WordPress Yönetici Menülerini İhtiyaçlarınıza Göre Değiştirin

WordPress Yönetici Menülerini İhtiyaçlarınıza Göre Değiştirin


Her WordPress yönetici menüsü kurulumdan sonra aynı görünüyor. Sevgili WordPress’imiz tarafından desteklenen farklı sitelerde çalışıyorsanız iyi bir şey olabilir, ancak bir müşteri için bir blog oluşturuyorsanız, benzersiz bir görünüm elde etmek için yönetici menüsünü değiştirmek isteyebilirsiniz..

WordPress Panosunda bu kadar çok seçenek olmasa da, işleri kendi başınıza kolayca değiştirebilirsiniz. Bugünün kılavuzunda, bir WordPress yönetici menüsünü ihtiyaçlarınıza göre değiştirmenize yardımcı olacak birkaç hızlı ipucu gösterelim:

 • WordPress yönetici menünüzü yeniden düzenleme
 • WordPress Yönetici Menüsünü Özelleştirme
 • Yönetici menülerindeki renkler nasıl değiştirilir?
 • Eklenti olmadan yönetici menülerindeki renkler nasıl değiştirilir

WordPress yönetici menünüzü yeniden düzenleme

Blog sisteminize yeni eklentiler ve işlevler eklemeye başladıktan sonra, yönetici menüsündeki simgeleri yığınlamaya devam edersiniz ve yazarlarınızın yayınlarını bulamayacağı kafa karıştırıcı bir menü ile kolayca sonuçlanabilir veya yeni resimler eklemek için bir galeri.

İşte o zaman simgeleri yeniden düzenlemeyi düşünmeye başlayacaksınız. Ve burada basit bir eklenti sizin için harika bir yardımcı olacak.

Yönetici Menü Yöneticisi

FİYAT: Ücretsiz

Yönetici Menü Yöneticisi

Bu ücretsiz ve hafif eklentiyi yükledikten sonra sadece bir seçenek elde edersiniz. Ve bu menüyü düzenleme seçeneği.

Düğmeye basarsanız, menünüz “yapım aşamasındadır” ve öğeleri hareket ettirmekte özgürsünüz. Menüyü ve alt menü öğelerini sürükleyip bırakın ve size en uygun menüyü oluşturun. “Yeni Sayfa” nın hemen yanında bir “Yeni yayın” bağlantısının olmasını ister misiniz? Bunu yapabilirsin. Aslında, öğeleri istediğiniz gibi yeniden düzenleyebilirsiniz. Bir üst düzey menü öğesini bir alt menüye ve tam tersine sürükleyebilirsiniz. Öyleyse neden alt menüye yerleştirmek yerine kendi başına asılı kalan “Yeni Gönderi” öğeniz olmasın? Bu senin seçimin.

Bu küçük eklentinin neden bu kadar havalı olduğundan hala emin değilseniz, bir göz atın demo video.

WordPress Yönetici Menülerini Özelleştirme

WordPress ön ucu son derece özelleştirilebilir olsa da ve siteniz için tam anlamıyla sınırsız seçenekleriniz olsa da, arka uç yani WordPress Kontrol Paneli biraz sınırlıdır ve temelde sahip olduğunuz şeyle sıkışmışsınızdır..

WordPress’te neredeyse her şey için eklentiler olduğundan, neden yönetici alanınızı özelleştirmenize izin verecek bir tane olmasın? Tabii ki, sadece bir tane değil.

Kodlama ile ilgileniyorsanız, kılavuzun bu kısmı ile ilgilenmeyebilirsiniz, çünkü size eklentinin arkasındaki kodu göstermeyeceğiz, ancak eklentileri nasıl ayarlayacağınız ve yönetici alanı. Ama muhtemelen sadece bunu istiyorsun, değil mi?

İstemci Çizgisi

FİYAT: Ücretsiz

Yeni başlayanlar için, yönetici menüsünü kendiniz veya başka bir kullanıcı için değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu, WordPress blogunuzda çalışırken gördüğünüz tüm menüyü değiştirme gücüne sahip olduğunuz bu ücretsiz eklenti ile kolayca yapılabilir. Örneğin, yeni menü öğeleri ekleyebilir, ihtiyaç duymadığınız veya belirli bir kullanıcı rolü için erişilebilir olmasını istemeyenler kaldırabilir, simgeleri değiştirebilir, vb. Bunu nasıl yapabilirsiniz? Hadi başlayalım:

 1. Adresine git Eklentiler -> Yeni Ekle
 2. Client Dash eklentisini yükleme ve etkinleştirme
 3. Şu yöne rotayı ayarla Ayarlar -> İstemci Çizgisi
 4. İkinci sekmede “Menüler” i seçin
 5. Kullanıcı Rolünü seçin ve “Menü Ekle” ye tıklayın

Kişiselleştirmenin başladığı yer burasıdır. Eklenti yeni menünüzü oluşturduktan sonra, ekranı şu anda göründüğü gibi göreceksiniz. Burada menü öğelerini ekleyebilir veya kaldırabilir, yeni etiketler yazabilir ve hatta standart simgeleri değiştirebilirsiniz. İster eklemek istediğiniz bir gönderi türü olsun, ister özel bir bağlantı olsun, İstemci Dash bunu yapmanıza izin verecektir. Öğeleri sürükleyip bırakın ve daha hızlı çalışmanızı sağlayacak kişiselleştirilmiş bir menü oluşturun.

Yönetici Menüsü Düzenleyicisi

FİYAT: Ücretsiz / 19 $
DEMO

Menü-editör-pro

Daha önce bahsedilen eklentiden daha popüler olmasına rağmen, Yönetici Menü Düzenleyicisi ücretsiz ve premium sürümde gelir, bu nedenle tüm ekstra özellikleri istiyorsanız lisansı satın almanız gerekir. Eklentiler arasında büyük farklar yoktur ve Yönetici Menüsü Düzenleyicisi, menüleri ve alt menüleri istediğiniz yere sürükleyip bırakarak menüyü kendiniz veya başka herhangi bir kullanıcı rolü için yeniden düzenleme olanağı verir..

Tüm menüler için erişim haklarını, simgeleri ve başlıkları değiştirebilir, dışa ve içe aktarabilir ve hatta kısa kodlar kullanabilirsiniz. Bu eklentinin gerçek gücünü görmek için PRO sürüm demosuna göz atın.

 1. Yönetici Menüsü Düzenleyicisini yükleyin ve etkinleştirin
 2. Şu yöne rotayı ayarla Ayarlar -> Menü Düzenleyici (PRO)
 3. Düzenlemek istediğiniz Kullanıcı Rolünü seçin ve menüyü istediğiniz gibi ayarlayın
 4. Değişiklikleri Kaydet

Yönetici menülerindeki renkler nasıl değiştirilir?

Özelleştirme söz konusu olduğunda, yönetim alanınızın görünüşünü değiştirmek isteyebilirsiniz. Varsayılan olarak, 8 renk şeması vardır profiliniz için seçebilirsiniz. Ancak, standart renkleri beğenmezsiniz veya bunların sitenizdeki renklerle eşleşmesini istersiniz. Daha fazla seçenek istediğiniz yer burası?

Yönetici menünüz için renk düzenlerini değiştirmenin farklı yolları vardır. Makalenin bu bölümünde, size iki eklenti göstereceğiz harika bir iş çıkarabilir – sekiz renk şeması ekleyecek veya diğerinde renk seçici ile oynayacak basit bir eklenti yükleyebilirsiniz.

Yönetici Renk Şemaları

FİYAT: Ücretsiz

Yönetici Renk Şemaları

Ayrıntılara girmeniz ve her rengi kendiniz seçmeniz gerekmiyorsa, bu basit ve ücretsiz eklentiyi denemek isteyebilirsiniz. Yalnızca Yönetici Renk Şemaları yüklemeniz ve eklenti otomatik olarak 8 yeni renk şeması ekleyecektir kullanıcı seçenekleri altında bulabilirsiniz:

 1. Yönetici Renk Düzenleri eklentisini yükleyin ve etkinleştirin
 2. Şu yöne rotayı ayarla Kullanıcılar -> Profiliniz
 3. Yönetici Renk Düzeni altında, kullanmak istediğiniz yeni bir düzen seçin

WordPress Yönetici Renk Düzeni Oluşturucu

FİYAT: Ücretsiz

Daha önce bahsedilen eklenti sadece bu 8 renk şemasını ekleyecektir, ancak şemanızdaki her renk üzerinde kontrol sahibi olmak istiyorsanız, daha fazla seçeneğe ihtiyacınız olacak. Ne yazık ki, bu eklenti doğrudan tarayıcınızdan renk seçmenize izin veren orijinal web sitesinden kaldırıldı, ancak yine de bu eklentiyi indirip manuel olarak yükleyebilirsiniz..

