Ultimate cPanel Guide for WordPress Beginners

cpanel-guide-WordPress-1.png


Každý blog alebo web, vrátane blogu WordPress, potrebuje poskytovateľa hostingu. Keď sa rozhodnete, komu dôverujete, začnete blog a nainštalujete program WordPress. Ako pravdepodobne už viete, správa stránok vyžaduje čas a trochu zručnosti. WordPress vám môže s blogom veľa pomôcť, ale pokiaľ ide o váš server, budete potrebovať iný druh pomoci. A tu prichádza cPanel, aby vám pomohol.

cPanel je ovládací panel založený na Linuxe určený špeciálne pre správu webhostingu. Tento výkonný panel pozostáva z mnohých nástrojov, ktoré vám pomôžu spravovať vaše webové stránky z mnohých rôznych hľadísk. Má užívateľsky prívetivé grafické rozhranie, ktoré je celkom intuitívne a dokonca ani prví používatelia nebudú mať problémy s vykonávaním konkrétnych úloh prostredníctvom programu cPanel. Môžeš Dozviete sa viac o cPanel na svojich stránkach Wikipedia.

Pretože sa tento ovládací panel stal tak populárnym, že ho prakticky každá hostingová spoločnosť používa, skôr alebo neskôr sa budete musieť naučiť, ako s ním robiť základné veci. Namiesto toho, aby sme prešli každý detail o tomto obrovskom paneli, zameriame sa na začiatočníkov programu WordPress.

Obsah

 1. úvod
 2. súbory
  1. Nahrajte témy / doplnky pomocou Správcu súborov
  2. Vytvorte nový FTP účet
  3. Vytvorte rýchlu zálohu
  4. Obnovte zálohu
  5. Vytvárajte miniatúry z obrázkov
  6. Zmena mierky obrázkov
  7. Konvertujte obrázky do iného formátu
 3. databázy
  1. Vytvorte si prvú databázu
  2. Vytvorte ďalšie databázy
  3. Vytvorte tabuľku v databáze
  4. Export
  5. import
  6. Povoliť vzdialený prístup
 4. domény
  1. Vytvorte doplnkovú doménu
  2. Vytvoriť subdoménu
  3. Vytvorenie aliasu
  4. Presmerujte doménu
 5. e-mail
  1. Vytvorte nový e-mailový účet
  2. Prístup k aplikácii Webmail
  3. Pridajte svoju novú poštu do aplikácie pre počítač
 6. metriky
 7. zabezpečenia
  1. Blokovať IP
  2. Povoliť ochranu pomocou odkazu
  3. Povoľte ochranu pijavice
  4. Povoliť ModSecurity
 8. softvér
  1. Ako nainštalovať WordPress
 9. Preferencie
  1. Zmeňte heslo cPanel
  2. Zmeňte jazyk
  3. Zmena kontaktných informácií
  4. Pridajte nového používateľa

úvod

Ak sa chcete prihlásiť do svojho účtu, musíte zadať používateľské meno a heslo. Toto sa bude líšiť od vašich prihlasovacích údajov pre WordPress; podrobnosti o účte vám zvyčajne pošleme e-mailom hneď po zaplatení za váš hosting. A po prihlásení sa zábava môže začať.

Ak sa chcete prihlásiť do cPanel, navštívte stránku https://www.yourdomain.com:2083 alebo https: // server-ip-adresa: 2083

Prvá vec, ktorú si všimnete, je domovská stránka, ktorá je domovom všetkých dostupných nástrojov. Na ľavej strane si to všimnete Štatistika widget kde nájdete všetky základné podrobnosti o vašom serveri. Tu uvidíte svoju doménu a umiestnenie domovského adresára, informácie o poslednom prihlásení, informácie o využití disku, e-mailový účet a niekoľko ďalších štatistík, ktoré je vždy dobré vedieť.

Na pravej strane nájdete všetky nástroje zoskupené do niekoľkých kategórií. Tieto kategórie môžete presunúť a presunúť, aby ste ich mohli usporiadať. Na webe WordPress nájdete niekoľko skutočne užitočných vecí. Rozdeľme teda cPanel do týchto kategórií.

súbory

cPanel Files

Všetky nástroje, ktoré budete potrebovať pri práci so súbormi, nájdete v tejto skupine. Pre začiatočníkov budete môcť ovládať FTP účty, ktoré budete potrebovať pre manuálnu inštaláciu WordPress. Môžete ľahko pridávať nové účty, meniť heslá, kontrolovať kvóty a robiť prakticky všetko, čo je potrebné, FTP. Keď pracujete na väčšom projekte, niekedy budete musieť monitorovať Pripojenie FTP a uvidíme, kto je pripojený ku ktorému FTP účtu. Ak budete postupovať podľa FirstSiteGuide, viete, že vždy zdôrazňujeme, aké dôležité je mať zabezpečenú webovú stránku. Budete chcieť pravidelne prehľadávať svoje webové stránky a robiť všetko, čo je v vašich silách, aby ste chránili svoj web WP pomocou tém a doplnkov, ale niekedy budete musieť analyzovať prístup FTP k svojmu serveru..

Aj keď môžete skryť a chrániť adresáre WordPress úpravou súboru .htaccess alebo inštaláciou doplnkov ako Skryť a vylepšiť zabezpečenie WP, môžete použiť cPanel na uzamknutie ľubovoľného priečinka. Jednoducho otvorte priečinok Ochrana osobných údajov adresára, vyberte ľubovoľný priečinok a doň vložte heslo. Skvelé, nie je to tak?

V tejto kategórii nájdete aj jednoduchý nástroj na zálohovanie, ktorý môže byť niekedy záchrancom. Iba niekoľkými kliknutiami si budete môcť stiahnuť celý obsah svojho servera. To znamená, že si môžete ľahko stiahnuť celý priečinok WordPress a preniesť ho do inej hostiteľskej spoločnosti alebo ho nainštalovať lokálne pre ďalší vývoj. Ak chcete zálohovať iba konkrétne súbory a databázy, budete ich môcť vybrať namiesto sťahovania celého webu. Zálohovací nástroj vám samozrejme tiež umožní obnoviť zálohu.

Pokiaľ ide o obrázky, pravdepodobne už viete, že program WordPress môže byť vybavený množstvom doplnkov do galérie a obrázkových nástrojov, ktoré vám pomôžu spravovať malé obrázky alebo celé kolekcie fotografií. Môžete tiež nainštalovať niektoré z najlepších prémiových tém týkajúcich sa fotografie, regenerovať ďalšie veľkosti obrázkov alebo zmeniť spôsob, akým WordPress komprimuje vaše obrázky JPEG, ale niekedy stačí použiť nástroj Images cPanel, ktorý vám pomôže vytvoriť miniatúry zo všetkých obrázkov v vybratý priečinok, zmeniť ich veľkosť alebo ho dokonca previesť do iného formátu.

Ako nahrávať témy / doplnky pomocou Správcu súborov

Ak nemáte prístup na FTP a potrebujete nahrať súbory tém a doplnkov priamo na svoj server, môžete to urobiť pomocou cPanel:

 1. Prejdite na súbory kategórie a otvorené Správca súborov náradie
 2. Otvorte súbor public_html -> wp-content, v ktorom nájdete priečinok „témy“ a „doplnky“
 3. Otvorte priečinok
 4. Drag and drop súbory tém / doplnkov

Ako vytvoriť nový FTP účet

 1. Prejdite na súbory kategórie a otvorené FTP účty náradie
 2. vyber si užívateľské meno
 3. Vyberte si heslo
 4. Vyberte adresár najvyššej úrovne pre tento účet – napríklad, ak sa rozhodnete public_html / wp-content / themes tento účet bude mať prístup iba do adresára tém
 5. V prípade potreby vložte na účet kvótu
 6. cvaknutie Vytvorte FTP účet gombík

Ako vytvoriť rýchlu zálohu

 1. Prejdite na súbory kategórie a otvorené Sprievodca zálohovaním náradie
 2. cvaknutie zálohovanie na ľavej strane
 3. Vyber Úplné zálohovanie alebo vyberte konkrétne priečinky, databázy alebo preposielače e-mailov a filtre
 4. cvaknutie Generovať zálohu ak ste vybrali úplnú zálohu alebo ste vybrali tlačidlo pre ďalšie zálohy
 5. Kliknutím na odkaz stiahnete zálohu a uložíte ju lokálne

Ako obnoviť zálohu

Ak už máte v počítači záložný súbor, môžete ich pomocou nástroja Sprievodca zálohovaním rýchlo obnoviť:

 1. Prejdite na súbory kategórie a otvorené Sprievodca zálohovaním náradie
 2. cvaknutie obnoviť na ľavej strane
 3. Vyberte typ obnovenia (domovský adresár, databázy MySQL alebo preposielače e-mailov a filtre)
 4. Vyberte súbor z počítača
 5. Kliknite na ikonu Nahrať gombík

Ako vytvárať miniatúry z obrázkov

 1. Prejdite na súbory kategórie
 2. vybrať snímky náradie
 3. zvoliť Thumbnailer
 4. Vyberte adresár s obrázkami, ktoré chcete previesť
 5. Zadajte percento, o ktoré chcete zmenšiť obrázky
 6. Vyberte ikonu Zachovať pomer strán checkbox
 7. cvaknutie Miniatúrne obrázky gombík

Ako zmeniť mierku obrázkov

 1. Prejdite na súbory kategórie
 2. vybrať snímky náradie
 3. zvoliť škrabka
 4. Prejdite do priečinka a vyberte obrázok
 5. Nastavte rozmery
 6. Vyberte ikonu Zachovať pomer strán checkbox
 7. Vyberte ikonu Ponechajte si kópiu starého obrázka
 8. cvaknutie Zväčšiť obrázok gombík

Ako previesť obrázok do iného formátu

 1. Prejdite na súbory kategórie
 2. vybrať snímky náradie
 3. zvoliť konvertor
 4. Prejdite do priečinka a vyberte obrázok
 5. Z ponuky vyberte formát, do ktorého chcete previesť obrázok
 6. cvaknutie previesť

databázy

cPanel Databases

Prakticky všetko v programe WordPress využíva databázy. Pred inštaláciou WordPress budete musieť vytvoriť jeden (nebojte sa; ak používate inštalátor, ako je ten, ktorého sa chystáme spomenúť nižšie, nebudete to musieť robiť manuálne) a databáza bude uchovávať vyplnenie novými tabuľkami pre každú tému a doplnok, ktorý používate, pre každý príspevok a stránku, ktorú publikujete, pre každý komentár, používateľa atď. WordPress vás požiada o pomenovanie databázy počas inštalačného procesu a budete si musieť vybrať predpona databázy, ktorá sa použije pre všetky budúce tabuľky v tejto konkrétnej databáze. Aj keď to môže znieť zhovievavo, názov databázy a predpony môžu byť dôležitými faktormi zabezpečenia vašej budúcej stránky, preto sa uistite, že sú jedinečné. Ak už máte nainštalovaný WordPress, môžete zmeniť predponu databázy.

cPanel vám umožňuje spravovať databázy. Aby sme boli presnejší, je jedným z nástrojov, ktoré má spoločnosť cPanel k dispozícii phpMyAdmin. Jedná sa o bezplatný (otvorený zdrojový) nástroj, ktorý sa používa na správu databáz. Umožní vám vytvárať, upravovať a mazať databázy a ich tabuľky a robiť omnoho viac. V WordPress budete môcť priamo meniť veci prostredníctvom databáz. Napríklad, ak doplnok použil vašu databázu na uloženie nastavení do tabuľky, pomocou phpMyAdmin budete môcť všetko zmeniť alebo resetovať. Ak chcete resetovať databázu WordPress, nemusíte tak robiť manuálnym dopytom – namiesto toho môžete použiť bezplatný doplnok..

Kategória databázy vám tiež umožní používať databázy MySQL a Sprievodcu databázami MySQL, ktoré vám tiež pomôžu pri správe databáz. Ak potrebuje iná služba alebo aplikácia pracovať MySQL na diaľku, budete môcť nastaviť všetko prostredníctvom služby cPanel.

Ako vytvoriť svoju prvú databázu

 1. Prejdite na databázy kategórie
 2. vybrať Sprievodca databázou MySQL
 3. Vyplňte názov svojej novej databázy a kliknite na Ďalši krok
 4. Vyberte si užívateľské meno, ktoré chcete použiť, a nastavte heslo
 5. cvaknutie Vytvorenie používateľa gombík
 6. Vyberte oprávnenia a kliknite na tlačidlo OK Ďalši krok

Ako vytvoriť ďalšie databázy

 1. Prejdite na databázy kategórie
 2. Otvorené MySQL databázy
 3. Vyplňte názov databázy (do 64 znakov vrátane predpony)
 4. cvaknutie Vytvorte databázu gombík

Ako vytvoriť tabuľku v databáze

 1. Prejdite na databázy kategórie
 2. Otvorené phpMyAdmin
 3. Z ľavej strany vyberte databázu
 4. Na spodku nájdete Vytvorte tabuľku pútko
 5. Vyplňte názov tabuľky a vyberte počet riadkov, ktoré bude mať
 6. Kliknite na ikonu go gombík
 7. Zadajte názvy polí a ich vlastnosti

Ako zálohovať databázu

 1. Prejdite na databázy kategórie
 2. Otvorené phpMyAdmin
 3. Vyber Export pútko
 4. Vyberte metódu (rýchle alebo nastavte možnosti vo vlastnej metóde)
 5. Vyberte formát databázy
 6. cvaknutie go , ktoré uloží databázu do vášho počítača

Ako importovať databázu

 1. Prejdite na databázy kategórie
 2. Otvorené phpMyAdmin
 3. Vyber import pútko
 4. cvaknutie Vyberte súbor gombík
 5. Vyberte formát databázy
 6. cvaknutie go gombík

Povoliť vzdialený prístup k vašim databázam

 1. Prejdite na databázy kategórie
 2. Otvorené Vzdialená MySQL
 3. Pridať prístupového hostiteľa (názov domény alebo IP adresa)
 4. cvaknutie Pridať hostiteľa gombík

domény

Domény cPanel

Ak máte viac ako jednu doménu, ktorú chcete používať so svojím webom WordPress, bude mať cPanel niekoľko veľmi dôležitých nástrojov, s ktorými môžete pracovať. Používaním Addon Domains budete môcť zahrnúť novú doménu, ktorá bude uložená ako subdoména vášho webu. Ak chcete nový web bez nutnosti nákupu novej domény, môžete ho použiť subdomény. Jednoduchý nástroj v aplikácii cPanel vám umožní rýchlo vytvoriť novú subdoménu, takže môžete napríklad vytvoriť blog WordPress na svojej firemnej stránke a jednoducho ho presunúť do blog.yoursite.com ktoré budú fungovať ako úplne nové stránky. To isté môžete urobiť aj na hosťovaní svojich ďalších webových stránok a jeden môžete použiť na vývojovú alebo demonštračnú stránku, napríklad uviesť príklad.

Ak ste preniesli svoje webové stránky z jednej domény do druhej a chcete si ich ponechať, bude vás zaujímať prezývky nástrojom. Tento jednoduchý nástroj vám umožní prepojiť dve domény, aby ste sa dostali k rovnakému webu z oboch. Napríklad, ak ste mali prístup na svoj blog www.yourblog.net a teraz ste si zakúpili www.yourblog.com jedna, môžete ponechať obe domény prepojené s vašimi stránkami.

Ak chcete presmerovať jednu doménu na inú, presmerovanie nástroj je tu na pomoc. Rozhodnite sa, či chcete dočasné alebo trvalé presmerovanie, pridajte názvy domén a máte hotovo.

Ako vytvoriť doménu Addon

 1. Prejdite na domény kategórie
 2. vybrať Addon Domains náradie
 3. Zadajte názov domény (zvyšok sa automaticky zaplní cPanel)
 4. Vyberte, či si chcete vytvoriť účet FTP pre novú doménu doplnku a vyplňte podrobnosti
 5. cvaknutie Pridať doménu gombík

Ako vytvoriť subdoménu

 1. Prejdite na domény kategórie
 2. vybrať Addon Domains náradie
 3. Zadajte názov subdomény (napríklad „blog“)
 4. cvaknutie vytvoriť gombík

Ako vytvoriť novú doménu alias

 1. Prejdite na domény kategórie
 2. Otvorené prezývky náradie
 3. Vyplňte názov domény
 4. cvaknutie Pridajte doménu gombík

Ako presmerovať doménu alebo webovú stránku

 1. Prejdite na domény kategórie
 2. Otvorené presmerovanie náradie
 3. Vyber typ presmerovania
  Permanentný (301) – upozorní prehliadač návštevníkov na aktualizáciu jeho záznamov
  Dočasné (302) – neoznámi záložky návštevníka
 4. Vyberte doménu, ktorú chcete presmerovať
 5. Vyplňte webovú adresu, na ktorú chcete presmerovať túto doménu
 6. Vyberte, či chcete presmerovať návštevníkov prichádzajúcich z „www“ alebo bez nej
 7. Vyberte zástupný znak, ak chcete presmerovať všetky súbory z jedného adresára na rovnaký názov súboru v novom adresári
 8. cvaknutie pridať gombík

e-mail

cPanel Email
Ak ste so správou webových stránok a webových technológií nemali veľa skúseností, pravdepodobne ste vedeli, ako niektorí ľudia mali vlastné e-mailové adresy namiesto populárnych, ako je Gmail. Keď budete mať svoju vlastnú doménu, budete si môcť vytvoriť takéto e-mailové adresy pre seba. cPanel bude v tomto prípade veľmi nápomocný, pretože pomocou panela získate niekoľko jednoduchých kliknutí na vytvorenie vlastných adries.

Povedzme, že chcete vytvorte novú e-mailovú adresu pre váš blog WordPress, na ktorom vás budú môcť ľudia kontaktovať, a ďalšiu adresu pre každého autora, ktorý pracuje na vašom webe. Musíte iba otvoriť nástroj z cPanelu a pridať nové účty. Môžete si zvoliť formát e-mailových adries a je potrebné nastaviť heslá. Rozhodnite sa, či budú nové e-mailové účty neobmedzené, alebo do každého z účtov pridajte maximálne kvóty. Aj keď to bude záležať na vás, bude to tiež závisieť od plánu hosťovania, ktorý ste si vybrali. Dobrá vec na tom všetkom je, že cPanel vás spojí s webmailom, kde si môžete okamžite otvoriť a skontrolovať nové e-maily.

Ako ste možno očakávali, toto je len začiatok. Ak potrebujete viac práce s e-mailovými účtami, program cPanel vám umožní urobiť oveľa viac. Napríklad môžete ľahko nastaviť a zasielateľský systém takže e-maily z konkrétneho účtu sa môžu automaticky posielať ďalej na iný. Ak k svojmu e-mailu nebudete mať prístup nejaký čas, napríklad keď ste na dovolenke, budete si ho môcť nastaviť Automatické respondéry pomocou iného nástroja v cPanel.

V závislosti od vášho hostingu tu nájdete a Anti-Spam nástroj, ktorý bude bojovať proti spamu ešte predtým, ako sa dostane do vašej doručenej pošty. Ak potrebujete väčšiu flexibilitu, Záznam MX vám umožní presmerovať prichádzajúcu poštu na doménu na konkrétny server, ktorý môže slúžiť ako záloha.

Tu môžete vytvárať e-mailové filtre, importovať kontakty, vytvárať zoznamy adries, spravovať šifrovanie a oveľa viac.

Ako vytvoriť nový e-mailový účet

 1. Prejdite na e-mail kategórie
 2. Otvorené E-mailové účty
 3. Vyplňte názov účtu (e-mail) a heslo
 4. Vyberte kvótu pre účet
 5. cvaknutie Vytvoriť účet gombík

Ako získať prístup k aplikácii Webmail

Svoju webmail aplikáciu môžete získať z cPanel:

 1. Ísť do e-mail kategórie
 2. Nájsť E-mailové účty a otvorte ho
 3. Prejdite nadol a vyhľadajte Prístup k službe Webmail odkaz
 4. Prihláste sa pomocou svojich prihlasovacích údajov

Alebo priamo otvorte aplikáciu Webmail https://yourdomain.com:2096

Ako pridať nový e-mailový účet do počítačovej aplikácie

Ak chcete prijímať a odosielať e-maily zo svojej počítačovej aplikácie, budete ju musieť správne nakonfigurovať. Našťastie potrebujete iba jednu informáciu o svojom e-maile, a to adresu poštového servera. Vo väčšine prípadov bude vaším poštovým serverom mail.yourdomain.com, a budete potrebovať celé svoje používateľské meno ([email protected]) a heslo. Je vhodné skontrolovať možnosť My Server Vyžaduje overenie. Ak sa váš e-mail nepripojí úspešne, je možné, že hostiteľská spoločnosť niečo zmenila, takže je najlepšie požiadať ich o podrobnosti alebo skontrolovať e-mail, ktorý ste dostali po zaplatení za hosting. Hostingové spoločnosti sú zvyčajne dôkladné, takže v e-maile budete mať všetky dôležité informácie.

Ako posielať e-maily ďalej

 1. Prejdite na e-mail kategórie
 2. Otvorené transportéry náradie
 3. cvaknutie Pridať špeditéra
 4. Ak chcete poslať ďalej, vyberte e-mailovú adresu a vyberte doménu
 5. Vyplňte adresu, na ktorú chcete dostávať preposlané e-maily, alebo sa rozhodnite e-maily zahodiť a pošlite chybovú správu odosielateľovi
 6. cvaknutie Pridať špeditéra

metriky

cPanel Metrics

Akonáhle začnete získavať prvé návštevy svojich stránok, budete musieť začať analyzovať údaje. Pre začiatočníkov budete chcieť dávať pozor Bandwidth. Tento vynikajúci nástroj vám ukáže využitie vášho pásma pomocou šírky pásma. Uvidíte grafy a čísla, ktoré predstavujú využitie šírky pásma, ktoré vám povedia, aké množstvo údajov sa prevádza cez HTTP, IMAP, POP3, SMTP a FTP. V závislosti od vášho plánu hostenia môžete mať obmedzené zdroje, preto bude dôležité poznať štatistiky. Ak prahovú hodnotu dosiahnete v obmedzenom pláne, môže sa stať, že sa váš web prestane zobrazovať pre nového návštevníka. Keď sa tak stane, pravdepodobne to znamená, že je čas na aktualizáciu hostingu.

Návštevy Funkcia vám ukáže až 1 000 posledných návštev vašich stránok. Awstats a Webalizer nástroje vám povedia podrobnosti o návštevníkoch pomocou vizuálnych pomôcok, ale ak nepotrebujete grafy a používateľské rozhranie, a Surový prístup nástroj dokáže exportovať informácie o vašich návštevníkoch do jednoduchého textového súboru. Tieto nástroje môžu byť dobrým začiatkom pre začiatočníkov, ale ak chcete svojho návštevníka podrobnejšie sledovať, budete chcieť začať používať službu Google Analytics. Pretože môžete mať Google Analytics sa zobrazuje priamo na hlavnom paneli WordPress, nemusíte sa prihlasovať do cPanel len za to.

Bez ohľadu na to, koľko vyskúšate, na vašom webe vždy budú chyby. S chyby nástroj, uvidíte posledných 300 chýb, ktoré môžu obsahovať nefunkčné odkazy a chýbajúce súbory. Aj keď tento nástroj môže byť veľmi užitočný, s doplnkom WordPress môžete urobiť veľa. Napríklad môžete skontrolovať nefunkčné odkazy automaticky.

Nakoniec môžete nastaviť štatistické programy pomocou Editor metrík. Ak to máte povolené (v závislosti od privilégií vášho servera), budete si môcť vybrať, ktoré štatistiky sa majú zobraziť v ďalších nástrojoch na štatistiku..

zabezpečenia

cPanel Security

Už viete, že na zaistenie bezpečnosti nového blogu musíte urobiť všetko, čo je v jeho silách. Nechcete, aby škodlivý softvér a hackeri dostali ruku na svoje stránky, takže sa o to budete musieť starať. cPanel vám umožní spravovať vaše Klávesy Secure Shell (SSH). SSH je kryptografický sieťový protokol na bezpečné prevádzkovanie sieťových služieb prostredníctvom nezabezpečenej siete. Viac sa o tom môžete dozvedieť na Stránky Wikipedia.

Ako blokovať adresy IP

Skôr alebo neskôr sa stanete terčom útokov proti spamu alebo hackerom. Na vašom webe WordPress budú naďalej zanechávať nechcené komentáre alebo sa budú dokonca pokúšať prihlásiť na hlavný panel neustále. V takom prípade možno budete chcieť zablokovať konkrétnu adresu IP. Je naozaj ľahké zablokovať prístup na vašu stránku z akejkoľvek adresy IP:

 1. Prejdite na zabezpečenia kategória v cPanel
 2. Otvorené IP Blocker náradie
 3. Pridajte IP adresu alebo doménu, ktorú chcete zablokovať

Na blokovanie IP môžete použiť ktorýkoľvek z týchto formátov:

 • Jedna adresa IP: 192.168.0.1
 • Rozsah: 192,166,1,1-192,166,40
 • Implied Range: 192.168.0.1-40
 • Formát CIDR: 192.168.0.1/32
 • Uvádza 192. *. *. *

Zvážte hotlinking ako ukradnutie obsahu a šírky pásma. Ak nechcete chrániť svoje stránky, každý na internete bude môcť ukradnúť vaše súbory a odkazovať priamo na vaše súbory. To znamená, že každý môže ukradnúť vaše súbory a navyše bude používať vašu šírku pásma! Napríklad niekto môže ukradnúť obrázok z vašich stránok priamym odkazom na tento web. Táto metóda by zobrazovala váš obrázok na svojich stránkach pomocou vašej šírky pásma, za ktorú platíte. Tak, ako zastaviť hotlinking cez cPanel?

 1. Prejdite na zabezpečenia v kategórii cPanel a otvorené Ochrana Hotlink náradie
 2. Kliknite na ikonu umožniť gombík
 3. Ak chcete povoliť prístup, pridajte adresy URL
 4. Vyberte formáty, pre ktoré chcete blokovať priamy prístup (napríklad: jpg, jpeg, gif, png, bmp)
 5. Kliknite na ikonu Predložiť gombík

Horúce odkazy môžu spomaliť vaše stránky a môžete skutočne prísť o peniaze, ak na nich nebudete konať.

Ako povoliť ochranu Leech

Ak používate účty WordPress, ktoré registrovaným používateľom umožňujú prístup k určitej oblasti na vašom webe, budete chcieť svoju webovú stránku navyše chrániť. Ak máte nejaký prístup obmedzený (možno ste chceli iba zaregistrovať určitý počet používateľov alebo používatelia musia platiť za účet), používatelia môžu zdieľať svoje účty, aby umožnili ostatným prístup do obmedzenej zóny vášho webu. Tomu môžete zabrániť aktiváciou ochrany Leech Protection:

 1. Otvorené Ochrana pijavíc nástroj z zabezpečenia kategórie
 2. Vyberte priečinok, ktorý chcete chrániť
 3. Nastavte ochranu výberom nasledujúcich možností:
  • Počet prihlásení na meno používateľa povolené v dvojhodinovom období
  • URL na presmerovanie používateľov pijavice na
  • Vyberte e-mailovú adresu, na ktorú chcete dostávať upozornenia
  • Vyberte, či chcete zakázať kompromitované účty
 4. Kliknite na ikonu umožniť gombík

Čo je ModSecurity a ako ho povoliť pre svoje domény

ModSecurity je bezplatný modul Apache, ktorý sa používa na zastavenie útokov hackerov. Tento modul je vlastne súbor pravidiel; kontroluje žiadosti prichádzajúce na vaše stránky a nesúhlasí s nimi. Ak je žiadosť platná, webová stránka bude fungovať normálne. Ak žiadosť predstavuje hrozbu pre vaše stránky, ModSecurity ju zablokuje.

Odporúčame vám povoliť službu ModSecurity a postupujte takto:

 1. Prejdite na stránku zabezpečenia a otvorte nástroj ModSecurity
 2. Nájdite svoju doménu v zozname dostupných domén
 3. Kliknite na ikonu na gombík

softvér

Softvér cPanel

V závislosti od hostiteľskej spoločnosti, ktorú používate pre svoj web WordPress, v kategórii Softvér na vás budú čakať rôzne aplikácie. Spomedzi mnohých CMS, fór a softvéru pre elektronické obchodovanie, ktoré môžete nainštalovať, bude väčšina moderných hostingových spoločností obsahovať WordPress na zozname.

Ako nainštalovať WordPress pomocou Softaculous

 1. Prejdite na softvér kategórie
 2. Otvorené Softaculous Apps Installer (alebo nájdete jeho miniaplikáciu v spodnej časti vášho cPanelu)
 3. zvoliť WordPress a kliknite na ikonu Inštalácia gombík
 4. Vyplňte všetky potrebné informácie (doména, adresár, používateľské meno správcu, e-mail a heslo)
 5. cvaknutie Inštalácia

Ak boli poskytnuté informácie správne, inštalátor Softacoulus Apps nainštaluje WordPress do zadaného adresára a svoju novú inštaláciu uvidíte v zozname. Skončil si! Teraz môžete navštíviť nový web. Ak sa chcete dostať na informačný panel, budete sa musieť prihlásiť na svoju novú stránku pomocou navigácie na www.yourdomain.com/wp-login. Tu by ste mali zadať užívateľské meno správcu a heslo, ktoré ste použili počas procesu inštalácie, a môžete začať pracovať na svojej webovej stránke WP..

Preferencie

cPanel Preferences

Predvoľby sú priamo spojené s vaším účtom cPanel. Tu môžete spravovať svoje účty a účty ostatných používateľov, meniť jazyk svojho cPanelu a upravovať kontaktné informácie.

Ako zmeniť heslo pre cPanel

Vytvorenie dobrého a silného hesla pre váš cPanel je nevyhnutné. Ako vidíte z tohto článku, cPanel je miesto, kde veľmi podrobne kontrolujete svoje webové stránky a svoj server. Môžete si len predstaviť, čo by sa stalo, keby bol váš účet cPanel kompromitovaný. Predtým, ako budete pokračovať v práci na čomkoľvek, nezabudnite zmeniť heslo:

 1. Ísť do Preferencie kategóriu a vyberte Heslo a bezpečnosť náradie
 2. Zadajte svoje staré heslo
 3. Zadajte nové heslo a uistite sa, že je silné (namiesto poslania hesla do telocvične môžete použiť generátor hesiel).
 4. Kliknite na ikonu Zmeňte svoje heslo! gombík

Ak váš server nemá certifikát SSL podpísaný uznaným orgánom a používate systém Windows Vista, 7 alebo 8 prostredníctvom čistého textu / nezašifrovaného pripojenia, budete musieť povoliť Overenie totožnosti.

Ako zmeniť jazyk cPanel

Vo väčšine bežných prípadov bude váš cPanel nastavený na angličtinu. Ak ho chcete používať v inom jazyku, môžete ho rýchlo zmeniť pomocou preferencií:

 1. Prejdite na Preferencie kategóriu a vyberte Zmeniť jazyk náradie
 2. Vyberte jazyk zo zoznamu
 3. cvaknutie zmena gombík

Ako zmeniť kontaktné informácie

 1. Prejdite na Preferencie kategóriu a vyberte Kontaktné informácie náradie
 2. Zadajte e-mailové adresy, na ktoré chcete dostávať upozornenia
 3. Začiarknite a zrušte začiarknutie upozornení, ktoré chcete dostávať
 4. cvaknutie Uložiť gombík

Ako pridať nového používateľa

 1. Prejdite na Preferencie kategórie
 2. Otvorené Správca používateľov náradie
 3. cvaknutie Pridať používateľa gombík
 4. Vyplňte všetky podrobnosti o novom používateľovi
 5. cvaknutie vytvoriť gombík
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map