WordPress Sitenizdeki RSS Akışını Profesyonel Gibi Kontrol Edin

WordPress Sitenizdeki RSS Akışını Profesyonel Gibi Kontrol Edin


WordPress tarafından desteklenen bir web sitesi oluşturduysanız, günlük olarak veya en az haftada bir kez yeni içerik yayınlayabileceksiniz. Öyleyse, içeriğinizi kullanıcılara dağıtmak isteyeceksiniz.

Birçoğu sitenin kendisi ve oluşturduğunuz sosyal medya sayfaları aracılığıyla sitenizden güncellemeler alırken, RSS akışını unutmamalısınız.

Zengin Site Özeti veya Gerçekten Basit Dağıtım, sık içerik göstermek ve geniş bir kitleye sunmak için tasarlanmıştır. “Özet akışı” olarak bilinen RSS belgesi, bir başlık, ardından küçük bir alıntı, bir resim veya yayınlar, web sitesi, yazar vb. Hakkında farklı ek bilgiler içerir..

WordPress otomatik olarak web siteniz için bir feed oluşturur ve bunu kolayca görebilirsiniz www.yourdomain.com/feed.

Hayır, yayınlar henüz ölmedi ve dünya çapında milyonlarca kullanıcı var. Bu nedenle, ziyaretçilerinizin sitenizden haber almak için bilgisayarlarında veya akıllı telefonlarında farklı toplayıcılar kullanma olasılığı vardır. Bu nedenle, RSS beslemesini mümkün olduğunca en iyi hale getirmek sizin yararınıza olacaktır. Bugün öğreneceğiniz şeyler:

 • Gösterge tablonuza herhangi bir RSS yayını ekleyin
 • Harici RSS beslemelerini kolayca görüntüleme
 • RSS akışlarında görüntüleri etkinleştirin; düşündüğünden daha kolay
 • Yayınlarınızı RSS için 5 basit adımda planlayın
 • Kategorileri RSS feed’inden hariç tutmanın en kolay yolu

Gösterge tablonuza herhangi bir RSS yayını ekleyin

Varsayılan olarak, WordPress RSS akışını kontrol panelinizde görüntüler. Açıkçası, bu feed herkes için ilginç olmayan haberler içeriyor. Bunun gibi bırakmak yerine, kontrol panelinizi tamamen özelleştirebilir ve feed’i kaldırabilir veya yalnızca feed’i özelleştirebilir ve sizin için gerçekten önemli olan şeyler ekleyebilirsiniz.

Daha fazla uzatmadan, WordPress özet akışını nasıl değiştireceğinizi ve gerçekten ilgileneceğiniz özel bir bağlantı ekleyeceğinizi göstermek üzereyiz:

 1. Function.php dosyasına gidin ve açın
 2. Bu kodu kopyalayıp yapıştırın:
 3. işlev wpc_dashboard_widgets () {
  global $ wp_meta_boxes;
  // gereksiz widget'ları kaldır
  // var_dump ($ wp_meta_boxes ['gösterge tablosu']); // tüm widget kimliklerini almak için kullanın
  unset (
  $ Wp_meta_boxes [ 'pano'] [ 'normal'] [ 'çekirdek'] [ 'dashboard_plugins'],
  $ Wp_meta_boxes [ 'pano'] [ 'yan'] [ 'çekirdek'] [ 'dashboard_secondary'],
  $ Wp_meta_boxes [ 'pano'] [ 'yan'] [ 'çekirdek'] [ 'dashboard_primary']
  );
  // özel bir gösterge tablosu widget'ı ekle
  wp_add_dashboard_widget ('dashboard_custom_feed', 'WP Döngü', 'dashboard_custom_feed_output'); // yeni RSS feed çıkışı ekle
  }
  
  fonksiyon dashboard_custom_feed_output () {
  Eko '
  '; wp_widget_rss_output (dizi ( 'url' => 'http://www.firstsiteguide.com/feed', 'öğeler' => 5, 'show_summary' => 1, 'show_author' => 0, 'show_date' => 1 )); Eko "
  "; } add_action ('wp_dashboard_setup', 'wpc_dashboard_widgets');
 4. İstediğiniz parametreleri değiştirin
 5. Değişiklikleri Kaydet

Kodlama yapmıyorsanız, yukarıda gördüğünüz her şeyden korkmayın. Gerçekten istediğiniz RSS beslemesini ekleyebilmek için kodu özelleştirmek sadece birkaç adım uzaklıktadır.

