WordPress Menülerini Özelleştirmek için İpuçları, Püf Noktaları ve En İyi Eklentiler

WordPress Menülerini Özelleştirmek için İpuçları, Püf Noktaları ve En İyi Eklentiler


Menüler her web sitesinin en önemli parçalarından biridir. Her yerde bulunurlar ve blogunuz aracılığıyla kullanıcılara rehberlik ederler. WordPress’e bir gezinme menüsü eklemek nispeten kolay olsa da, web siteniz için özelleştirmek için yapabileceğiniz çok daha fazlası var.

İster menüde olmasını istediğiniz küçük bir simge olsun, isterse tamamen farklı bir sistem isteyin, bu kılavuzda hepsi var. Bu kılavuzda sizin için hazırladığımız ipuçlarına, püf noktalarına ve en iyi menü eklentilerinden bazılarına göz atın:

 • WordPress menünüze simgeler ekleyin
 • Menüye giriş / çıkış düğmesi ekle
 • WordPress menülerini istediğiniz yerde görüntüleyin
 • WordPress Menünüze Arama Kutusu Ekleme
 • Gezinme menüsü sayfanın üstüne yapışır
 • Eklentiler ile yapışkan gezinme menünüzü yapın
 • WordPress’te Üst Düzey Menü Öğeleri Nasıl Kaldırılır
 • WordPress için En İyi 4 Menü Eklentisi
 • En İyi WordPress Mobil Menü Eklentileri

WordPress’te menü oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Tek yapmanız gereken sayfalar oluşturmak ve bunları ana sayfanızın yanına eklemek. Ana navigasyon menünüz sadece birkaç tıklama ile yapılacak, ancak muhtemelen çok sade görünecek.

Görsel olarak çarpıcı bir navigasyon menüsü oluşturmanıza yardımcı olabilecek çok sayıda eklenti var. Elbette, nasıl yapılacağını biliyorsanız kendinize bir kod yazabilirsiniz, ancak normal menünüzü daha kullanıcı dostu hale getirmenin daha basit bir yolu vardır – simgeler ekleyerek.

Simgeler olmadan yaşayamayacağımız bir şey haline geldi. WordPress kontrol panelinizde, masaüstünüzde veya akıllı telefonunuzda ve tabletinizde bir şey ararken, muhtemelen simgeleri kullanmaya alışıksınız. Yeni bir uygulama kullandığınızda yalnızca birkaç kez kullandıktan sonra, onunla birlikte gelen tüm açıklama metninden daha çok onun simgesini hatırlamanız daha olasıdır. Peki, neden menü öğenizin yanına bir simge koymadınız ve kullanıcıların sitenizde kolayca gezinmesine izin vermiyorsunuz??

Menü Simgeleri

FİYAT: Ücretsiz

Menü Simgeleri

Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız endişelenmeyin, bu yüzden buradasınız. Rehberin bu bölümünde, özel kodlamayla sizi rahatsız etmeyeceğiz, ancak önümüzdeki birkaç dakika içinde yapılandırabileceğiniz düzgün bir ücretsiz eklenti göstereceğiz.

 1. Adresine git Eklentiler-> Yeni Ekle
 2. “Menü Simgeleri” için arama yapın
 3. Eklentiyi yükleyin ve etkinleştirin
 4. Şu yöne rotayı ayarla Görünüm -> Menüler
 5. Gezinme menünüzü açın
 6. Menü yapısı altında, simge seçmek istediğiniz sayfayı seçin
 7. Simgeyi seçin, konumunu ve boyutunu düzenleyin
 8. Kaydet menüsü

Bu kadar! Şimdi menünüzde istediğiniz havalı simgeleri bulun ve yeni tasarımınızın keyfini çıkarın. Hâlâ simgelerle çalışırken WordPress blogunuza kolayca bir sık ​​kullanılan simgesi de ekleyebileceğinizi unutmayın..

Menüye giriş / çıkış düğmesi ekle

Sevdiğimiz birçok WordPress’in özelliklerinden biri, yeni kullanıcıları kaydetmenin kolay yoludur. Popüler platformda farklı kullanıcı rollerini kontrol etmek daha kolay olamazdı; atayabileceğiniz zaten kayıtlı roller var ve hatta sitenizin ihtiyacı için çok sayıda özel kullanıcı rolü bile oluşturabilirsiniz.

Kayıt olurken hızlı ve kolaydır, kullanıcılarınızla ilgilenmek zor bir iş olabilir. Ancak web sitesinde deneyimlerini mümkün olduğunca iyi hale getirmek için elinizden gelen her şeyi yapmanız gerekiyor.

Onlar için yapabileceğiniz birçok şeyden biri, sitenize giriş ve çıkış yapmanın kolay bir yolunu sağlamaktır. Giriş / çıkış bağlantılarını her zaman kullanıcıların eline geçirmek için bu bağlantıları doğrudan ana menünüze koyabilirsiniz. İlk şey, menüde bu bağlantılara sahip olmak çok pratik ve ikincisi, kullanıcılarınız muhtemelen bu özelliğe alışkın aynı giriş ve çıkış yöntemini kullanan çeşitli diğer uygulamalardan.

Bu durumda, başka bir eklenti yakalamaya gerek yoktur. Makalenin bu bölümünde size göstereceğimiz basit bir WordPress işlevi sizin için harika bir iş yapabilir. Menünüze otomatik olarak doğru bağlantıyı yerleştirir. Bu, bir kullanıcı oturumu kapatırken “oturum aç” bağlantısını alacağı anlamına gelir. Ne siz ne de kullanıcı tekrar giriş düğmeleri hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak.

Bu basit ama düzenli giriş özelliğini menüye eklemeye hazırsanız, yapmanız gerekenler aşağıda açıklanmıştır:

 1. Function.php dosyasını açın
 2. Aşağıdakileri kopyalayıp yapıştırın:
 3. işlev add_login_logout_link ($ öğeler, $ args) {
  $ loginoutlink = wp_loginout ('index.php', yanlış);
  $ ürün. = '
 4. '. $ loginoutlink. '
 5. '; $ ürün iade; } add_filter ('wp_nav_menu_items', 'add_login_logout_link', 10, 2);
 6. Değişiklikleri Kaydet

Parçacıklarımızın çoğunda olduğu gibi, yalnızca işlevi kopyalayıp dosyaya yapıştırarak işiniz bitti. İşiniz bittiğinde, devam edip ana sayfayı yeniden yükleyebilirsiniz. Hala giriş yaptığınızdan, ana menünüzün son noktasında “çıkış” bağlantısını göreceksiniz. Tüm işlevi kontrol ettiğinizden emin olun, bu yüzden her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için oturumu kapatıp tekrar açmayı deneyin.

Artık bu küçük özelliği tamamladığınıza göre, başarılı bir giriş yaptıktan sonra kullanıcıları kolayca başka bir sayfaya yönlendirebileceğinizi veya hatta yalnızca giriş yapmış veya çıkış yapmış kullanıcılara içerik gösterebileceğinizi unutmayın..

Ayrıca, artık özelleştirilmiş bir menünüz olduğuna göre, özel bir kısa kod sağlayarak sitenin herhangi bir yerinde göstermek isteyebilirsiniz.

WordPress’i böyle küçük parçacıklar ile özelleştirmeyi seviyoruz, ya siz?

WordPress menülerini istediğiniz yerde görüntüleyin

WordPress 3.0 sürümüne ulaştıktan sonra birçok şeyin kullanımı kolaylaştı. Farklı yeni özellikler arasında, bir gezinme menüsü oluşturmak herkes tarafından erişilebilir hale geldi ve bugün herkes bir fare düğmesine birkaç basit tıklama ile kendi menülerini oluşturabilir.

Herhangi bir gönderi, sayfa, kategori veya herhangi bir harici bağlantıyı kolayca bağlayabileceğiniz menüler oluştururken çok kolay, sitenizdeki farklı yerlerde menüyü göstermek biraz daha büyük bir ısırık olabilir WordPress geliştirmesine dahil olmayanlar için.

Kullandığınız WordPress temasına bağlı olarak, sayfanızın üstünde yeni oluşturulan bir menüyü kolayca görüntüleyebilirsiniz hepimiz gezinmeyi bulmak için kullanıldık. Menünüzü kenar çubuğuna, hatta altbilgi alanına yerleştirme seçeneğiniz olabilir, ancak menüyü yayınlarınızda, sayfalarınızda ve hatta widget’ınızda göstermek isterseniz?

Hayır, bağlantıları çoğaltmak için özel listeler oluşturmanız veya HTML kodunun tamamını yeniden yazmanız gerekmez; kısa kodlardan yararlanabilir ve mevcut bir menüyü istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz!

Aşağıdaki satırlarda, bunu nasıl yapacağınızı göstermek üzereyiz ve yeni “menünüzü kısa kodda” özelliğini beğeneceğinizden eminiz.

Bir kısa kod oluşturun ve WordPress menülerini istediğiniz yerde görüntüleyin

 1. Function.php dosyasını açın
 2. Kısa kodu kaydedecek kodu kopyalayıp yapıştırın:
 3. function menu_function ($ atts, $ content = null) {
  Ayıkla(
  shortcode_atts (
  dizi ('ad' => null,),
  $ atts
  )
  );
  dönüş wp_nav_menu (
  dizi(
  'menu' => $ ad,
  'echo' => yanlış
  )
  );
  }
  add_shortcode ('menü', 'menu_function');
  
 4. Değişiklikleri Kaydet

Değişiklikleri kaydettikten hemen sonra, WordPress menülerini istediğiniz yerde görüntüleyebileceksiniz.. Tek yapmanız gereken kısa kodu yazmak kullanacağınız menünün adını belirtmeniz gerekir:

[menü adı = ”ana menü”]

Çoğu durumda, ana menünüzde kendisine “ana menü” adı eklenir. Ancak başka bir menü kullanacaksanız, adını kısa koda girmeniz yeterlidir. Her menü adını ezbere bilmek zorunda değilsiniz; bunun yerine şuraya gidin: Görünüm -> Menüler ve menüler listesine göz atın veya yenilerini oluşturun.

Artık WordPress menülerini hemen hemen her yerde görüntüleyebildiğiniz için, WordPress destekli web sitenizde kullanacağınız çok sayıda gezinme oluşturabilirsiniz. Bir yayında bir tane, şablon dosyalarında bir tane olabilir, bir Metin Widget’ı vb..

WordPress Menünüze Arama Kutusu Ekleme

Özelliği kaldırmadıkça, WordPress ziyaretçilerinizin tüm sitenizde arama yapmalarına izin verir. Bu harika özellikten birkaç kez bahsettik ve size arama sayfalarınızla yapabileceğiniz farklı şeyler gösterdik. Örneğin, yalnızca bir sonuç bulundu veya hatta özel bir Google araması oluşturduysa kullanıcıları yayına kolayca yönlendirebilirsiniz.

Standart WP widget’larınıza göz attıysanız, muhtemelen kenar çubuğuna yerleştirilmeye hazır bir arama widget’ı var. Ancak, arama kutunuzun menünüzün yanında görünmesini istiyorsanız?

Aşağıdaki satırlarda, günlük arama kutunuzu alıp gezinme menüsüne yerleştirecek bir işlev göstereceğiz.

Menüye bir arama kutusu ekleyin:

 1. Function.php dosyasını açın
 2. Aşağıdakileri kopyalayıp yapıştırın:
 3. add_filter ('wp_nav_menu_items', 'add_search_box', 10, 2);
  işlev add_search_box ($ öğeler, $ args) {
  $ ürün. = '
 4. '. get_search_form (yanlış). '
 5. '; $ ürün iade; }
 6. Değişiklikleri Kaydet

Kodun sizin için çalışacağından emin olmak için, sitenize önceden bir gezinme menüsü eklediğinizden emin olun.

Kod oldukça basit ve tek işlevi arama kutunuzu nav menünüze eklemektir. Büyük olasılıkla, arama kutunuz olmasını istediğiniz yere hizalanmaz. Bu, WordPress’e arama kutusunu nereye koyacağınızı söylemeniz gerektiği anlamına gelir:

 1. Bir sınıf ekleyin
 2. kodun üçüncü satırında bulunan etiket:
 3. $ ürün. = '
 4. '. get_search_form (yanlış). '
 5. '
 6. Değişiklikleri Kaydet
 7. Style.css dosyasını açın
 8. CSS kodunu kopyalayıp yapıştırın:
 9. .arama kutusu konumu {
  kenar boşluğu: 15 piksel;
  kenar boşluğu: 20 piksel;
  }
  
 10. Kodu beğeninize göre değiştirin
 11. Değişiklikleri Kaydet

Umarım, kutuyu menünüzün hemen yanında mükemmel bir şekilde iç içe geçirmişsinizdir. Kutuyu istediğiniz yere sığdırmak fazla zaman almaz. Arama kutusunu biçimlendirmeyi ve özelliğin tadını çıkarmayı unutmayın.

Menünüz ve arama kutunuz üzerinde daha fazla denetim istiyorsanız, menünüze nasıl simge ekleneceğini ve arama terimlerini dikte etmek isteyen ziyaretçiler için nasıl sesli arama seçeneği ekleyeceğinizi kontrol edin. Hem menünüzle hem de arama seçeneklerinizle yapabileceğiniz çok daha fazlası var, bu nedenle arama kutumuzu test edin ve yeni bir şeyler öğrenin.

Muhtemelen şu web sitelerini gördünüz: gezinme menüleri sayfanın üstüne yapışır ve kaydırma maceranızdaki her adımı takip eder. Bu özellik WordPress web sitenizde istediğiniz bir şey olabilir ve kılavuzun bu bölümünde size nasıl bir tane oluşturacağınızı göstermek üzereyiz.

