WordPress Permalinki seaded ja kohandatud URL-i struktuur

wordpress-permalink-structure.png


Püsilinkid on üks neist terminitest, mida paljud blogijad kasutavad igapäevaselt, kuid mitte paljud neist ei mõista neid täielikult. Need on väga olulised ja isegi enne WordPressis veebisaidi loomist tuleks läbi mõelda oma saidi parim struktuur. Kuid enne, kui saate neid õigesti kohandada, peaksite teadma, mis on püsilink ja kuidas need blogi mõjutavad.

Seda tüüpi URL-id, mis viivad teie saidi postitustele, lehtedele, kategooriatesse, siltidesse, piltidesse ja muusse sisusse, on iga veebisaidi ja selle lehe ainulaadsed. Kuna need peaksid olema lõpmatud ja neid ei tohiks kunagi muuta, nimetatakse neid püsilinkideks (püsiühenduste jaoks lühikesteks).

Kujutage ette, et püsilinkid on saidi leitava sisu otsese aadressina. Kui võite kujutleda veebisaiti linnana, siis oleks iga sisukategooria tänav, samas kui iga püsilink toimiks aadressina oma kordumatu numbriga.

Miks peaksite muutma alaliste linkide struktuuri?

Alates WordPressi installimise hetkest on püsilinkid seatud ja aktiivsed. Iga uus teie avaldatud postitus saab ainulaadse lingi ja kõik töötab ilma probleemideta. Nii et algajate seas on levinud küsimus, miks üldse kaaluda alaliste linkide struktuuri muutmist.

Kuigi paljudel juhtudel peaksite järgima filosoofiat “ärge parandage seda, kui see pole katki”, pole see üks neist hetkedest. Püsilinkide vaikestruktuur WordPressis näeb kole välja ja see võib põhjustada probleeme nii teie külastajatele kui ka otsingumootoritele. Algselt, WordPress kasutab tavalist püsilinki, mis näeb välja selline: http://example.com/?p=123.

Paljud blogijad kasutavad kuupäeva struktuuri, mida nad lihtsalt ei vaja. Näiteks kui ajatemplid võivad aidata uudisteartiklitest sõltuvatel saitidel, võivad nad muud tüüpi veebisaite kahjustada. Lihtsalt proovige end ette kujutada olukorras, kus komistate mõne artikli juurde, mis osutab mõni aasta tagasi minevikku. Isegi kui te ei oleks ajatundlik, eeldaksite kohe, et see on vananenud ja pole väärt lugemist, kas poleks?

Seega on kõigi kasutajate ja otsingumootorite abistamiseks teie lehtede asjakohaseks indekseerimiseks oluline muuta vaikimisi püsiva lingi struktuur millekski visuaalsemaks nii inimestele kui ka masinatele.

Milline on parim, mida peaksite kasutama?

Ehkki sellele küsimusele pole õiget vastust, on Internet täis arutelusid täiuslike püsilinkide üle. Soovitame teil proovida vältida vaikimisi (tavalist) püsiühenduse struktuuri, mis kasutab ainult lehe ID-sid. Seda peetakse raskemaks õigesti indekseerimiseks ja see pole üldse kasutajasõbralik.

Kuid mis tahes muu püsilinkide struktuur võib teie saidile sobida või mitte. Kõik sõltub sellest, millest te kirjutate. Kui kipute kirjutama päevas kümneid uudiseid, on loomulik, et lisate oma püsilinkidesse kellaaja ja kuupäeva. Teisest küljest, kui teil on vähe kuulsaid autoreid, keda peate eristama, ei saa keegi öelda, et ärge lisage autorilõiku permalinki struktuuri. Nii nagu nendest näidetest näete, sõltub kõik teie loodud ajaveebist.

Igatahes kasutab enamik WordPressi veebisaite „Postituse nimi” või sarnast kohandatud struktuuri. Kui teil on alalises lingis postituste nimed, saate võimaluse lisada märksõna otse oma artikli aadressile. See võib aidata otsingumootoritel teie artiklit paremasse järjekorda seada. Isegi populaarsed WordPressi SEO pistikprogrammid hoiatavad teid, kui fookuses olev märksõna pole püsilinkis. Kasutaja seisukohast ei usu, et parem on, kui lingil on postituse pealkiri, kui lihtsalt omada ID või kuupäeva?

Kuidas muuta alaliste linkide struktuuri

Kui otsustate, et on aeg muuta ajaveebi püsilinkide struktuuri, liikuge aadressile Seadistused -> Permalinks.

Püsilinkide seadete lehel näete kuut saadaolevat võimalust oma saidi URL-ide muutmiseks:

 • Tavaline – postitage ID kasutajasõbralikus vormis
 • Päev ja nimi – aasta / kuu / kuupäeva vorming, millele järgneb postinimi
 • Kuu ja nimi – aasta / kuu vorming, millele järgneb postinimi
 • Numbriline – postituse ID number
 • Postituse nimi – ametikoha desinfitseeritud nimi
 • Kohandatud – võimaldab teil luua kümne saadaoleva sildiga kohandatud struktuuri

Permalinksib tavalisi seadeid

Struktuuri muutmiseks valige lihtsalt meelepärane suvand ja salvestage muudatused. Noh, see kehtib vähemalt viie esimese valiku kohta, samas kui kohandatud variant vajab teie poolelt natuke rohkem toimingut.

Kuidas kasutada kohandatud struktuuri

Kohandatud püsi lingi struktuuri kasutamisel võimaldab WordPress kasutada kümme erinevat silti, mis kirjeldavad teie linke:

 • % aasta% – postituse aasta
 • % kuu number% – aasta kuu
 • % päev% – kuu päev
 • % tund% – tund päevas
 • % minut% – tunni minut
 • % teine% – minut teine
 • % post_id% – postituse kordumatu ID-number
 • % postinimi% – postituse pealkirja desinfitseeritud versioon (näpuviga väli)
 • % kategooria% – kategooria nime desinfitseeritud versioon (kategooria näljaväli)
 • % autor% – autori nime desinfitseeritud versioon

Kasutage julgelt mis tahes siltide kombinatsiooni, mis teile meeldib. Vaikimisi kuvatakse kohandatud püsilinnas ainult postituse nimi, nii et see muudab selle sama postituse nimega, mille saate juba loendist valida..

Näiteks kui tuginete suuresti kategooriatele, saate muuta oma püsilinkide struktuuri nii, et need sisaldaks nii kategooria- kui ka postinimesilte:

http://example.com/wordpress/%category%/%postname%/

Kohandatud struktuuri ehitamisel ärge unustage lisada iga sildi järele kaldkriipsuga märk “/”.

Hoidke sama struktuuri

Kuna püsilinkid mõjutavad kogu saiti, on oluline, et need püsiksid kogu aeg. Kõige parem oleks, kui otsustaksite alaliste linkide struktuuri juba enne oma esimese postituse avaldamist. Kui muudate seda tulevikus, kui teil võib olla kümneid või sadu avaldatud postitusi, võib püsiühenduse struktuuri muutmine põhjustada liikluse kaotust. Otsingumootorites on vanad püsilinkid juba indekseeritud ja kasutajad võivad olla järjehoidjad nende algsel kujul.

Kui teil on siiski vaja struktuuri muuta, siis ärge muretsege. Seda saab teha, kuid vajate ümbersuunamise pistikprogrammi, mis kogu asja kokku patsutab ja vajadusel suunavad otsingumootorid ja kasutajad uuele lingile.

Kategooria ja sildibaas

Kategooriatel ja siltidel on arhiivilehed. Näiteks kui teil on kategooria „koogid“ ja soovite loetleda kõik sellesse kategooriasse kuuluvad artiklid, siis peaksite navigeerima http://www.yoursite.com/category/cakes.

Nagu näitest nähtub, sisaldab püsilink „kategooria” alust. Permalinkide seadete lehe allosas leiate valikuid selle baasi muutmiseks millekski muuks.

Kategooria ja sildi alus

Näiteks kui loote toiduvalmistamisele pühendatud ajaveebi, võivad teil olla kategooriad ainult teie retseptide jaoks. Niisiis, selle asemel, et seda nimetada kategooriaks, oleks mõistlikum muuta alus põhireegliks. Kui muudate suvandit, näeks teie uus püsilink välja selline: http://www.yoursite.com/recipes/cakes.

Sama kehtib ka siltide kohta. Selle asemel http://www.yoursite.com/tag/chokolaat, võiksite vahetada aluse, ütleme näiteks „koostisosad“, kui teil oleks siltidena ainult koostisosad. Uus püsilinkide struktuur näeks välja selline: http://www.yoursite.com/ingredients/chocolate.

Lõplikud mõtted

Kuna need määratlevad kogu ajaveebi kanga, on püsilinkid teie saidi oluline osa. Seetõttu ei tohiks te neid eirata. Enne kui hakkate seda saiti kohandama ja artikleid kirjutama, on oluline mõelda püsilinkidele ja kohandada nende ülesehitus vastavalt teie veebisaidi vajadustele. Usaldage meid; see on palju parem võimalus seda teha nüüd, kui vaeva näha ümbersuunamistega, kui mõistate, et tavaline struktuur pole lihtsalt piisavalt hea.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked