Využijte značky WordPress co nejlépe

Využijte to nejlepší ze značek ve WordPressu


Podobně jako kategorie jsou značky způsobem seskupování příspěvků a stránek WordPress. Obvykle jsou konkrétnější než kategorie, ale jsou zcela volitelné. Přestože se můžete snadno rozhodnout nepoužívat značky ve svých příspěvcích, většina lidí ve WordPressu označí své příspěvky alespoň jedním slovem, které je pro článek, který napsali, nejrelevantnější.

Problém se značkami je v tom, že většina nových blogerů, kteří své blogy založili, je nepoužívá správně. Někteří vyplní textové pole značky jen proto, aby se cítili, jak se jejich příspěvek zlepšuje, zatímco ostatní budou přidávat irelevantní značky a textové pole přeplňovat. Stejně jako u většiny věcí v životě byste měli být umírněni. Doporučujeme přidat 2-3 štítky na příspěvek a také zachovat minimální počet jedinečných. Protože WordPress vytváří pro každou značku další stránku, nechcete přeplňovat databázi zbytečnými informacemi.

V této příručce se chystáme ukázat:

 • Jak automaticky přidávat značky do WordPress
 • Jak omezit počet značek na příspěvek
 • Jak omezit počet značek v widgetu Tag Cloud

Jak automaticky přidávat značky do WordPress

Pokud vážně označujete své příspěvky, už víte, že výběrem správných značek můžete ztratit i několik cenných minut na každý příspěvek. Ale co kdybychom vám řekli, že byste mohli do svých příspěvků WordPress automaticky přidávat značky?

Vložení inteligentní značky

CENA: Zdarma

Vložení inteligentní značky

Jak již vidíte, automatické přidávání značek lze provádět pomocí bezplatného pluginu. Nebudete muset upravovat soubory ani psát kód, protože funkce Smart Tag Insert udělá práci za vás. Namísto ztráty času přemýšlet o značkách pro každý příspěvek, který píšete, vám plugin umožní nastavit věci pomocí přátelského uživatelského rozhraní. Plugin najde několik značek, které jsou pro vaše příspěvky nejlepší, a pokud je potřebujete, můžete je použít nebo upravit.

Vytvořte seznam značek

Po instalaci a aktivaci pluginu je první věcí, kterou budete chtít udělat vytvořit seznam značek. Inteligentní vkládání značek bude tento seznam používat v budoucnosti; plugin prohledá všechny tagy, které jste uvedli, aby mohl najít pro vaše články nejvhodnější.

Můžete použít slova nebo celé fráze. Chcete-li napsat delší značku, jednoduše přidejte mezeru mezi slova.

Povolené typy příspěvků

Namísto automatického přidávání značek ke každému typu příspěvku, který máte, vám plugin umožňuje vybrat typy příspěvků, se kterými bude pracovat. To znamená, že můžete například vybrat pouze příspěvky, stránky nebo revize. Dobrou zprávou je, že plugin rozpozná všechny vaše vlastní typy příspěvků, takže se můžete také rozhodnout, že s nimi budete pracovat.

Smart Tags Vložte nastavení

Uživatelské role mohou přidávat nové vlastní značky

Tato možnost vám umožní vybrat uživatelské role, které budou moci přidat vlastní značky z widgetu Značky. Pokud například zaškrtnete políčko vedle Autoři, budou moci při psaní článků přicházet s novými nápady na tag pouze oni. Všichni ostatní uživatelé neuvidí widget widget.

Automaticky přidávat značky k starším příspěvkům

Vše výše uvedené bude fungovat pro vaše budoucí příspěvky. Ve většině případů již budete mít nějaké publikované příspěvky před instalací tohoto pluginu. To se ale nemusíte bát, protože vám inteligentní vkládání značek pokrylo nejnovější možnost, takže můžete věnovat více času propagaci svého obsahu a vydělávání peněz na svém webu..

Jediným kliknutím na tlačítko můžete automaticky přidat nejrelevantnější značky ke všem svým starším příspěvkům. První tlačítko přidá vybraný počet značek k vybraným typům příspěvků, zatímco druhé tlačítko odstraní všechny staré značky a nahradí je novými. Než stisknete tlačítko, měli byste vědět, že tato možnost je nevratná, takže se ujistěte, že víte, co děláte, a vytvořte zálohu před provedením změn.

Nastavení pluginu sice bude nějakou dobu trvat, v budoucnu se však ušetříte. Plugin se postará o vaše tagy a budete se moci uvolnit a přemýšlet o vytváření obsahu. Vyzkoušeli jste plugin pro inteligentní vkládání značek? Jak se ti to líbí?

Jak omezit počet značek na příspěvek

Když pracujete sami, pravděpodobně nebudete muset používat funkce a doplňky, abyste se omezili na publikování na hodně nebo na psaní značek v příspěvcích. Pravděpodobně tomu tak je, pokud máte osobní blog nebo jednoduchý web, který můžete sami udržovat.

Pokud však na svůj web WordPress píše více než několik autorů, šance, že ne všichni, se vždy postarají o pravidla, která jste vytvořili.

Přestože někdy jsou více možností lepšími možnostmi, než mít pouze jednu nebo žádnou, příliš mnoho značek nebude pro vaše stránky dobré. Pokud do příspěvku vložíte příliš mnoho značek, dříve nebo později ztratí svůj účel. Pokud tedy musíte omezit své autory na několik značek, můžete to udělat snadno. Samozřejmě je k dispozici plugin, který je zdarma a snadno se instaluje a nastavuje.

Značka WP Limit

CENA: Zdarma

Jelikož je plugin zdarma, musíte jej nainstalovat a aktivovat pouze předtím, než přejdete do oblasti nastavení. Jakmile to uděláte, můžete snadno nastavit maximální počet značek, které může uživatel v příspěvku použít. Po uložení změn, když se autor dostane na nastavený limit, tlačítko „Přidat nový“ jednoduše zmizí a znemožní přidání nových značek. Autoři tak budou muset vybrat pouze nejvhodnější značky pro příspěvek.

Nejen to, ale máte možnost si vybrat, které typy příspěvků jsou tímto pluginem omezeny a které nikoli, zatímco plugin bude fungovat pro všechny taxonomie, které nejsou hierarchické.

Omezte počet značek ve widgetu WordPress Tag Cloud

Jako funkce raného webu 2.0 se cloud cloud stal velmi populární součástí nově vytvořených webů. Tag cloud je vizuální reprezentace metadat klíčových slov, tzv. Tagů, kde jsou nejčastější slova obvykle zobrazena ve větším písmu nebo v jiné barvě, která by toto slovo zvýraznila. Cloud vypadá jako malá mapa, která může návštěvníkovi okamžitě sdělit, jaká jsou nejběžnější témata na vašem webu, a přímo je navigovat k zájmovým článkům..

Přestože cloud značek může vypadat skvěle a může hodně pomoci, pokud používáte příliš mnoho různých značek, bude váš cloud vypadat velmi přeplněný. Nejen, že to bude vypadat chaoticky, ale některé důležité značky se mohou v davu ztratit.

Pravděpodobně tedy přemýšlíte, jak omezit maximální počet značek ve WordPressu. Protože v hlavním panelu WordPress nebo v oblasti nastavení neexistuje žádná jednoduchá možnost omezení značek v Cloudu značek, budete si ji muset vytvořit sami. Ano, budete muset zkopírovat a vložit několik řádků kódu, ale úloha je hotová během několika sekund.

  1. Otevřete soubor function.php s motivem, který používáte
  2. Zkopírujte a vložte následující kód:
add_filter ('widget_tag_cloud_args', 'limit_tag_in_tag_cloud_widget');

funkce limit_tag_in_tag_cloud_widget ($ args) {
if (isset ($ args ['taxonomy']) && $ args ['taxonomy'] == 'post_tag') {
$ args ['number'] = 10; // Omezit počet značek
}

návrat $ args;
}
 1. V řádku č. 5 změňte číslo na libovolný počet značek, které chcete v cloudu.
 2. Uložit změny

To je vše. Nyní můžete přidat widget Tag Cloud, který by neměl zobrazovat více než počet značek, které jste zadali v kódu. Užívat si!

Závěr

Štítky se někdy mohou cítit jako archaický kus technologie. Pokud se tak cítíte, tak se prostě mýlíte. Značky jsou stále důležitým prvkem mnoha blogů a webových stránek, ale problém je, že většina lidí je prostě nepoužívá správně.

Při práci se značkami se ujistěte, že věci zůstávají čisté a uspořádané. Pokud potřebujete pomoc s omezením počtu značek nebo chcete automaticky nastavit značky pro své příspěvky, pomůže vám tato příručka. Nyní nám dejte vědět – používáte na svém webu značky? Máte o nich nějaká konkrétní pravidla?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map