Sonraki birkaç adımı izleyin ve bir veya iki dakika içinde özel bir yönetici renk düzeniniz olacak (veya bizim gibiyseniz, mükemmel renk kombinasyonunu bulmadan önce bir saat geçirebilirsiniz).

 1. WordPress Yönetici Renk Düzeni Oluşturucu’yu indirin
 2. Eklentiyi yükleyin ve etkinleştirin
 3. Renkleri seçerek özel şemalar oluşturun

Eklenti olmadan yönetici menülerindeki renkler nasıl değiştirilir

Yönetici menülerinde renk değiştirmek için ek eklentiler yüklemek yerine, bu bölümde, işlevlerinize aşağıdaki kodu koyarak renk düzenlerini nasıl değiştireceğinizi öğreteceğiz. php ve kendi başınıza basit bir eklenti yapın.

Bu kodla, istediğiniz renkleri seçebilirsiniz, ancak renk seçiciden birini seçmek yerine rengin onaltılı üçüzlerini yazmanız gerekir. Bunları, Paint’ten Photoshop’a veya herhangi bir çevrimiçi renk seçiciye istediğiniz herhangi bir renk seçiciyi kullanarak alabilirsiniz..

 1. Function.php dosyanıza gidin
 2. Aşağıdaki kodu sonuna yapıştırın:
 3. fonksiyon extra_admin_color_schemes () { // Tema dizinini al $ theme_dir = get_template_directory_uri (); //Okyanus wp_admin_css_color ('isitwpcolor', __ ('WP mi'), $ theme_dir. '/Admin-colors/isitwp/colors.min.css', dizi ('# ed2a0c', '# 000000', '# 738e96', '# f2fcff') ); } add_action ('admin_init', 'ek_admin_color_schemes');
 4. Bir sonraki kod parçasıyla, yeni renk düzeninizi etkinleştirin:
 5. fonksiyon set_default_admin_color ($ user_id) { $ args = dizi ( 'ID' => $ user_id, 'admin_color' => 'isitwpcolor' ); wp_update_user ($ args);

  }
  add_action (‘kullanıcı_kaydı’, ‘set_default_admin_color’);

  Maalesef henüz işimiz bitmedi. Bu adımdan sonra, yeni oluşturulan renk şemalarınızın etiketini değiştirmek için başka bir işlev yapıştırmanız gerekir.

 6. Aşağıdaki kodu yapıştırın:
işlev rename_fresh_color_scheme () { global $ _wp_admin_css_colors; $ color_name = $ _wp_admin_css_colors ['yeni'] -> ad; if ($ color_name == 'Varsayılan') { $ _wp_admin_css_colors ['taze'] -> ad = 'Taze'; } return $ _wp_admin_css_colors; } add_filter ('admin_init', 'rename_fresh_color_scheme');

Fazladan eklenti yüklemeden özel renk şemanızı oluşturmanın son adımı buydu. Belki biraz daha zaman alıcı olsa da, WordPress’inize ek bir eklentinin yüklenmiş olması gerekmeyecek.

Sonuç

WordPress yönetici menüsünü özelleştirmek yapılacaklar listenizdeki ilk şey olmayacak olsa da, kesinlikle sitenizde daha uzun süre çalışacaksanız ilgilenmeniz gereken bir şeydir.. Özelleştirilmiş bir menüye, farklı simgelere veya renk setlerine sahip olmak daha kolay çalışmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, arka uca erişimi olan tüm kullanıcılar için bu benzersiz hissi yaratacaktır..

Yedeklemek için birkaç dakikanız varsa, bu makaleyi inceleyin ve yönetici menülerinizi değiştirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked