Upravte nabídky Admin WordPress podle svých potřeb

Upravte nabídky Admin WordPress podle svých potřeb


Každá nabídka pro správu WordPress vypadá po instalaci stejně. To by mohlo být dobré, pokud pracujete na různých webech založených na našem milovaném WordPress, ale pokud vytváříte blog pro klienta, možná budete chtít upravit nabídku administrátora, abyste dosáhli jedinečného vzhledu.

Přestože na hlavním panelu WordPress není mnoho možností, stále můžete věci snadno změnit sami. V dnešním průvodci vám ukážeme několik rychlých tipů, které vám pomohou upravit nabídku pro správu WordPress podle vašich potřeb:

 • Uspořádejte nabídku administrátora WordPress
 • Jak přizpůsobit nabídku WordPress Admin
 • Jak změnit barvy v nabídkách správce
 • Jak změnit barvy v nabídkách správce bez pluginů

Uspořádejte nabídku administrátora WordPress

Poté, co do svého blogovacího systému začnete přidávat nové pluginy a funkce, budete pokračovat v hromadě ikon v nabídce správce a můžete snadno skončit s matoucí nabídkou, kde vaši autoři nebudou moci najít své příspěvky nebo galerie pro přidání nových obrázků.

To je, když začnete přemýšlet o změně uspořádání ikon. A to je místo, kde jednoduchý plugin pro vás bude skvělým pomocníkem.

Správce nabídek správce

CENA: Zdarma

Správce nabídek správce

Po instalaci tohoto bezplatného a lehkého pluginu získáte pouze jednu možnost. A to je možnost úpravy nabídky.

Pokud stisknete tlačítko, vaše nabídka přejde do „ve výstavbě“ a můžete prvky volně pohybovat. Přetáhněte položky nabídky a podnabídky a vytvořte nabídku, která vám nejlépe vyhovuje. Chcete, aby odkaz „Nový příspěvek“ byl hned vedle „Nová stránka“? Můžeš to udělat. Ve skutečnosti můžete změnit uspořádání prvků, jak chcete. Položku nabídky nejvyšší úrovně můžete přetáhnout do podnabídky a naopak, takže proč byste neměli nechat viset položku „Nový příspěvek“ namísto toho, aby byla umístěna do podnabídky? Je to tvoje volba.

Pokud si stále nejste jisti, proč je tento malý plugin tak cool, podívejte se na demo video.

Jak přizpůsobit nabídky WordPress Admin

Zatímco rozhraní WordPress je vysoce přizpůsobitelné a pro svůj web máte doslova neomezené možnosti, backend, tj. Panel WordPress je poněkud omezený a vy jste v podstatě přilepeni k tomu, co máte.

Vzhledem k tomu, že existují doplňky pro téměř všechno ve WordPress, proč by neměl existovat ten, který vám umožní přizpůsobit vaši administrátorskou oblast? No, je tu, a nejen jeden.

Pokud jste v kódování, možná vás nebude zajímat tato část průvodce, protože vám nebudeme zobrazovat kód za pluginem, ale pouze vám poskytneme krátký průvodce, jak nastavit zásuvné moduly a snadno změnit design vašeho admin oblast. Ale asi to chceš, ne??

Klientská pomlčka

CENA: Zdarma

Pro začátečníky můžete chtít změnit nabídku správce pro sebe nebo jiného uživatele. To lze snadno provést pomocí tohoto bezplatného pluginu, kde máte možnost změnit celou nabídku, kterou vidíte při práci na blogu WordPress. Můžete například přidat nové položky nabídky, odstranit ty, které nepotřebujete nebo nechcete zpřístupnit pro konkrétní roli uživatele, můžete změnit ikony atd. Jak na to? Začněme:

 1. Jít do Pluginy -> Přidat nový
 2. Nainstalujte a aktivujte plugin Client Dash
 3. Navigovat do Nastavení -> Client Dash
 4. Na druhé kartě zvolte „Nabídky“
 5. Vyberte roli uživatele a klikněte na „Přidat nabídku“

Zde začíná vaše přizpůsobení. Poté, co plugin vytvoří novou nabídku, uvidíte obrazovku tak, jak vypadá právě teď. Zde můžete přidávat nebo odebírat položky nabídky, psát nové štítky a dokonce měnit standardní ikony. Ať už je to typ příspěvku, který chcete přidat, nebo možná vlastní odkaz, Client Dash vám to umožní. Přetáhněte položky a vytvořte si přizpůsobené menu, díky kterému budete pracovat rychleji.

Editor nabídky správce

CENA: Zdarma / 19 $
DEMO

menu-editor-pro

Přestože je Admin Menu Editor populárnější než dříve uvedený plugin, přichází v bezplatné a prémiové verzi, takže pokud budete chtít získat všechny další funkce, budete si muset licenci zakoupit. Nejsou velké rozdíly mezi pluginy a Admin Menu Editor vám také dá možnost změnit uspořádání nabídky pro sebe nebo jakoukoli jinou uživatelskou roli pouhým přetažením nabídek a podnabídek tam, kde je chcete..

Můžete změnit přístupová práva, ikony a tituly pro všechna menu, exportovat a importovat je a dokonce používat krátké kódy. Podívejte se na ukázku verze PRO a podívejte se na skutečnou sílu tohoto pluginu.