En önemli bölümle başlayalım ve bu RSS feed adresi. Yukarıdaki fonksiyonda aşağıdaki kod satırını bulun ve URL’yi değiştirin:

'url' => 'http://www.yourrssfeed.com/feed'

Şimdi satırı bulduğunuza ve adresi değiştirdiğinize göre, kodu yavaşça okumaya devam edebilirsiniz.. Yeni başlayanlar için haber sayısını değiştirin özet akışınızda görünmesini istediğiniz Özet, yazar ve tarih yalnızca “1” veya “0” değerlerine sahip olabilir; bu, özet, yazarın adı ve tahmin ettiğiniz – yayınlanma tarihini göstermek istediğiniz veya istemediğiniz anlamına gelir.

Son olarak, RSS beslemenizin başlığını değiştirmek isteyeceksinizdir. Öyleyse, bir dakika önce c / p fonksiyonunuzda aşağıdaki satırı bulun ve başlığı değiştirin:

wp_add_dashboard_widget ('dashboard_custom_feed', 'TITLE BURAYA GİDİYOR', 'dashboard_custom_feed_output'); // yeni RSS yayını çıktısı ekle

Değişiklikleri kaydetmeyi ve kontrol panelinize gitmeyi unutmayın. Her şey doğru yapılırsa, özel haber özet akışınız hazırdır; havalı değil mi?

Harici RSS beslemelerini kolayca görüntüleme

Kullanıcıları WordPress web sitenizdeki bir bağlantıya yönlendirerek kendi RSS feed’inizi kolayca gösterebilirsiniz, ancak harici bir bağlantı göstermek biraz daha karmaşık olabilir. Ancak bunun sizi caydırmasına izin vermeyin, çünkü yalnızca bu makalede size göstereceğimiz bir işlevi kopyalayarak / yapıştırarak sitenizde herhangi bir yerde bir RSS özet akışına sahip olabilirsiniz.

Yayınlar üzerinde kontrol sahibi olacak ve sürekli bakım ve güncelleme gerektiren başka bir eklenti yüklemek yerine kendi listenizi oluşturabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, görüntülemek istediğiniz feed’in bağlantısını değiştirmek ve sitenizde gösterilen feed sayısını değiştirmek.

İster harici bir RSS beslemesini yeni bir sayfada / gönderide gösterecek, ister kenar çubuğunuza, üstbilginize veya altbilginize yerleştirmek isteyip istemediğiniz prosedür neredeyse aynıdır:

 1. Sidebar.php dosyasını veya feed’in görünmesini istediğiniz herhangi bir dosyayı açın
 2. Aşağıdaki kodu kopyalayıp yapıştırın:
 3. get_item_quantity (4);
  $ rss_items = $ rss-> get_items (0, $ maxitems);
  ?>
  
  
 4. # 2 satırındaki URL’yi değiştirme
 5. 3. satırda görüntülenecek RSS akışlarının sayısını değiştirin
 6. Değişiklikleri Kaydet

Artık başka sitelerden bir veya daha fazla RSS yayını ayarladığınıza göre, kendi RSS yayınlarınıza dikkat etmeyi unutmayın.

RSS akışlarında görüntüleri etkinleştirin; düşündüğünden daha kolay

Birçok kişi RSS beslemelerinin tarihin bir parçası olduğunu düşünüyor. Yine de, insanlar RSS’yi günlük olarak kullanıyorlar. En sevdiğiniz web sitelerini tarayıcınızda, web sitenizde ve hatta WordPress yöneticinizde depolamakla kalmaz, akıllı telefonlar dünyayı ele geçirdikten sonra yayınlar daha da popüler hale gelir. Artık hareket halindeyken en sevdiğiniz güncellemelerin ve yazarların güncellemelerini izlemeye devam edebilir ve yeni bir makale yayınlandıktan sonra saniyeler içinde yeni içeriğe erişebilirsiniz.

Hala RSS yayınlarında olmasanız bile, kendi web sitenizi çalıştırmaya başladığınızda, bu hizmeti düzenli olarak kullananları düşünmelisiniz.

rss beslemesi

WordPress’te RSS içeriğini değiştirmenin farklı yolları vardır. Örneğin, yayınınızı RSS yayınları için zamanlayabilir veya WordPress’in RSS yayınlarını da etkileyen alıntıları gösterme şeklini değiştirebilirsiniz. Ancak ne yaparsanız yapın, RSS feed’inize eklenmiş bir resminiz olmayacak.

Aynı konuyla ilgili olarak, yayınlarını düzenli olarak güncelleyen çeşitli web sitelerine sahip olduğunuzu düşünün. Feed uygulamanızı (örneğin Feedly) akıllı telefonunuzda açarsınız ve yayın başlığının yanında resimli bir site bulunurken diğerinde resim yoktur. Hemen hemen her durumda, insanlar yanındaki resim ile bağlantıya gidecekler çünkü bu daha ilginç görünüyor ve size yazarın eşyalarını önemsediği hissini veriyor.

Her bir gönderiye zaten özellikli resim eklediğiniz için, mazeret yoktur – bu görüntünün RSS beslemesine de eklenmesini sağlayabilir ve web sitenizi özet akışı kullanan kişiler için daha çekici hale getirebilirsiniz.

Rehberin bu bölümünde, özet akışlarınıza öne çıkan resimleri nasıl ekleyeceğinizi göstermek üzereyiz. Aslında, çok basit ve sadece aşağıda bulunan kodu kopyalayıp yapıştırmanız gerekecek:

 1. Function.php dosyasını açın
 2. Kodu kopyalayıp yapıştırın:
 3. add_filter ('the_content_feed', 'rss_post_thumbnail');
  function rss_post_thumbnail ($ content) {
  küresel $ post;
  if (has_post_thumbnail ($ post-> Kimlik))
  $ content = '

  '. get_the_post_thumbnail ($ post-> ID, 'küçük resim'). '

  '. içeriği, $; $ içerik döndür; }
 4. Değişiklikleri Kaydet

İşte böyle. Üzerinde özellikli bir resim bulunan her yazı artık RSS yayınlarına ek olarak aynı resmi kullanacaktır. Şimdi, devam etmekte ve kullandığınız herhangi bir uygulamada güncellenmiş RSS feed’inizi deneyebilirsiniz. Sıkıcı ve düz metin yerine, sitenizin tüm sunumunu değiştiren bir resminiz olacak.

Yayınlarınızı RSS için 5 basit adımda planlayın

Genellikle, WordPress yayınla düğmesine bastıktan sonra yeni makalenizi RSS akışına otomatik olarak gönderir. Bununla ilgili yanlış bir şey olmasa da, makalenizin özet akışında en kısa zamanda görünmesini isteseniz de, bazen bu yayını planlamak isteyebilirsiniz. Makalenin bu bölümünde, bir RSS gönderisini nasıl geciktireceğinizi göstereceğiz. Sadece bir örnek için, yayını birkaç dakika geciktirirseniz, yayın feed’e gönderilmeden önce bazı ek değişiklikler yapmanız yeterli olacaktır.

Bu gecikmeyi sağlamak için ihtiyacınız olacak kod:

 1. Function.php dosyasını açın
 2. Kod kelimesini kelimeye yeniden yazın… veya elbette kodu kopyalayıp yapıştırın:
 3. function schedule_feed ($ nerede) {
  global $ wpdb;
  
  if (is_feed ()) {
  // WP formatında zaman damgası
  $ $ = gmdat ('Y-m-d H: i: s');
  
  // bekleme değeri; + cihaz
  $ wait = '10'; // tamsayı
  
  // http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/date-and-time-functions.html#function_timestampdiff
  $ device = 'MINUTE'; // DAKİKA, SAAT, GÜN, HAFTA, AY, YIL
  
  // varsayılan $ 'a SQL-sytax ekleyin
  $ where. = "AND TIMESTAMPDIFF ($ device, $ wpdb-> posts.post_date_gmt, '$ now')> $ bekleyin";
  }
  
  $ döndür;
  }
  
  add_filter ('posts_where', 'sched_feed');
 4. $ Cihaz değişkenini dakika, saat, gün vb. Olarak değiştirin
 5. $ Wait değişkenini dakika, saat, gün veya seçtiğiniz herhangi bir sayı olarak değiştirin. Bu, yayınınızın RSS Feed’inde otomatik olarak yayınlanmadan önce bekleyeceği zamandır
 6. Değişiklikleri Kaydet

Bu kadar. RSS özet akışınızı planlamak için başka bir şey yapmanız gerekmez.

