WordPress Permalink iestatījumi un pielāgotā URL struktūra

WordPress-Permalink-struktūra.png


Pastāvīgās saites ir viens no tiem terminiem, ko daudzi emuāru autori lieto ikdienā, taču ne daudzi no viņiem tos pilnībā saprot. Tie ir ļoti svarīgi, un pat pirms vietnes izveidošanas WordPress, jums vajadzētu padomāt par labāko vietnes struktūru. Bet pirms varat tos pareizi pielāgot, jums jāzina, kas ir pastāvīgā saite un kā tās ietekmē emuāru.

Šāda veida URL, kas ved uz ziņām, lapām, kategorijām, tagiem, attēliem un citu saturu jūsu vietnē, ir unikāli katrai vietnei un lapai tajā. Tā kā tām vajadzētu būt bezgalīgām un nekad nemainītām, tās tiek sauktas par pastāvīgajām saitēm (pastāvīgo saišu saīsnei).

Iedomājieties pastāvīgās saites kā tiešas adreses saturam, ko var atrast vietnē. Ja jūs varat iedomāties vietni kā pilsētu, katra satura kategorija būtu iela, savukārt katra pastāvīgā saite darbotos kā adrese ar savu unikālo numuru.

Kāpēc jums vajadzētu mainīt pastāvīgās saites struktūru

Kopš WordPress instalēšanas brīža pastāvīgās saites tiks iestatītas un aktīvas. Katra jauna publicētā ziņa iegūs unikālu saiti, un viss darbosies bez problēmām. Iesācēju vidū bieži sastopams jautājums ir iemesls, kāpēc pat vispirms apsvērt iespēju mainīt pastāvīgās saites struktūru.

Lai gan daudzos gadījumos jums jāievēro filozofija “nelabojiet to, ja tas nav salauzts”, tas nav viens no tiem brīžiem. WordPress pastāvīgās saites noklusējuma struktūra izskatās neglīta, un tā var radīt problēmas gan jūsu apmeklētājiem, gan meklētājprogrammām. Pēc noklusējuma, WordPress izmanto vienkāršu pastāvīgo saišu struktūru, kas izskatās šādi: http://example.com/?p=123.

Daudzi emuāru autori izmanto datumu struktūru, kas viņiem vienkārši nav vajadzīga. Piemēram, lai gan laika zīmogi var palīdzēt vietnēm, kuras ir atkarīgas no ziņu rakstiem, tās var kaitēt cita veida vietnēm. Vienkārši mēģiniet iedomāties sevi situācijā, kad paklupt uz rakstu, kas dažus gadus norāda uz pagātni. Pat ja ziņa nebūtu uzskatāma par laiku, jūs uzreiz pieņemtu, ka tā ir novecojusi un nav vērts to lasīt, vai ne?

Tātad, lai palīdzētu visiem lietotājiem, kā arī palīdzētu meklētājprogrammām atbilstoši indeksēt jūsu lapas, ir svarīgi mainīt noklusējuma pastāvīgās saites struktūru uz kaut ko vizuāli pievilcīgāku gan cilvēkiem, gan mašīnām..

Kāds ir labākais, ko jums vajadzētu izmantot?

Lai arī nav pareizas atbildes uz šo jautājumu, internets ir pilns ar debatēm par perfektu pastāvīgo saišu struktūrām. Mēs iesakām mēģināt izvairīties no noklusējuma (vienkāršas) pastāvīgās saites struktūras, kurā tiek izmantoti tikai lapu ID. Tiek uzskatīts, ka to ir grūtāk pareizi indeksēt, un tas vispār nav lietotājam draudzīgs.

Bet jebkura cita pastāvīgo saišu struktūra var būt vai nebūt piemērota jūsu vietnei. Viss atkarīgs no tā, par ko tu raksti. Ja dienā mēdzat rakstīt desmitiem jaunumu rakstu, tas ir pilnīgi dabiski, ka savās pastāvīgajās saitēs esat norādījis laiku un datumu. No otras puses, ja jums ir daži slaveni autori, kas jums jānošķir, neviens nevar pateikt, ka nepievienojat autoru logu pastāvīgās saites struktūrā. Tātad, kā redzat no šiem piemēriem, viss ir atkarīgs no jūsu izveidotā emuāra.

Jebkurā gadījumā lielākajā daļā WordPress vietņu tiek izmantota struktūra “Post Name” vai līdzīga pielāgota struktūra. Izmantojot pastāvīgo saiti ziņu nosaukumus, jūs iegūstat iespēju atslēgvārdu iekļaut tieši sava raksta adresē. Tas varētu palīdzēt meklētājprogrammām labāk klasificēt jūsu rakstu. Pat populārie WordPress SEO spraudņi brīdinās jūs, ja fokusa atslēgvārds neatrodas pastāvīgajā saitē. No lietotāja viedokļa nedomājat, ka ir labāk, ja saitē ir ziņas nosaukums, nevis vienkārši ir ID vai datums?

Kā mainīt pastāvīgās saites struktūru

Kad izlemjat, ka ir laiks mainīt emuāra pastāvīgās saites struktūru, dodieties uz Iestatījumi -> Permalinks.

Pastāvīgo saišu iestatījumu lapā jūs varat redzēt sešas pieejamās iespējas URL mainīšanai jūsu vietnē:

 • Vienkāršs – ievietojiet ID lietotājam draudzīgā formātā
 • Diena un vārds – gada / mēneša / datuma formāts, kam seko pasta nosaukums
 • Mēnesis un vārds – gada / mēneša formāts, kam seko pasta nosaukums
 • Ciparu Pasta ID numurs
 • Ziņas nosaukums – sanitārs amata nosaukums
 • Pielāgots – ļauj izveidot pielāgotu struktūru ar desmit pieejamiem tagiem

Permalinks parastos iestatījumus

Lai mainītu struktūru, vienkārši atlasiet vēlamo opciju un saglabājiet izmaiņas. Tas attiecas vismaz uz pirmajām piecām iespējām, savukārt pielāgotajai ir jāveic nedaudz vairāk darbību no jūsu puses.

Kā izmantot pielāgotu struktūru

Izmantojot pielāgotu pastāvīgās saites struktūru, WordPress ļauj izmantot desmit dažādus tagus, kas apraksta jūsu saites:

 • % gads% – amata gads
 • % mēnesis% – gada mēnesis
 • % diena% – mēneša diena
 • %stunda% – dienas stunda
 • % minūte% – stundas minūte
 • % otrais% – minūtes otrā
 • % post_id% – unikālais pasta ID numurs
 • % pasta nosaukums% – amata nosaukuma sanitārā versija (pasta plēksnes lauks)
 • % kategorija% – kategorijas nosaukuma sanitārā versija (kategorijas lodes lauks)
 • % autors% – autora vārda sanitārā versija

Jūtieties brīvi izmantot jebkuru sev tīkamu tagu kombināciju. Pēc noklusējuma pielāgotajā pastāvīgajā saitē tiek parādīts tikai ziņas nosaukums, tāpēc tas padara to tādu pašu kā “Post Name” struktūra, kuru jūs jau varat izvēlēties no saraksta.

Piemēram, ja jūs ļoti paļaujaties uz kategorijām, jūs varat mainīt savu pastāvīgo saišu struktūru, lai tajā būtu gan kategoriju, gan pasta nosaukuma tagi:

http://example.com/wordpress/%category%/%postname%/

Veidojot pielāgotu struktūru, neaizmirstiet pēc katras atzīmes pievienot slīpsvītru “/”.

Saglabājiet to pašu struktūru

Tā kā pastāvīgās saites ietekmē visu vietni, ir svarīgi, lai tās vienmēr būtu vienādas. Vislabāk būtu, ja jūs izlemtu par pastāvīgās saites struktūru pat pirms pirmās ziņas publicēšanas. Ja nākotnē to mainīsit, ja jums varētu būt desmitiem vai simtiem publicētu ziņu, pastāvīgās saites struktūras mainīšana var izraisīt satiksmes zaudēšanu. Meklētājprogrammās vecās pastāvīgās saites jau būs indeksētas, un lietotāji, iespējams, ir pievienojuši grāmatzīmēm to sākotnējā formā.

Ja jums joprojām ir jāmaina struktūra, neuztraucieties. To var izdarīt, taču jums būs nepieciešams novirzīšanas spraudnis, kas visu salabos un vajadzības gadījumā meklētājprogrammas un lietotājus norādīs uz jauno saiti..

Kategoriju un tagu bāze

Kategorijām un tagiem ir arhīvu lapas. Piemēram, ja jums ir kategorija “kūkas” un jūs vēlaties uzskaitīt visus rakstus, kas ietilpst konkrētajā kategorijā, jums vajadzētu doties uz vietni http://www.yoursite.com/category/cakes.

Kā redzams piemērā, pastāvīgā saite satur “kategorijas” bāzi. Iestatījumu lapas Permalinks apakšā varat atrast iespējas mainīt šo bāzi uz jebko citu, kas jums patīk.

Kategorija un tagu bāze

Piemēram, ja jūs veidojat emuāru, kas veltīts ēdiena gatavošanai, iespējams, ka jums ir kategorijas tikai jūsu receptēm. Tā vietā, lai to nosauktu par kategoriju, būtu saprātīgāk mainīt bāzi uz “receptēm”. Ja mainījāt opciju, jūsu jaunā pastāvīgā saite izskatās šādi: http://www.yoursite.com/recipes/cakes.

Tas pats attiecas uz tagiem. Tā vietā http://www.yoursite.com/tag/chokolate, iespējams, vēlēsities mainīt bāzi uz, teiksim, “sastāvdaļas”, ja kā tagi būtu norādītas tikai sastāvdaļas. Tātad jaunā pastāvīgās saites struktūra izskatās šādi: http://www.yoursite.com/ingredients/chokolate.

Noslēguma domas

Tā kā pastāvīgās saites nosaka visu emuāra saturu, jūsu vietnes būtiska sastāvdaļa ir pastāvīgās saites. Tāpēc jums nevajadzētu tos ignorēt. Pirms sākat pielāgot vietni un rakstīt rakstus, ir svarīgi padomāt par pastāvīgajām saitēm un pielāgot to struktūru jūsu vietnes vajadzībām. Uzticieties mums; tas ir daudz labāks risinājums to izdarīt tagad nekā cīnīties ar novirzīšanu, kad saprotat, ka vienkāršā struktūra vienkārši nav pietiekami laba.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map