Ultimate cPanel rokasgrāmata WordPress iesācējiem

cpanel-guide-wordpress-1.png


Katrā emuārā vai vietnē, ieskaitot WordPress, ir nepieciešams mitināšanas pakalpojumu sniedzējs. Kad esat izlēmis, kam uzticēsities, jūs sāksit blogu un instalēsit WordPress. Kā jūs droši vien jau zināt, vietnes pārvaldīšana prasa gan laiku, gan zināmas prasmes. WordPress var jums daudz palīdzēt ar jūsu emuāru, taču, kad runa ir par jūsu serveri, jums būs nepieciešama cita veida palīdzība. Un tieši šeit nāk cPanel, lai jums palīdzētu.

cPanel ir uz Linux balstīts vadības panelis, kas īpaši paredzēts tīmekļa mitināšanas pārvaldībai. Šis jaudīgais panelis sastāv no daudziem rīkiem, kas palīdzēs jums pārvaldīt jūsu vietni no dažādiem aspektiem. Tam ir lietotājam draudzīgs grafiskais interfeiss, kas ir diezgan intuitīvs, un pat pirmajiem lietotājiem nebūs problēmu veikt noteiktus uzdevumus, izmantojot cPanel. Jūs varat uzzināt vairāk par cPanel tās Wikipedia lapās.

Tā kā šis vadības panelis ir kļuvis tik populārs, ka praktiski ikviens hostinga uzņēmums to izmanto, agrāk vai vēlāk jums būs jāiemācās, kā ar to rīkoties. Tā vietā, lai izpētītu katru detalizēto informāciju par šo milzīgo paneli, mēs koncentrēsimies uz WordPress iesācējiem.

Satura rādītājs

 1. Ievads
 2. Datnes
  1. Augšupielādējiet motīvus / spraudņus, izmantojot failu pārvaldnieku
  2. Izveidojiet jaunu FTP kontu
  3. Izveidojiet ātru dublējumu
  4. Atjaunot dublējumu
  5. Izveidojiet sīktēlus no attēliem
  6. Attēlu mērogošana
  7. Konvertējiet attēlus citā formātā
 3. Datu bāzes
  1. Izveidojiet savu pirmo datu bāzi
  2. Izveidojiet papildu datu bāzes
  3. Izveidojiet tabulu datu bāzē
  4. Eksportēt
  5. Importēt
  6. Atļaut attālo piekļuvi
 4. Domēni
  1. Izveidot pievienošanas domēnu
  2. Izveidot apakšdomēnu
  3. Izveidot aizstājvārdu
  4. Novirzīt domēnu
 5. E-pasts
  1. Izveidojiet jaunu e-pasta kontu
  2. Piekļūstiet Webmail lietotnei
  3. Pievienojiet savu jauno pastu darbvirsmas lietotnei
 6. Metrika
 7. Drošība
  1. Bloķēt IP
  2. Iespējot Hotlink aizsardzību
  3. Iespējot aizsardzību pret dēles
  4. Iespējot ModSecurity
 8. Programmatūra
  1. Kā instalēt WordPress
 9. Preferences
  1. Mainiet cPanel paroli
  2. Mainiet valodu
  3. Mainīt kontaktinformāciju
  4. Pievienojiet jaunu lietotāju

Ievads

Lai pieteiktos savā kontā, jums būs jāievada lietotājvārds un parole. Tas atšķirsies no jūsu WordPress akreditācijas datiem; konta informācija parasti tiek nosūtīta jums pa e-pastu uzreiz pēc tam, kad esat samaksājis par mitināšanu. Pēc pieteikšanās jautri var sākties.

Lai pieteiktos cPanel, apmeklējiet vietni https://www.jūsu domēns.com:2083 vai https: // server-ip-address: 2083

Pirmais, ko pamanīsit, ir mājas lapa, kurā atrodas visi pieejamie rīki. Kreisajā pusē pamanīsit Statistikas logrīks kur var atrast visu pamatinformāciju par savu serveri. Šeit jūs varēsit redzēt savu domēnu un mājas direktorija atrašanās vietu, informāciju par pēdējo pieteikšanos, informāciju par jūsu diska izmantošanu, pasta kontu un vairākus citus statistikas datus, kurus vienmēr ir labi zināt.

Labajā pusē atrodas visi rīki, kas sagrupēti vairākās kategorijās. Šīs kategorijas var vilkt un nomest, lai tās pārkārtotu, un jūs varat atrast patiešām noderīgas lietas savai WordPress vietnei. Iedalīsim cPanel šajās kategorijās.

Datnes

cPanel faili

Šajā grupā tiks atrasti visi rīki, kas jums būs nepieciešami, strādājot ar failiem. Iesācējiem šeit varēsit kontrolēt FTP kontus, kas jums varētu būt nepieciešami manuālai WordPress instalēšanai. Jūs viegli varat pievienot jaunus kontus, mainīt paroles, kontrolēt kvotas un praktiski darīt visu, kas FTP ziņā. Strādājot pie lielāka projekta, dažreiz jums būs jāuzrauga FTP savienojumi un redzēt, kurš ir savienots ar kuru FTP kontu. Ja sekojat FirstSiteGuide, jūs zināt, ka mēs vienmēr uzsveram, cik svarīgi ir izveidot drošu vietni. Jūs vēlēsities regulāri skenēt savu vietni un darīt visu iespējamo, lai aizsargātu WP vietni, izmantojot motīvus un spraudņus, taču dažreiz jums būs jāanalizē FTP piekļuve jūsu vietnei..

Lai gan jūs varat paslēpt un aizsargāt WordPress direktorijas, mainot .htaccess failu vai instalējot spraudņus, piemēram WP paslēpes un drošības pastiprinātājs, jūs varat izmantot cPanel, lai bloķētu jebkuru mapi, kuru vēlaties. Vienkārši atveriet direktoriju Privātuma mape, izvēlieties jebkuru mapi un ielieciet tajā paroli. Forši, vai ne??

Šajā kategorijā jūs atradīsit arī vienkāršu dublēšanas rīku, kas dažreiz var būt glābējs. Tikai veicot vairākus klikšķus, jūs varēsit lejupielādēt visu servera saturu. Tas nozīmē, ka jūs varat viegli lejupielādēt visu WordPress mapi un pārsūtīt to uz citu mitināšanas uzņēmumu vai instalēt to lokāli tālākai attīstībai. Ja vēlaties dublēt tikai noteiktus failus un datu bāzes, varēsit tos atlasīt, nevis lejupielādēt visu vietni. Protams, dublēšanas rīks arī ļaus atjaunot dublējumu.

Runājot par attēliem, jūs droši vien jau zināt, ka WordPress var būt komplektā ar daudziem galerijas spraudņiem un attēlu rīkiem, kas palīdzēs jums pārvaldīt mazus attēlus vai visu fotoattēlu kolekciju. Varat arī instalēt dažas no labākajām fotografēšanai paredzētajām premium tēmām, atjaunot papildu attēlu izmērus vai mainīt veidu, kā WordPress saspiež jūsu JPEG attēlus, taču dažreiz pietiek tikai ar Image cPanel rīka izmantošanu, kas palīdzēs jums izveidot sīktēlus no visiem attēliem atlasīto mapi, mērogojiet to vai pat konvertējiet citā formātā.

Motīvu / spraudņu augšupielāde, izmantojot failu pārvaldnieku

Ja jums nav FTP piekļuves un jums ir tieši jāaugšupielādē motīvi un spraudņu faili uz jūsu serveri, to var izdarīt, izmantojot cPanel:

 1. Dodieties uz Datnes kategorija un atvērta Failu menedžeris rīks
 2. Atveriet public_html -> wp-content, kur atradīsit mapi “motīvi” un “spraudņi”
 3. Atveriet mapi
 4. Velciet un nometiet motīvu / spraudņu failus

Kā izveidot jaunu FTP kontu

 1. Dodieties uz Datnes kategorija un atvērta FTP konti rīks
 2. Izvēlies lietotājvārdu
 3. Izvēlies paroli
 4. Izvēlieties šī konta augstākā līmeņa direktoriju – piemēram, ja izvēlaties public_html / wp-saturs / motīvi šis konts varēs piekļūt tikai motīvu direktorijam
 5. Ja nepieciešams, ielieciet kontā kvotu
 6. Klikšķis Izveidot FTP kontu pogu

Kā izveidot ātru dublējumu

 1. Dodieties uz Datnes kategorija un atvērta Dublēšanas vednis rīks
 2. Klikšķis Rezerves poga kreisajā pusē
 3. Izvēlieties a Pilna dublēšana vai atlasiet noteiktas mapes, datu bāzes vai e-pasta ekspeditorus un filtrus
 4. Klikšķis Ģenerēt dublējumu ja esat izvēlējies pilnu dublējumu vai atlasāt pogu citām dublēšanām
 5. Noklikšķiniet uz saites, lai lejupielādētu dublējumu un saglabātu to lokāli

Kā atjaunot dublējumu

Ja datorā jau ir rezerves fails, varat tos ātri atjaunot, izmantojot dublēšanas vedņa rīku:

 1. Dodieties uz Datnes kategorija un atvērta Dublēšanas vednis rīks
 2. Klikšķis Atjaunot poga kreisajā pusē
 3. Atlasiet atjaunošanas veidu (mājas direktorijs, MySQL datu bāzes vai e-pasta ekspeditori un filtri)
 4. Izvēlieties failu no datora
 5. Noklikšķiniet uz Augšupielādēt pogu

Kā no attēliem izveidot sīktēlus

 1. Dodieties uz Datnes kategorija
 2. Izvēlieties Attēli rīks
 3. Izvēlieties Sīktēls
 4. Atlasiet direktoriju ar attēliem, kurus vēlaties konvertēt
 5. Ievadiet procentuālo daļu, par kādu vēlaties samazināt attēlus
 6. Atlasiet Saglabājiet malu attiecību izvēles rūtiņu
 7. Klikšķis Sīktēlu attēli pogu

Attēlu mērogošana

 1. Dodieties uz Datnes kategorija
 2. Izvēlieties Attēli rīks
 3. Izvēlieties Skala
 4. Dodieties uz mapi un atlasiet attēlu
 5. Iestatiet izmērus
 6. Atlasiet Saglabājiet malu attiecību izvēles rūtiņu
 7. Atlasiet Saglabājiet vecā attēla kopiju
 8. Klikšķis Mēroga attēls pogu

Kā pārveidot attēlu citā formātā

 1. Dodieties uz Datnes kategorija
 2. Izvēlieties Attēli rīks
 3. Izvēlieties Pārveidotājs
 4. Pārlūkojiet mapi un atlasiet attēlu
 5. Izvēlnē izvēlieties formātu, kurā vēlaties konvertēt attēlu
 6. Klikšķis Konvertēt

Datu bāzes

cPanel datu bāzes

Praktiski viss WordPress izmanto datu bāzes. Jums būs jāizveido pirms WordPress instalēšanas (neuztraucieties; ja jūs izmantojat tādu instalētāju kā tas, kuru mēs drīz pieminēsim, jums tas nebūs jādara manuāli), un datu bāze saglabās aizpildīšana ar jaunām tabulām par katru izmantoto motīvu un spraudni, par katru publicēto ziņu un lapu, par katru komentāru, lietotāju utt. WordPress instalācijas procesa laikā lūgs jums nosaukt datu bāzi, un jums būs jāizvēlas datu bāzes prefiksu, kas tiks izmantots visām turpmākajām tabulām konkrētajā datu bāzē. Lai arī tas varētu šķist labvēlīgs, datu bāzes nosaukums un priedēkļi var būt svarīgi jūsu nākotnes vietnes drošības faktori, tāpēc pārliecinieties, vai tie ir unikāli. Ja jums jau ir instalēta WordPress, joprojām varat mainīt datu bāzes prefiksu.

cPanel ļauj pārvaldīt datu bāzes. Pareizāk sakot, viens no cPanel rīcībā esošajiem rīkiem ir phpMyAdmin. Šis ir bezmaksas (atvērtā koda) rīks, ko izmanto datu bāzes pārvaldībai. Tas ļaus jums izveidot, rediģēt un izdzēst datu bāzes un to tabulas, kā arī darīt vēl daudz vairāk. Izmantojot Wordbress, jūs varēsit tieši mainīt lietas WordPress. Piemēram, ja spraudnis izmantoja jūsu datu bāzi, lai saglabātu iestatījumus tabulā, jūs varēsit visu mainīt vai atiestatīt, izmantojot phpMyAdmin. Ja vēlaties atiestatīt WordPress datu bāzi, tas nav jādara ar manuālu vaicājumu – tā vietā varat izmantot bezmaksas spraudni.

Datu bāzes kategorija ļaus arī izmantot MySQL datu bāzes un MySQL datu bāzu vedni, kas arī palīdzēs pārvaldīt datu bāzes. Ja jāstrādā ar citu pakalpojumu vai lietojumprogrammu MySQL no attāluma, jūs visu varēsit iestatīt, izmantojot cPanel.

Kā izveidot savu pirmo datu bāzi

 1. Dodieties uz Datu bāzes kategorija
 2. Izvēlieties MySQL datu bāzes vednis
 3. Ievadiet jaunās datu bāzes nosaukumu un noklikšķiniet uz Nākamais solis
 4. Izvēlieties lietotājvārdu un iestatiet paroli
 5. Klikšķis Izveidot lietotāju pogu
 6. Atlasiet privilēģijas un noklikšķiniet uz Nākamais solis

Kā izveidot papildu datu bāzes

 1. Dodieties uz Datu bāzes kategorija
 2. Atvērt MySQL datu bāzes
 3. Ievadiet datu bāzes nosaukumu (līdz 64 rakstzīmēm, ieskaitot prefiksu)
 4. Klikšķis Izveidot datu bāzi pogu

Kā izveidot tabulu datu bāzē

 1. Dodieties uz Datu bāzes kategorija
 2. Atvērt phpMyAdmin
 3. Kreisajā pusē atlasiet datu bāzi
 4. Apakšā jūs atradīsit Izveidot tabulu cilne
 5. Ievadiet tabulas nosaukumu un atlasiet rindu skaitu, kas tai būs
 6. Noklikšķiniet uz Ej pogu
 7. Ievadiet lauku nosaukumus un to rekvizītus

Kā izveidot datu bāzes dublējumu

 1. Dodieties uz Datu bāzes kategorija
 2. Atvērt phpMyAdmin
 3. Izvēlies Eksportēt cilne
 4. Izvēlieties metodi (ātri vai iestatiet opcijas pielāgotajā metodē)
 5. Izvēlieties datu bāzes formātu
 6. Klikšķis Ej poga, kas datu bāzi saglabās jūsu datorā

Kā importēt datu bāzi

 1. Dodieties uz Datu bāzes kategorija
 2. Atvērt phpMyAdmin
 3. Izvēlies Importēt cilne
 4. Klikšķis Izvēlēties failu pogu
 5. Atlasiet datu bāzes formātu
 6. Klikšķis Ej pogu

Atļaujiet attālinātu piekļuvi savām datu bāzēm

 1. Dodieties uz Datu bāzes kategorija
 2. Atvērt Attālā MySQL
 3. Pievienojiet piekļuves resursdatoru (domēna vārds vai IP adrese)
 4. Klikšķis Pievienojiet resursdatoru pogu

Domēni

cPanel domēni

Ja jums ir vairāk nekā viens domēns, kuru vēlaties izmantot ar savu WordPress vietni, cPanel būs vairāki ļoti svarīgi rīki, ar kuriem jūs varat strādāt. Izmantojot Addon domēni jūs varēsit iekļaut jaunu domēnu, kas tiks saglabāts kā jūsu vietnes apakšdomēns. Ja vēlaties jaunu vietni un nav jāiegādājas jauns domēns, varat to izmantot Apakšdomēni. Vienkāršs cPanel rīks ļaus jums ātri izveidot jaunu apakšdomēnu, lai jūs, piemēram, varētu izveidot WordPress emuāru sava uzņēmuma vietnē un vienkārši pārvietot to uz blog.yoursite.com kas darbosies kā pilnīgi jauna vietne. Jūs varat rīkoties tāpat, lai mitinātu citas savas vietnes, un varat izmantot vienu izstrādes vai demonstrācijas vietnei, lai nosauktu piemēru.

Ja esat pārvietojis savu vietni no viena domēna uz citu un vēlaties saglabāt abus, jūs interesēs Pseidonīmi rīks. Šis vienkāršais rīks ļaus jums savienot divus domēnus, lai piekļūtu vienai un tai pašai vietnei no abiem. Piemēram, ja jūsu emuārs būtu pieejams no www.yourblog.net un tagad jūs esat iegādājies www.jūsu žurnāls.com viens, jūs varat saglabāt abus domēnus, kas savieno ar jūsu vietni.

Ja vēlaties novirzīt vienu domēnu uz citu, Novirzīšana rīks ir šeit, lai palīdzētu. Izlemiet, vai vēlaties īslaicīgu vai pastāvīgu novirzīšanu, pievienojiet domēna vārdus, un tas ir izdarīts.

Kā izveidot domēna Addon

 1. Dodieties uz Domēni kategorija
 2. Izvēlieties Addon domēni rīks
 3. Ievadiet domēna vārdu (cPanel automātiski aizpildīs pārējo)
 4. Izvēlieties, vai vēlaties izveidot FTP kontu jaunajam pievienošanas domēnam un aizpildiet sīkāku informāciju
 5. Klikšķis Pievienot domēnu pogu

Kā izveidot apakšdomēnu

 1. Dodieties uz Domēni kategorija
 2. Izvēlieties Addon domēni rīks
 3. Ievadiet apakšdomēna nosaukumu (piemēram, “emuārs”)
 4. Klikšķis Izveidot pogu

Kā izveidot jaunu aizstājvārda domēnu

 1. Dodieties uz Domēni kategorija
 2. Atvērt Pseidonīmi rīks
 3. Aizpildiet domēna vārdu
 4. Klikšķis Pievienojiet domēnu pogu

Kā novirzīt domēnu vai tīmekļa lapu

 1. Dodieties uz Domēni kategorija
 2. Atvērt Novirzīšana rīks
 3. Izvēlieties a novirzīšanas tips
  Pastāvīgs (301) – paziņo apmeklētāju pārlūkprogrammai, lai atjauninātu savus ierakstus
  Pagaidu (302) – nepaziņo apmeklētāja grāmatzīmēm
 4. Atlasiet domēnu, kuru vēlaties novirzīt
 5. Aizpildiet URL, kurā vēlaties novirzīt šo domēnu
 6. Atlasiet, vai vēlaties novirzīt apmeklētājus no “www” vai bez tā
 7. Izvēlieties aizstājējzīmi, ja vēlaties visus failus no viena direktorija novirzīt uz to pašu faila nosaukumu jaunajā direktorijā
 8. Klikšķis Pievienot pogu

E-pasts

cPanel e-pasts
Ja jums nav bijusi liela pieredze ar vietņu un tīmekļa tehnoloģiju pārvaldību, jūs droši vien domājāt, kā dažiem cilvēkiem bija pielāgotas e-pasta adreses, nevis populāras, piemēram, Gmail. Kad jums būs savs domēns, jūs varēsit pats izveidot šādas e-pasta adreses. cPanel šeit būs liels palīgs, jo jūs panelis izveidosit pielāgotas adreses ar vairākiem vienkāršiem klikšķiem.

Teiksim tā, ka vēlaties izveidot jaunu e-pasta adresi savam WordPress emuāram, kur cilvēki varēs ar jums sazināties, un papildu adresi katram autoram, kurš strādā jūsu vietnē. Viss, kas jums jādara, ir atvērt rīku no cPanel un pievienot jaunus kontus. Jums jāizvēlas e-pasta adrešu formāts un jāiestata paroles. Izlemiet, vai jaunie e-pasta konti nebūs neierobežoti, vai katram kontam pievienojiet maksimālās kvotas. Lai gan tas būs atkarīgs no jums, tas būs atkarīgs arī no jūsu izvēlētā mitināšanas plāna. Labā lieta visā šajā ir tas, ka cPanel savienos jūs ar tīmekļa pastu, kur jūs varat uzreiz atvērt un pārbaudīt, vai nav jaunu e-pasta ziņojumu..

Kā jūs varētu gaidīt, tas ir tikai sākums. Ja jums ir nepieciešams vairāk strādāt pie e-pasta kontiem, cPanel ļaus jums izdarīt daudz vairāk. Piemēram, jūs varat viegli iestatīt a ekspedīcijas sistēma lai e-pastus no konkrēta konta varētu automātiski pārsūtīt uz citu kontu. Ja kādu laiku nevarat piekļūt e-pastam, piemēram, kad esat atvaļinājumā, to varēsit iestatīt Automātiskie atbildētāji izmantojot citu cPanel rīku.

Atkarībā no jūsu mitināšanas šeit atradīsit: Anti-spam rīks, kas cīnīsies ar surogātpastu, pat pirms tas nonāk jūsu iesūtnē. Ja jums nepieciešama lielāka elastība, MX ieraksts ļaus jums novirzīt domēna ienākošo pastu uz noteiktu serveri, kas var darboties kā dublējums.

Šeit jūs izveidojat e-pasta filtrus, importējat kontaktpersonas, izveidojat adresātu sarakstus, pārvaldāt šifrēšanu un daudz ko citu.

Kā izveidot jaunu e-pasta kontu

 1. Dodieties uz E-pasts kategorija
 2. Atvērt E-pasta konti
 3. Ievadiet konta vārdu (e-pastu) un paroli
 4. Izvēlieties konta kvotu
 5. Klikšķis Izveidot profilu pogu

Kā piekļūt Webmail lietotnei

Jūs varat piekļūt savai tīmekļa pasta programmai, izmantojot cPanel:

 1. Iet uz E-pasts kategorija
 2. Atrodi E-pasta konti rīku un atveriet to
 3. Ritiniet uz leju un atrodiet Piekļūstiet Webmail saite
 4. Piesakieties ar saviem akreditācijas datiem

Vai arī tieši atverot Webmail lietojumprogrammu https://jūsu domēns.com:2096

Jaunā e-pasta konta pievienošana darbvirsmas lietojumprogrammai

Ja vēlaties saņemt un sūtīt e-pastus no darbvirsmas lietojumprogrammas, tā būs pareizi jākonfigurē. Par laimi jums jāzina tikai viena detaļa par savu e-pastu, tā ir pasta servera adrese. Vairumā gadījumu būs jūsu pasta serveris mail.yourdomain.com, un jums būs nepieciešams pilns lietotājvārds ([email protected]) un parole. Ir laba ideja pārbaudīt opciju Mana servera nepieciešama autentifikācija. Ja jūsu e-pasts neizdodas veiksmīgi izveidot savienojumu, iespējams, ka mitināšanas uzņēmums kaut ko mainīja, tāpēc vislabāk ir lūgt viņiem sīkāku informāciju vai pārbaudīt e-pasta ziņojumu, ko saņēmāt pēc apmaksas par mitināšanu. Hostinga uzņēmumi parasti ir rūpīgi, tāpēc e-pastā jums būs visa svarīgā informācija.

Kā pārsūtīt e-pastus

 1. Dodieties uz E-pasts kategorija
 2. Atvērt Ekspeditori rīks
 3. Klikšķis Pievienot ekspeditoru
 4. Aizpildiet e-pasta adresi, lai pārsūtītu un izvēlētos domēnu
 5. Aizpildiet adresi, uz kuru vēlaties saņemt pārsūtītos e-pastus, vai arī izvēlieties atmest e-pastu un nosūtiet kļūdas ziņojumu sūtītājam
 6. Klikšķis Pievienot ekspeditoru

Metrika

cPanel metrika

Tiklīdz sāksit veikt pirmos vietnes apmeklējumus, jums būs jāsāk analizēt datus. Iesācējiem jūs vēlēsities sekot līdzi Joslas platums. Šis lieliskais rīks parādīs jūsu vietnes joslas platuma izmantošanu. Jūs redzēsit diagrammas un skaitļus, kas apzīmē joslas platuma izmantošanu, norādot datu apjomu, kas tiek pārsūtīts, izmantojot HTTP, IMAP, POP3, SMTP un FTP. Atkarībā no jūsu mitināšanas plāna jums varētu būt ierobežoti resursi, tāpēc būs svarīgi zināt statistiku. Ja jūs sasniedzat slieksni ierobežotā plānā, iespējams, jūsu vietne vairs netiks rādīta kā jauns apmeklētājs. Kad tas notiks, tas, iespējams, nozīmē, ka ir pienācis laiks mitināšanas jaunināšanai.

Apmeklētāji funkcija parādīs līdz 1000 pēdējiem jūsu vietnes apmeklējumiem. Awstats un Webalizer rīki pateiks jums sīkāku informāciju par apmeklētājiem, izmantojot vizuālos palīglīdzekļus, bet, ja jums nav nepieciešami grafiki un lietotāja interfeiss, a Neapstrādāta piekļuve rīks var eksportēt informāciju par jūsu apmeklētājiem vienkāršā teksta failā. Šie rīki var būt labs sākums iesācējiem, taču, ja vēlaties izsekot apmeklētājam sīkāku informāciju, vēlēsities sākt izmantot Google Analytics. Tā kā jums var būt Google Analytics tiek parādīts tieši jūsu WordPress informācijas panelī, jums par to nebūs jāpiesakās cPanel.

Neatkarīgi no tā, cik daudz jūs mēģināt, jūsu vietnē vienmēr būs kļūdas. Ar Kļūdas rīku, jūs varēsit redzēt pēdējās 300 kļūdas, kurās var būt salauztas saites un trūkstoši faili. Lai gan rīks var būt diezgan noderīgs, jūs varat daudz darīt ar WordPress spraudni. Piemēram, jūs varat automātiski pārbaudīt salauztas saites.

Rezultātā jūs varat iestatīt statistikas programmas ar Metrikas redaktors. Ja jums to atļauj (atkarībā no servera privilēģijām), varēsit izvēlēties, kuru statistiku rādīt citos statistikas rīkos.

Drošība

cPanel drošība

Jūs jau zināt, ka jums jādara viss iespējamais, lai jaunais emuārs būtu drošībā. Jūs nevēlaties, lai ļaunprātīga programmatūra un hakeri nonāktu jūsu vietnē, tāpēc jums par to būs jārūpējas. cPanel ļaus jums pārvaldīt savu Drošas apvalka atslēgas (SSH). SSH ir kriptogrāfijas tīkla protokols tīkla pakalpojumu drošai darbībai nenodrošinātā tīklā. Jūs varat uzzināt vairāk par to vietnē Wikipedia lapas.

Kā bloķēt IP adreses

Agrāk vai vēlāk jūs kļūsit par surogātpasta vai hakeru uzbrukumu mērķi. Viņi turpinās atstāt nevēlamus komentārus jūsu WordPress vietnē vai pat pastāvīgi mēģinās pieteikties informācijas panelī. Tādā gadījumā jūs varētu vēlēties bloķēt šo konkrēto IP. Jebkurai IP adresei ir ļoti viegli bloķēt piekļuvi jūsu vietnei:

 1. Dodieties uz Drošība kategorija cPanel
 2. Atvērt IP bloķētājs rīks
 3. Pievienojiet IP adresi vai domēnu, kuru vēlaties bloķēt

IP bloķēšanai varat izmantot jebkuru no šiem formātiem:

 • Viena IP adrese: 192.168.0.1
 • Diapazons: 192.168.0.1-192.168.0.40
 • Paredzētais diapazons: 192.168.0.1–40
 • CIDR formāts: 192.168.0.1/32
 • Nozīmē 192. *. *. *

Apsveriet karsto saišu izveidošanu kā satura un joslas platuma zagšanu. Ja jūs neaizsargājat savu vietni, visi interneta lietotāji varēs nozagt no jūsu vietnes un tieši izveidot saiti uz jūsu failiem. Tas nozīmē, ka ikviens var nozagt jūsu failus un turklāt viņi izmantos jūsu joslas platumu! Piemēram, kāds var nozagt attēlu no jūsu vietnes, tieši piesaistot to. Šī metode parādīs jūsu attēlu viņu vietnē, izmantojot joslas platumu, par kuru jūs maksājat. Tātad, kā pārtraukt karsto saišu izveidošanu, izmantojot cPanel?

 1. Dodieties uz Drošība kategorija cPanel un atvērta Karsto saišu aizsardzība rīks
 2. Noklikšķiniet uz Iespējot pogu
 3. Pievienojiet vietrāžus URL, lai atļautu piekļuvi
 4. Izvēlieties formātus, kuriem vēlaties bloķēt tiešo piekļuvi (piemēram: jpg, jpeg, gif, png, bmp)
 5. Noklikšķiniet uz Iesniegt pogu

Karstā saite var palēnināt jūsu vietnes darbību, un jūs faktiski varat zaudēt naudu, ja nerīkosities tajā.

Kā iespējot aizsardzību pret dēles

Ja jūs izmantojat WordPress kontus, lai reģistrētiem lietotājiem būtu piekļuve noteiktai vietnei jūsu vietnē, jūs vēlaties papildus aizsargāt savu vietni. Ja esat kaut kādā veidā ierobežojis piekļuvi (varbūt jūs vēlējāties reģistrēties tikai noteiktam lietotāju skaitam vai lietotājiem ir jāmaksā par kontu), lietotāji, iespējams, dalīsies ar saviem kontiem, lai citiem ļautu piekļūt jūsu vietnes ierobežotajai zonai. To var novērst, aktivizējot Leech Protection:

 1. Atvērt Aizsardzība pret dēles rīks no Drošība kategorija
 2. Atlasiet mapi, kuru vēlaties aizsargāt
 3. Iestatiet aizsardzību, izvēloties šo:
  • Pieteikumu skaits uz vienu lietotājvārdu ir atļauts 2 stundu periodā
  • URL novirzīt dēles lietotājus uz
  • Izvēlieties e-pasta adresi, kurā vēlaties saņemt brīdinājumus
  • Izvēlieties, vai vēlaties atspējot apdraudētus kontus
 4. Noklikšķiniet uz Iespējot pogu

Kas ir ModSecurity un kā to iespējot jūsu domēnos

ModSecurity ir bezmaksas Apache modulis, kuru izmanto, lai apturētu hakeru uzbrukumus. Šis modulis faktiski ir noteikumu kopums; tas skenē pieprasījumus, kas nonāk jūsu vietnē, un iebilst pret noteikumiem. Ja pieprasījums ir derīgs, vietne darbosies normāli. Ja pieprasījums rada draudus jūsu vietnei, ModSecurity to bloķēs.

