Upravte ponuky správcu WordPress podľa svojich potrieb

Upravte ponuky správcu WordPress podľa svojich potrieb


Po inštalácii vyzerá každá ponuka správcu WordPress rovnako. Môže to byť dobrá vec, ak pracujete na rôznych webových stránkach založených na našej milovanej WordPress, ale ak vytvárate blog pre klienta, možno budete chcieť upraviť ponuku správcu, aby ste dosiahli jedinečný vzhľad..

Aj keď na hlavnom paneli WordPress nie je veľa možností, stále môžete veci ľahko zmeniť sami. V dnešnej príručke vám ukážeme niekoľko rýchlych tipov, ktoré vám pomôžu upraviť ponuku správcu WordPress podľa vašich potrieb:

 • Usporiadanie ponuky správcu WordPress
 • Ako prispôsobiť ponuku správcu WordPress
 • Ako zmeniť farby v ponukách správcu
 • Ako zmeniť farby v ponukách správcu bez doplnkov

Usporiadanie ponuky správcu WordPress

Keď do svojho blogovacieho systému začnete pridávať nové doplnky a funkcie, budete mať neustále na starosti ukladanie ikon v ponuke správcu a môžete ľahko skončiť s mätúcou ponukou, kde vaši autori nebudú môcť nájsť svoje príspevky alebo galéria na pridávanie nových obrázkov.

Vtedy začnete uvažovať o zmene usporiadania ikon. A tam bude jednoduchý doplnok pre vás skvelým pomocníkom.

Správca menu

CENA: zadarmo

Správca menu

Po nainštalovaní tohto bezplatného a ľahkého doplnku získate iba jednu možnosť. A to je možnosť úpravy ponuky.

Ak stlačíte tlačidlo, vaše menu prechádza „vo výstavbe“ a môžete prvky voľne pohybovať. Presúvajte položky ponuky a podponuky a vytvorte ponuku, ktorá vám najviac vyhovuje. Chcete, aby bol odkaz „Nový príspevok“ hneď vedľa položky „Nová stránka“? Ty to vieš urobiť. V skutočnosti môžete usporiadať prvky podľa vášho želania. Položku ponuky najvyššej úrovne môžete presunúť do podponuky a naopak, takže prečo by ste nemali položiť položku „Nový príspevok“, namiesto toho, aby ste ju umiestnili do podponuky? Je to tvoja voľba.

Ak si stále nie ste istí, prečo je tento malý doplnok taký cool, pozrite sa na ukážkové video.

Ako prispôsobiť ponuky správ WordPress

Kým frontend WordPress je vysoko prispôsobiteľný a pre svoje stránky máte doslova neobmedzené možnosti, backend, t. J. Informačný panel WordPress je o niečo obmedzený a v podstate ste spokojní s tým, čo máte.

Pretože v programe WordPress existujú doplnky pre takmer všetko, prečo by nemal existovať taký, ktorý by vám umožnil prispôsobiť vašu administratívnu oblasť? No, je tu, a nielen jeden.

Ak sa chystáte na kódovanie, možno vás nebude zaujímať táto časť príručky, pretože vám nebudeme zobrazovať kód za doplnkom, ale poskytneme vám iba krátkeho sprievodcu, ako nastaviť doplnky a ľahko zmeniť vzhľad svojho doplnku. oblasť administrácie. Pravdepodobne to však chcete, nie?

Klient Dash

CENA: zadarmo

Pre začiatočníkov môžete zmeniť ponuku správcu pre seba alebo iného používateľa. To sa dá ľahko urobiť pomocou tohto bezplatného doplnku, kde máte možnosť zmeniť celú ponuku, ktorú vidíte pri práci na blogu WordPress. Môžete napríklad pridať nové položky ponuky, odstrániť položky, ktoré nepotrebujete alebo nechcete sprístupniť pre konkrétnu rolu používateľa, môžete meniť ikony atď. Ako to urobiť? Začnime:

 1. Ísť do Doplnky -> Pridať nové
 2. Nainštalujte a aktivujte doplnok Client Dash
 3. Prejdite na Nastavenia -> Pomlčka klienta
 4. Na druhej karte zvoľte „Ponuky“
 5. Vyberte užívateľskú úlohu a kliknite na „Pridať ponuku“

Tu začína prispôsobenie. Po dokončení vytvárania nového doplnku sa zobrazí obrazovka tak, ako vyzerá práve teraz. Tu môžete pridávať alebo odoberať položky ponuky, písať nové štítky a dokonca meniť štandardné ikony. Či už ide o typ príspevku, ktorý chcete pridať, alebo možno vlastný odkaz, Client Dash vám to umožní. Presúvajte položky a vytvorte si prispôsobené menu, vďaka ktorému budete pracovať rýchlejšie.

Editor ponuky správcu

CENA: zadarmo / 19 dolárov
DEMO

Ponuka-editor-pre

Hoci je program Admin Menu Editor populárnejší ako predtým uvedený doplnok, prichádza v bezplatnej a prémiovej verzii, takže ak budete chcieť využiť všetky ďalšie funkcie, musíte si kúpiť licenciu. Neexistujú veľké rozdiely medzi doplnkami a správcom Menu Editor vám tiež dá možnosť zmeniť usporiadanie ponuky pre seba alebo akúkoľvek inú rolu používateľa jednoduchým pretiahnutím ponúk a podponúk tam, kde ich chcete mať..

Môžete zmeniť prístupové práva, ikony a tituly pre všetky ponuky, exportovať ich a importovať a dokonca používať krátke kódy. Ak chcete vidieť skutočnú silu tohto doplnku, pozrite si ukážku verzie PRO.

 1. Nainštalujte editor správcu a aktivujte ho
 2. Prejdite na Nastavenia -> Editor menu (PRO)
 3. Vyberte možnosť Úloha používateľa, ktorú chcete upraviť, a nastavte ponuku podľa svojich predstáv
 4. Uložiť zmeny

Ako zmeniť farby v ponukách správcu

Pokiaľ ide o prispôsobenie, možno budete chcieť zmeniť vzhľad vašej administratívnej oblasti. V predvolenom nastavení je k dispozícii 8 farebných schém ktoré si môžete vybrať pre svoj profil. Možno sa vám však nepáčia štandardné farby alebo ich chcete, aby sa zhodovali s farbami na vašom webe. A tam chcete viac možností, dobre?

Existuje niekoľko spôsobov, ako zmeniť farebné schémy v ponuke správcu. V tejto časti článku, ukážeme vám dva doplnky čo dokáže skvelú prácu – môžete nainštalovať jednoduchý doplnok, ktorý pridá osem ďalších farebných schém alebo sa bude hrať s výberom farieb v druhom..

Farebné schémy správcu

CENA: zadarmo

Farebné schémy správcu

Ak nepotrebujete ísť do detailov a zvoliť si každú farbu sami, môžete vyskúšať tento jednoduchý a bezplatný doplnok. Jednoducho musíte nainštalovať schémy správcovských farieb a doplnok automaticky pridá 8 nových farebných schém ktoré nájdete pod užívateľskými možnosťami:

 1. Nainštalujte doplnok Admin Color Schemes a aktivujte ho
 2. Prejdite na Používatelia -> Váš profil
 3. V časti Farebná schéma správcu vyberte novú schému, ktorú chcete použiť

Generátor farebnej schémy WordPress

CENA: zadarmo

Predchádzajúci doplnok pridá iba týchto 8 farebných schém, ale Ak chcete mať kontrolu nad každou farbou v schéme, budete potrebovať viac možností. Bohužiaľ, tento doplnok bol odstránený z pôvodnej webovej stránky, ktorá vám umožňovala vyberať farby priamo z vášho prehliadača, tento doplnok však môžete stále stiahnuť a nainštalovať ručne..

Postupujte podľa niekoľkých nasledujúcich krokov a za minútu alebo dva budete mať vlastnú farebnú schému správcu (alebo ak sa vám páči, môžete nájsť hodinu pred nájdením ideálnej farebnej kombinácie).

 1. Stiahnite si generátor farebných schém WordPress
 2. Nainštalujte a aktivujte doplnok
 3. Vytvorte vlastné schémy výberom farieb

Ako zmeniť farby v ponukách správcu bez doplnkov

Namiesto inštalácie ďalších doplnkov na zmenu farieb v ponukách správcu v tejto časti, Naučíme vás, ako zmeniť farebné schémy jednoduchým vložením nasledujúceho kódu do svojich funkcií.php a jednoducho si vytvorte jednoduchý doplnok.

Pomocou tohto kódu si môžete vybrať ľubovoľné farby, ale namiesto toho, aby ste si vybrali farbu, musíte napísať hexadecimálne triplety farieb. Môžete ich získať pomocou ľubovoľného požadovaného nástroja na výber farieb – od programu Paint to Photoshop alebo akéhokoľvek iného nástroja na výber farieb.

 1. Prejdite do súboru features.php
 2. Na koniec prilepte nasledujúci kód:
 3. function add_admin_color_schemes () { // Získajte adresár témy $ theme_dir = get_template_directory_uri (); // Ocean wp_admin_css_color ('isitwpcolor', __ ('Is It WP'), $ theme_dir. '/Admin-colors/isitwp/colors.min.css', pole ('# ed2a0c', '# 000000', '# 738e96', '# f2fcff') ); } add_action ('admin_init', 'Additional_admin_color_schemes');
 4. Pomocou nasledujúceho kódu aktivujte svoju novú farebnú schému:
 5. function set_default_admin_color ($ user_id) { $ args = array ( 'ID' => $ user_id, 'admin_color' => 'isitwpcolor' ); wp_update_user ($ args);

  }
  add_action („user_register“, „set_default_admin_color“);

  Bohužiaľ sme to ešte neurobili. Po tomto kroku budete musieť vložiť ďalšiu funkciu, aby ste menili štítok novo vytvorených farebných schém, aby to fungovalo

 6. Vložte nasledujúci kód:
function rename_fresh_color_scheme () { global $ _wp_admin_css_colors; $ color_name = $ _wp_admin_css_colors ['fresh'] -> name; if ($ color_name == 'Default') { $ _wp_admin_css_colors ['fresh'] -> name = 'Fresh'; } návrat $ _wp_admin_css_colors; } add_filter ('admin_init', 'rename_fresh_color_scheme');

Bol to posledný krok pri vytváraní vašej vlastnej farebnej schémy bez inštalácie ďalších doplnkov. Aj keď to bolo možno trochu časovo náročnejšie, nemusíte sa starať o jeden doplnok nainštalovaný na vašom WordPress.

záver

Aj keď prispôsobenie ponuky správcu WordPress nebude prvou vecou v zozname úloh, určite by ste sa mali postarať o to, aby ste na svojom webe pracovali dlhšie.. Vďaka prispôsobenej ponuke vám môžu ľahšie pracovať rôzne ikony alebo sady farieb. Vytvorí tiež tento jedinečný pocit pre všetkých používateľov, ktorí majú prístup k backendu.

Ak teda máte pár minút na to, prečítajte si tento článok a upravte svoje ponuky pre správcov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked