WordPress.com un WordPress.org salīdzinājums

WordPress-atšķirības.png


Daudzi cilvēki, kuri sāk WordPress emuāru, iestrēgst pie pirmā soļa – izvēloties starp “org” vai “com” versiju. Google darbībai nebūs daudz laba, jo vairums rakstu ir tikai ranti par to, kura versija ir labāka (neviena nav labāka, jo tie kalpo dažādiem mērķiem). Un, lai arī pēc pirmā acu uzmetiena tie var šķist vienādi, WordPress.org un WordPress.com faktiski ir pilnīgi atšķirīgi.

Pirms netīrāt rokas uz pirmās ziņas, kuru gatavojaties rakstīt, jums būs jāizlemj, kuru ceļu iet. Šajā rakstā mēs parādīsim dažas būtiskākās atšķirības starp WordPress.org un WordPress.com. Mēs acīmredzot uzskatām, ka WordPress ir labākā emuāru veidošanas platforma, taču, ja jums ir šaubas, apskatiet citas emuāru veidošanas platformas.

Iesācējiem WordPress ir atvērtā koda CMS, un tādējādi ikviens to var lejupielādēt un izmantot bez maksas. Tā kā WordPress lietošana pati par sevi prasa zināmas tehniskās prasmes, daudzi cilvēki, kas mīlēja platformu, vēlējās, lai tā būtu viņu izvēlētais emuāru veidošanas pakalpojums. Tie paši cilvēki vēlējās izmantot tā funkcijas, lai publicētu savus stāstus, fotoattēlus un videoklipus, taču viņi nevēlējās, piemēram, uztraukties par serveriem, kodu vai dublējumiem. Tāpēc viens no līdzdibinātājiem, Metjū Mullenvega, nolēma izveidot WordPress.com.

Tā ir pirmā nozīmīgā atšķirība, uz kuras balstās pārējās atšķirības. Kamēr WordPress.org ir atvērtā koda CMS, WordPress.com ir komerciāls projekts (pakalpojums), kas izmanto WordPress, lai sevi ieslēgtu. Apskatīsim vēl dažas atšķirības starp abām.

Salīdzināšanas tabula

Pirms mēs iedziļināmies vietnē wordpress.com un wordpress.org, apskatīsim salīdzināšanas tabulu.

WordPress.org

WordPress.com

Motīvi un spraudņiInstalējiet visu, kas jums patīkIerobežota izvēle
Tehniskās zināšanasObligātiNav nepieciešams
IzmaksasHostings un domēnsBezmaksas
MonetizācijaPilnīga brīvībaIerobežots
Profesionāls atbalsts
Bezmaksas reklamēšana

WordPress.org

WordPress.orgKā kopienas projekts WordPress.org pārstāv atvērtā koda satura pārvaldības sistēmu. WordPress, kā mēs zinām, dod spēku apmēram 28% no visām vietnēm, kas atrodamas internetā, un šis numurs pats par sevi runā. WordPress ir bezmaksas un praktiski neierobežots.

Sākumā jums būs jālejupielādē instalācijas faili, un, lai sāktu, jums būs nepieciešams savs serveris un domēns. Tas ir pirmais solis, kurā var iestrēgt cilvēki bez tehniskām zināšanām.

Motīvi un spraudņi ir bagātīgi

Kad esat instalējis WordPress, tāpat kā videospēlēs, jums priekšā būs atvērta pasaule. Jūs varat brīvi instalēt jebkuru vēlamo motīvu vai izveidot jaunu tikai sev. Nav absolūti nekādu ierobežojumu.

Lejupielādējiet bezmaksas motīvus un spraudņus, iegādājieties premium klases izstrādājumus, kurus ir izstrādājuši un atbalsta profesionāļi, vai arī izveidojiet tos no jauna, ja zināt.

Jebkurus no failiem un kodiem, kas atrodas pielāgotajās funkcijās, varat viegli pielāgot esošajiem motīviem. Jā, jūs varat darīt praktiski jebko – vienīgais ierobežojums ir jūsu tehniskās zināšanas un iztēle. Protams, ja jūs par to neiedziļināties, jūs vienmēr varat nolīgt profesionāli, lai tas jums pielāgotu kādu lietu. Kaut ko nevar darīt, ja izmantojat WordPress.com.

Tas pats attiecas uz spraudņiem. Jūs varat instalēt bezmaksas, premium klases vai arī izveidot pats savu. Apvienojot motīvus, spraudņus un pielāgoto kodu, jums ir neierobežotas iespējas. Lai arī tas izklausās lieliski (un tas tā tiešām ir), jums būs jāzina savs ceļš pa tīmekļa tehnoloģijām un pašu WordPress, lai viss būtu pēc jūsu vēlmēm.

Tu pats esi puisis

WordPress uzturēšana

Lai gan WordPress.org ir tukšs audekls, tas prasa arī pilnīgu jūsu uzmanību. Tas nozīmē, ka jums jāuztraucas par mitināšanu un domēniem, kā arī daudziem citiem tehniskiem aspektiem. Ja kaut kas noiet greizi, vainīgs ir tikai jūs pats, un jums nāksies pats šo problēmu novērst. Brīvība nāk ar pienākumiem, tāpēc pārliecinieties, ka jums ir pietiekami daudz laika, kas tiks veltīts WordPress.

Pelniet naudu ar savu emuāru

Tā kā vietne jums pieder, varat izmantot jebkuras jums patiktas filiāles vai reklāmas programmas. Acīmredzot nav nekādu noteikumu, izņemot likumīgos. Reklāmas jūsu vietnē būs tikai tās, kuras jūs izvēlējāties parādīt. WordPress ir atvērtā koda avots, tāpēc tas neizplatīs reklāmas caur jūsu vietni.

Priekšrocības

 • Pilnīga jūsu emuāra kontrole
 • Izmantojiet jebkuru motīvu vai spraudni
 • Pelniet ar emuāru kā vien vēlaties

Trūkumi

 • Jums nav tehniskā atbalsta
 • Hostings un domēns maksā naudu
 • Jums regulāri jāveic apkope

WordPress.com

WordPress.com

Kā komerciāls projekts WordPress.com ir Automattic Inc. īpašums. Viss, kas jums jādara, lai sāktu, ir reģistrēt kontu, izvēlēties emuāra vārdu un jūs esat gatavs doties dažu minūšu laikā. Tas ir triviāls, un nav vajadzīgas tehniskās zināšanas.

Ierobežota motīvu un spraudņu izvēle

Šis emuāru veidošanas pakalpojums ļauj jums izvēlēties emuāra tēmu, bet jūs aprobežojaties ar tēmām un spraudņiem no viņu krātuves. Tas nozīmē, ka jūs nevarat instalēt pats savus motīvus vai pielāgot piegādāto kodu. Lai būtu skaidrs; jūs joprojām varat pielāgot tās daļas, kuras ir pieejamas, izmantojot iestatījumus. Bet, ja jūs nolemjat pārsniegt to, tas nebūs iespējams.

Ja neesat ļoti prasīgs, paplašinot sistēmu, jūs atradīsit daudzus bezmaksas spraudņus, kurus var viegli pievienot jūsu WordPress.com vietnei. Tie var jums palīdzēt pārvaldīt jūsu vietni, taču tāpat kā motīvus jūs nevarēsit pielāgot nevienu no tiem. Vēl svarīgāk, jūs nevarēsit instalēt papildu spraudņus jūs varat atrast bez maksas internetā. Aizmirstiet arī par visiem iedomātajiem premium spraudņiem. Lielākajai daļai emuāru veidotāju tas ir darījums. No otras puses, daudziem cilvēkiem pēc emuāra izveidošanas gadiem ilgi nebūs vajadzīgs kaut kas ārpus WordPress.com.

Vietnē WordPress.com nevar izmantot spraudni

Saņemiet profesionālu atbalstu

Kas ir labs šajā platformā, ir tas jums nav jābūt tehniskām zināšanām lai izveidotu savu emuāru. Ja viss, ko vēlaties, ir izdošanas rīks, kas ļauj jums izveidot stāstus, parādīt savus attēlus, videoklipus vai vēlaties iesaistīt cilvēkus diskusijā, WordPress.com ir labs veids, kā sākt.

To ne tikai varat izdarīt bez maksas, bet arī WordPress.com automātiski savienos jūs ar citiem emuāru autoriem, un jūsu jaunā vietne var tikt saistīta ar tās mājas lapu kā piedāvātā, kas nozīmē, ka jūs iegūsit daudz apmeklējumu bez lielām pūlēm..

Monetizācija un sludinājumi

Tā kā pamata konts ir bezmaksas, sagatavojieties WordPress.com reklāmām emuārā. Ja vēlaties strādāt ar dažādām saistītajām programmām vai izmantot dažādas reklāmas, lai nopelnītu naudu, jūsu izvēles iespējas ir ļoti ierobežotas.

Bezmaksas pakalpojuma ierobežojumi

Vietnē WordPress.com ir ierobežotas mitināšanas iespējas (3GB ir iekļauta bezmaksas versijā), kuru varat izmantot failu augšupielādēšanai. Jums jāzina, ka nevarēsit izmantot FTP piekļuvi, lai šos failus iegūtu no servera / no tā.

Tā kā mēs joprojām runājam par bezmaksas kontu, jums jāņem vērā, ka jūsu vietnes domēns faktiski ir WordPress.com apakšdomēns.

Ja jūs nemaksājat par premium kontu, jūsu emuāra adrese būs šāda: piemērs.wordpress.com.

Vietnē WordPress.com varat atbloķēt daudzas papildu funkcijas, taču jums būs jāsāk maksāt par savu kontu.

Priekšrocības

 • Pamata pakalpojums bez maksas
 • Profesionāli vadīts
 • Ļoti iesācējiem draudzīgi

Trūkumi

 • Nevar izmantot pielāgotus motīvus vai spraudņus
 • Jums nav iespēju kontrolēt emuāru
 • Ierobežotas monetizācijas iespējas

Pārslēgšanās starp WordPress.org un WordPress.com

Tikai gadījumā, ja jūs jau būtu pieņēmis lēmumu pirms šī raksta lasīšanas un sākat savu emuāru, tas jums jāzina ir iespējams pārslēgties starp WordPress.com un WordPress.org. Lai kāda būtu jūsu izvēle, jūs diezgan viegli varat pārslēgties no vienas platformas uz otru.

Gan WordPress.org, gan WordPress.com ir importēšanas un eksportēšanas sistēma, kas ļauj ērti iesaiņot visu vietnes saturu un pārsūtīt to uz otru..

Ieteicamais lasījums: Kā pārvietot savu emuāru no WordPress.com uz WordPress.org

Secinājums

Lai gan tas no pirmā acu uzmetiena var šķist atšķirīgs, starp WordPress.org un WordPress.com pastāv dažas milzīgas atšķirības. Lielākā daļa emuāru autoru, ieskaitot mūs, iesaka pašpiegādes versiju. Izmantojot to, jūs iegūstat pilnīgu brīvību un kontroli pār savu vietni. Tomēr tas nenozīmē, ka tas ir labākais visiem. Pēc visu atšķirību, kuras mēs apskatījām šajā rakstā, izvērtēšanas ir atkarīgs tikai no tā, kura versija jums un jūsu emuāram ir piemērota.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map