WordPress Eklentilerini Otomatik Olarak Güncelleme

otomatik güncelleme-wordpress-plugins.png


Listede tek bir eklenti olmadan bir blog oluşturabilmenize rağmen, en az birkaç tane yüklemeniz gerekecek. Bir uzman ne kadar büyük olursanız olun, bazı özellikler sıfırdan geliştirmek için çok değerli zamanınızı alır. Orada on binlerce eklenti olduğundan, er ya da geç blogda bazılarına ihtiyacınız olduğunu fark edeceksiniz.

Eklentiler sadece WordPress uzantıları olsalar ve CMS dışında çalışamazlarsa da, eklentiler tek başına yazılım gibi davranır. Her eklenti farklı kodlanır, benzersiz özelliklere sahiptir ve düzenli güncellemeler gerektirir.

Geliştiriciler WordPress eklentilerini düzenli olarak güncellemelidir. En azından ürünlerini önemsiyorlarsa. Bazı güncellemeler size yeni özellikler getirecek, diğerleri ise hataları ve uyumluluk sorunlarını düzeltirken, en önemli şey bilinen güvenlik deliklerini düzeltmektir. Davetsiz misafirlerin sitenize erişmesine izin veren bir eklentiye sahip olmak istemezsiniz,?

Zaman geçtikçe, sitenizde düzinelerce eklentiye sahip olabilirsiniz ve WordPress eklentilerini düzenli olarak güncellemeniz gerekir. Bazılarının ayda birkaç kez yeni güncellemeleri olacak ve bunları manuel olarak güncellemek sizi çıldırtabilir. Kısa bir sigortanız varsa, WordPress eklentilerini otomatik olarak güncellemek isteyebilirsiniz.

Tüm WordPress eklentilerini otomatik olarak güncelle

Tüm WordPress eklentileriniz için otomatik güncellemeleri etkinleştirmek için bunu yalnızca CMS’nize söylemeniz gerekir. Hayır, bilgisayar ekranınızda bağırmayı bırakın; ne yazık ki, bizi tamamen anlayacak teknolojiye sahip olmaktan hala uzaktayız, bu yüzden iletişim kanalını değiştirmeniz ve bunun yerine function.php dosyasını güncellemeniz gerekiyor. Dosyanın ne hakkında olduğu hakkında hiçbir fikriniz olmasa bile endişelenmemelisiniz. Yalnızca kapsama girdiğinizden emin olmak için bir yedek oluşturun.

 1. Function.php dosyasını açın
 2. Aşağıdakileri kopyalayıp yapıştırın:
 3. add_filter ('auto_update_plugin', '__return_true');
 4. Değişiklikleri Kaydet

Yüklediğiniz tüm temalar için aynı şeyi yapmak istiyorsanız, hemen hemen aynı görünen başka bir filtreye ihtiyacınız vardır:

add_filter ('auto_update_theme', '__return_true');

Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek için lütfen WordPress’te otomatik arka plan güncellemeleri nasıl yapılandırılır.

Değişiklikleri kaydettikten sonra, karşıdan yüklenebilecek yeni sürümler olduğunda WordPress tüm eklentileri otomatik olarak güncelleyecektir. Bir şey yapmanıza gerek yok. Bu pratik gibi görünse de, tüm eklentileriniz için otomatik güncellemeleri etkinleştirmek tehlikeli olabilir. Bazıları sitenizi tamamen bozabilir, bazıları uyumluluk sorunlarına neden olur ve özelleştirdiğiniz bu eklentiler yaptığınız her şeyin üzerine yazacaktır. Dolayısıyla, otomatik olarak güncellemek istemediğiniz bu tür eklentilere sahipseniz, yalnızca belirli eklentiler için otomatik güncellemeleri etkinleştirmek isteyeceksiniz.

Otomatik güncellemeleri alacak eklentileri seçin

Eklentilerinizin yalnızca bir kısmının otomatik olarak güncellenmesini istiyorsanız, başka bir yaklaşım izlemelisiniz. Neyse ki, bu sefer işlevleri kopyalamak zorunda kalmayacaksınız. Sadece endişelerinizi giderecek bir eklenti yüklemeniz gerekiyor.

Kolay Güncelleme Yöneticisi

FİYAT: Ücretsiz

100.000’den fazla etkin yüklemeyle, bu ücretsiz eklenti, otomatik WordPress güncellemeleri söz konusu olduğunda en popüler seçimdir. Easy Updates Manager, WordPress güncellemeleri üzerinde tam kontrol sağlar, ancak bu makaledeki tüm özellikler hakkında konuşmayacağız..

Kolay Güncelleme Yöneticisi

İlginç kısım, eklentiler ve temalar için otomatik güncellemeleri etkinleştirmenizi sağlayan özelliktir. Eklenti nispeten basittir ve listeden eklentileri ve temaları seçmenizi sağlar. Tek yapmanız gereken hangi öğelerin ve hangilerinin otomatik olarak güncellenmemesi gerektiğini seçmek.

Otomatik Eklenti Güncellemeleri

FİYAT: Ücretsiz

Önceden bahsedilen kadar popüler olmasa da, bu eklenti olduğu kadar basittir. Yükledikten ve etkinleştirdikten sonra, WordPress blogunuzdaki tüm eklentiler otomatik olarak güncellenmeye başlayacaktır. Şimdi, bunu kontrol etmek istiyorsanız, Ayarlar -> Otomatik Eklenti Güncellemeleri.

Otomatik Eklenti Güncellemeleri

Ayarlar sayfasında, sahip olduğunuz tüm uzantıların bir listesini göreceksiniz. Otomatik olarak güncellemek istemediğiniz eklentiyi kontrol edin. Bu kadar!

WordPress eklentilerini otomatik olarak güncellemeye başladığınız için, eklentinin değişiklikleri e-posta yoluyla size bildirmesine izin vermek iyi bir fikirdir. Yani, bir şeyler ters giderse, zamanında tepki verebilirsiniz.

Eski sürüm nasıl geri alınır

Bazı durumlarda, güncellemeler sitenizde sorunlara neden olur. Bir şeyleri düzeltme veya başka bir çözüm bulma şansı elde edene kadar, muhtemelen eski sürümü geri isteyeceksiniz. Evet, bu mümkündür ve istediğiniz herhangi bir sürüme geri dönebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı zaten gösterdik, bu yüzden lütfen bir temanın veya bir eklentinin eski sürümünün sitenize nasıl geri getirileceğini görün.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map