WordPress’e Tıklanabilir Telefon Numaraları Ekleme

tıklanabilir-telefon-numaraları-wordpress.png


Akıllı telefonlar dünyayı yönetiyor. Akıllı telefonların dünyayı nasıl değiştirdiğini ve neler yapabildiklerini tekrarlamak zorunda değiliz. Modern toplumda, oluşturduğunuz her web sitesinin duyarlı olması gerektiğini de biliyoruz. Ancak WordPress yayınlarınıza ve sayfalarınıza yazdığınız telefon numaralarına ne olur??

Son akıllı telefon modellerinin çoğu otomatik olarak bir telefon numarasını tanıyacaktır. En azından bu sayıyı ülke ve alan kodlarını içeren uygun bir biçimde yazdıysanız doğrudur:

 • <(Area Code) >

Ne yazık ki, tüm akıllı telefonlar aynı değildir ve hepsi telefon numaralarını tüm formatlarda tanımayacaktır. Birçok kişi hala beş yaşından büyük telefonları kullanıyor ve olasılıkla doğru yazılsa bile telefon numaralarının tıklanamayacağı ihtimali var. Bu durumda, kullanıcıları sizi aramaya ikna eden harika bir site oluşturmuş olsanız bile, sorun yaşayabilirsiniz. Bu kullanıcılar sayı yazmak, kopyalamak ve yapıştırmak veya yazmak zorunda kalırsa, kefalet etme şansları vardır. Numaralarla uğraşmak istemeyen sabırsız müşterileri kaybetmeden önce, cihazlarına bakılmaksızın her akıllı telefon kullanıcısı için çim hazırlamanız gerekir.

Tıklanabilir telefon numaraları ekleyin

Tıklanabilir telefon numarası

Web sitenize yalnızca bir tıklanabilir telefon numarası eklemeniz gerekiyorsa, ek eklentiler yüklemenize gerek yoktur. Bunu, normal bir bağlantıyla aynı olan basit bir HTML kodu satırıyla yapabilirsiniz. Bunun ne kadar kolay olduğunu görelim:

  1. Metin Düzenleyicisi’nde bir yayın açın veya şablondaki kodu kullanın
  2. Aşağıdaki satırlardan birini kopyalayıp yapıştırın:
  +1 (234) 567-8912
 1. Telefon numarasını değiştirme
 2. Yayınınızı kaydedin, yayınlayın veya önizleyinBirkaç yıl önce, TEL protokolü mobil kullanıcılar için işini mükemmel yapardı. Sorun, tıklanabilir telefon numaralarının ya hiç bir şekilde bariz olmayacak, hatta bir hata mesajı gösterecek masaüstü tarayıcıları tarafından tanınmamasıydı. Bugün, geliştiriciler sorunu çözdüler ve protokolü tüm modern tarayıcılarda kullanabilirsiniz. Telefon numarasını açıp akıllı telefonlarda aramaya başlasa da, masaüstü bilgisayarlar Skype’ı aramanıza hazırlayacak.

Skype çağrısını kullan

Ancak, akıllı telefon kullanıcılarınızın normal ve Skype çağrısı arasında seçim yapabilmesini isteseydiniz ne olurdu? Endişelenme; bağlantıdaki protokolü değiştirmeniz yeterlidir. Bu nedenle, TEL protokolü yerine CALLTO protokolünü kullanın:

+1 (234) 567-8912

Skype kullanıyorsanız, kullanıcıların Skype adı vererek sizi aramasına bile izin verebilirsiniz:

Skype

SMS kullan

SMS mesajlarına bir bağlantı bile oluşturabileceğinizi biliyor muydunuz? Tahmin edebileceğiniz gibi, protokolü değiştirmeniz yeterlidir. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu bağlantı bir masaüstü bilgisayarda tıklandığında hiçbir şey yapmaz, bu nedenle kullanıcılarınızın bir SMS mesajı göndermelerine izin verdiğinizi bildiğinden emin olun veya bu tür bir bağlantıyı siteniz tamdayken kullanın duyarlı bir mod.

 +1 (234) 567-8912'ye SMS gönder

Ücretsiz bir eklentiyle şimdi ara düğmesi ekle

İşletmeniz büyük ölçüde telefon görüşmelerine dayanıyorsa, tıklanabilir telefon numaraları yapma konusunda başka bir adım atmalısınız. Basit bir bağlantı oluşturmak yerine, mobil ziyaretçilerinize her zaman erişebilecek olan bir şimdi ara düğmesi eklemeyi düşünebilirsiniz. Neyse ki, bazı şaşırtıcı WordPress eklentileri arasında, bunu başarmanıza yardımcı olabilecek fantastik bir ücretsiz var..

Şimdi Ara Düğmesi

FİYAT: Ücretsiz

WordPress için Şimdi Ara Düğmesi

Bu ücretsiz eklenti hafiftir ve kurulumu, etkinleştirilmesi ve ayarlanması birkaç saniye sürer. Kurulumdan sonra yapmanız gereken tek şey telefon numaranızı girmek, düğme ve konumu için bir renk seçmek. Ekranın solunda veya sağında şimdi ara düğmesini gösterebilir veya yeni özelliğinizi vurgulayacak tam alt düğme görüntülemeyi seçebilirsiniz.

Web sitenizle ilişkili Google Analytics hesabınız varsa eklenti, yapılan her tıklama için bir etkinlik oluşturarak telefon görüşmelerini izlemenize olanak tanır. Basit; eklentiyi ayarladıktan sonra Google Analytics’in verileri göstermesi için en az 24 saat bekleyin.

WordPress ayarları için Şimdi Ara Düğmesi

Düğmeyi belirli yayınlarda ve sayfalarda göstermek istemiyorsanız, ayarlarındaki kimliklerini not edin. Bu kadar kolay. Düğmeyi tüm WordPress sayfalarında göstermek için son seçeneği boş bırakın.


WordPress’teki diğer birçok şey gibi, tıklanabilir telefon numaraları oluşturmak hiç de zor değil. Bu makalenin kendi makalenizi oluşturmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Yeni bağlantılarınızı nasıl buldunuz?

WordPress blogunuzla ilgili daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, WordPress becerilerinizi eğiticilerimizle yükseltin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map