WordPress’te Kullanıcıları Yeniden Yönlendirme

WordPress'te Kullanıcıları Yeniden Yönlendirme


Yönlendirmeler, web sitelerinin, eklentilerin ve temaların standart bir parçasıdır. Bazıları gözlerin önünde oluyor ve arkada neler olup bittiğinin farkında bile olmayabilirsiniz.

Yönlendirmeler genellikle geliştiriciler için bırakılsa da, size şunları sağlayacak birkaç ipucu göstereceğiz:

 • Başarılı giriş yaptıktan sonra kullanıcıları yeniden yönlendir
 • Peter’ın Login Redirect eklentisiyle giriş yaptıktan sonra kullanıcıları yönlendirin
 • Oturumdan Sonra Kullanıcıları Yeniden Yönlendir
 • Bir yorum bıraktıktan sonra kullanıcıları yeniden yönlendirin
 • Yalnızca bir sonuç bulunursa kullanıcıları aramadan sonra yönlendirin
 • Kullanıcıları yönlendirme Bulunan bir kategoride yalnızca bir yayın bulunduğunda
 • Kullanıcıları WordPress’te rastgele bir sayfaya yönlendirin

Başarılı bir giriş yaptıktan sonra belirli kullanıcı rolleri nasıl yeniden yönlendirilir?

Makalenin bu bölümünde, kolayca değiştirebileceğiniz bir kod göstereceğiz ve başarılı bir girişten sonra belirli bir kullanıcının nereye indiğini kontrol eder WordPress destekli web sitenize.

Varsayılan olarak, WordPress her kullanıcıyı kontrol paneline götürür ve bu bazılarınız için bir sorun olabilir. Belki yöneticilerinizi ve yazarlarınızı istediğiniz zaman arka uçta tutmak istersiniz diğer kullanıcılarınızı doğrudan ana sayfanıza yönlendirin veya belki onlar için özel olarak oluşturduğunuz başka bir kullanıcı arabirimi sayfasına.

Kullanıcıları rollerine göre yönlendirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Function.php dosyasını açın
 2. Aşağıdaki kodu kopyalayıp yapıştırın:
 3. işlev my_login_redirect ($ url, $ request, $ user) {
  if ($ user && is_object ($ user) && is_a ($ user, 'WP_User')) {
  if ($ user-> has_cap ('yönetici') veya $ user-> has_cap ('yazar')) {
  $ url = admin_url ();
  } Başka {
  $ url = home_url ('/ özel sayfa /');
  }
  }
  $ url döndür;
  }
  add_filter ('login_redirect', 'my_login_redirect', 10, 3);
 4. Değişiklikleri Kaydet

Yukarıda gösterilen kod, yöneticileri gerektiği yerde bırakacaktır – yönetici paneli, diğer tüm kullanıcılar özel bir sayfaya yönlendirilecektir.

4’teki $ url değişkenini değiştirerek URL’leri kolayca değiştirebilirsinizinci ve 6inci hat ve böylece kullanıcılarınızı onlar için oluşturduğunuz yayınlara / sayfalara yönlendirin.

Kullanıcı rollerini kontrol etmek istiyorsanız, bunu kodun üçüncü satırında kolayca yapabilirsiniz. Yukarıdaki örnekte, yönetici panelinde yöneticileri ve yazarları bıraktık. Orada sadece yöneticiler istiyorsanız, yazarları resimden kaldırın:

if ($ user-> has_cap ('yönetici')) {

Yazarları kaldırmak yerine başka roller de ekleyebilirsiniz; kimin hangi sayfaya ulaşacağına karar vermek size kalmış.

Bu kadar. Bu kodla, bir kullanıcı oturum açtıktan sonra yönlendirmeleri kontrol etmek için herhangi bir eklentiye ihtiyacınız yoktur. Kodu hala değiştirmiyorsanız, bir eklenti ile giriş yaptıktan sonra kullanıcıları nasıl yeniden yönlendireceğinizi görün.

Peter’ın Login Redirect eklentisiyle giriş yaptıktan sonra kullanıcıları yönlendirin

Daha önce gösterdiğimiz bazı kodları girerek giriş yaptıktan sonra kullanıcıları hızlı bir şekilde yönlendirebilirsiniz, ancak bu kodlama yapmayanlar için en iyi seçenek değildir. Ayrıca, yeniden yönlendirmeler üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak istiyorsanız, kodu nasıl değiştireceğinizi bilmeniz gerekir..

Kodu değiştirmek yerine, Size kirli işi yapacak bir eklenti göstereceğiz. Tek yapmanız gereken hangi kullanıcının nereye gittiğine karar vermek, birkaç onay kutusunu tıklamak ve URL’leri yapıştırmak, eklenti geri kalanı halledecek.

Peter Giriş Yönlendirme

Aynı şeyi yapmak için tasarlanmış sayısız WordPress eklentisi olmasına rağmen, makalenin bu kısmı için Peter’ın Giriş Yönlendirmesini seçtik.

Bu eklenti, kullanıcıları adlarına, kullanıcı rollerine ve hatta kullanıcı özelliklerine göre seçmenize olanak tanır ve kullanıcıların giriş yaptıktan sonra yönlendirileceği URL’yi yapıştırın. Oturumu kapattıktan sonra o kullanıcıyı veya kullanıcı grubunu yeniden yönlendirmek istiyorsanız başka bir sayfa bile seçebilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir kullanıcı için kayıt olduktan sonra hedef sayfa olarak kullanılacak ayrı bir URL seçebilirsiniz..

Bu sizin için yeterli değilse ve yönlendirmelerinizi daha da iyileştirmek istiyorsanız, Peter’ın Giriş Yönlendirmesi sizi ele geçirir. Örneğin, her kullanıcı için belirli bir sayfa oluşturduysanız, URL’yi doğrudan eklentiden oluşturabilirsiniz. Bu durumda, eklentide açıklanan basit bir kısa kod yeterli olacaktır kullanıcının kullanıcı adını girin ve böylece söz konusu kullanıcıyı kendi sayfasına yönlendirin.

Sonunda, eklentinin davranışını daha fazla kontrol etmenize yardımcı olabilecek birkaç eklenti seçeneği bulunur. Eklentiyi yalnızca bir tür URL kullanacak şekilde ayarlayabilir ve örneğin yalnızca dahili bağlantıların kullanılmasına izin verebilir, POST ve GET yönlendirmelerini denetleyebilir, gerekirse harici bir yönlendirme dosyası kullanabilir ve izin düzeylerini seçerek bu eklentiyi kimlerin kontrol edebileceğini seçebilirsiniz.

Giriş, çıkış ve kayıt yönlendirmelerini yönetmeniz gerekiyorsa, Peter’ın Giriş Yönlendirme pratikte ihtiyacınız olan her şeyi elde edersiniz. Oh, evet, eklentinin ücretsiz olduğundan bahsettik mi? WordPress eklenti deposundan alabilir ve saniyeler içinde yükleyebilirsiniz, bundan sonra yapmanız gereken tek şey Ayarlar -> Giriş / Çıkış Yönlendirmeleri.

Oturumu kapattıktan sonra bir WordPress kullanıcısını yeniden yönlendirme

Varsayılan olarak, bir kullanıcı bir WordPress web sitesinden çıkış yaptığında, giriş sayfasına geri alınır. Başarılı oturum kapatma hakkında kullanıcıyı bilgilendiren bir mesaj gösterilir ve gezinme işleminin geri kalanı kullanıcılara bırakılır.

Ancak, kullanıcılarınızın ana sayfanıza, görmelerini istediğiniz tartışma sayfalarına veya ilgi duyduğunuz diğer sayfalara otomatik olarak yönlendirilir? Belki de özel widget’lar içerecek veya kullanıcılarınızı başka bir yere yönlendirecek farklı bir çıkış sayfası oluşturmak istersiniz? Öyleyse, her şeyin gerçekleşmesi için bu küçük koda ihtiyacınız olacak.

Sonraki birkaç satırda, bir kullanıcıyı istediğiniz herhangi bir URL’ye nasıl kolayca yönlendireceğinizi göstermek üzereyiz. Kodu yeniden yönlendirmeler için kullanmak istemiyorsanız, tüm bunları sizin için yapacak basit bir eklenti göstermek üzereyiz. Ancak bundan önce bir kullanıcıyı ana sayfaya yönlendirelim:

 1. Function.php dosyasını açın
 2. Aşağıdaki kodu kopyalayıp yapıştırın:
 3. ADD_ACTION ( 'wp_logout', 'auto_redirect_after_logout');
  işlev auto_redirect_after_logout () {
  wp_redirect (home_url ());
  çıkış();
  }
 4. Değişiklikleri Kaydet
 5. Çıkış yapın ve güzel ana sayfanızın keyfini çıkarın

Bu kadar basit. Tahmin edebileceğiniz gibi koddan, üçüncü satırı değiştirerek bir kullanıcıyı başka herhangi bir URL’ye yönlendirebilirsiniz. Dolayısıyla, kullanıcılarınızı kendi sitenizin başka bir sayfasına veya harici bir sayfaya yönlendirmek istiyorsanız, kodunuz aşağıdaki gibi görünmelidir:

ADD_ACTION ( 'wp_logout', 'auto_redirect_after_logout');
işlev auto_redirect_after_logout () {
wp_redirect ('http://www.firstsiteguide.com');
çıkış();
}

Wp_redirect işleviyle daha fazlasını yapmak isterseniz, hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. WordPress Kodeksi sayfaları.

Giriş ve Çıkış Yönlendirme

FİYAT: Ücretsiz

Giriş ve Çıkış Yönlendirmeleri
Bu ücretsiz eklenti nispeten basit ve işini mükemmel yapacak. Giriş koduyla uğraşmak yerine, Login ve Logout Redirect ayarlar sayfasında ek bir segment oluşturur. Yükledikten ve etkinleştirdikten sonra, şu yöne rotayı ayarla Ayarlar -> Genel ve sayfanın sonuna kadar kaydırın. Burada Oturum Açma ve Oturum Kapatma yönlendirmeleri için ayrı giriş kutuları bulacaksınız. İstediğiniz URL’leri girin, değişiklikleri kaydedin ve işiniz bitti!

WordPress web siteniz için daha fazla yönlendirme seçeneğine ihtiyacınız varsa, 5sn Yönlendirme eklentisini kontrol et herhangi bir yayını, sayfayı, kategoriyi, etiketi veya özel URL’yi yeniden yönlendirmenize yardımcı olabilir. Size izin verir URL’lerinizi gizleyin bu, satış ortağı bağlantılarını veya ziyaretçilerinizden gelen URL’leri gizlemek için harika bir şey olabilir. Eklenti aynı zamanda size her yönlendirilen bağlantıyla ilgili istatistikleri gösterir, böylece sitede neler olduğunu öğrenirsiniz.

Yorum bıraktıktan sonra kullanıcıları yeniden yönlendirin

Makaleleri yayınlamaya başladığınızda, insanların elbette bunlarla ilgili yorum yapmasını istersiniz. Kılavuzun bu bölümünde, bir yorum gönderdikten sonra bir kullanıcıyı nasıl yeniden yönlendireceğinizi göstermek üzereyiz.

Bu işlev, belirli durumlarda sizin için kullanışlı olabilir. Örneğin, düzenlediğiniz bir hediye için özel bir “teşekkür ederim” sayfası oluşturmak isteyebilirsiniz. Böylece, ziyaretçiler yorum bırakarak bir hediyeye katıldıklarında, ödüller hakkında ek bilgi sağlayabileceğiniz bu “teşekkür ederim” sayfasına kolayca yönlendirebilirsiniz..

Aslında, bir yorum bıraktıktan sonra bir kullanıcıyı yeniden yönlendirmenin birçok nedeni olabilir, bu nedenle daha fazla uzatmadan, işlemi otomatikleştirmek için yapmanız gerekenler.

Yorum gönderdikten sonra kullanıcıyı yeniden yönlendir:

 1. Function.php dosyasını açın
 2. Bu kodu kopyalayıp dosyaya yapıştırın:
 3. işlev redirect_after_comment () {
  wp_redirect ( '/ teşekkür /');
  çıkış();
  }
  add_filter ('comment_post_redirect', 'redirect_after_comment');
 4. Sayfa 2’de sayfanın adını değiştirmend hat
 5. Değişiklikleri Kaydet

Bu kadar. Şimdi devam edip işlevi test edebilirsiniz. Yayınlarınızdan herhangi birini açın ve yorum bırakın. Her şeyi doğru bir şekilde yaptıysanız, http: /www.yoursite.com/thank-you sayfasına veya kodunuzun ikinci satırında belirtilen sayfaya gitmelisiniz..

Teşekkür sayfası

Kullanıcılara yorum yaptıkları için teşekkür etmeyi unutmayın, aynı zamanda ziyaretçilerinizin sitede kalmasını ve göz atmaya devam etmesini istediğinizi de unutmayın. İyi bir fikir, en son veya en popüler yayınlarınızın bir listesini eklemek veya belki de bir yorumcunun ilgisini çekebilecek ilgili tüm yayınları listelemek olabilir.. Bir posta listeniz varsa, bu listeye abone olmak için iyi bir yerdir.

Bu işlev, bir yorum bıraktıktan sonra kullanıcıları yeniden yönlendirmenin kolay ve hızlı bir yolunu sunsa da, Eklenti size bazı ek özellikler kazandıracak.

Yalnızca bir sonuç bulunursa kullanıcıları aramadan sonra yönlendirin

Daha fazla sayıda makaleyle ilgileniyorsanız, arama işlevi bir zorunluluktur. Günlük olarak yazıyorsanız, farklı kategorilere dağılmış makale sayısını hayal edin. Günde yalnızca üç kısa makale yayınlarsanız, ilk yıldan sonra veritabanınızda binden fazla farklı başlık bulunur. Şimdi belirli bir şey ararken siteye ilk kez geldiğinizi hayal edin – onu aramak isteyeceksiniz.

Varsayılan olarak, WordPress yazı başlıklarında, etiketlerde ve elbette içerikte arama yapar. Bu nedenle, bir kelime veya belirli bir kelime öbeği ararsanız, sorguyu içeren düzinelerce yazı ve sayfa bulur. Ancak, yalnızca bir arama sonucu olsaydı?

Birisi çok özel bir cümle veya tüm bir cümleyi arıyorsa, sadece birkaç veya belki de tek bir sonuç olacaktır. benf yalnızca bir sonuç bulundu, bir kullanıcıyı arama sonuçları sayfasına yönlendirmek oldukça gereksizdir. Bunun yerine, neden bu kullanıcıyı doğrudan sonuçta bulunan gönderiye / sayfaya götürmüyorsunuz??

Bunu nasıl yapacağınızı görelim:

 1. Function.php dosyasını açın
 2. Bu kodu kopyalayın ve dosyanın sonuna yapıştırın:
 3. add_action ('template_redirect', 'yönlendirme_search_result);
  işlev redirect_search_result () {
  if (is_search ()) {
  global $ wp_query;
  eğer ($ wp_query-> post_count == 1 && $ wp_query-> max_num_pages == 1) {
  wp_redirect (get_permalink ($ wp_query-> mesajlar ['0'] -> Kimlik));
  çıkış;
  }
  }
  }
 4. Değişiklikleri Kaydet

WordPress’inizi yeni işlevsellik için hazırladınız. Değişiklikleri kaydettikten sonra, bir kullanıcı yalnızca bir sonuç döndürecek bir şey aradığında, söz konusu kullanıcı doğrudan gönderiye / sayfaya yönlendirilir.

Çok fazla bir şey gibi görünmese bile, ziyaretçilerinizin bir düğmeyi tıklayarak kaydetmenizi isteyeceğinden eminiz. Buraya bir tıklamayı ve oradaki bir tıklamayı kaydetmek daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar ve bu muhtemelen web sitenizde istediğiniz bir şeydir, öyle değil mi??

Bir kategoride yalnızca bir yayın bulunduğunda kullanıcıları yönlendirin

Yalnızca bir sonuç içeren bir kategori veya etiket sayfası açmak yerine, bu kullanıcıyı doğrudan gönderiye / sayfaya yönlendirebilirsiniz. Kod parçacıklarımızın çoğunda olduğu gibi, sadece kodu kopyalayıp yapıştırmak yeterli olacaktır:

Bir kategoride veya etikette yalnızca bir yayın varsa kullanıcıyı yeniden yönlendirin:

 1. Function.php dosyasını açın
 2. Aşağıdaki kodu kopyalayıp yapıştırın:
 3. function redirect_to_post () {
  global $ wp_query;
  if (is_archive () && $ wp_query-> post_count == 1) {
  posta();
  $ post_url = get_permalink ();
  wp_redirect ($ post_url);
  }
  } add_action ('template_redirect', 'redirect_to_post');
  
 4. Değişiklikleri Kaydet

Kodu tamamladıktan ve değişiklikleri kaydettikten sonra, içinde yalnızca bir yayın / sayfa içeren bir kategori veya etiket sayfası açarak özelliği test edebilirsiniz. Yalnızca bir gönderinin / sayfanın gösterildiği bir sayfa açmak yerine, doğrudan gönderiye yönlendirileceksiniz. Harika, değil mi?

Bazı kullanıcılar bununla karıştırılabileceğinden, kullanıcılara yalnızca bir sonuç bulunduğunu ve yönlendirmenin gerçekleştiğini bildiren özel bir mesaj eklemek iyi bir fikir olacaktır. Bunu yapmak istiyorsanız, basit bir “eko” ifadesi ekleyerek iletiyi kullanıcının yönlendirildiği gönderinin / sayfanın üstünde bırakabilirsiniz. Bu durumda, kodunuz şöyle görünür:

function redirect_to_post () {
global $ wp_query;
if (is_archive () && $ wp_query-> post_count == 1) {
posta();
$ post_url = get_permalink ();
wp_redirect ($ post_url);
}
echo "Yalnızca bir sonuç bulunduğundan, bu gönderiye / sayfaya yönlendirildiniz!";
}
add_action ('template_redirect', 'redirect_to_post');

Artık bir ileti uygulandığına göre, işiniz bitti ve yalnızca bir yayın / sayfa içeren bu kategorilere ve etiketlere bakmak zorunda kalmayacaksınız. Ancak bu özelliğin kategoride yeni makaleler yazmamak için bir bahane olmasına izin vermeyin.

Kullanıcıları WordPress’te rastgele bir sayfaya yönlendirin

Bu, her WordPress web sitesinin standart bir özelliği olmayabilir, ancak sitenizde bir yere sahip olmak için eğlenceli bir araç olabilir.. Çok yazarsanız veya çok sayıda galeriniz varsa, ortalama bir kullanıcının göremeyeceği binlerce sayfaya sahip olabilirsiniz. Öyleyse bir kullanıcıyı rastgele bir yayına yönlendirmekle işleri neden biraz daha ilginç hale getirmiyorsunuz??

Tamam, bir kullanıcıyı bilgisi olmadan rastgele bir yayına yönlendirmeyecek veya bunu ana sayfada yapamayacaksınız. Ancak, kullanıcının tıklayabileceği basit bir düğme veya bağlantı oluşturabilir ve ardından sitenizin başka bir sayfasına yönlendirilirsiniz. Belki bir galeri. Belki yıllar önce yazmış olduğunuz harika bir başyazı. Kim bilir. Bu eğlenceli olabilir.

Başlayalım:

 1. Öncelikle yönlendirme bağlantınızı hazırlamanız gerekir. Function.php dosyanızı açın
 2. Aşağıdaki kodu kopyalayıp yapıştırın:
 3. ADD_ACTION (init ', 'random_add_rewrite');
  işlev random_add_rewrite () {
  küresel $ wp;
  $ Wp-> add_query_var ( 'rastgele');
  add_rewrite_rule ('rastgele /? $', 'index.php? random = 1', 'üst');
  }
  
  ADD_ACTION ( 'template_redirect', 'random_template');
  
  function random_template () {
  if (get_query_var ('rastgele') == 1) {
  $ posts = get_posts ('post_type = post & orderby = rand & numberposts = 1');
  foreach ($ yayınları $ yayın olarak) {
  $ link = get_permalink ($ post);
  }
  wp_redirect ($ link, 307);
  çıkış;
  }
  }
 4. Değişiklikleri Kaydet
 5. Www.alanadiniz.com/?random=1 adresine gidin

Bundan sonra, bağlantınızı / düğmenizi oluşturmaya hazırsınız. Tek yapmanız gereken http://www.yourdomain.com/?random=1 ve bir kullanıcı sayfayı her açtığında, rastgele bir sayfaya yönlendirilir. Yeni özelliğinizin keyfini çıkarın.

Sizi sonuca yönlendirmek

Er ya da geç, belirli durumlarda belirli kullanıcıları yönlendirmek isteyeceksiniz. Bunun iyi bir nedeni olup olmadığı ve ziyaretçilerinizin bir şey satın almasını sağlamaya çalıştığınız veya sadece giriş işlemini daha rahat hale getirmek istediğinizde, bu eğitici yönlendirmeleri yönetmenize yardımcı olacaktır.

Kodlama konusunda yeterince rahatsanız, bunu geliştirebileceksiniz ve farklı durumlardaki kullanıcıları da yönlendirebileceksiniz. Değilse, umarız bu örnekler ihtiyaçlarınızı karşılamak için yeterlidir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map