WordPressi juhtpaneel: administraatori ala ja paneel

wordpress-armatuurlaud.png


Pärast WordPressi veebisaidi loomist ja edukat sisselogimist näete kõigepealt WordPressi juhtpaneeli. See on administraatorite kodukoht, kus on mitu kasulikku vidinat. Sellel lehel näitab WordPress teile mõned lingid, mis on väärtuslikud kõigile algajatele. Teil on võimalik jälgida postituste, kommentaaride ja lehtede arvu. See viib teid postituse redigeerija juurde, nii et saate kirjutada oma esimese postituse, täita kiire mustandi, vaadata hiljutisi tegevusi ja lugeda viimaseid uudiseid WordPressi kohta.

See artikkel juhendab teid WordPressiga eelinstalleeritud iga juhtpaneeli vidina kaudu ja näitab teile, kuidas juhtpaneeli lehe välimust kiiresti kohandada.

 1. Tere tulemast WordPressi
  1. Alustama
  2. Järgmised sammud
  3. Veel toiminguid
 2. Lühidalt
 3. Kiire mustand
 4. Tegevus
 5. WordPressi uudised
 6. Kohandage oma vidinaid
  1. Ekraani valikud
  2. Kohandatud vidinad

1. Tere tulemast WordPressi

Tere tulemast WordPressi juhtpaneeli vidinasse

Kui olete just WordPressi installimise lõpetanud, on see esimene asi, mida näete armatuurlaual. Lisaks platvormile tervitusele on WordPressi arendajad koostanud ka mõned käepärased lingid, mis aitavad teil alustada.

Alustama

Vasakul küljel olev suur sinine nupp võimaldab teil oma saiti kohandada. Täpsemalt öeldes viib see teid kohandajani. Kui soovite muuta saidil midagi, mis on seotud kujundusega, on alustamiseks kohandaja. Sõltuvalt teemast võib olla rohkem või vähem valikuid, kuid enamikul WordPressi teemadel on rohkem võimalusi kui vajate.

Järgmised sammud

Vidina keskelt leiate mitmeid teisi linke. Esimene viib teid otse toimetaja juurde, et saaksite kirjutada teile esimese ajaveebi postituse. Järgmine võimaldab teil luua oma esimese lehe (näiteks arendajate soovitatud leht „Minust”), kolmas link avab lihtsalt kodulehe, et näeksite, kuidas teie veebisait külastajatele välja näeb.

Veel toiminguid

Kui olete valmis järgmise sammu juurde liikuma, leiate paremal küljel olevad lingid, mis võimaldavad teil vidinaid ja menüüsid hallata. Samuti saate kommentaare sisse või välja lülitada ning liikuda WordPress Codexi lehtedele, kus saate lisateavet oma esimeste toimingute kohta WordPressiga.

2. Lühidalt

Lühidalt WordPressi juhtpaneeli vidin

Järgmine vidin annab teile kiire ülevaate oma saidist. Vaadake, kui palju postitusi, lehti ja kommentaare teil on, ja klõpsake vastava lehe avamiseks mõnel neist. Kui teid huvitab praegu kasutatav WordPressi versioon ja teema, siis vaadake lihtsalt selle vidina allosas.

3. Kiire mustand

Kiire mustandi WordPressi juhtpaneeli vidin

WordPressi juhtpaneeli sirvides võite saada idee uue artikli kohta. Täieliku visuaalse redigeerija avamise asemel saate pealkirja ja mõned märkused kiiresti üles kirjutada. WordPress salvestab need mustandina, et saaksite oma tööd igal ajal, mis teile sobib, hõlpsalt jätkata.

Pange tähele, et kiire mustandi redigeerija on nii lihtne kui võimalik, nii et te ei saa teksti stiili panna, pilte ega videoid lisada. Te saate seda kõike teha, kui olete mustandi avanud visuaalse või tekstiredaktori kaudu jaotises Postitused.

4. Tegevus

Tegevuse WordPressi juhtpaneeli vidin

See lihtne vidin näitab teie ajaveebi uusimaid postitusi ja kommentaare, sealhulgas täpset avaldamise aega ja kuupäeva. Vaikimisi näete ainult “Tere maailm!” postitus, mis on näitena (kuna teil pole ühtegi teist postitust kirjutatud). Võite klõpsata sellel otse tegevusvidinast, mis avab redaktori, et saaksite postitust värskendada.

Kommentaaride jaotis näitab kommentaatori avatari, nime ja postitust, millel kommentaar asub. Näete ka kommentaari kiiret kokkuvõtet. Kui viite hiirekursori mõne kommentaari kohale, saate seda hallata – kinnitada, vastata, redigeerida, prügikasti teisaldada, rämpspostiks märkida või vaadata kommentaari postituses.

Kõige selle alt leiate lihtsa riba, mis sisaldab kõigi ootel, kinnitatud, rämpsposti ja prügikasti lisatud kommentaaride arvu.

5. WordPressi uudised

WordPress News juhtpaneeli vidin

Viimane vidin, mida WordPressi juhtpaneelil vaikimisi kuvatakse, näitab teile uusimaid WordPressi uudiseid. Siit leiate loendi hiljutistest WordPressi artiklitest, mis on pärit erinevatelt veebisaitidelt ametlik WordPress.org ajaveeb.

Uudiste vidin aitab teil kursis olla ja õppida tundma uusimaid värskendusi, teemasid ja pistikprogramme, õpetusi jne. Siit leiate ka ühe soovitatud pistikprogrammi, mis võiks teie tähelepanu köita..

Kohandage oma vidinaid

Nüüd, kui teate vidinate funktsioone, on aeg WordPressi juhtpaneeli isikupärastada.

Alustuseks peate meeles pidama, et saate tervitusvidina kiiresti eemaldada. Kui olete postituste, lehtede ja kommentaaridega rahul, võite lihtsalt klõpsata tervituse vidina paremas ülanurgas oleval väikesel nupul „x“ ja selle täielikult tühistada.

WordPressi juhtpaneeli vidinate ümberkorraldamine

Kui hõljutate kursorit mõne ülalnimetatud vidina pealkirja kohal, märkate, et kursor muutub. Kui näete, et kursor osutab kõigis neljas suunas, saate selle vidina teise kohta teisaldada. Lihtsalt lohistage ja vidinge valitud vidin teile sobivasse kohta. Kui te ei soovi konkreetse vidina sisu näha, klõpsake ka paremas ülanurgas oleval väikesel noolel.

Ekraani valikud

WordPressi ekraani valikud

WordPressi armatuurlaua üks tähelepanuta jäetud osi on ekraanivalikud. Need leiate oma lehe ülaosast (sirvige kindlasti lõpuni, kuna ekraanivalikud võivad peituda administraatori riba taga). Kui olete valiku valinud, langeb ülalt alla uus valge riba, paljastades kõik teie installitud vidinad (kastid). Märgistades vidinate kõrval olevad ruudud (un), saate neid WordPressi armatuurlaual hõlpsalt kuvada / peita.

Pange tähele, et vaikimisi on teil ainult viis vidinat, muud (kohandatud) vidinad ilmuvad pärast täiendavate pistikprogrammide ja teemade installimist.

Kohandatud vidinad

Sõltuvalt teie pistikprogrammide arvust ja pistikprogrammide funktsioonidest võib teil armatuurlaual hõlpsasti olla kümneid lisavidinaid.

Näiteks installides Google Analyticsi pistikprogrammi (neid on palju erinevaid) saate statistikavidina, mis näitab teile selle päeva, nädala või kuu külastuste arvu..

Järeldus

WordPressi juhtpaneel on esimene koht, mida WordPressisse sisselogimisel näha on. Siit saate teada, mida saate armatuurlaual teha, millised elemendid on vaikimisi saadaval ja kuidas seda oma vajadustele kohandada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map