Mēs iesakām iespējot ModSecurity un rīkojieties šādi:

 1. Dodieties uz Drošība kategorija un atvērts ModSecurity rīks
 2. Pieejamo domēnu sarakstā atrodiet savu domēnu
 3. Noklikšķiniet uz Ieslēgts pogu

Programmatūra

cPanel programmatūra

Atkarībā no hostinga uzņēmuma, kuru izmantojat savai WordPress vietnei, kategorijā Programmatūra jūs gaidīs dažādas programmas. Starp daudzajām CMS, forumu un e-komercijas programmatūrām, kuras varat instalēt, vismodernākajām hostinga kompānijām sarakstā būs WordPress.

Kā instalēt WordPress, izmantojot Softaculous

 1. Dodieties uz Programmatūra kategorija
 2. Atvērt Softaculous Apps Installer (vai atrodiet tā logrīku sava cPanel apakšā)
 3. Izvēlieties WordPress un noklikšķiniet uz Uzstādīt pogu
 4. Aizpildiet visu nepieciešamo informāciju (domēns, direktorijs, administratora lietotājvārds, e-pasts un parole)
 5. Klikšķis Uzstādīt

Ja sniegtā informācija bija pareiza, Softacoulus Apps Installer instalēs WordPress norādītajā direktorijā, un jūs varēsit redzēt jauno instalāciju sarakstā. Tu esi pabeidzis! Tagad jūs varat apmeklēt savu jauno vietni. Lai nokļūtu informācijas panelī, jums būs jāpiesakās savā jaunajā vietnē, pārejot uz www.jūsu domēns.com/wp-login. Šeit jums jāievada administratora lietotājvārds un parole, kuru izmantojāt instalēšanas procesā, un jūs beidzot varat sākt strādāt savā WP vietnē.

Preferences

cPanel preferences

Preferences ir tieši saistītas ar jūsu cPanel kontu. Šeit varat pārvaldīt savu un citu lietotāju kontus, mainīt sava cPanel valodu un mainīt kontaktinformāciju.

Kā nomainīt savu cPanel paroli

Obligāti ir jāizveido laba, spēcīga parole savam cPanel. Kā redzat no šī raksta, cPanel ir vieta, kur ļoti detalizēti kontrolējat savu vietni un serveri. Jūs varat tikai iedomāties, kas notiktu, ja jūsu cPanel konts tiktu apdraudēts. Pirms turpināt darbu pie kaut kā tālāk, pārliecinieties, ka esat nomainījis paroli:

 1. Iet uz Preferences kategoriju un izvēlieties Parole un drošība rīks
 2. Ierakstiet savu veco paroli
 3. Ievadiet jauno paroli un pārliecinieties, vai tā ir spēcīga (šeit varat izmantot paroļu ģeneratoru, nevis nosūtīt paroli sporta zālei)
 4. Noklikšķiniet uz Tagad nomainiet paroli! pogu

Ja jūsu serverim nav SSL sertifikāta, ko parakstījusi atzīta iestāde, un jūs izmantojat Windows Vista, 7 vai 8, izmantojot skaidru tekstu / nešifrētu savienojumu, jums būs jāiespējo Digest autentifikācija.

Kā nomainīt cPanel valodu

Parasti cPanel tiks iestatīts uz angļu valodu. Ja vēlaties to izmantot jebkurā citā valodā, varat to ātri mainīt, izmantojot preferences:

 1. Dodieties uz Preferences kategoriju un izvēlieties Mainīt VALODU rīks
 2. Sarakstā atlasiet valodu
 3. Klikšķis Pārmaiņas pogu

Kā mainīt kontaktinformāciju

 1. Dodieties uz Preferences kategoriju un izvēlieties Kontaktinformācija rīks
 2. Ievadiet e-pasta adreses, kurās vēlaties saņemt paziņojumus
 3. Atzīmējiet un noņemiet atzīmi no paziņojumiem, kurus vēlaties saņemt
 4. Klikšķis Saglabāt pogu

Kā pievienot jaunu lietotāju

 1. Dodieties uz Preferences kategorija
 2. Atvērt Lietotāju pārvaldnieks rīks
 3. Klikšķis Pievienot lietotāju pogu
 4. Aizpildiet visu informāciju par jauno lietotāju
 5. Klikšķis Izveidot pogu
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map