WordPress lietotāju lomas un atļaujas

WordPress-Lietotājs-Lomas.png


Kad ir laiks pārvaldīt WordPress emuāru, ne visi lietotāji tiek izveidoti vienādi. Daži varēs darīt praktiski visu, kas viņiem patīk, savukārt citiem būs ierobežota pieeja jūsu vietnes saturam, funkcijām, opcijām un iestatījumiem. Tam ir labs iemesls – jūs nevēlaties, lai vietnē būtu pieejama tikai vērtīga informācija.

Piemēram, ja jūs algojat rakstnieku, viņam nav jābūt piekļuvei tēmām un spraudņiem. Vai arī, ja jūs ļaujat lietotājiem reģistrēties jūsu vietnē tikai tāpēc, lai varētu komentēt un viņiem būtu dažas papildu priekšrocības, jūs nevēlaties, lai viņi sāk publicēt ziņas un mainīt paroles, vai ne?

WordPress lietotāja lomas

Par laimi WordPress izstrādātāji ir bijuši pietiekami radoši, lai ieviestu lietotāja lomu sistēmu. Izveidojot jaunu kontu, jums jāapraksta lietotājs ar vienu no piecām iepriekš definētām lietotāja lomām. Atkarībā no lomas šim lietotājam būs dažādas atļaujas un ierobežota pieeja konkrētiem vietnes apgabaliem. Turpmākajās rindās mēs parādīsim jums visas piecas lietotāju lomas, pievienojot Super Admin, kas tiek rādīts tikai vairākas vietnes gadījumā.

1. Administrators (administrators)

Administrators (pazīstams arī kā administrators) ir persona, kas atbild par visu WordPress instalēšanu. Šī lietotāja loma dod jums iespēju kontrolēt visu; ieskaitot jaunu spraudņu instalēšanu, WordPress motīvu maiņu, ziņu publicēšanu, satura dzēšanu utt. Administrators ir visspēcīgākā lietotāja loma parastā WordPress vietnē.

Administrators var arī piešķirt lietotāja lomas jebkuram citam WordPress emuārā un ir vienīgā persona, kas var jaunināt un pat izdzēst visu vietni.

Persona, kas instalē WordPress, automātiski iegūst administratora tiesības.

Vienīgais augstākstāvošais lietotājs ir Super Admin, kurš atbild par vairāku vietņu tīklu (savstarpēji savienotu WordPress emuāru sistēmu, kas darbojas kopā vienā domēnā).

2. redaktors

Tāpat kā ziņu žurnāla redaktors būtu atbildīgs par saturu, kas tiek publicēts rakstā, arī WordPress redaktors ir atbildīgs par visām emuāra ziņām un lapām. Šī lietotāja loma var kontrolēt visu, kas saistīts ar saturu.

Tas nozīmē, ka redaktors var rakstīt, rediģēt, publicēt un izdzēst ziņas un lapas.

Parasti redaktori nogaida, kamēr autori un līdzautori iesniegs rakstus pārskatīšanai, tos pārbaudīs un pēc nepieciešamības mainīs, un pēc tam izplatīs publikai. Redaktoriem ir arī pilnīga WordPress komentāru kontrole.

Tā kā redaktori ir atbildīgi par saturu, viņi nevar pārvaldīt WordPress spraudņus un motīvus, kā arī nevar strādāt ar citiem iestatījumiem.

3. Autors

Šī lietotāja loma nosaka personu, kurai ir iespējas rakstīt, rediģēt, publicēt un izdzēst savu saturu, kā arī personu, kas var augšupielādēt failus bez ierobežojumiem.

Autori var brīvi pievienot jaunus tagus, bet viņi nevar pievienot jaunas kategorijas (no saraksta viņi var izvēlēties tikai esošās kategorijas). Runājot par komentāriem, autori tos var redzēt visus, bet viņiem nav atļauju rediģēt komentārus.

Autoriem ir augstāks lietotāju līmenis nekā līdzautoriem, bet zemāks nekā redaktoriem.

4. Līdzstrādnieks

Šī lietotāja loma ir ļoti līdzīga autorei, taču tai ir vēl vairāk ierobežojumu.

Atbalstītāji var izveidot jaunas ziņas un rediģēt savus rakstus, taču viņi nevar tos publicēt un izdzēst.

Viņi var iesniegt ziņas tikai apstiprināšanai, lai redaktori vai administratori varētu tās publicēt.

Lielākā atšķirība starp autoriem un līdzautoru ir tā, ka jaunākie nespēj augšupielādēt multivides failus. Viņi var arī atlasīt tikai esošās kategorijas un pievienot jaunus tagus. Atbalstītāji ir pilnvaroti skatīt komentārus, taču viņiem nav iespēju tos mainīt vai apstiprināt.

5. Abonents

Abonenti WordPress ir visierobežotākā lietotāja loma.

Viņi var tikai pieteikties jūsu vietnē, piekļūt savam personīgajam profilam un mainīt informāciju un paroli.

Šī lietotāja loma nevar darboties ar ziņām, lapām, komentāriem, iestatījumiem un neko citu jūsu vietnē. Abonenti ir ideāla lietotāja loma, ko izmantot, kad veidojat dalības vietni. Tā kā jūs varat izlemt atļaut komentārus par jūsu vietni publicēt tikai reģistrētiem lietotājiem, jums ir nepieciešama loma ar stingriem ierobežojumiem. Izvēloties abonentus, jūs nevarat kļūdīties, jo viņi iegūs privilēģiju komentēt, tomēr viņi tiks atturēti no citām vietnes vietām.

6. Super admins

Dažos gadījumos administratori vēlēsies vairākas vietnes vienā WordPress instalācijā. No ārpuses šie emuāri var izskatīties kā atsevišķas WordPress instalācijas, taču tie faktiski būtu daudzvietīgu tīkla daļa.

Tādā gadījumā Super Admin ir persona, kas kontrolē visu WordPress vietņu tīklu.

Papildus visām administratora privilēģijām, kuras mēs jau minējām sākumā, Super Admins tīklam var pievienot jaunas vietnes, pārvaldīt un izdzēst tās. Viņi var instalēt motīvus un spraudņus, kurus var izmantot visā sistēmā, kā arī strādāt ar tīkla iestatījumiem.

Super Admin tiks uzskaitīts starp pieejamajiem lietotājiem tikai tad, kad aktivizēsit vairāku vietņu tīklu, tāpēc neuztraucieties, ja neredzat šo lietotāja lomu.

Kā pārvaldīt lietotājus WordPress

Lai skatītu visu to lietotāju sarakstu, kuri jūsu emuārā ir reģistrējuši kontus, dodieties uz Lietotāji -> Visi lietotāji no paneļa administratora izvēlnes. Šeit jūs varat redzēt visus lietotājvārdus, faktiskos vārdus, e-pasta adreses, lietotāju lomas un viņiem piešķirto amatu skaitu.

Pārvaldiet WordPress lietotājus

Kā administrators jūs varat novietot peles kursoru virs jebkura lietotāja, lai jūs varētu tos rediģēt vai izdzēst. Saraksta augšdaļā varat redzēt saites, kas veltītas katrai lietotāju loku grupai. Piemēram, ja vēlaties uzskaitīt tikai redaktorus, noklikšķiniet uz atbilstošās saites.

Lielapjoma darbības ļauj jums vienlaikus izvēlēties vairākus lietotājus un mainīt viņu lietotāja lomu, izvēloties to nolaižamajā sarakstā.

Ikviens lietotājs var pārvaldīt savu individuālo kontu. Lai to izdarītu, atveriet Lietotāji -> Jūsu profils saite, kurā varat rediģēt personisko informāciju, opcijas un kontrolēt kontu.

Kā pievienot jaunu lietotāju

Jaunu lietotāju pievienošana WordPress ir samērā vienkārša:

  1. Iet uz Lietotāji -> Pievienot jaunu
  2. Aizpildiet informāciju (nepieciešams tikai lietotājvārds un e-pasts)
  3. Noklikšķiniet uz “Rādīt paroli”, lai skatītu ģenerēto paroli vai ievadītu pielāgoto
  4. Izvēlieties, vai vēlaties nosūtīt e-pastu ar konta informāciju
  5. Izvēlieties lietotāja lomu
  6. Noklikšķiniet uz pogas “Pievienot jaunu lietotāju”

Kā pievienot jaunus WordPress lietotājus

Jūsu jaunais lietotājs tagad tiks iekļauts visu lietotāju sarakstā. Ja izvēlējāties iespēju nosūtīt paziņojuma e-pastu, šis lietotājs saņems ziņojumu ar konta informāciju. No tā paša e-pasta jaunais lietotājs varēs atvērt pieteikšanās lapu un nomainīt paroli uz kaut ko unikālu.

Pielāgotas lietotāju lomas

Lai gan WordPress izstrādātāji ir izveidojuši lietotāju lomas, lai tās varētu ietilpināt praktiski visās vietnēs, kurās ir, dažiem cilvēkiem ir vajadzīgas pielāgotas funkcijas. Piemēram, jūs varētu vēlēties, lai redaktori instalētu spraudņus un kontrolētu dažus vietnes iestatījumus.

Diemžēl pēc noklusējuma WordPress neatbalsta pielāgotu lietotāju lomu izveidi. Bet tos var izveidot ar spraudņa palīdzīgu roku. Viens šāds spraudnis ir bezmaksas Uzlabots spēju menedžeris kas ļaus mainīt atļaujas jebkurai lomai, pievienot jaunas, kopēt esošās funkcijas un pat pievienot jaunas iespējas esošajiem lietotājiem.

Uzlabots spēju menedžeris

Secinājums

Lietotāju lomu pārvaldīšana jūsu WordPress emuārā ir svarīgs darbs. Pēc šī raksta lasīšanas jums vajadzētu būt vairāk informētam par noklusējuma lietotāju lomām un zināt, kā tās piešķirt lietotājiem. Ja vēlaties pielāgotas lietotāja lomas, apskatiet bezmaksas spraudni, kas ļaus jums kontrolēt katras WordPress lietotāja lomas katru daļu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Liked Liked