 1. Nainstalujte Správce nabídek a aktivujte jej
 2. Navigovat do Nastavení -> Editor nabídek (PRO)
 3. Vyberte roli uživatele, kterou chcete upravit, a nastavte nabídku podle svých představ
 4. Uložit změny

Jak změnit barvy v nabídkách správce

Pokud jde o přizpůsobení, možná budete chtít změnit vzhled vaší oblasti správy. Ve výchozím nastavení je k dispozici 8 barevných schémat které si můžete vybrat pro svůj profil. Ale možná se vám nelíbí standardní barvy, nebo chcete, aby se barvy na vašem webu shodovaly. A tam chcete více možností, správně?

Existuje několik způsobů, jak změnit barevná schémata pro vaši nabídku správce. V této části článku, ukážeme vám dva pluginy což dokáže skvělou práci – můžete nainstalovat jednoduchý plugin, který přidá osm dalších barevných schémat nebo si zahrajete s výběrem barev v druhém.

Barevné administrátory

CENA: Zdarma

Barevné administrátory

Pokud nemusíte chodit do podrobností a vybrat si každou barvu sami, možná budete chtít vyzkoušet tento jednoduchý a bezplatný plugin. Stačí nainstalovat schémata administrátorských barev a plugin automaticky přidá 8 nových barevných schémat které najdete pod uživatelskými možnostmi:

 1. Nainstalujte a aktivujte plugin Admin Color Schemes
 2. Navigovat do Uživatelé -> Váš profil
 3. V části Admin Color Scheme vyberte nové schéma, které chcete použít

Generátor barevných schémat WordPress

CENA: Zdarma

Dříve zmíněný plugin pouze přidá těchto 8 barevných schémat, ale Pokud chcete mít kontrolu nad každou barvou ve vašem schématu, budete potřebovat více možností. Tento plugin byl bohužel odstraněn z původního webu, který vám umožnil vybírat barvy přímo z vašeho prohlížeče, ale tento plugin si stále můžete stáhnout a nainstalovat ručně.

Postupujte podle několika následujících kroků a za minutu nebo dvě budete mít vlastní barevné schéma administrátora (nebo pokud se vám líbí, můžete strávit hodinu předtím, než najdete perfektní kombinaci barev).

 1. Stáhněte si generátor barevných schémat WordPress
 2. Nainstalujte a aktivujte plugin
 3. Vytvořte vlastní schémata výběrem barev

Jak změnit barvy v nabídkách správce bez pluginů

V této části místo instalace dalších doplňků pro změnu barev v nabídkách správce, Naučíme vás, jak změnit barevná schémata jednoduše vložením následujícího kódu do svých funkcí.php a ve skutečnosti si sami vytvoříte jednoduchý plugin.

S tímto kódem si můžete vybrat libovolné barvy, ale místo toho, abyste si vybrali jednu z výběru barvy, budete muset psát hexadecimální triplety barev. Můžete je získat pomocí libovolného požadovaného nástroje pro výběr barev – od programu Malování po Photoshop nebo jakéhokoli online nástroje pro výběr barev.

 1. Přejděte do souboru features.php
 2. Na konec vložte následující kód:
 3. funkce add_admin_color_schemes () { // Získat adresář motivů $ theme_dir = get_template_directory_uri (); //Oceán wp_admin_css_color ('isitwpcolor', __ ('Is It WP'), $ theme_dir. '/admin-colors/isitwp/colors.min.css', pole ('# ed2a0c', '# 000000', '# 738e96', '# f2fcff') ); } add_action ('admin_init', 'Additional_admin_color_schemes');
 4. S dalším kouskem kódu aktivujte své nové barevné schéma:
 5. funkce set_default_admin_color ($ user_id) { $ args = array ( 'ID' => $ user_id, 'admin_color' => 'isitwpcolor' ); wp_update_user ($ args);

  }
  add_action („user_register“, „set_default_admin_color“);

  Bohužel jsme to ještě neudělali. Po tomto kroku je třeba vložit jinou funkci, aby se změnilo označení nově vytvořených barevných schémat, aby to fungovalo

 6. Vložte následující kód:
function rename_fresh_color_scheme () { globální $ _wp_admin_css_colors; $ color_name = $ _wp_admin_css_colors ['fresh'] -> name; if ($ color_name == 'Default') { $ _wp_admin_css_colors ['fresh'] -> name = 'Fresh'; } návrat $ _wp_admin_css_colors; } add_filter ('admin_init', 'rename_fresh_color_scheme');

To byl poslední krok při vytváření vlastního barevného schématu bez instalace dalších doplňků. I když to bylo možná trochu časově náročnější, nemusíte se starat o jeden další plugin nainstalovaný ve vašem WordPress.

Závěr

Přizpůsobení nabídky administrátora WordPress nebude první věcí ve vašem seznamu úkolů, ale určitě byste se měli postarat o to, pokud na svém webu budete pracovat delší dobu.. Díky přizpůsobené nabídce vám mohou snadnější práce pomoci různé ikony nebo barevné sady. Vytvoří také jedinečný pocit pro všechny uživatele, kteří mají přístup k backendu.

Máte-li tedy k dispozici několik minut, projděte si tento článek a upravte své nabídky pro správce.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map