może to być, nie wszyscy lubią przeglądać pliki WordPress i samodzielnie edytować kod. Jeśli jesteś tego typu osobą lub potrzebujesz większej kontroli nad menu, nie martw się. Możesz łatwo skonfigurować menu i sprawić, by było lepkie za pomocą wtyczek. W tej części artykułu pokażemy Ci jedne z najlepszych.

UberMenu Sticky Extension

CENA: 8 USD

UberMenu Sticky Extension

UberMenu Sticky Extension to dodatek do Wtyczka UberMenu co oznacza, że ​​musisz najpierw zainstalować tę wtyczkę, aby rozszerzenie działało. Rozszerzenie sprawia, że ​​wszystko jest proste; po instalacji możesz przygotować swoje menu. Bez względu na to, gdzie umieścisz menu, gdy użytkownik zacznie przewijać, menu zostanie umieszczone na górze strony i uczynić go łatwo dostępnym.

Aby zapewnić użytkownikom mobilnym dostęp do każdej części menu, lepka opcja wyłącza się po wykryciu urządzenia mobilnego. Nie ma tu nic do dodania – sprawdź wersję demo na oficjalnej stronie, a jeśli masz już UberMenu, śmiało i spraw, aby twoje menu było lepkie.

myStickymenu

CENA: za darmo
PRÓBNY

myStickymenu

Ta wtyczka została zaprojektowana do użycia w motywie Twenty Thirteen. Ale jeśli go trochę poprawisz, możesz go użyć w dowolnym temacie, który ci się podoba. Domyślnie korzysta z klasy CSS nawigacji motywu „.navbar”. Więc jeśli chcesz go użyć w innym motywie, musisz znaleźć klasę, z której korzysta ten motyw aby opisać menu nawigacyjne i zmienić nazwę tej klasy.

Jeśli Twój motyw jest responsywny, wtyczka będzie również responsywna. Jeśli chcesz go bardziej zmodyfikować, możesz wprowadzić własne style CSS i jeszcze bardziej spersonalizować swoje menu.

Sticky Menu (or Anything!) W Scroll

CENA: za darmo

Sticky Menu (or Anything!) W Scroll

Ta wtyczka pozwoli Ci umieścić menu na górze i sprawi, że będzie lepkie. Ale nie tylko to, wtyczka pozwoli ci uczynić dowolny element lepkim przez znalezienie odpowiedniego selektora dla elementu. Oznacza to, że możesz zablokować logo lub nawet cały nagłówek na górze strony, podczas gdy użytkownicy będą przewijać Twoją witrynę. Aby wszystko działało, musisz trochę dowiedzieć się o HTML i CSS, aby znaleźć odpowiedni selektor.

Jak usunąć elementy menu najwyższego poziomu w WordPress

Prawdopodobnie już wiesz, że WordPress jest wysoce konfigurowalny. Jeśli wiesz, jak kodować lub przynajmniej znaleźć odpowiednie wtyczki, możesz przekształcić swój backend, a także frontend i zaprezentować unikalną witrynę dla odwiedzających i twoich autorów.

W tej części pokażemy ci prosty kod, który pozwoli ci usunąć elementy menu najwyższego poziomu ze stron administracyjnych WordPress.

Poniższy kod usunie wszystkie elementy menu najwyższego poziomu dla wszystkich użytkowników zamiast administratorów. Zanim przejdziesz dalej, powinieneś wiedzieć, że ten fragment usuwa tylko elementy menu, ale te elementy będą nadal dostępne dla każdego, kto zna prawidłową ścieżkę do strony ustawień. Jeśli chcesz całkowicie ograniczyć dostęp do niektórych stron menu, musisz zmienić możliwości użytkownika.

Usuń elementy menu najwyższego poziomu:

 1. Otwórz plik functions.php
 2. Skopiuj i wklej następujący kod:
 3. if (! current_user_can ('manage_options')) {
  działanie dodatkowe („admin_menu”, „my_remove_menus”, 999);
  }
  funkcja my_remove_menus () {
  remove_menu_page ('index.php'); //Deska rozdzielcza
  remove_menu_page ('edit.php'); // posty
  remove_menu_page ('upload.php'); //Głoska bezdźwięczna
  remove_menu_page ('edit.php? post_type = strona'); // Strony
  remove_menu_page ('edit-comments.php'); // Komentarze
  remove_menu_page ('themes.php'); //Wygląd
  remove_menu_page ('plugins.php'); // Wtyczki
  remove_menu_page ('users.php'); // Użytkownicy
  remove_menu_page ('tools.php'); //Przybory
  remove_menu_page ('options-general.php'); // Ustawienia
  }
 4. Zapisz zmiany

Ponieważ ten kod usuwa wszystkie menu najwyższego poziomu, których prawdopodobnie nie chcesz robić, możesz zmodyfikować kod zgodnie z własnymi potrzebami. Każda linia „remove_menu_page” odpowiada za usunięcie jednej strony (co zostało opisane w nawiasach oraz w komentarzu obok linii kodu). Po prostu dodaj lub usuń stronę, której chcesz nie mieć w menu i zapisz zmiany jeszcze raz.

Teraz, gdy nauczyłeś się, jak usuwać strony najwyższego poziomu z menu, możesz chcieć usunąć tylko niektóre podstrony znajdujące się pod stronami najwyższego poziomu.

4 najpopularniejsze wtyczki menu dla WordPress

Gdy zaczniesz budować nową witrynę, prędzej czy później będziesz potrzebować menu. Możesz go utworzyć za pomocą standardowej opcji menu w WordPress, ale jeśli chcesz bardziej profesjonalnej, musisz znać swoje kody HTML i CSS. Oznacza to również, że poświęcisz trochę czasu na zaprojektowanie wszystkiego, aby działało idealnie i jednocześnie wyglądało pięknie.

Ale jeśli potrzebujesz szybszego rozwiązania lub po prostu nie wiesz, jak kodować własne wyszukane menu, WordPress umożliwia zainstalowanie świetnych wtyczek, które zaprojektowano tak, aby tworzyły wspaniałe menu za pomocą kilku kliknięć. Bez szczególnej kolejności, oto niektóre z najlepszych wtyczek menu dla WordPress.

Menu Uber

CENA: 20 USD
PRÓBNY

Menu Uber

Przy ponad 43 000 sprzedaży, Uber Menu to jedna z najpopularniejszych wtyczek do WordPress. Gdy otworzysz witrynę demonstracyjną i zobaczysz, jak wygląda menu utworzone za pomocą tej wtyczki, zrozumiesz, dlaczego jest ona tak popularna. A kiedy zaczniesz wymieniać jego funkcje, prawdopodobnie będziesz potrzebować jednej dla siebie.

Menu utworzone za pomocą menu Uber będą reagować i dotykać użytkowników mobilnych. Możesz tworzyć piękne układy i umieszczać ikony, obrazy, filmy i mapy w swoim menu. Cały formularz można umieścić w podmenu, dzięki czemu można utworzyć formularz kontaktowy bez konieczności dodawania dodatkowej strony. Wtyczkę można łatwo dostosować do własnych potrzeb i możesz bawić się w ponad 50 ustawieniach stylu z podglądem na żywo. Możesz automatycznie budować podmenu z innych treści, tworzyć zakładki pod swoim menu i wiele, wiele więcej.

 • Dynamiczne generowanie przedmiotów
 • Podmenu z kartami
 • Ulepszony interfejs użytkownika

Morph: konfigurowalne wysuwane menu WordPress

CENA: 20 USD
PRÓBNY

Morph

Morph to wysuwane menu przeznaczone dla urządzeń mobilnych. Ale, jak widać na stronie demonstracyjnej, jeśli otworzysz go na komputerze osobistym, wygląda również naprawdę świetnie na pulpicie.

Korzystając z tej wtyczki, możesz ukryć menu i wywołać je jednym kliknięciem. W obszarze menu możesz utworzyć standardowe menu rozwijane, dodawać zdjęcia, przyciski wyszukiwania, a cały obszar jest widgetizowany, co oznacza, że ​​możesz osadzić wszystko, czego potrzebujesz i chcesz. Wtyczkę można bardzo dostosować, dzięki czemu możesz wybierać kolory, zmieniać wysokości obrazu oraz dodawać lub usuwać elementy według własnych potrzeb. Jeśli zamierzasz używać go na urządzeniach mobilnych, możesz łatwo ustawić rozdzielczości, dla których pojawi się menu.

 • Działa świetnie zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych
 • Dodaj / usuń konfigurowalne elementy
 • Może być wyzwalany przez dowolny element

Menu Bohatera

CENA: 19 USD
PRÓBNY

Menu bohatera

Niezależnie od tego, czy chcesz mieć proste menu, czy złożone „Mega Menu”, możesz je utworzyć za pomocą wtyczki Hero Menu. Każde utworzone menu będzie responsywne i będzie wyglądać świetnie na każdym urządzeniu; jeśli zdecydujesz się stworzyć mega menu, elementy mogą być pokazywane lub ukryte, dzięki czemu nie musisz się martwić o układ na mniejszych ekranach.

Istnieje specjalna obsługa dotykowa dla Androida, iOS i Windows Phone. Wybierz pasek nawigacyjny o pełnej lub stałej szerokości, gdzie możesz łatwo dodawać dodatkowe elementy po prostu za pomocą techniki przeciągnij i upuść. Istnieje ponad 60 gotowych schematów kolorów i możesz swobodnie korzystać z każdej z darmowych czcionek Google. Ulepsz menu, wybierz odległość aktywacji… ta świetna wtyczka może zaoferować znacznie więcej, więc koniecznie sprawdź całą listę funkcji w CodeCanyon.

 • Narzędzie do budowania struktury menu przeciągnij i upuść
 • Utwórz proste menu lub złożone mega menu
 • Specjalna nawigacja mobilna

Pasek Multi-X

CENA: 16 USD
PRÓBNY

Multi X Bar

Pasek Multi-X jest modułową wtyczką i pozwala umieścić praktycznie wszystko, co chcesz na pasku nawigacji. Oprócz pozycji menu, na pasku możesz umieścić do 8 przedmiotów – czy jest to formularz kontaktowy, formularz wyszukiwania, ikony udostępniania społecznościowego, obszar widżetów itp.

Do wyboru masz dwa różne motywy oraz motyw niestandardowy, w którym możesz ustawić własne kolory, a gradient zostanie obliczony automatycznie. Pasek nawigacyjny może być umieszczony jako menu stałe lub przewijalne. Jeśli jesteś programistą, chcesz wiedzieć, że jest gotowy zestaw haków, jeśli chcesz utworzyć nową wtyczkę z paska Multi-X. Ta wtyczka oferuje wiele, wiele więcej, więc zapoznaj się ze wszystkimi funkcjami CodeCanyon.

 • 8 wbudowanych modułów funkcjonalnych
 • 2 kolorowe motywy + niestandardowy motyw
 • Górna lub dolna pozycja

Najlepsze wtyczki menu mobilnego WordPress

Wszyscy wiemy, jak daleko zaszła technologia. Smartfony i tablety stały się nieuniknione i rośnie liczba właścicieli urządzeń mobilnych. Sieci Wi-Fi obejmują wszystkie części naszych miast, a jeśli nie, zawsze możesz podłączyć swoje urządzenie mobilne do Internetu za pośrednictwem swojego dostawcy. Oznacza to, że liczba mobilnych internautów jest większa niż kiedykolwiek i że musisz o nie zadbać, jeśli prowadzisz witrynę.

Jeśli budujesz witrynę mobilną lub chcesz ją ulepszyć, zdecydowanie musisz zbudować specjalne menu mobilne, które dostosuje się do dowolnego rozmiaru ekranu i ułatwi użytkownikom mobilnym nawigację.

Dzięki WordPress to zadanie nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Nie musisz umieć kodować ani konfigurować menu. Wszystko czego potrzebujesz to wtyczka, którą możesz łatwo zainstalować i dostosować do swoich potrzeb.

W tej części przewodnika zamierzamy pokazać jedne z najlepszych wtyczek premium, które mogą stworzyć mobilne menu dla Twojej witryny WordPress. Przewińmy w dół i spójrz.

Dotykowy

CENA: 18 USD
PRÓBNY

Dotykowy

Ta wtyczka premium stworzy czysty nagłówek mobilny z osadzonym w nim menu mobilnym. Animacje są bardzo proste i mogą wyglądać naprawdę ładnie i płynnie na ekranie smartfona. Z dotykowym, możesz utworzyć wielopoziomowe menu akordeonowe, stworzyć poziomo menu jednopoziomowe, które można przesunąć, lub utworzyć widżetowy pasek boczny, który może przejść do Twojej witryny.

Wszystko można dostosować, co oznacza, że ​​możesz malować elementy w dowolnym kolorze, zmieniać tła i ustawiać ich kolory, zmętnienia i wiele więcej. Twoje menu można naprawić lub ustawić absolutnie. Jeśli chcesz mieć jeszcze większą kontrolę nad urządzeniami mobilnymi, możesz ustawić rozdzielczości, dla których to menu zostanie aktywowane.

 • Kilka rodzajów menu
 • Funkcje wyszukiwania
 • Ustalone / absolutne pozycjonowanie

TapTap

CENA: 10 USD
PRÓBNY

Tap-Tap

TapTap daje możliwość stworzenia unikalnego menu mobilnego dla Twojej witryny WordPress. Jak widać na stronie demonstracyjnej, możesz stworzyć prawie wszystko, co sobie wyobrażasz, a twoje menu będą wyglądać naprawdę schludnie. Dzięki tej wtyczce, możesz tworzyć menu wielopoziomowe, decydować, które elementy chcesz wyświetlić, dodawać opisy lub włączać zintegrowaną opcję wyszukiwania.

Do wyboru są dwa projekty przycisków menu i kilka animacji. Pozycję menu można naprawić lub możesz użyć pozycjonowania bezwzględnego. Wybierz style tła i graj z wieloma opcjami stylizacji, aby idealnie dopasować menu do motywu. Na koniec TapTap pozwala wybrać rozdzielczości, w których będzie się wyświetlał. Czego więcej możesz chcieć od mobilnego menu nawigacyjnego?

 • Menu wielopoziomowe
 • 2 projekty przycisków menu i animacje
 • Ustalone / absolutne pozycjonowanie

Mobi

CENA: 16 USD
PRÓBNY

Mobi

Mobi to kolejna prosta, ale świetna wtyczka WordPress gotowa do pomocy w witrynach mobilnych. Dzięki temu dodatkowi responsywny motyw będzie miał jeszcze lepszą nawigację. Po utworzeniu menu za pomocą intuicyjny konstruktor menu przeciągnij i upuść, możesz umieścić go na górze lub na dole strony.

Wszystkie elementy menu można dostosowywać i możesz swobodnie dodawać ikony mediów społecznościowych do paska nawigacji. Istnieje ponad 700 czcionek ikon i możesz ukończyć swój projekt za pomocą jednej z czcionek Google. W razie potrzeby możesz kontrolować widoczność użytkowników dla gości i zalogowanych użytkowników.

 • Dostosowywanie metodą przeciągnij i upuść
 • Pozycjonowanie górnego lub dolnego menu
 • Widoczność użytkownika dla gości i zalogowanych użytkowników

Wah-menu

CENA: 44 USD
PRÓBNY

Wah-Wah

Menu Wah to dokowalne menu idealny do witryn mobilnych, specjalnie zaprojektowany do nawigacji dotykowej iPada. Dzięki tej wtyczce premium możesz dodać do 8 łączy menu, które będą ładnie dopasowane z boku Twojej witryny WordPress.

Po kliknięciu określonej ikony w menu pojawi się podmenu, które umożliwia HTML, osadzone filmy, mapy i prawie wszystko, co chcesz. Wtyczka jest wysoce konfigurowalna, co oznacza, że ​​możesz wybierać spośród 8 akcentujących kolorów, bawić się szerokością menu, ikonami, linkami itp. Tworzenie menu jest bardzo łatwe dzięki edytorowi WYSIWYG. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się użyć ciemnego, czy jasnego motywu, możesz być pewien, że będzie ładnie wyglądał.

 • Edytor WYSIWYG
 • Podmenu z obsługą HTML, osadzonych filmów itp.
 • Opcja stanu Out lub Docked

Menu stylu ścieżki

CENA: 12 USD
PRÓBNY

Styl ścieżki

Ta wtyczka premium różni się nieco od zwykłej wtyczki poświęconej tworzeniu menu. Zamiast klasycznego paska menu lub menu paska bocznego menu Styl ścieżki tworzy przycisk. Po aktywowaniu przycisku wyświetli ono menu wokół przycisku w kółku, rozszerzy je w linii w dowolnym kierunku, a nawet uporządkuje ikony w łuk.

Jeśli istnieje wiele poziomów menu, przycisk utworzy przycisk Wstecz, który pozwoli użytkownikom ponownie przejść do menu głównego. Istnieje mnóstwo opcji dostosowywania i tworzenia menu; możesz po prostu użyć standardowego edytora menu WordPress. Jeśli szukasz unikalnego menu mobilnego, daj szansę menu Style ścieżki.

 • Utwórz menu wokół przycisku
 • Wysoce konfigurowalny
 • Do edycji menu użyj standardowego menu WP

Scrollnav

CENA: 10 USD
PRÓBNY

Scrollnav

Kolejna unikalna wtyczka menu, która daje kilka świetnych funkcji i może świetnie wyglądać na twojej stronie. Scrollnav składa się z koła, które zawiera kilka opcji menu. Na środku przycisku znajduje się link do strony głównej, górny link prowadzi logicznie na górę strony, jest pole wyszukiwania, niestandardowe menu i niestandardowa część linku w kręgu.

Menu niestandardowe zapewni wystarczającą ilość miejsca, aby utworzyć całe menu z podmenu, będzie wyglądać świetnie i zapewni bardzo potrzebne miejsce w witrynie mobilnej. Istnieje kilka schematów kolorów do wyboru i wszystko jest łatwe do skonfigurowania. Zdecydowanie powinieneś sprawdzić stronę demonstracyjną, aby zobaczyć, jak działa ta mała wtyczka.

 • Okrągły przycisk z różnymi funkcjami
 • Niestandardowe menu i niestandardowa część łącza
 • Kilka schematów kolorów

Przewiń do menu

CENA: 24 USD
PRÓBNY

Przewiń do menu

Ta prosta wtyczka premium zapewni Ci fajne menu na pasku bocznym, które jest przeznaczone do nawigacji dotykowej w systemie iOS i Android. Po utworzeniu menu będzie zawierać ikony, które prowadzą do innej części strony i przewijają się automatycznie.

To ważne by zauważyć że Przewiń To nie jest pełne menu nawigacyjne, ale przewija tylko do innej części tej samej strony. Możesz wybierać spośród ponad 750 ikon lub możesz używać własnych obrazów jako elementów menu, a na reklamy jest dodatkowe miejsce. Aby wszystko działało, musisz mieć podstawową znajomość HTML, aby postępować zgodnie z instrukcjami. Może to potrwać jeszcze kilka minut, ale efekt końcowy wygląda świetnie.

 • Dotykowy
 • Ponad 750 ikon + niestandardowe obrazy
 • Dodatkowa powierzchnia reklamowa

Wniosek

Mamy nadzieję, że do tej pory zdałeś sobie sprawę, że trudno jest prowadzić witrynę internetową bez menu. Nawet jeśli uruchomisz jedno-pager, nadal potrzebujesz nawigacji między sekcjami. Tak więc, gdy już tu jesteś, spersonalizuj menu WordPress i wybierz najlepsze z możliwych.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map