Yayınınızın RSS Feed’ini otomatikleştirin

RSS özet akışınızı otomatikleştirin web push bildirimleri ile çıktı. RSS feed öğelerinizi hedefli web push bildirimleri yoluyla otomatik olarak göndermek için web push bildirimlerinizi kolayca entegre edin.

Kategorileri RSS feed’inden hariç tutmanın en kolay yolu

WordPress kullanarak ilk yayınınızı yayınladığınız andan itibaren, yeni yayınlarınız otomatik olarak RSS beslemesi olarak yayınlanacaktır. Bu yayına web sitenizi takip etmek isteyen herhangi bir kullanıcı kolayca erişebilir ve bu nedenle RSS yayınınızı alabildiğince iyi hale getirmeniz gerekir.

RSS Yayını

Yayınlarınızın yayınını istediğiniz zaman kolayca erteleyebilmenize rağmen, bazen takipçilerinize yalnızca belirli kategorileri göstermeniz gerekir. Daha da iyisi, feed’de gösterilmesini istemediğiniz kategorileri hariç tutmak istersiniz.

Kategorileri RSS feed’inden kolayca hariç tutun:

Örneğin, günlük olarak yeni içerikle güncellenen bir düzine kategoriniz olabilir ve kullanıcılarınızı bunaltmak istemezsiniz. Belki belirli bir kategori yalnızca sosyal medya sitelerinden kullanıcı çekmek için tasarlanmıştır. Veya RSS beslemenizin yalnızca “haberler” kategorisini göstermesini isteyebilirsiniz. Nedeni ne olursa olsun, aşağıdaki satırlarda bir kategoriyi RSS feed’inden nasıl kolayca hariç tutacağınızı göstermek üzereyiz:

 1. Function.php dosyasını açın
 2. Kodu kopyalayıp yapıştırın:
 3. function exclude_categories_from_rss ($ query) {
  if ($ query-> is_feed) {
  $ Query-> seti ( 'kedi', '- 10, -21, -32');
  }
  $ $ sorgusu döndür;
  }
  add_filter ( 'pre_get_posts', 'exclude_categories_from_rss');
  
 4. Kategori kimliğini 3rd hat
 5. Değişiklikleri Kaydet

Bir kategorinin kimlik numarasını bulmanın en kolay yolu, Mesajlar -> Kategoriler. “Düzenle” düğmesini tıkladığınızda, kimlik tarayıcınızın üstünde bir URL biçiminde gösterilir.

Koddan fark edebileceğiniz gibi, bir kategoriyi hariç tutmak için kimlikten önce bir “-” karakteri girmeniz gerekir. Kimlikleri ayarladıktan sonra, bu kategoriler artık RSS feed’inizde gösterilmez. Bunu gelecekte değiştirmeniz gerekirse, gerektiğinde işlevi değiştirebilir ve listeye kategori ekleyebilir / listeden çıkarabilirsiniz.

RSS özet akışınız daha da iyi hale geldi. WordPress destekli web sitenizi nasıl geliştireceğiniz ve zaten harika olan bloglama platformundan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizle ilgili diğer eğitimlerimizi kontrol etmeyi unutmayın..

Paketleme

Şimdiye kadar RSS beslemelerinin hala bir şey olduğunu kabul etmiş olmalısınız. RSS hayranı olmasanız bile, günlük olarak hala feed kullanan ziyaretçilerinizi düşünmelisiniz. Onlara yardımcı olmak için, bu kılavuzda gösterdiğimiz ipuçlarından herhangi birini uygulayarak RSS feed’inizden en iyi şekilde yararlanın.

RSS hakkında ne düşünüyorsun? Bilgisayarlarınızda veya akıllı telefonlarınızda haberler topluyor musunuz? Blogunuzdaki RSS hakkında?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map