Tumblr vs WordPressi võrdlus 2020

Tumblr vs WordPressi võrdlus 2017


OK, nii et olete otsustanud, et on lõpuks aeg luua oma ajaveeb. Te teate juba, et ühe käivitamine pole raketiteadus ja olete ilmselt kuulnud erinevatest blogimisplatvormidest, mida tasub uurida. Kuid kui te pole varem iga tarkvarapaketiga mõnda aega veetnud, võib probleemiks saada uue ajaveebi jaoks õige valimine. Te ei soovi valida midagi sellist, mis ei sobi hästi sellega, mida arvasite?

Sisukord

Kui te pole huvitatud kogu võrdluse lugemisest, leiate iga jaotise lingid:

 • Mis on Tumblr
 • Armatuurlaud
 • Blogimine
 • Kohandamine
 • Omand
 • Kulud
 • Sotsiaalsed võimalused
 • Võrdlustabel
 • Järeldus

Mis on Tumblr?

Asutatud 2007. aastal, Tumblr on suhteliselt (võrrelge WordPressiga) noorem blogimisplatvorm, mis toimib ka omaette suhtlusvõrgustikuna. Ehkki see hakkas kasutajaid koguma esimesest päevast peale, sai see tuntumaks pärast seda, kui Yahoo selle 2013. aastal ostis.

Tumblr arutleb selle lihtsuse üle ja lubab kõigil kiiresti avaldada lugusid, multimeediume ja muud võrgusisu. Huvitav osa on see, et Tumblr ühendab oma kasutajad koheselt üksteisega ja muudab selle kõigile sõbralikuks veebiruumiks.

Yahoo võib nüüd uhkusega öelda, et Tumblriga on loodud üle 300 miljoni ajaveebi.

Enne kui platvormis isegi kahtlema hakkate, lubage meil öelda, et Matt Mullenweg tunnistas ise, et Tumblr on WordPressi konkurent number üks (muidugi WordPress.com versioon).

Tänases artiklis keskendume iseseisvalt hostitud erinevustele WordPress.org ja Tumblr. Kuna ise hostitud versioon pole sama kui WordPress.com, kellele kuulub Automattic, toome teieni video viimase võrdluse Tumblriga.

Armatuurlaud

Kui mõtlete oma ajaveebi alustamisele, on normaalne, et soovite, et platvorm oleks võimalikult lihtne. Teie eesmärk on avaldada lugusid ja multimeediat ning mitte kulutada aega millegi toimimise õppimisele.

WordPress

WordPress pakub puhast armatuurlauda, ​​mis on uustulnukatele valmis. Kuni hetkeni, mil alustate laienduste installimist, pole rohkem kui mõned menüüelemendid, millest on lihtne aru saada. Enamik seadeid ja valikuid on hõlpsasti mõistetavad ning teie saidi haldamisega pole raske alustada.

Kuigi meile meeldib kirjeldada WordPressi kui lihtsat, on tõde see, et see on palju keerulisem kui Tumblr.

WordPressi kasutajad ütlevad, et see on keerulisem, kuna tegelemiseks on lihtsalt palju rohkem võimalusi (mis on tõsi). Kuid keskmise blogija vaatenurgast on Tumblr lihtsa liidese osas lihtsalt võitja.

Tumblr

Kui teile ei meeldi keerulised armatuurlauad ja kasutajaliidesed, mis nõuavad väärtusliku aja kulutamist muudele asjadele peale ajaveebide loomise, siis peate Tumblrit välja nägema. Alates tasuta konto loomisest kuni esimese postituse kirjutamiseni on kõik valmis vaid mõne hiireklõpsuga.

Tumblr armatuurlaud

Armatuurlaud on väga lihtne ja see näitab teile ainult seda, mis on teie jaoks kõige olulisem. Lisaks suurele nupule, mis võimaldab teil uut postitust kirjutada, leiate sõnumeid, vestlusi, lugege teiste kirjutatud sisu ning töötage seadete ja kujundusvalikutega. Kõik võimalused on teie käeulatuses ja uue armatuurlauaga tutvumiseks kulub vaid mõni minut.

Blogimine

Kuna kaalute Tumblri kasutamist, peate blogimisest huvitatud olema. Seetõttu tahtsime WordPressi ja Tumblrit võrrelda üksikutele lehtedele postituste kirjutamise ja multimeediumide haldamise osas.

WordPress

WordPress on vaieldamatult parim ajaveebiplatvorm. Kuid kuigi see peab pakkuma kõike nii juhuslikele kui ka professionaalsetele blogijatele, ei pruugi see olla parim valik lihtsalt kellelegi. Kuigi tõsised blogijad, kellele meeldib oma saite laiendada ja seda üksikasjalikult kohandada, teavad, kuidas kõiki sellega kaasnevaid võimalusi väärtustada, võivad teised segi ajada kõige pakutavaga.

WordPressil on kaunilt kujundatud visuaal- ja tekstiredaktor, mis võimaldab teil otse postitusest kirjutada, meediume hallata ja koodi redigeerida.

Tumblr

Tumblr on tehtud blogimiseks. Seega pole üllatav, et kõik on suunatud piltide ja videote kirjutamisele ja haldamisele. Ja Tumblr teeb siin suurepärast tööd – leiate lihtsa riba, millel on ikoonid uute postituste kirjutamiseks, piltide, videote, helifailide, tsitaatide, linkide ja isegi vestluste sisestamiseks.

Pärast ikoonil klõpsamist olete valmis sisu lisama, selle korralikult sildistama ja alustama vaatajaskonnaga jagamist. Nagu me juba mainisime, on Tumblr selle kõige suhtes väga sirgjooneline, nii et te ei leia sisu lisamiseks mingeid muid segaseid võimalusi. Klõpsake siin, klõpsake seal ja oletegi valmis!

Kohandamine

Isegi kui olete huvitatud ainult blogimisest, soovite ikkagi kohandada lehti, kus kirjutate, kas pole? Sel juhul ei tohiks te muretseda; nii WordPress kui ka Tumblr võimaldavad teil ajaveebi kohandada, kuid seal on mõned olulised erinevused.

WordPress

WordPress on täiuslik platvorm oma ajaveebi kohandamiseks. Valides kümnete tuhandete WordPressi teemade ja pistikprogrammide seast, mis aitavad teil ajaveebi üksikasjalikult isikupärastada, kuni oma saidi kodeerimiseni nullist, sobib WordPress nii algajatele kui ka professionaalidele.

Seal, kus algajad saavad kasutada kasutajasõbralikke valikuid, mis on pakitud installitud teemade ja pistikprogrammidega, saavad spetsialistid faili taga oleva koodi üles kaevata ja muuta üksikasju, näiteks värve, paigutusi või konkreetseid funktsioone. Suur osa WordPressi kohandamisel on see, et on olemas tohutu arendajate kogukond, kes võtavad hea meelega vastu tööpakkumise ja loovad teile ainulaadse ajaveebi. Hinna eest muidugi.

Tumblr

Tumblr Hipsteri teema

Tumblr pakub küll kohandamisvalikuid, kuid seda ei saa WordPressiga mõõta. Blogi kohandamine on lihtne; muutke profiili ja taustfotosid, hallake värve, kirjeldusi või isegi kasutage täiendavaid teemasid, mis muudavad kogu teie saidi ilme.

Kuigi Tumblr võimaldab teil ka selle taga olevat HTML-koodi muuta, ei paku see lihtsalt nii palju kui WordPress. Kui otsite lihtsaid muudatusi, rahuldab Tumblr teie vajadused, kuid kui soovite midagi seal olevat muuta, siis otsige rohkem WordPressi poole.

Omand

Ehkki peate looma oma konto, genereerima tugeva parooli, mis on teile lihtsalt kättesaadav ja olete ainus, kellel on juurdepääs ajaveebile, see ei tähenda, et sait oleks teie omand. Enne kui hakkate blogima ja arendate sellega emotsionaalseid suhteid, olge ettevaatlik. Kas soovite, et ajaveeb oleks teie oma?

WordPress

WordPressi ise hostitud versiooniga loodud veebisait on teie oma. Ehkki ruumi, mida rentite hostiettevõttelt, ei ole teie valduses, on selle serverite sait (ja kõik failid) olemas. Seega, olenemata sellest, mida otsustate oma projektiga teha, on teie enda teha. Mõnel hostiettevõttel võivad olla teatud tüüpi sisu suhtes ranged reeglid, kuid alati peate hostiettevõtteid vahetama ja kellelgi pole õigust teie saiti maha võtta..

Tumblr

Kui sissejuhatusest mäletate, ostis Tumblri Yahoo. See tähendab seda Yahoo omab teenust ja tegelikult ka teie blogi.

Pole mingit garantiid, et teie ajaveeb homme elus saab.

Kui Yahoo poisid otsustavad, et on aeg kogu teenus sulgeda, võite sekundite jooksul kõik kaotada. Ja kui otsustate, et soovite mõnda muud hostimisvõimalust või midagi muud, siis jätate tühjade kätega.

Ainus hea asi Tumblri puhul on antud juhul see, et saate oma saidi hõlpsalt teenusest eksportida. Pärast seda saate ajaveebi importida näiteks ise hostitavasse WordPressi. Igaks juhuks, kui olete juba Tumblriga blogi alustanud, enne kui mõistate, et see pole teie jaoks sobilik, on teil siiski võimalus asjad parandada.

Kulud

Kui teil on veebimaailmas kogemusi, ei üllatu te, kui ütleme teile, et tasuta reklaamitavad ajaveebiplatvormid pole tegelikult täiesti tasuta.

ajaveebikulud

WordPress

Olles avatud lähtekoodiga platvorm, on WordPress tasuta. Vähemalt tarkvara osas. Saate paketi alla laadida, koodi muuta ja teha sellega kõike, mida soovite. Kuid selleks, et oma sait veebikogukonna jaoks üles saada, peate selle hostima.

Nagu juba arvasite, pole hostimiskonto (ja domeeninimi, millest ilma jääda ei saa) tasuta. Niisiis saab tasuta platvorm kiiresti midagi, mida peate igakuiselt maksma. Sõltuvalt teie vajadustest võivad hinnad ulatuda mõnest dollarist mõnesaja dollarini kuus.

Tumblr

Teisest küljest on Tumblr natuke erinev. Kuna Yahoo seda majutab, on esialgne teenus tõesti täiesti tasuta. Teil on vaja lihtsalt tasuta kontot ja olete valmis ajaveebi alustama.

Kuid kui otsustate, et soovite kohandatud domeeninime, peate selle eest maksma. Sama kehtib premium-teemade kohta, mis maksavad natuke raha. Kui rääkida Tumblrist, siis selles on üsna palju. Nii et kui soovite tõesti tasuta ajaveebi, on Tumblr see platvorm, mida peaksite otsima.

Sotsiaalsed võimalused

Sisu loomine on üks asi. Selle jagamine kogu maailma inimestega on kogu teine ​​valdkond. Kuna WordPress ja Tumblr käituvad erinevalt, on oluline teada, mida kumbki teie heaks jagamisel teha saab.

WordPress

Kuna me räägime ise hostitavast versioonist, jätab WordPress kogu sotsiaalse osa teile. Te ei saa platvormilt endalt mingit abi. Teie otsustada, kas soovite oma saidile sotsiaalse jagamise nupud panna. Teie otsustada, kas soovite oma saidi Google’is registreerida ja lubada otsimootoril seda indekseerida. Samuti olete teie ainus, kes vastutab sisu jagamise eest teistega.

Siiski on mõned suurepärased tasuta ja esmaklassilised pistikprogrammid, mis aitavad teil oma saidi sotsiaalset osa hallata.

Tumblr

Teisest küljest on Tumblril teie selg. Konto loomise hetkest alates proovib Tumblr teid ühendada teiste võrgus olevate blogijatega. See näitab teile seotud sisu, nii et pääsete kiiresti huvipakkuvatesse ajaveebidesse. Sarnaselt kuvatakse teie ajaveeb ka teiste inimestega ja luuakse teiega kohe ühendus.

Nii et ilma teiepoolse lisatööta saate esimese lehe vaate mõne sekundiga. Kui soovite WordPressiga sama teha, kulub teie saidi reklaamimiseks tundide kaupa, kuni saate selle õigele vaatajaskonnale.

Võrdlustabel

WordPress

Tumblr

Juhtpaneel:Õppimiskõveraga algajasõbralikÄärmiselt lihtne ja kasutajasõbralik
Blogimine:Parim edasijõudnutele blogijateleIdeaalne esmakordsetele blogijatele, kellel pole tehnilist kogemust
Kohandamine:Teemad, pluginad, kohandatud koodMallid, piiratud kohandamine
Omand:Teile kuulub see saitYahoo omab seda saiti
Kulud:Maksa hostimise ja domeeni eestTasuta; valikulised lisatasuüksused ja domeen
Suhtlus:Teie kontrolli allJagage automaatselt teiste blogijatega

Järeldus

Lõpuks on tõde see, et nii WordPress kui ka Tumblr on suurepärased ajaveebiplatvormid. See sõltub lihtsalt sellest, millist ajaveebit otsite ja millised on teie saidi tulevikuplaanid.

Kui soovite vaid platvormi, kus saate end teksti ja multimeediumi kaudu väljendada, armastate Tumblrit. See on lihtne, kergesti mõistetav ja täiesti tasuta. See võimaldab teil keskenduda kirjutamisele; pole vaja mõelda näiteks teie saidi hooldusele ega kiirusele. Ja ikkagi saate seda kohandada teatud piirini, ilma tehnilisi teadmisi omamata.

Kuid teisest küljest pakub WordPress palju, palju enamat. Isetehtud versiooni abil saate luua palju enamat kui lihtne ajaveeb. Ehkki WordPress on natuke raskem mõista kui Tumblr, on see ka algajasõbralik. Kuna leidub lugematu arv veebijuhendeid ja ressursse, mis saavad teid aidata, pole teie enda saidi ehitamine nii keeruline.

Soovituslik lugemine: Kuidas teisaldada oma ajaveeb Tumblrist WordPressi

Saate laiendada oma ajaveebi kõike, mida soovite – soovi korral lihtsalt saidilt kogu e-kaubandussüsteemini. Ja tuhanded teemad ja pistikprogrammid aitavad teil saavutada seda, mida olete silmas pidanud. Sellegipoolest saate saiti alati detailideni kohandada, kuna WordPress võimaldab täielikke muudatusi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map