Menünün her zaman elinizin altında bulunduğu fonksiyonel bir yanı değil, aynı zamanda çok güzel ve akıcı görünebilir..

Biraz CSS bilginiz varsa, menünüzü yapışkan hale getirme konusunda sorun yaşamayacaksınız. Style.css dosyanıza yalnızca bir parça kod eklemeniz gerekir; bundan sonra yeni menü özelliğinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

 1. Stil Sayfanızı açın (style.php)
 2. bulmak .nav menü veya .genesis-nav menü (veya kullandığınız temaya bağlı olarak benzer)
 3. Ana menü kabınız için aşağıdaki kodu kullanın:
 4. .nav-menu {
  pozisyon: Sabit;
  arka plan: # 333;
  üst: 0px;
  sağ: 0px;
  sol: 0 piksel;
  Z-endeksi: 99;
  }

  Tahmin edebileceğiniz gibi koddan, önemli kısım, menünüzün konumunu düzeltmeniz gereken ikinci satırda gelir. Bundan sonra, üst, sağ ve sol öğeleri 0 piksele ayarlayabilir veya sayfanın üstünden veya sol ve sağ kenar boşluğundan herhangi bir mesafeye taşıyabilirsiniz (örneğin: üst: 10 piksel menünüzü 10 piksel sitenizin üst marjı).

 5. Dosyanızı güncelleyin ve yapışkan gezinme menünüzün keyfini çıkarın

Kodla uğraşmak istemiyorsanız, menülerinizi yapışkan hale getirmek için eklentileri kullanabilirsiniz.

Temanızdaki bir CSS kodu satırını değiştirerek nasıl yapışkan bir navigasyon menüsü oluşturacağınızı öğrettik. Ancak, ne kadar kolay olursa olsun, herkes WordPress dosyalarından geçmeyi ve kodu kendileri düzenlemeyi sevmez. Bu türden biriyseniz veya menü üzerinde daha fazla kontrole ihtiyacınız varsa endişelenmeyin. Eklentileri kullanarak menünüzü kolayca ayarlayabilir ve yapışkan hale getirebilirsiniz. Makalenin bu bölümünde size en iyilerden bazılarını göstereceğiz.

UberMenu Yapışkan Uzantısı

FİYAT: 8 $

UberMenu Yapışkan Uzantısı

UberMenu Yapışkan Uzantısı bir eklenti UberMenu eklentisi yani uzantının çalışması için önce bu eklentiyi yüklemeniz gerekir. Uzantı her şeyi basitleştirir; kurulumdan sonra menünüzü yapışkan hale getirmeye hazırsınız. Menünüzü nereye yerleştirirseniz yerleştirin, kullanıcı kaydırmaya başladığında, menü sayfanın üstüne yapışır ve kolayca erişilebilir hale getirin.

Mobil kullanıcıların menünün her bölümüne erişebildiğinden emin olmak için, bir mobil cihaz algılandığında yapışkan seçenek söner. Burada eklenecek çok şey yok – resmi sitedeki demoya göz atın ve zaten UberMenu’nuz varsa, devam edin ve menünüzü yapışkan hale getirin.

myStickymenu

FİYAT: Ücretsiz
DEMO

myStickymenu

Bu eklenti Yirmi Onüç temasında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ancak biraz değiştirirseniz, istediğiniz herhangi bir temada kullanabilirsiniz. Varsayılan olarak, temanın “.navbar” gezinme CSS sınıfını kullanır. Bu yüzden başka bir temada kullanmak istiyorsanız, temanızın kullandığı sınıfı bulmanız gerekir gezinme menüsünü tanımlamak ve bu sınıfın adını değiştirmek için.

Temanız duyarlıysa, eklenti de duyarlı olacaktır. Daha fazla değiştirmek isterseniz, özel CSS stillerinizi girebilir ve yapışkan menünüzü daha da kişiselleştirebilirsiniz..

Kaydırma menüsündeki Yapışkan Menü (veya Herhangi Bir Şey!)

FİYAT: Ücretsiz

Kaydırma menüsündeki Yapışkan Menü (veya Herhangi Bir Şey!)

Bu eklenti, menünüzü en üste yerleştirmenizi ve yapışkan hale getirmenizi sağlar. Ama sadece bu değil, eklenti, sadece doğru seçiciyi bularak herhangi bir öğeyi yapışkan hale getirmenize izin verecektir eleman için. Bu, kullanıcılar web sitenizde gezinirken logonuzu veya başlığın tamamını sayfanın üst kısmına yapıştırabileceğiniz anlamına gelir. Her şeyin çalışması için doğru seçiciyi bulabilmeniz için HTML ve CSS hakkında biraz bilgi sahibi olmanız gerekir..

WordPress’te Üst Düzey Menü Öğeleri Nasıl Kaldırılır

Muhtemelen zaten WordPress’in özelleştirilebilir olduğunu biliyorsunuzdur. Kodlamayı veya en azından doğru eklentileri nasıl bulacağınızı biliyorsanız, arka ucunuzu ve ön ucunu dönüştürebilir ve ziyaretçilerinize ve yazarlarınıza da benzersiz bir web sitesi gösterebilirsiniz..

Bu bölümde, WordPress yönetici sayfalarınızdan üst düzey menü öğelerini kaldırmanıza olanak tanıyan basit bir kod göstereceğiz.

Aşağıda bulabileceğiniz kod, yöneticiler yerine tüm kullanıcılara tüm üst düzey menü öğelerini kaldıracak. Devam etmeden önce, bu snippet’in yalnızca menü öğelerini kaldırdığını, ancak bu öğelerin ayarlar sayfasına doğru yolu bilen herkes tarafından kullanılabileceğini bilmelisiniz. Belirli menü sayfalarına erişimi tamamen kısıtlamak istiyorsanız, kullanıcı özelliklerini değiştirmeniz gerekir.

Üst düzey menü öğelerini kaldır:

 1. Function.php dosyanızı açın
 2. Aşağıdaki kodu kopyalayıp yapıştırın:
 3. if (! current_user_can ('manage_options')) {
  add_action ('admin_menu', 'my_remove_menus', 999);
  }
  işlev my_remove_menus () {
  remove_menu_page ('index.php'); //Gösterge Paneli
  remove_menu_page ('edit.php'); //Gönderiler
  remove_menu_page ('upload.php'); // Medya
  remove_menu_page ('edit.php? post_type = sayfa'); // Sayfalar
  remove_menu_page ('edit-comments.php'); // Yorumlar
  remove_menu_page ('themes.php'); //Görünüm
  remove_menu_page ('plugins.php'); // eklentiler
  remove_menu_page ('users.php'); //Kullanıcılar
  remove_menu_page ('tools.php'); //Araçlar
  remove_menu_page ('options-general.php'); // Ayarlar
  }
 4. Değişiklikleri Kaydet

Bu kod, büyük olasılıkla yapmak istemediğiniz tüm üst düzey menüleri kaldırdığından, kodu ihtiyaçlarınıza göre değiştirmekten çekinmeyin. Her “remove_menu_page” satırı, bir sayfanın kaldırılmasından sorumludur (köşeli parantezlerde ve kod satırının yanındaki açıklamada açıklanmıştır). Bulunmasını istemediğiniz bir sayfayı menünüze eklemeniz veya kaldırmanız yeterlidir ve değişiklikleri bir kez daha kaydet.

Artık üst düzey sayfaların menüden nasıl kaldırılacağını öğrendiğinize göre, üst düzey sayfaların altında bulunan alt sayfaların yalnızca bazılarını kaldırmak isteyebilirsiniz.

WordPress için En İyi 4 Menü Eklentisi

Yeni web sitenizi oluşturmaya başladıktan sonra, er ya da geç bir menüye ihtiyacınız olacak. WordPress’te standart bir menü seçeneğini kullanarak bir tane oluşturabilirsiniz, ancak daha profesyonel bir seçenek istiyorsanız, HTML ve CSS kodlarınızı bilmeniz gerekir. Bu aynı zamanda mükemmel çalışmak ve aynı zamanda güzel görünmek için her şeyi tasarlamak için biraz zaman harcayacağınız anlamına gelir.

Ancak daha hızlı bir çözüme ihtiyacınız varsa veya kendi süslü menünüzü nasıl kodlayacağınızı bilmiyorsanız, WordPress birkaç tıklamayla muhteşem menüler oluşturmak için tasarlanmış bazı harika eklentileri yüklemenize izin verir. Belirli bir sipariş olmadan, WordPress için en iyi menü eklentilerinden bazıları.

Uber Menüsü

Fiyat: 20 $
DEMO

Uber Menüsü

43.000’den fazla satışla, Uber Menu, WordPress için en popüler eklentilerden biridir. Demo sitesini açıp bu eklenti ile oluşturulan menünün neye benzediğini gördükten sonra, neden bu kadar popüler olduğunu anlayacaksınız. Ve özelliklerini listelemeye başladığınızda, muhtemelen kendiniz için bir tane isteyeceksiniz.

Uber menüsü ile oluşturulan menüler, mobil ziyaretçileriniz için duyarlı ve dokunmatik özellikli olacaktır. Güzel düzenler oluşturabilir ve menünüze simgeler, resimler, videolar ve haritalar yerleştirebilirsiniz. Formun tamamı bir alt menüye yerleştirilebilir, böylece bunun için fazladan bir sayfa eklemek zorunda kalmadan bir iletişim formu oluşturabilirsiniz. Eklenti son derece özelleştirilebilir ve canlı önizleme ile 50’den fazla stil ayarıyla oynayabilirsiniz. Diğer menülerinizden otomatik olarak alt menüler oluşturabilir, menünüzün altında sekmeler oluşturabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

 • Dinamik öğe oluşturma
 • Sekmeli alt menüler
 • Gelişmiş kullanıcı arayüzü

Morph: Özelleştirilebilir Açılır WordPress Menüsü

Fiyat: 20 $
DEMO

Morph

Morph, mobil cihazlar için tasarlanmış bir menüdür. Ancak, kişisel bilgisayarınızda açtığınızda demo sayfasında görebileceğiniz gibi, masaüstünde de harika görünüyor.

Bu eklentiyi kullanarak, bir menüyü gizleyebilir ve basit bir tıklama ile çağırabilirsiniz. Menü alanında, standart bir açılır menü oluşturabilir, resim ekleyebilir, arama düğmeleri ekleyebilir ve tüm alan widget’landırılmıştır, bu da ihtiyacınız olan ve istediğiniz her şeyi gömebileceğiniz anlamına gelir. Eklenti çok özelleştirilebilir, böylece istediğiniz renkleri seçebilir, görüntü yüksekliklerini değiştirebilir ve ihtiyaçlarınıza uygun öğeler ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Mobil cihazlar için kullanacaksanız, menünün görüneceği çözünürlükleri kolayca ayarlayabilirsiniz.

 • Hem masaüstü hem de mobil cihazlarda harika çalışır
 • Özelleştirilebilir öğeler ekleme / kaldırma
 • Herhangi bir eleman tarafından tetiklenebilir

Kahraman Menüsü

FİYAT: 19 $
DEMO

Kahraman menüsü

İster basit bir menü ister karmaşık bir “Mega Menü” olsun, Hero Menü eklentisiyle bir tane oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz her menü duyarlı olacak ve herhangi bir cihazda harika görünecek; mega menü oluşturmayı seçerseniz, öğeler daha küçük ekranlardaki düzen hakkında endişelenmenize gerek kalmadan gösterilebilir veya gizlenebilir.

Android, iOS ve Windows Phone için özel dokunmatik destek var. Tam genişlik veya sabit genişlikli gezinme çubuğunu seçebileceğiniz Sürükle ve bırak tekniğini kullanarak kolayca ekstra öğeler ekleyin. 60’tan fazla önceden ayarlanmış renk düzeni vardır ve ücretsiz Google Yazı Tiplerinin her birini kullanmakta özgürsünüz. Menüyü yapışkan hale getirin, aktivasyon mesafesini seçin… Bu harika eklenti çok daha fazlasını sunabilir, bu nedenle CodeCanyon’daki tüm özellikler listesine göz atmayı unutmayın..

 • Sürükle ve Bırak menü yapısı oluşturucu
 • Basit menü veya karmaşık mega menü oluşturma
 • Özel mobil navigasyon

Multi-X çubuğu

Fiyat: 16 $
DEMO

Çoklu X Çubuğu

Multi-X çubuğu modüler bir eklentidir ve istediğiniz her şeyi gezinme çubuğuna yerleştirmenizi sağlar. Menü öğelerinin yanı sıra, çubuğa en fazla 8 öğe yerleştirebilirsiniz – iletişim formu, arama formu, sosyal paylaşım simgeleri, widget alanı vb..

Seçebileceğiniz iki farklı tema ve degrade otomatik olarak hesaplanırken kendi renklerinizi ayarlayabileceğiniz özel bir tema vardır. Gezinme çubuğu sabit veya kaydırılabilir bir menü olarak yerleştirilebilir. Bir geliştiriciyseniz, Multi-X çubuğundan yeni bir eklenti oluşturmak istiyorsanız, sizin için hazır bir dizi kanca olduğunu bilmek istersiniz. Bu eklenti çok, çok daha fazlasını sunuyor, bu nedenle CodeCanyon’daki tüm özelliklere bir göz atmayı unutmayın..

 • 8 gömülü fonksiyonel modül
 • 2 renk teması + özel tema
 • Üst veya alt konum

En İyi WordPress Mobil Menü Eklentileri

Hepimiz teknolojinin ne kadar ilerlediğini biliyoruz. Akıllı telefonlar ve tabletler kaçınılmaz hale geldi ve giderek artan sayıda mobil cihaz sahibi var. Kablosuz ağlar, şehirlerimizin her bölümünü kapsar ve yoksa, mobil cihazınızı her zaman sağlayıcınız üzerinden İnternet’e bağlayabilirsiniz. Bunun anlamı, mobil web sörfçü sayısının her zamankinden daha fazla olması ve bir web sitesi çalıştırıyorsanız bunlarla ilgilenmeniz gerektiğidir.

Bir mobil site oluşturuyorsanız veya daha iyisini yapmak istiyorsanız, kesinlikle herhangi bir ekran boyutuna uyum sağlayacak ve mobil kullanıcıların daha kolay gezinmesini sağlayacak özel bir mobil menü oluşturmanız gerekir.

WordPress ile bu görev düşündüğünüz kadar zor değil. Nasıl kod yazacağınızı veya bir menünün nasıl ayarlanacağını bilmek zorunda değilsiniz. Tek ihtiyacınız olan, kolayca kurabileceğiniz ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebileceğiniz bir eklentidir.

Rehberin bu bölümünde, WordPress web siteniz için bir mobil menü oluşturabilecek en iyi premium eklentilerden bazılarını göstermek üzereyiz. Şimdi aşağı kaydırıp bir göz atalım.

dokunsal

FİYAT: 18 $
DEMO

dokunsal

Bu premium eklenti, içine mobil bir menü eklenmiş temiz bir mobil başlık oluşturur. Animasyonlar çok basittir ve bir akıllı telefon ekranında gerçekten güzel ve akıcı görünebilirler. Dokunsal, çok düzeyli bir akordeon menüsü oluşturabilir, kaydırılabilecek tek düzeyli bir yatay menü yapabilir veya web sitenize uçabilecek widget’lı bir kenar çubuğu oluşturabilirsiniz.

Her şey özelleştirilebilir, yani öğelerinizi istediğiniz herhangi bir renkte boyayabilir, arka planları değiştirebilir ve renklerini, opaklıklarını ve çok daha fazlasını ayarlayabilirsiniz. Menünüz kesinlikle sabitlenebilir veya konumlandırılabilir. Mobil cihazlar üzerinde daha da fazla kontrol sahibi olmak istiyorsanız, bu menünün etkinleştirileceği çözünürlükleri ayarlayabilirsiniz.

 • Çeşitli menü türleri
 • Arama işlevleri
 • Sabit / mutlak konumlandırma

TapTap

Fiyat: 10 $
DEMO

Tap-Tap

TapTap, WordPress web siteniz için benzersiz bir mobil menü oluşturma gücü verecektir. Demo siteden görebileceğiniz gibi, hayal ettiğiniz hemen her şeyi yaratabilirsiniz ve menüleriniz gerçekten düzgün görünecektir. Bu eklenti ile, çok düzeyli menüler oluşturabilir, hangi öğeleri göstermek istediğinize karar verebilir, açıklama ekleyebilir veya entegre arama seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.

İki menü düğmesi tasarımı ve aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç animasyon vardır. Menünüzün konumu sabit olabilir veya mutlak konumlandırma kullanabilirsiniz. Arka plan stillerini seçin ve menüyü temanıza mükemmel bir şekilde sığdırmak için sayısız stil seçeneğiyle oynayın. Son olarak, TapTap kendisi üzerinde görüntüleneceği çözünürlükleri seçmenize izin verecektir. Bir mobil gezinme menüsünden daha ne isteyebilirsiniz??

 • Çok seviyeli menüler
 • 2 menü düğmesi tasarımı ve animasyonu
 • Sabit / mutlak konumlandırma

Mobi

Fiyat: 16 $
DEMO

Mobi

Mobi, mobil web sitelerine yardım etmeye hazır başka bir basit ama harika WordPress eklentisidir. Bu ek ile, duyarlı temanız daha iyi gezinmeye sahip olacaktır. Şunu kullanarak bir menü oluşturduğunuzda: sezgisel sürükle ve bırak menü oluşturucu, sitenizin üstüne veya altına yerleştirebilirsiniz.

Tüm menü öğeleri özelleştirilebilir ve gezinme çubuğunuza sosyal medya simgeleri ekleyebilirsiniz. 700’den fazla simge yazı tipi vardır ve tasarımınızı Google Yazı Tiplerinden birini kullanarak tamamlayabilirsiniz. Gerekirse, konuklar ve giriş yapmış kullanıcılar için kullanıcı görünürlüğünü kontrol edebilirsiniz.

 • Sürükle ve Bırak özelleştirme
 • Üst veya alt menü konumlandırma
 • Misafirler ve giriş yapan kullanıcılar için Kullanıcı Görünürlüğü

Wah-menü

FİYAT: 44 $
DEMO

Wah-

Wah-menüsü takılabilir menü iPad dokunmatik navigasyon için özel olarak tasarlanmış mobil web siteleri için mükemmeldir. Bu premium eklenti ile, WordPress web sitenizin kenarına güzelce uyacak 8 adede kadar menü bağlantısı ekleyebilirsiniz..

Menüdeki belirli bir simgeyi tıkladığınızda, HTML, gömülü videolar, haritalar ve hemen hemen istediğiniz her şeye izin veren bir alt menü görünür. Eklenti son derece özelleştirilebilir, yani 8 vurgu rengi arasından seçim yapabilir, menü genişliği, simgeler, bağlantılar vb. İle oynayabilirsiniz. İster karanlık ister açık temayı kullanmayı tercih edin, güzel görüneceğinden emin olabilirsiniz.

 • WYSIWYG editörü
 • HTML, gömülü videolar vb. Desteği olan alt menüler.
 • Dışarı veya Yerleşik durum seçeneği

Yol Stili Menüsü

FİYAT: 12 $
DEMO

Yol Stili

Bu premium eklenti, menü oluşturmaya adanmış her zamanki eklentinizden biraz farklıdır. Klasik menü çubuğu veya kenar çubuğu menüsü yerine Yol Stili Menüsü bir düğme oluşturur. Bir düğmeyi etkinleştirdikten sonra, düğmenin etrafında bir daire içinde bir menü gösterir, istediğiniz yönde satır içi olarak genişletir veya hatta simgelerinizi bir yayda düzenler.

Birden fazla menü seviyesi varsa, düğme kullanıcıların ana menüye tekrar gitmelerine izin verecek bir geri düğmesi oluşturur. Tonlarca özelleştirme seçeneği ve bir menü oluşturmak için; WordPress standart menü düzenleyicisini kullanabilirsiniz. Benzersiz bir mobil menü arıyorsanız Yol Stili Menüsüne bir şans verin.

 • Etrafında menü oluştur düğmesi
 • Son derece özelleştirilebilir
 • Menüyü düzenlemek için standart WP menüsünü kullanma

Scrollnav

Fiyat: 10 $
DEMO

Scrollnav

Size bazı harika işlevler veren ve web sitenizde harika görünebilecek başka bir benzersiz menü eklentisi. Scrollnav, çeşitli menü seçenekleri içeren bir daireden oluşur. Düğmenin ortasında bir ana sayfa bağlantısı var, üst bağlantı sizi mantıksal olarak sayfanın üstüne götürüyor, bir arama kutusu, özel bir menü ve dairenin özel bir bağlantı kısmı var.

Özel menü, alt menülerle tüm menüleri oluşturmak için yeterli alan sağlayacak, harika görünecek ve mobil web sitenizde çok ihtiyaç duyulan alanı verecektir. Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç renk şeması vardır ve her şeyin yapılandırılması kolaydır. Bu küçük eklentinin nasıl çalıştığını görmek için demo sitesini kesinlikle kontrol etmelisiniz.

 • Farklı fonksiyonlara sahip dairesel düğme
 • Özel menü ve özel bağlantı bölümü
 • Birkaç renk şeması

Menüye ilerleyin

FİYAT: 24 $
DEMO

Menüye ilerleyin

Bu basit premium eklenti, iOS ve Android dokunmatik navigasyon için oluşturulmuş harika bir kenar çubuğu menüsü alacak. Bir menü oluşturduktan sonra, sayfanın başka bir bölümüne bağlanan ve otomatik olarak kaydırılan simgeler içerir.

Şunu vurgulamakta yarar var ScrollTo tam bir gezinme menüsü değil, ancak aynı sayfanın yalnızca başka bir bölümüne kaydırılır. 750’den fazla simge arasından seçim yapabilir veya kendi resimlerinizi menü öğeleri olarak kullanabilirsiniz ve reklamlar için fazladan alan vardır. Her şeyin çalışması için temel HTML bilgisine sahip olmanız gerekir; böylece talimatları uygulayabilirsiniz. Zamanınız birkaç dakika daha sürebilir, ancak sonuç harika görünüyor.

 • Dokunmatik özellikli
 • 750’den fazla simge + özel görüntüler
 • Ekstra reklam alanı

Sonuç

Şimdiye kadar, menü olmadan bir web sitesi çalıştırmanın zor olduğunu fark etmişsinizdir. Bir çağrı cihazı çalıştırsanız bile, yine de bölümler arasında gezinmek istersiniz. Zaten buradayken WordPress menünüzü özelleştirme ve mümkün olan en iyisini yapma için zaman ayırın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map