Upravte vyhľadávacie funkcie vášho webu WordPress

Upravte vyhľadávacie funkcie vášho webu WordPress


Keď začnete písať a zhromažďovať viac ako niekoľko článkov, dúfajme, že na svoje stránky navštívite viac návštevníkov. A keď sa tam dostanú, vaši návštevníci budú chcieť iba to najlepšie, čo platí len v prípade, že sa zaujímajú o danú tému. Takže aj keď zúžite pole a píšete len o počítačoch a nie o všetkých videohrách, ľudia sa nebudú zaujímať o každý článok, ktorý ste doteraz napísali..

Okrem odkazov a odporúčaní, ktoré poskytnete vy alebo iní návštevníci, budete chcieť dať svojim používateľom možnosť prehľadávať vaše stránky.

Rovnakým spôsobom, ako ľudia vyhľadávajú na stránkach Google, aby sa dostali na vaše stránky, chcete, aby mohli vyhľadávať aj prostredníctvom vášho blogu. Áno, v programe WordPress je už integrovaná predvolená funkcia vyhľadávania. Ale ak ste sa s tým pokúsili pracovať, pravdepodobne ste si všimli, že to nie je také dobré, ako ste si predstavovali, aj keď sa v priebehu rokov zlepšila..

Aby sme vylepšili funkciu vyhľadávania, v tomto článku vám ukážeme:

 • Najlepšie vyhľadávacie doplnky pre WordPress
 • Ako zmeniť predvolenú adresu URL vyhľadávania
 • Ako vyhľadávať príspevky výlučne podľa ich titulov
 • Ako zlepšiť funkciu vyhľadávania a nájsť výsledky v konkrétnej kategórii
 • Ako definovať kategórie pre výsledky vyhľadávania WordPress
 • Ako vylúčiť všetky stránky alebo príspevky
 • Ako vylúčiť iba niektoré stránky alebo príspevky
 • Ako povoliť používanie hlasového vyhľadávania v

Najlepšie vyhľadávacie doplnky pre WordPress

S rôznymi doplnkami WordPress by ste sa nemali obávať upravovania funkcie vyhľadávania. Existuje mnoho skvelých doplnkov, ktoré rozšíria vaše možnosti vyhľadávania a na stránkach, ktoré vlastníte, hrdo predstavíte svoje vyhľadávacie pole.

Ak urobíte všetko správne, používatelia pravdepodobne do vášho nového vyhľadávacieho poľa napíšu, čo chcú, a dostanú očakávané výsledky. Pozrime sa teraz na niektoré z najlepších vyhľadávacích doplnkov WordPress, ktoré môžete nainštalovať za pár minút.

WP Vyhľadávanie Google

CENA: zadarmo

WP Vyhľadávanie Google

Začnime s doplnkom, ktorý vám pomôže získať výkon vyhľadávacieho nástroja Google na vašom webe. Tento bezplatný doplnok vám pomôže nastaviť vyhľadávacie pole Google, ktoré môžete na svoj web jednoducho umiestniť ako widget.

Budete si musieť zaregistrovať vlastný vyhľadávací účet Google, získať ID a doplnok urobí zvyšok. Návštevníci potom budú môcť vyhľadávať na vašom webe alebo na celom webe, v závislosti od vašich nastavení, alebo dokonca vyhľadávať iba obrázky, ak sa tak rozhodnete. Môžete prispôsobiť veľa funkcií vyhľadávania, použiť vlastné rozloženia, meniť farby, písma, miniatúry a oveľa viac.

 • Výsledky vytvorené spoločnosťou Google
 • Priamy odkaz na Google Analytics
 • automatické doplňovanie

Vyhľadávanie Swiftype

CENA: zadarmo

Vyhľadávanie Swiftype

Tento moderný doplnok už používa veľa populárnych webových stránok, ktoré uznali jeho silu. Nielenže Swiftype obsahuje jeden z najlepších vyhľadávacích algoritmov, ktorý vám poskytne zmysluplné výsledky, ale tiež vám poskytne podrobný prehľad o všetkých vyhľadávaniach na vašom webe. Pomocou tejto funkcie môžete ľahko nájsť najlepšie kľúčové slová pre svoj web a vylepšiť obsah a výsledky vyhľadávania.

Doplnok nahradí štandardné vyhľadávanie WordPress. Akonáhle ste si vytvorili bezplatný účet, môžete prispôsobiť Swiftype tak, aby bol čo najlepší pre vaše stránky. Ak máte mobilnú aplikáciu, ktorá zobrazuje obsah z vášho blogu, môžete svojim mobilným návštevníkom pomôcť s vyhľadávaním obsahu ešte ľahšie pomocou mobilnej súpravy SDK..

 • Drag and drop rozhranie
 • automatické doplňovanie
 • Podrobná analýza

SearchWP

CENA: od 49 dolárov

SearchWP

SearchWP je ďalší populárny doplnok WordPress, ktorý bude skvelou náhradou za predvolené vyhľadávanie WP. Po inštalácii sa nemusíte zaoberať zložitým nastavením, ale môžete ho nakonfigurovať tak, aby pracoval s vlastnými poľami a typmi príspevkov, rôznymi taxonómiami atď..

Doplnok funguje skvele s rôznymi typmi médií, takže ľahko nájde videá, dokumenty PDF, zvuk a mnoho ďalšieho. Jeho algoritmy berú do úvahy relevantnosť kľúčových slov vo vašich článkoch, takže napríklad slovo, ktoré sa nachádza v názve, bude mať väčší vplyv na výsledok vyhľadávania, ako je to v prípade článku, komentára alebo bočného panela. Vývojári budú mať radi možnosti rozšírenia funkcií doplnku, ale môžete nainštalovať aj rôzne rozšírenia.

Môžete očakávať podrobné štatistiky výsledkov vyhľadávania, aby ste mohli pracovať na obsahu, ktorý ľudia hľadajú. V súčasnosti existujú tri rôzne licencie, z ktorých si môžete vybrať, od 49 dolárov ročne.

 • Kontrola hmotnosti kľúčového slova
 • Vyhľadávajte médiá ako video, zvuk a PDF
 • Podrobná analýza

Relevanssi

CENA: zadarmo / od 49,95 dolárov

Relevanssi

Relevanssi môže znieť ako niečo relevantné. V skutočnosti je to preto, že Relevanssi je fínske slovo relevantné. Tento doplnok nahradí váš predvolený vyhľadávací nástroj WordPress a vylepší ho. Ak chcete pokračovať v príbehu o názve doplnku, Relevanssi usporiada vaše výsledky podľa relevantnosti, nie dátumu. A to je len prvá funkcia na dlhom zozname. Tento výkonný doplnok sa dokáže zhodovať s čiastočnými slovami (fuzzy párovanie), umožní vám vyhľadávať frázy alebo vám umožní hľadať iba jeden výraz.

Vytvárajte vlastné výňatky, zvýraznite výsledky v dokumentoch a urobte omnoho viac s týmto úžasným doplnkom. Relevanssi môže vyhľadávať prostredníctvom komentárov, značiek a vlastných typov príspevkov. Poskytne vám tiež silu na výber váhy pre tituly, značky a komentáre, a tak zlepší vyhľadávanie.

Jednou z mnohých funkcií, ktoré by sme chceli zdôrazniť, je funkcia navrhovania, ktorá používateľom poskytne podobné vyhľadávacie dopyty – niečo ako dobre známe spoločnosti Google „Mali ste na mysli?“ návrh. Relevanssi ponúka oveľa viac a toto je iba bezplatná verzia, o ktorej hovoríme. Ak potrebujete viac, najmä ak prevádzkujete viacero miest, mali by ste sa pozrieť na prémiovú verziu.

 • Fuzzy párovanie
 • Zvýraznené hľadané výrazy v dokumentoch
 • Výsledky vyhľadávania založené na návrhu

SearchIQ

CENA: zadarmo / 159 dolárov mesačne

SearchIQ

SearchIQ je ďalší skvelý vyhľadávací doplnok WordPress, ktorý používateľom poskytuje vylepšené vyhľadávanie. Vďaka výkonnej logike vyhľadávania, pokročilej sémantickej analýze, spracovaniu chýb a mnohým takýmto funkciám SearchIQ nasmeruje používateľov na výsledky, ktoré hľadali. Inštalácia a prispôsobenie SearchIQ je pomerne ľahké.

Začíname si vyžaduje vytvorenie účtu na SearchIQ, nainštalujte a aktivujte doplnok, skopírujte kľúč API z dashboardu SearchIQ a do kľúča wp zadajte kľúč API. Bezplatná verzia je k dispozícii so základnými funkciami a pre podniky, ktoré potrebujú pokročilé funkcie, ako sú PDF, CDN, Facet alebo vlastné značky, je možné prihlásiť sa na odber platených balíkov..

Nielenže môžete prehľadávať stránky, príspevky, predvolené systémové polia WordPress, užívateľské polia definované používateľom, atribúty produktu a taxonómie, súbory PDF a výpis. Ovládací panel SearchIQ však obsahuje aj analytické údaje v reálnom čase, ktoré vám pomôžu porozumieť správaniu používateľov pri vyhľadávaní, takže môžete lepšie optimalizovať svoju obsahovú stratégiu.

Hľadať všetko

CENA: zadarmo

Hľadať všetko

Ďalšou skvelou náhradou za predvolené vyhľadávanie WP je určite doplnok Search Everything. Zlepší sa tým váš výsledok vyhľadávania bez úpravy šablón. Môžete ho nastaviť tak, aby prehľadával takmer všetko vo vašom WordPress, vrátane stránok, výňatkov, konceptov, príloh, komentárov, značiek a dokonca aj vlastných polí. Okrem toho môžete voľne vynechávať stránky a uverejňovať príspevky, ktoré nechcete nájsť vo výsledkoch vyhľadávania.

Tento doplnok je dodávaný s malým pomocníkom s názvom Research Everything, ktorý bude hľadať váš obsah pri písaní nového článku a umožní vám okamžite sa prepojiť na iný obsah. Ak chcete ešte viac preskúmať, funkcia Power Search vám pomôže nájsť obsah na internete. Ak ste v ústrety, jednoducho nainštalujte a aktivujte doplnok bez toho, aby ste sa pozreli na stránku s nastaveniami. Za pár minút budete mať k dispozícii vylepšený vyhľadávací nástroj a spustíte ho..

 • Vylúčte obsah, ktorý nechcete vyhľadávať
 • Výskum všetkého a energetického vyhľadávania v cene
 • Nemení vaše stránky šablón

Zmeňte predvolenú adresu URL vyhľadávacej adresy vo WordPress

Pokiaľ váš web nie je jednostránkový web, ktorý obsahuje iba názov vašej spoločnosti a kontaktné informácie, ak sa nás pýtate, funkcia vyhľadávania je nevyhnutnosťou. Nezáleží na tom, či práve začínate blog WordPress alebo už máte na svojom webe tisíce príspevkov a stránok, či už píšete ako koníček alebo zarábate peniaze zo svojho blogu, musíte urobiť všetko pre to, aby vaši návštevníci na webe zostali. , Poskytnutie jednoduchého a rýchleho spôsobu prehľadávania vašich webových stránok je určite jednou z najdôležitejších vecí, o ktorú by ste sa mali postarať.

Nezáleží na tom, či používate zabudovaný vyhľadávací nástroj WordPress alebo ak ste nainštalovali iný, musíte sa postarať o výsledky vyhľadávania..

Aj keď s funkciou vyhľadávania môžete urobiť veľa vecí, možno ste zabudli na jednu jednoduchú, ale dôležitú vec. Áno, hovoríme o tej adrese URL, ktorá sa zobrazí na paneli s adresou, keď vyhľadávanie vrátilo stránku s výsledkami.

WordPress štandardne používa verziu slug, ktorá nie je pre používateľa prijateľná. Nielen váš návštevník zistí, že slug divný, ale môže to poškodiť aj SEO. Lepšie povedané, vášmu SEO môžete pomôcť zmenou slimáka na niečo zrozumiteľné pre ľudí aj pre stroje.

Ak ste sa pokúsili prehľadávať svoje webové stránky, mohli ste vidieť tento zvláštny /? S = term slug, ktorý sa objaví v paneli s adresou. V tejto časti sa chystáme ukázať, ako to zmeniť na čokoľvek, čo chcete. Napríklad sa chystáme zmeniť “/? S = výraz” do “/ Search / term” ktoré sa ľahšie zapamätajú a použijú.

 1. Otvorte function.php
 2. Skopírujte a vložte nasledujúce:
 3. function feed_dir_rewrite ($ wp_rewrite) {
  $ feed_rules = array ('search /(.+)' => 'index.php? s ='. $ wp_rewrite-> preg_index (1));
  $ wp_rewrite-> rules = $ feed_rules + $ wp_rewrite-> rules;
  }
  add_filter ('generator_rewrite_rules', 'feed_dir_rewrite');
  
 4. Zmeňte cieľovú adresu URL v treťom riadku na ľubovoľnú adresu
 5. Uložiť zmeny

Po vykonaní týchto zmien v súbore functions.php si môžete vyskúšať svoju novú adresu URL. Nerobte si starosti; Ak sa doplnok alebo používateľ pokúsil získať prístup k vášmu výsledku vyhľadávania prechodom na starú adresu URL, váš web nevráti chybu, ale jednoducho presmeruje výsledok vyhľadávania na novú adresu URL..

Ak chcete zmeniť slug na niečo jedinečné, môžete to urobiť na treťom riadku kódu.

Na túto stránku sa dostanete na stránku s výsledkami vyhľadávania www.yourdomain.com/search/search-term

Teraz si môžete oddýchnuť a prestať premýšľať o tom, ako sa výsledky vyhľadávania zobrazujú vašim používateľom, ako aj robotom vyhľadávacích nástrojov, ktorí teraz budú tieto výsledky ľahšie prehľadávať. Nie je tiež prirodzenejšie vidieť celé slovo „hľadať“ namiesto toho zvláštneho otáznika, za ktorým nasleduje písmeno „s“? Povedz nám čo si myslíš.

Vyhľadávajte príspevky výlučne podľa svojich titulov

Ak stále používate predvolený vyhľadávací nástroj WordPress, skôr alebo neskôr budete chcieť zmeniť jeho fungovanie. Aj keď nie je nič zlé na spôsobe, akým vyhľadáva vaše príspevky, môžete obmedziť vyhľadávanie na tituly.

Namiesto prechádzania celého obsahu bude táto malá funkcia vyhľadávať iba prostredníctvom názvov príspevkov. V niektorých prípadoch vám to môže skutočne pomôcť získať čistejšie a rýchlejšie výsledky vyhľadávania:

 1. Otvorte function.php
 2. Skopírujte a prilepte tento kód:
 3. funkcia __search_by_title_only ($ search, & $ wp_query)
  {
  globálny $ wpdb;
  if (empty ($ search)) {
  návrat $ vyhľadávanie; // preskočiť spracovanie - v dotaze nie je hľadaný výraz
  }
  $ q = $ wp_query-> query_vars;
  $ n =! empty ($ q ['presný'])? '': '%';
  $ search =
  $ searchand = '';
  foreach ((array) $ q ['search_terms'] ako $ term) {
  $ term = esc_sql ($ wpdb-> esc_like ($ term));
  $ search. = "{$ searchand} ($ wpdb-> posts.post_title LIKE '{$ n} {$ term} {$ n}')";
  $ searchand = 'AND';
  }
  if (! empty ($ search)) {
  $ search = "AND ({$ search})";
  if (! is_user_logged_in ())
  $ search. = "AND ($ wpdb-> posts.post_password = '')";
  }
  návrat $ vyhľadávanie;
  }
  add_filter ('posts_search', '__search_by_title_only', 500, 2);
 4. Uložiť zmeny

Po vykonaní zmien môžete otvoriť svoj web a začať nové vyhľadávanie. Ak chcete mať istotu, že všetko funguje tak, ako by malo, mali by ste skúsiť vyhľadať slovo, ktoré poznáte, v jednom z vašich názvov príspevkov, ktorý by mal príspevok vrátiť na stránke s výsledkami. Ak sa pokúsite vyhľadať slovo alebo kompletný výraz, ktorý nie je obsiahnutý v žiadnom názve, ktorý ste publikovali, výsledky vyhľadávania vyjdú prázdne.

A to je vlastne všetko, čo existuje. Ak sa niekedy rozhodnete, že chcete staré vyhľadávanie späť, jednoducho vymažte alebo okomentujte túto funkciu.

Vylepšite funkciu vyhľadávania a nájdite výsledky v rámci kategórie

Predvolená funkcia vyhľadávania v programe WordPress sa pri každej aktualizácii zlepšuje a zlepšuje. Do svojho blogu môžete ľahko zahrnúť funkciu vyhľadávania a umožniť ľuďom ľahko nájsť požadovaný obsah. Ak ste však vo funkcii nevykonali žiadne zmeny, vo výsledkoch vyhľadávania sa zobrazí všetko, čo súvisí s dopytom. A to môže byť problém, ak máte veľa obsahu, pretože ľudia budú mať na stránkach s výsledkami veľa ton textu, čo im veľa nepomôže..

Vylepšiť funkciu vyhľadávania WordPress

V tejto časti článku vám ukážeme, ako povoliť návštevníkom vyhľadávať iba v rámci konkrétnych kategórií, ktoré môžete definovať v kóde, alebo povoliť návštevníkom výber z rozbaľovacieho zoznamu..

Vyberte kategórie vopred:

Najprv vám ukážeme kód, ktorý vytvorí nové vyhľadávacie pole. Pomocou tohto kódu nedovolíte ľuďom, aby si pre vyhľadávanie vybrali kategórie, ale v rámci neho budete definovať kategórie. Môže vám to pomôcť so špeciálnymi kategóriami, ktoré potrebujú samostatné vyhľadávacie pole.

Môžete mať napríklad kategóriu, ktorá obsahuje iba recenzie smartfónov. Pomocou tohto kódu môžete ľuďom umožniť vyhľadávanie iba v tejto kategórii, aby sa vo výsledkoch vyhľadávania nenačítali informácie o domácich spotrebičoch ani iných veciach, ktoré máte na webe. Dáva to zmysel, správne?

 1. Otvorte stránku, na ktorej sa má zobraziť vyhľadávacie pole, alebo z nej vytvorte nový widget
 2. Skopírujte a prilepte nasledujúci kód:
 3. 
  
 4. Zmeňte hodnotu tretieho typu vstupu na ID kategórie, ktorú chcete vyhľadať
 5. Uložiť zmeny

Po vykonaní týchto zmien sa zobrazí nové vyhľadávacie pole, ktoré vám umožní vyhľadávať podľa kategórie, ktoré ID ste zadali do vyššie uvedeného kódu. Ak chcete vyhľadávať vo viacerých kategóriách, jednoducho pridajte ďalšie ID zadaním čísel oddelených čiarkami.

Aj keď to môže byť v niektorých prípadoch skvelým riešením, môžu nastať prípady, keď budete chcieť zobraziť zoznam kategórií a umožniť návštevníkom vybrať si, kde hľadať.

Umožnite návštevníkom vybrať kategóriu, z ktorej majú vyhľadávať:

Podľa toho istého príkladu, kde máte kategórie, ako sú smartfóny, stolové počítače, notebooky, domáce spotrebiče atď., Prečo by ste neumožnili návštevníkovi vybrať si jednu z nich a vyhľadávať iba v kategórii „laptopy“, napríklad?

V nasledujúcich riadkoch vám ukážeme, ako to urobiť:

 1. Otvorte sidebar.php alebo kdekoľvek, kde sa má zobraziť vyhľadávacie pole
 2. Skopírujte a prilepte kód:
 3. Zmeňte kategórie pod hodnotami možností. Napíšte hodnotu kategórie a názov medzi značky
 4. Uložiť zmeny

Automaticky zobraziť všetky kategórie v zozname:

Ak chcete zobraziť všetky kategórie a nechcete si robiť starosti s pridaním alebo odstránením tých z tohto kódu, keď ich pridáte / odstránite na svojom správcovskom paneli, použite tento kód medzi tagy:

slug, '">', $ category-> name,"\ N ";
}
?>

Tento kód vygeneruje zoznam všetkých dostupných kategórií.

A to je všetko. Teraz môžete jednoducho pridať jednu alebo viac kategórií, prostredníctvom ktorých môžu návštevníci jednoducho vyhľadávať. Či už chcete, aby si ľudia vybrali kategóriu sami, alebo ak chcete zadať kategórie v kóde, na vás sa vzťahuje.

Definujte kategórie výsledkov vyhľadávania WordPress

V predvolenom nastavení vyhľadáva WordPress všetko na vašom webe. Ak používateľ do vyhľadávacieho poľa zadá slovo alebo celú frázu, získa výsledky z celej webovej stránky, a to vrátane príspevkov, stránok, kategórií a značiek, titulov a obsahu atď. Ak ste nenainštalovali žiadny iný vyhľadávací systém. alebo ste už vykonali zmeny, možno budete chcieť zmeniť predvolené vyhľadávacie pole.

Vyhľadajte kategóriu vo WordPress

Ak chcete upraviť vyhľadávacie pole, ktoré už existuje vo vašom WordPress, a definovať kategórie, ktoré budú zahrnuté na stránkach s výsledkami, môžete použiť trochu odlišný prístup.

V tejto časti sa chystáme ukázať, ako to urobiť. Kategórie môžete ľahko pridať alebo odstrániť z kódu a rozhodnúť sa, ktorú z nich vo výsledkoch vyhľadávania nechcete.

Pridajte alebo odstráňte kategórie z výsledkov vyhľadávania:

 1. Otvorte function.php
 2. Skopírujte a prilepte kód.
 3. funkcia searchcategory ($ query) {
  if ($ query-> is_search) {
  $ Query-> set ( 'cat', '1,4,6');
  }
  return $ query;
  }
  add_filter ( 'pre_get_posts', 'searchcategory');
  
 4. Pridajte ID 3. kategórierd riadok
 5. Uložiť zmeny

Po vykonaní zmien sa vo výsledkoch vyhľadávania získajú iba informácie zo špecifikovaných kategórií, zatiaľ čo ostatné budú vylúčené. Ako vidíte, do zoznamu môžete ľahko pridať kategórie; môžete mať iba jednu kategóriu, ak chcete, alebo môžete nastaviť toľko, koľko chcete, aby vaši návštevníci mohli vyhľadávať. Stačí napísať ID kategórie oddelené čiarkami.

Ak je vaším jediným cieľom vylúčenie kategórie alebo dvoch z výsledkov vyhľadávania, môžete to urobiť oveľa rýchlejšie; Namiesto toho, aby ste napísali všetky kategórie, ktoré chcete zahrnúť, môžete jednu vylúčiť zadaním znamienka mínus (-) pred ID kategórie. Napríklad, ak chcete vylúčiť kategóriu, ktorá má ID = 1, tretí riadok kódu bude vyzerať takto:

$ Query-> set ( 'cat', '- 1');

Nech sa páči. Teraz môžete efektívnejšie spravovať výsledky vyhľadávania.

Vylúčte stránky alebo príspevky z vášho vyhľadávania WordPress

Vo väčšine prípadov budete chcieť, aby vaši návštevníci mohli prehľadávať vaše príspevky, zatiaľ čo výsledky zo stránok môžu rozptyľovať iba typického vyhľadávača. Ak vaše stránky obsahujú kontaktné informácie, mapy, informácie o autorovi atď., Pravdepodobne tieto stránky nemusíte zahrnúť do výsledkov vyhľadávania.

Ako vylúčiť stránky z vyhľadávania WordPress

Aj keď neexistuje jednoduchý spôsob, ako povedať WordPress, aby vylúčil typ príspevku z výsledkov vyhľadávania, musíte to urobiť sami:

 1. Otvorte function.php
 2. Skopírujte a prilepte nasledujúci kód do súboru:
 3. function SearchFilter ($ query) {
  if ($ query-> is_search) {
  $ query-> set ('post_type', 'page');
  }
  return $ query;
  }
  
  add_filter ( 'pre_get_posts', 'SearchFilter');
 4. Uložiť zmeny

Po vykonaní zmien a ich uložení môžete voľne navštíviť svoj web a otestovať vyhľadávací nástroj. Ak je všetko v poriadku, vo výsledkoch vyhľadávania by ste nemali mať možnosť nájsť žiadne informácie zo svojich stránok, t. J. Úspešne vylúčite stránky z výsledkov vyhľadávania WordPress..

Ako vylúčiť príspevky z vyhľadávania WordPress

V úvode sme vám povedali, že program WordPress prechádza príspevkami a stránkami a predpokladal som, že nechcete, aby sa vo výsledkoch zobrazovali stránky.. Ale čo keď nechcete príspevky byť zahrnutý do týchto výsledkov? Ak áno, môžete urobiť jednu jednoduchú zmenu kódu a namiesto stránok vylúčiť príspevky:

Opäť budete musieť zopakovať tieto 3 jednoduché kroky uvedené vyššie, ale s jednoduchou zmenou v riadku # 3. Namiesto nastavenia typu príspevku na „strana“, Musíte ho nastaviť na„príspevky“:

$ query-> set ('post_type', 'posts');

Nezabudnite všetko uložiť a máte hotovo.

Vylúčte stránky / príspevky z výsledkov vyhľadávania pomocou doplnku

Namiesto toho, aby sme s kódom pracovali, ukážeme vám doplnok, ktorý môže vykonať rovnakú prácu za vás a urobiť všetko oveľa príjemnejším pre používateľa.

Vyhľadávanie Vylúčiť

CENA: zadarmo

Vyhľadávanie Vylúčiť

Doplnok, ktorý sme pre úlohu použili, je Vyhľadávanie vylúčiť. Používanie doplnku nemôže byť jednoduchšie:

 1. Prejdite na Doplnky-> Pridať nové
 2. Hľadať výraz „Vylúčiť vyhľadávanie“
 3. Nainštalujte a aktivujte doplnok
 4. Prejdite na niektorý zo svojich príspevkov a stránok
 5. Na pravom bočnom paneli nájdite a „Vylúčiť vyhľadávanie“ začiarknite políčko, kde sa môžete rozhodnúť, či chcete príspevok alebo stránku z výsledkov vyhľadávania vylúčiť.

Po vylúčení niekoľkých príspevkov alebo stránok môžete zoznam vylúčených položiek ľahko nájsť v nastaveniach doplnku (Nastavenia-> Vylúčiť vyhľadávanie). V zozname môžete znova použiť začiarkavacie políčko na zmenu stavu príspevku alebo stránky.

Ako vylúčiť z výsledkov vyhľadávania iba niektoré stránky / príspevky

Nezáleží na tom, či je to iba jedna stránka, dve alebo desať, ktoré chcete vylúčiť zo zobrazovania vo výsledkoch vyhľadávania, môžete to ľahko vykonať implementáciou kódu. Skôr ako vložíte kód do súboru s funkciami copy.php, odporúčame vám pripraviť stránky, ktoré nechcete byť súčasťou výsledkov vyhľadávania. Budete potrebovať ID stránky:

 1. Ísť do Strany -> všetky stránky
 2. Vyhľadajte stránku, ktorú chcete vylúčiť, a kliknite na tlačidlo Upraviť.
 3. Na paneli s adresou nájdite „post = 6“ alebo niečo podobné, kde číslo bude predstavovať ID stránky
 4. Po príprave identifikačných čísel stránok ste pripravení na kód:

 5. Prejdite na súbor function.php a otvorte ho
 6. Skopírujte a prilepte nasledujúci kód:
 7. function jp_search_filter ($ query) {
  if ($ query-> is_search && $ query-> is_main_query ()) {
  $ query-> set ('post__not_in', pole (1,2,3,4,5,6));
  }
  }
  
  add_action ('pre_get_posts', 'jp_search_filter');
 8. Na riadku # 3 zmeňte čísla v zátvorkách na identifikačné čísla, ktoré ste si prečítali zo stránky. V tomto príklade sme vylúčili 6 stránok s ich príslušnými ID 1 až 6.
 9. Uložte zmeny a máte hotovo

Po nainštalovaní kódu ho môžete podľa potreby upravovať. Ak potrebujete niekedy v budúcnosti zahrnúť jednu zo stránok, jednoducho z kódu odstráňte jej identifikačné číslo. To isté platí pre pridanie ďalších stránok do „vylúčeného koša“. Ak napríklad vytvoríte novú stránku, ktorú vo výsledkoch vyhľadávania nechcete zobrazovať, môžete do kódu pridať svoje identifikačné číslo..

Keď sa smartfóny stali dôležitou súčasťou nášho života, hlasové vyhľadávanie sa rýchlo zlepšovalo. Aj keď to nikdy nie je dokonalé, vyhľadávanie na smartfónoch urobilo veci ako povolanie osoby oveľa ľahšou úlohou. Áno, s výslovnosťou musíte byť stále veľmi opatrní, pretože by ste nakoniec mohli zavolať niekomu, koho nechcete, alebo vaša reč k textu by mohla skončiť v niečom, čo by sa ešte priblížilo tomu, čo ste práve hovorili. Tiež klásť siri hlúpe otázky sú vždy zábavné, správne?

Nezáleží na tom, či sa vám to páči alebo nie, veľa ľudí používa vo svojich telefónoch funkciu hlasového vyhľadávania. Prečo teda neumožníte svojim návštevníkom vyhľadávať na vašom webe rovnakým spôsobom?

Možno ste nevedeli, že to dokážete pomocou WordPress alebo nevedeli ste, ako to urobiť, ale teraz nebudete mať ospravedlnenie..

Namiesto kódu tu je doplnok, ktorý rozšíri vaše vyhľadávanie WordPress.

Hlasové vyhľadávanie

CENA: zadarmo

Hlasové vyhľadávanie

Pred stiahnutím a inštaláciou doplnku je dôležité vedieť, že bude fungovať iba v prehliadačoch Chrome a Safari. Ak ste v poriadku s tým, že doplnok nebude fungovať v žiadnom inom prehliadači, umožní to vašim návštevníkom vyhľadávať obsah pomocou vlastného hlasu.

Nainštalovaním doplnku neprepíšete zadávanie textu – ak chce používateľ použiť vyhľadávacie pole štandardným spôsobom jeho zadaním, mali by ste vedieť, že jeho funkčnosť je neporušená..

Doplnok by mal tiež fungovať s akýmkoľvek iným vyhľadávacím doplnkom, ktorý ste nainštalovali, takže ho môžete vyskúšať s doplnkami ako Relevanssi alebo Search Everything..

 1. Ísť do Doplnky-> Pridať nové
 2. Hľadať „Hlasové vyhľadávanie“
 3. Nainštalujte a aktivujte doplnok

To je všetko. Po aktivácii doplnku by ste mali mať možnosť bez problémov používať hlasové vyhľadávanie. Ako sa vám táto funkcia páči?

Zabalenie

Pokiaľ nemáte jednoduchú webovú stránku brožúry alebo niečo podobné, musíte mať na svoju webovú stránku WordPress zabudovanú funkciu funkčného vyhľadávania. Ak sa jedná o blog, ktorý sa pravidelne aktualizuje, neexistujú žiadne ospravedlnenia.

V tejto príručke sme vám ukázali, ako zmeniť predvolenú funkciu vyhľadávania WordPress. Ak sa vám nepáči, existuje niekoľko doplnkov, ktoré môžu nahradiť štandardnú funkciu vyhľadávania v priebehu niekoľkých minút. Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, vylepšite svoje stránky WordPress vylepšením funkcie vyhľadávania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map