WordPress’te Youtube Videoları ile Çalışma

WordPress'te Youtube Videoları ile Daha Kolay Çalışın


YouTube 13 yaşında ve insanların İnternet’teki video hakkında düşünme şeklini kesinlikle değiştirdi. Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar arasında oldukça popüler olan başka birkaç hizmet olmasına rağmen, Google’ın video hizmeti çoğumuz için hala bir numara.

Bu nedenle, WordPress geliştiricileri, blogunuza yeni başlarken bile YouTube videolarını gömmenin kolay olmasını sağladı. Ve gerçekten öyle. Popüler hizmetten herhangi bir video gömmek için tek yapmanız gereken video URL’sini kopyalayıp yapıştırmaktır ve WordPress gerisini halleder. Alternatif olarak, iframe kodunu, genişlik ve yüksekliği kolayca değiştirebileceğiniz ve birkaç parametreyi değiştirerek videoyu değiştirebileceğiniz metin düzenleyicisine kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Bugün, aşağıdakileri nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz:

 • WordPress’e otomatik olarak YouTube videoları ekleyin
 • WordPress kontrol paneline YouTube analizi ekleyin
 • Yerleşik WordPress videoları için otomatik genişlik ve yüksekliği değiştirme
 • Videoyu açılır pencerede görüntüle
 • WordPress’e Youtube Abone Ol düğmesi ekle

WordPress’e otomatik olarak YouTube videoları ekleyin

Ancak, yayınlarınıza ve sayfalarınıza otomatik olarak video eklemek veya otomatik olarak bir YouTube videosundan yayın oluşturmak isterseniz ne olur? Evet, bu mümkün ve kılavuzun bu bölümünde, size bu konuda oldukça yardımcı olabilecek bir eklenti göstermek üzereyiz.

YouTube WordPress eklentisi – video içe aktarma

Fiyat: 36 $

WordPress blogunuza Youtube videoları göndermek isterseniz veya videolardan para kazanmak istiyorsanız, bu eklenti size çok yardımcı olacaktır. Videoyu ve beraberinde gelen bilgileri ekleyerek size zaman kazandırabilir. Tarih, resim, kategori veya video etiketi olsun, eklenti buna bakar.

YouTube WordPress eklentisi, videoları istediğiniz herhangi bir kanaldan otomatik olarak içe aktarır ve ayrıca kullanıcı yüklemeleri ve oynatma listeleriyle de çalışabilir. Kaynakları birleştirmek ve içe aktarma aralıklarını seçmek kolaydır, böylece her şey kontrolünüz altındadır.

Eklenti şu ana kadar 1300’den fazla kopya sattı ve tüm dünyada mutlu video kullanıcıları toplamaya devam edeceğinden eminiz.

WordPress kontrol paneline YouTube analizi ekleyin

YouTube’a ilk kez bir video yüklediğinizde, büyük olasılıkla ekranın arkasında oturup ve istatistikleri izleyerek gün geçireceksiniz. İlk görünümü ve ilkini bekleyeceksiniz ve herkesin çalışmanızı paylaşmasını isteyeceksiniz.

Bundan sonra, videolarınızın istatistiklerini kontrol etmek için sadece eğlenmekle kalmaz, aynı zamanda kitlenizin videonuza nasıl tepki verdiğini de görebilirsiniz. video içeriği. Başarılı bir kanala sahip olmak istiyorsanız, arzularına tepki vermeli ve her yönü kontrol etmelisiniz..

Bunu Youtube’un kendisinde yapabilmenize rağmen, her gün çalıştığınız WordPress kontrol panelinizde analiz yapmak harika olmaz mıydı??

Makalenin bu bölümünde size bir Youtube verilerini ve istatistiklerini doğrudan WordPress panonuza yükleyecek harika küçük eklenti ve sekmeleri değiştirmeden ve Youtube’a ayrıca giriş yapmadan kanalınızı yerinde izlemenize olanak tanır.

Youtube Analytics Gösterge Tablosu

FİYAT: Ücretsiz

Youtube Analytics Gösterge Tablosu

Youtube Analytics Gösterge Tablosu videolarınız hakkında önemli bilgiler gösterir. Görüntülemelerin sayısını, insanların videoyu izlemek için harcadığı zamanı, her bir izlemenin ortalama süresini, beğenileri ve beğenmeme sayısını ve videonuz için yorum sayısını bilmek isteyip istemediğinizi.

Eklentiyi yükleyip etkinleştirdikten sonra, tüm bu bilgileri gösterge tablonuzdaki basit bir widget’ta görebilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz iki tema olacak ve ayrıca widget’ın görünümünü CSS ile şekillendireceksiniz. Eklenti, erişim düzeylerini ayarlamanıza ve WordPress destekli web sitenizdeki hangi kullanıcıların video istatistiklerini görebileceğine karar vermenize olanak tanır.

Youtube Analytics Dashboard, daha yüksek yükleme hızlarına izin veren bir önbellek özelliğine sahiptir – veri yüklenirken hiç kimse boş bir ekranda izlemeyi sevmez.

 1. Adresine git Eklentiler-> Yeni Ekle
 2. “Youtube Analytics Gösterge Tablosu” için arama yapın
 3. Eklentiyi yükleyin ve etkinleştirin
 4. Yeni widget’ı bulacağınız kontrol panelinize gidin
 5. Sizi Google hesabınıza götürecek “Erişim Kodunu Al” bağlantısını tıklayın
 6. Kodu kopyalayıp widget’a yapıştırın
 7. Erişim kodunu kaydet
 8. Şu yöne rotayı ayarla Ayarlar-> YT Kontrol Paneli widget’ı tercihlerinize göre ayarlayabileceğiniz ayarları açmak için

Bu kadar. Youtube video istatistiklerinizi doğrudan WordPress kontrol panelinden izlemenin keyfini çıkarın.

Yerleşik WordPress videoları için otomatik genişlik ve yüksekliği değiştirme

Bir Youtube, Vimeo, Flickr, Hulu veya diğer birçok video hizmetinin URL’lerini kolayca kopyalayıp yapıştırabileceğinizde hoş değil mi ve WordPress videoyu otomatik olarak yayınınıza yerleştirecek mi? Gerçekten olduğunu düşünüyoruz, ancak bunu yaparsanız, WordPress ayarları videonun kendisinden alacaktır. Bu muhtemelen video genişliği ve yüksekliğinin makalenizde istediğiniz bir şey olmayacağı anlamına gelir.

Videoları gömmek günlük olarak yaptığınız bir şey değilse, bu ayarları değiştirmek sorun olmaz – Metin Düzenleyiciyi açar ve koddaki sayıları değiştirirsiniz. Öte yandan, videoları sık sık gömmek zorunda kalırsanız, bu basit görev sinirlenmenize neden olabilir ve bu yüzden onları otomatikleştirmelisiniz.

Gömülü videolar için genişlik ve yüksekliği değiştirme:

 1. Function.php dosyanızı açın
 2. Aşağıdaki kodu kopyalayıp yapıştırın:
 3. işlev mycustom_embed_defaults ($ embed_size) {
  $ embed_size ['genişlik'] = 620;
  $ embed_size ['height'] = 360;
  return $ embed_size;
  }
  
  add_filter ('embed_defaults', 'mycustom_embed_defaults');
 4. Genişliği ve yüksekliği, siteniz için gereken piksel cinsinden herhangi bir sayı olarak değiştirin
 5. Değişiklikleri Kaydet

Bundan sonra, tüm videolarınız otomatik olarak kodda ayarladığınız genişlik ve yüksekliğe göre yeniden boyutlandırılacaktır.

İyi bir şey (veya sitenizin nasıl yapılandırıldığına bağlı olarak kötü bir şey), değişiklikleri kaydettikten sonra tüm videolarınızın yeniden boyutlandırılacağıdır. Buna daha önce yayınlanmış olanları içerir.

Hepsi bu kadar millet. Şimdi gidin, bu gömülü kodları yapıştırın ve yapıştırın ve WordPress’in yeni videolarınızla nasıl başa çıkacağının tadını çıkarın.

Video açılır pencerede nasıl görüntülenir?

Bir açılır pencere kullanarak medyanızı görüntülemenin kolay bir yolu vardır. Tabii ki, bir kez daha sadece yayınlarımıza bir kısa kod koyarak şeylerin bir açılır pencerede / ışık kutusunda görünmesini sağlayacak ücretsiz bir eklenti kullanacağız.

WP Video Işık Kutusu Eklentisini kullanarak, görüntüleri, flash ortamları, YouTube, Vimeo, iFrame, vb. Bir ışık kutusu yer paylaşımına yerleştirebilir ve her şeyin çok daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu eklentiye harika bir bonus, bir ışık kutusuna yerleştirdiğiniz videoların iPad’lerde ve iPhone’larda da görüntülenebilmesidir..

WP Video Işık Kutusu Eklentisi

FİYAT: Ücretsiz

WP Video Işık Kutusu’nun kullanımı kolaydır, ancak kısa kodunuzu yerleştirmeden önce bilmeniz gereken birkaç şey vardır.

Kurulum ve hızlı kurulum:

 1. Şu yöne rotayı ayarla Eklentiler -> Yeni Ekle
 2. WP Video Lightbox ”için arama yap
 3. Eklentiyi yükleyin ve etkinleştirin
 4. Adresine git Ayarlar – Video Işık Kutusu
 5. “PrettyPhoto” sekmesini aç

Burada eklentinizi ayarlayabilir ve nasıl davranacağını seçebilirsiniz. Işık kutusunun varsayılan boyutlarını, arka planın şeklini ve rengini seçebilir, videolarınızın otomatik olarak oynatılmasını vb..

Kısa kodlarla başa çıkmak:

Işık kutunuzu ayarladıktan sonra, yayınınıza bir kısa kod yerleştirmeye ve istediğiniz videonun bir ışık kutusunda görünmesini sağlamaya hazır olursunuz.

Sabırsız olduğunuzu biliyoruz, bu yüzden hızlı bir şekilde bir ışık kutusuna bir Youtube ve Vimeo videosu eklemenizi sağlayacak basit kısa kodlar.

Youtube: [video_lightbox_youtube video_id = ”G7a74BvLWUg” width = ”640 ″ height =” 480 ″ anchor = ”YouTube videosunu açmak için burayı tıklayın”]

Vimeo: [video_lightbox_vimeo5 video_id = ”12362192 ″ width =” 640 ″ height = ”480 ″ anchor =” Videonuzu tıklayın ve lightbox’ta açın ”]

Youtube veya Vimeo için video kimliğini kopyalayıp yapıştırmanız yeterlidir; artık başlamaya hazırsınız.

Artık yeni ışık kutusu video eklentinizi denediğinize göre, daha da iyi hale getirmek için kısa kodunuza başka neler ekleyebilir / değiştirebilirsiniz.

 • video_id (gerekli) – bu, Youtube / Vimeo’daki bir videoyu tanımlayan benzersiz sayıdır
 • genişlik (gerekli) – videonun genişliğini piksel cinsinden seçin
 • yükseklik (gerekli) – videonun piksel olarak bir yüksekliğini seçin
 • açıklama – videonuzun altında gösterilecek videonun bir açıklamasını ekleyebilirsiniz. İyi olan şey, açıklama alanının HTML’yi kabul etmesidir
 • Çapa – ziyaretçinin bir ışık kutusu göstermek için tıklaması gereken bir bağlantı olarak gösterilecek bir metin. HTML’yi de kabul eder, böylece örneğin bir düğme yapabilirsiniz
 • auto_thumb – bu özelliği kullanırsanız, eklenti bağlantı metni yerine video küçük resmini gösterir

İlgili videoların ışık kutusu videonuzda gösterilmesini istemiyorsanız video_id’in sonuna ”& rel = 0” eklemeniz yeterlidir.

Kısa kod örneği:

[video_lightbox_youtube video_id = ”JKwr064-PBY & rel = 0 ″ genişlik =” 800 ″ yükseklik = ”600 ″ auto_thumb =” 1 ″ description = ”Bu, ışık kutusu videomuzun bir açıklaması”]

WordPress’e Youtube Abone Olma Düğmesi Nasıl Eklenir

Şimdiye kadar, çoğunlukla WordPress medyası hakkında resimlerden bahsediyoruz. Blog yayınlarına resim eklemenin önemini vurgulamaya çalıştık ve birkaç kez öne çıkan resimler ve bunların nasıl yeniden boyutlandırılacağı hakkında konuştuk. Ancak Youtube’un doğumundan ve daha hızlı İnternet bağlantılarından bu yana, videolar çevrimiçi multimedya dünyasına girdi.

Video dosyaları birkaç yıl önce hala nadir bir mücevher olsa da, bugün bunlar olmadan alamazsınız. Filmleri, müzik videolarını, belgeselleri ve dersleri izleyeceksiniz. Reklamlar bile medya formatını değiştirdi ve canlı yayınlar artık şaşırtıcı değil. Tüm bunlardan dolayı, birçok yetkili blogcu ilk yayını yayınlamadan önce bile bir Youtube hesabı kaydettiriyor.

Videolarınız ne kadar harika olursa olsun ve Youtube’a ne sıklıkta yeni bölümler yüklerseniz yükleyin, büyük olasılıkla yeni abone almak için mücadele edeceksiniz. Youtube kanalınızı halka tanıtmak için kullanabileceğiniz farklı teknikler var, ancak bugün ayrıntılara girmiyoruz. Bunun yerine, WordPress sitenize bir Youtube abone düğmesi eklemeye odaklanacağız.

Tıpkı okuyucularınızla bağlantı kurmak için başka sosyal medya simgeleri eklemek gibi, bir Youtube kanalınız varsa, bir Youtube abone düğmesine sahip olmanız önemlidir. Bazı kullanıcılar kanalınızı açmaktan ve kendi kendilerine abone olmaktan memnuniyet duyarken, diğer kişilerin abone olmasını sağlamak için çok çalışmanız gerekecektir. Sitenizde onlara basit bir düğme göstererek ziyaretçileriniz abone olmaktan sadece bir tık uzakta olacak. Ayrıca, ek takipçiyi elde etme şansı çok daha fazla olacak.

Düğmeyi bir widget’a manuel olarak ekleme

Youtube abone düğmesini yapılandır

Google geliştiricileri her şeyi bizim için hazırlayacak kadar naziktiler. Böylece, herhangi bir teknik bilgi olmadan bile, bir gönderiye, sayfaya veya widget’a oldukça hızlı bir şekilde bir Youtube abone düğmesi ekleyebilirsiniz. Bu yöntem için bir dakikaya ve kopyalama ve yapıştırma tekniği bilgisine ihtiyacınız olacak.

 1. Görevliye git Youtube abone düğme oluşturucu
 2. Kanal adınızı veya kimliğinizi yazın
 3. Beğenilerinize birkaç seçenek belirleyin (düzen, tema ve abone sayısı)
 4. Önizlemeye bir göz atın
 5. Tüm kodu kopyala
 6. Şu yöne rotayı ayarla Görünüm -> Widget’lar
 7. Etkin kenar çubuklarına Metin Widget’ı ekleme
 8. Kodu yapıştırın
 9. Değişiklikleri Kaydet

Değişiklikleri kaydettiğiniz andan itibaren kenar çubuğunuzda Youtube abone düğmesi görünür. Sahip olduğunuz bir WordPress temasına ve kullanılabilir widget edilmiş alanlara bağlı olarak, düğme farklı yerlerde bulunabilir. Genellikle, sitenizin sağ tarafında bulunan bir kenar çubuğu veya tüm sayfalarınızın alt kısmında bir altbilgi olur.

Düğmenin stilini değiştirmek için Youtube abone düğmesi üreticisine geri dönebilir ve birkaç şeyi değiştirebilirsiniz. Düğmeyi ekleme işlemini tekrarlamanız ve kodu değiştirmeniz gerekecektir. Ücretli Youtube kanallarının daha fazla seçenek ve benzersiz stil aldığını unutmayın.

ytSubscribe – Youtube Abone Ol Düğmesi

FİYAT: Ücretsiz

Ytsubscribe

WordPress yayınlarına yerleştirdiğiniz her Youtube videosundan sonra bir Youtube abone düğmesi eklemek isterseniz, WordPress için bu basit uzantı size yardımcı olacaktır. Eklenti, ihtiyaçlarınıza göre değiştirebileceğiniz birkaç ayar yükleyecektir. Açıkçası, en önemlisi kanal adınız ve kimliğinizdir.

Ayrıca, düğmenin temasını ve düzenini değiştirebilir ve kaç aboneniz olduğunu göstermek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. CSS ile nasıl çalışılacağını bilenler için, düğmenin görünümünü doğrudan kod aracılığıyla değiştirme seçeneği vardır.

Şimdi, yayınlarınıza her yeni video eklediğinizde, eklenti otomatik olarak hemen altındaki düğmeyi ekleyecektir.

SM Youtube Abone Ol

FİYAT: Ücretsiz

Kolay Youtube abonesi

Bu ücretsiz WordPress eklentisi çok basittir. WordPress sitenize hızlı bir şekilde bir Youtube abone düğmesi eklemenizi sağlar. Birkaç ayarı değiştirirsiniz, ancak bununla ilgili en ilginç şey bir kısa kod oluşturmasıdır. Bununla birlikte, yazılarınızda, sayfalarınızda, widget’larınızda ve hatta WordPress şablonlarınızda düğmeyi gösterebilirsiniz.

Bununla ilgili konuşacak çok şey yok – yükleyin, ayrıntıları girin ve yeni özelliğin tadını çıkarın.

TM YouTube Abone Ol

FİYAT: Ücretsiz

TM Youtube Abone olun

Bu ücretsiz eklenti, bir WordPress widget’ına profesyonel olarak tasarlanmış Youtube abone düğmesini ekleyecektir. Bir Youtube API anahtarı gerektirdiğinden, eklenti daha önce belirtilenlerden biraz daha karmaşıktır.

Yine de, istediğiniz her yerde gösterebileceğiniz güzel bir abonelik widget’ı oluşturur. Ayrıca farklı durumlar için ek metin ekleyebilir ve abone ol düğmenizi daha da iyi hale getirebilirsiniz.

Youtube Abonesi

FİYAT: Ücretsiz

Youtube Abonesi

Youtube Abone’ni yükledikten sonra, eklenti abone düğmenizi kontrol etmenizi sağlayacak basit bir widget oluşturur. Şu yöne rotayı ayarla Görünüm -> Widget’lar ve ayarlarını açmak için Youtube Abone widget’ını bulun.

Temel yapılandırma bilgilerini girdikten sonra, widget’ı sitenizde gösterecek veya sitenin başka herhangi bir yerinde kullanabileceğiniz bir kısa kod oluşturacaksınız..

Sonuç

Youtube hala internetin önde gelen video servisidir. Şansınız, er ya da geç Google’ın hizmetindeki videoları kullanmanızdır, bu nedenle fare düğmesinin birkaç tıklamasıyla WordPress blogunuzda bunları özelleştirebileceğinizi ve şeyleri değiştirebileceğinizi bilmek iyidir..

WordPress yayınlarınızda ne sıklıkla video kullanıyorsunuz? Onları özelleştirmeyi nasıl buldunuz? Her zaman Youtube’dan video yerleştiriyor musunuz veya diğer video hizmetlerini seviyor musunuz??

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map