Tumblr vs WordPress salīdzinājums 2020

Tumblr un WordPress salīdzinājums 2017


Labi, tāpēc esat nolēmis, ka beidzot ir laiks izveidot savu emuāru. Jūs jau zināt, ka vienas darbības uzsākšana nav raķešu zinātne, un jūs, iespējams, esat dzirdējis par dažādām emuāru veidošanas platformām, kuras ir vērts izpētīt. Bet, ja jūs iepriekš neesat pavadījis kādu laiku ar katru programmatūras paketi, pareizā izvēlēšanās jaunajam emuāram var kļūt par problēmu. Jūs nevēlaties izvēlēties kaut ko tādu, kas nav labi piemērots tam, kas jums patika prātā?

Satura rādītājs

Ja jums nav interese izlasīt visu salīdzinājumu, šeit ir saites uz katru sadaļu:

 • Kas ir Tumblr
 • Mērinstrumentu panelis
 • Emuāri
 • Pielāgošana
 • Īpašumtiesības
 • Izmaksas
 • Sociālās iespējas
 • Salīdzināšanas tabula
 • Secinājums

Kas ir Tumblr?

Dibināta 2007. gadā, Tumblr ir salīdzinoši (salīdzinot ar WordPress) jaunāka emuāru veidošanas platforma, kas arī pati darbojas kā sociālā tīkla vietne. Lai gan tas sāka apkopot lietotājus no pirmās dienas, tas kļuva daudz slavenāks pēc tam, kad Yahoo to nopirka 2013. gadā.

Tumblr priecājas par tā vienkāršību un ļauj visiem ātri publicēt stāstus, multividi un citu saturu tīklā. Interesanta ir tā, ka Tumblr uzreiz savieno savus lietotājus viens ar otru un padara to par draudzīgu tiešsaistes telpu visiem.

Yahoo tagad var lepni paziņot, ka kopā ar Tumblr ir izveidoti vairāk nekā 300 miljoni emuāru.

Pirms jūs pat sākat šaubīties par platformu, ļaujiet mums pateikt, ka pats Matt Mullenweg atzina, ka Tumblr ir WordPress konkurents numur viens (protams, WordPress.com versija).

Šodienas rakstā mēs pievērsīsimies atšķirībām starp pašnodrošinātajiem WordPress.org un Tumblr. Tā kā pašu mitinātā versija nav tā pati kā WordPress.com, kas pieder Automattic, mēs jums parādīsim pēdējās versijas video salīdzinājumu ar Tumblr.

Mērinstrumentu panelis

Ja domājat par sava emuāra izveidi, ir normāli, ka vēlaties, lai platforma būtu pēc iespējas vienkāršāka. Jūsu mērķis ir publicēt stāstus un multividi, nevis tērēt laiku, lai uzzinātu, kā kaut kas darbojas.

WordPress

WordPress piedāvā tīru informācijas paneli, kas ir gatavs jaunpienācējiem. Līdz brīdim, kad sākat instalēt paplašinājumus, būs tikai daži viegli saprotami izvēlnes vienumi. Lielākā daļa iestatījumu un opciju būs viegli saprotami, un nebūs grūti sākt pārvaldīt jūsu vietni.

Lai gan mums patīk WordPress raksturot kā vienkāršu, patiesība ir tāda, ka tas ir daudz sarežģītāks nekā Tumblr.

WordPress lietotāji teiks, ka tas ir sarežģītāk, jo vienkārši ir daudz vairāk iespēju tikt galā (kas ir taisnība). Bet no vidējā emuāru autora skatpunkta Tumblr ir vienkāršs interfeisa ieguvējs.

Tumblr

Ja jums nepatīk sarežģīti informācijas paneļi un lietotāja saskarnes, kuru dēļ jums ir nepieciešams tērēt vērtīgu laiku citām lietām, nevis blogošanai, jūs iedomājaties Tumblru. Sākot ar bezmaksas konta izveidi un beidzot ar pirmās ziņas rakstīšanu, viss būs gatavs tikai dažu klikšķu laikā.

Tumblr informācijas panelis

Informācijas panelis ir ļoti vienkāršs, un tas parāda tikai to, kas jums ir vissvarīgākais. Papildus lielajai pogai, kas ļauj rakstīt jaunu ziņu, varat atrast ziņojumus, tērzēšanas sarunas, lasīt citu rakstītu saturu un strādāt ar iestatījumiem un dizaina opcijām. Katra opcija ir jūsu rīcībā, un iepazīšanās ar jauno informācijas paneli prasīs tikai dažas minūtes.

Emuāri

Tā kā jūs apsverat Tumblr, jums ir jāinteresējas par emuāru veidošanu. Tāpēc mēs gribējām salīdzināt WordPress un Tumblr, runājot par ziņu rakstīšanu un multivides pārvaldību atsevišķās lapās.

WordPress

WordPress ir neapšaubāmi labākā emuāru veidošanas platforma. Bet, lai gan tam ir jāpiedāvā viss gan ikdienas, gan profesionāliem emuāru autoriem, tā var nebūt labākā izvēle tikai ikvienam. Kaut arī nopietni emuāru autori, kuriem patīk paplašināt savas vietnes un detalizēti pielāgot tos, zinās, kā novērtēt visas ar to saistītās iespējas, citi var tikt sajaukti ar visu, ko tas piedāvā.

WordPress piedāvā skaisti izstrādātu Visual and Text redaktoru, kas ļauj rakstīt, pārvaldīt multividi un rediģēt kodu tieši no ziņas.

Tumblr

Tumblr ir izveidots emuāru veidošanai. Tāpēc nav pārsteigums, ka viss ir orientēts uz attēlu un video rakstīšanu un pārvaldību. Tumblr šeit veic lielisku darbu – jūs atradīsit vienkāršu joslu, kurā ir ikonas jaunu ziņu rakstīšanai, attēlu, video, audio failu, citātu, saišu un pat tērzēšanas ievietošanai..

Pēc noklikšķināšanas uz ikonas jūs būsit gatavs pievienot saturu, pareizi marķēt to un sākt dalīties ar auditoriju. Kā mēs jau minējām, Tumblr visu to uztver ļoti precīzi, tāpēc jūs neatradīsit papildu mulsinošas iespējas satura pievienošanai. Noklikšķiniet šeit, noklikšķiniet uz turienes un esat pabeidzis!

Pielāgošana

Pat ja jūs interesē tikai emuāru veidošana, jūs joprojām vēlaties pielāgot lapas, kurās rakstāt, vai ne? Ja tas tā ir, jums nevajadzētu uztraukties; gan WordPress, gan Tumblr ļauj pielāgot emuāru, taču pastāv dažas būtiskas atšķirības.

WordPress

WordPress ir lieliska platforma emuāra pielāgošanai. Sākot no desmitiem tūkstošu WordPress motīvu un spraudņu izvēles, kas var palīdzēt detalizēti personalizēt emuāru, līdz savas vietnes kodēšanai no nulles, WordPress ir piemērots gan iesācējiem, gan profesionāļiem.

Kur iesācēji var izbaudīt lietotājam draudzīgas iespējas, kas komplektā ar instalētajām tēmām un spraudņiem, profesionāļi var izrakt kodu aiz jebkura faila un modificēt detaļas, piemēram, krāsas, izkārtojumus vai noteiktas funkcijas. Liela daļa WordPress pielāgošanā ir tā, ka ir liela izstrādātāju kopiena, kas labprāt pieņems darba piedāvājumu un izveidos jums unikālu emuāru. Par cenu, protams.

Tumblr

Tumblr Hipster tēma

Tumblr piedāvā pielāgošanas iespējas, taču to vienkārši nevar noteikt līdz WordPress. Emuāra pielāgošana ir vienkārša; mainiet profilu un fona fotoattēlus, pārvaldiet krāsas, aprakstus vai pat izmantojiet papildu motīvus, kas pārveidos visu jūsu vietnes izskatu.

Lai gan Tumblr arī ļauj modificēt aiz tā esošo HTML kodu, tas vienkārši nepiedāvā gandrīz tikpat daudz kā WordPress. Ja jūs meklējat vienkāršas izmaiņas, Tumblr apmierinās jūsu vajadzības, bet, ja vēlaties kaut ko mainīt, meklējiet vairāk WordPress virzienā.

Īpašumtiesības

Lai gan jums ir jāizveido savs konts, ģenerējiet spēcīgu paroli, kas ir pieejama tikai jums, un jūs esat vienīgais, kuram ir pieeja emuāram, tas nenozīmē, ka vietne ir jūsu īpašums. Pirms sākat blogošanu un attīstāties emocionālās attiecībās ar to, esiet piesardzīgs. Vai vēlaties, lai emuārs būtu jūsu?

WordPress

Jūsu vietne ir vietne, kas izveidota ar WordPress pašu mitinātu versiju. Lai gan telpa, kuru īrējat no hostinga uzņēmuma, nav jūsu īpašumā, vietne (un visi faili) uz tās serveriem ir. Tātad neatkarīgi no tā, ko nolemjat darīt ar savu projektu, tas ir atkarīgs no jums. Dažiem hostinga uzņēmumiem var būt stingri noteikumi par noteikta veida saturu, taču jūs vienmēr maināt hostinga uzņēmumus, un nevienam nav tiesību noņemt jūsu vietni..

Tumblr

Ja atceraties no ievada, Tumblr iegādājās Yahoo. Tas nozīmē, ka Pakalpojumam Yahoo pieder, un faktiski tas ir jūsu emuārs.

Nav garantiju, ka rīt jūsu emuārs būs dzīvs.

Ja Yahoo puiši nolemj izslēgt visu pakalpojumu, jūs varat visu zaudēt dažu sekunžu laikā. Un, ja izvēlēsities citu mitināšanas iespēju vai kaut ko citu, jūs atstāsit tukšas rokas.

Tumblr vienīgais labais fakts šajā gadījumā ir tas, ka jūs varat viegli eksportēt savu vietni no pakalpojuma. Pēc tam jūs varat importēt emuāru, piemēram, pats mitinātā WordPress. Gadījumā, ja jūs jau esat izveidojis emuāru ar Tumblr, pirms saprotat, ka tas jums nav piemērots, jums joprojām ir iespēja labot lietas.

Izmaksas

Ja jums ir kāda pieredze tiešsaistes pasaulē, jūs nebrīnījaties, kad mēs jums sakām, ka emuāru veidošanas platformas, kuras tiek reklamētas kā bezmaksas, faktiski nav pilnīgi bez maksas.

emuāru veidošanas izmaksas

WordPress

Būdama atvērtā koda platforma, WordPress ir bezmaksas. Vismaz, kad runa ir par programmatūru. Jūs varat lejupielādēt pakotni, modificēt kodu un ar to darīt visu, ko vēlaties. Bet, lai jūsu vietne būtu pieejama tiešsaistes kopienai, jums tā būs jāuzņem.

Kā jūs jau varējāt saprast, mitināšanas konts (un domēna vārds, bez kura nevarat iziet) nav bezmaksas. Tātad “bezmaksas” platforma ātri kļūst par kaut ko tādu, kas jums jāmaksā par katru mēnesi. Atkarībā no jūsu vajadzībām cenas var svārstīties no dažiem dolāriem līdz dažiem simtiem dolāru mēnesī.

Tumblr

No otras puses, Tumblr ir nedaudz savādāks. Tā kā Yahoo to mitina, sākotnējais pakalpojums patiešām ir pilnīgi bezmaksas. Jums vienkārši ir nepieciešams bezmaksas konts un esat gatavs sākt emuāra izveidi.

Bet, ja jūs nolemjat, ka vēlaties pielāgotu domēna vārdu, jums par to būs jāmaksā. Tas pats attiecas uz premium tēmām, kas maksā nedaudz naudas. Runājot par Tumblr, tas ir diezgan daudz. Tātad, ja jūs patiešām vēlaties emuāru par brīvu, Tumblr ir platforma, kurai jums vajadzētu doties.

Sociālās iespējas

Satura izveidošana ir viena lieta. Dalīšana tajā ar cilvēkiem visā pasaulē ir visa cita joma. Tā kā WordPress un Tumblr rīkojas atšķirīgi, ir svarīgi zināt, ko katrs var darīt jūsu labā, kad runa ir par kopīgošanu.

WordPress

Tā kā mēs runājam par pašu mitinātu versiju, WordPress visu sociālo daļu atstāj jums. Jūs nesaņemsit nekādu palīdzību no pašas platformas. Tas būs atkarīgs no jums, ja vēlaties savā vietnē ievietot sociālās koplietošanas pogas. Tas būs atkarīgs no jums, ja vēlaties reģistrēt savu vietni Google un ļaut meklētājprogrammai to pārmeklēt. Turklāt jūs esat vienīgais, kas atbild par satura kopīgošanu ar citiem.

Tomēr joprojām ir daži lieliski bezmaksas un premium spraudņi, kas palīdzēs pārvaldīt vietnes sociālo daļu.

Tumblr

No otras puses, Tumblr ir jūsu mugura. Kopš konta izveides brīža Tumblr mēģinās jūs savienot ar citiem tīkla emuāriem. Tas parādīs jums saistīto saturu, lai jūs ātri nokļūtu interesējošos emuāros. Tāpat jūsu emuārs tiks parādīts citiem cilvēkiem un uzreiz jūs savienos ar viņiem.

Tātad, neveicot nekādu papildu darbu no jūsu puses, pirmās lapas skatu var iegūt dažu sekunžu laikā. Ja jūs gribētu rīkoties tāpat ar WordPress, vietnes reklamēšanai vajadzēs vairākas stundas, līdz jūs to nokļūsit pareizajā auditorijā.

Salīdzināšanas tabula

WordPress

Tumblr

Mērinstrumentu panelis:Iesācējiem draudzīgi ar mācīšanās līkniĻoti vienkāršs un lietotājam draudzīgs
Emuāri:Vislabākais pieredzējušiem emuāru autoriemIdeāli piemērots pirmo reizi emuāru autoriem bez tehniskas pieredzes
Pielāgošana:Motīvi, spraudņi, pielāgots kodsVeidnes, ierobežota pielāgošana
Īpašumtiesības:Jums pieder vietneVietnei pieder Yahoo
Izmaksas:Maksājiet par mitināšanu un domēnuBezmaksas; izvēles premium preces un domēns
Sociālie tīkli:Jūsu kontrolēAutomātiski kopīgojiet ar citiem emuāru autoriem

Secinājums

Galu galā patiesība ir tāda, ka gan WordPress, gan Tumblr ir lieliskas emuāru veidošanas platformas. Tas ir atkarīgs tikai no tā, kāda veida emuāru jūs izmantojat, un kādi ir jūsu vietnes nākotnes plāni.

Ja jūs visi vēlaties, ir platforma, kurā jūs varat izteikties, izmantojot tekstu un multividi, jums patiks Tumblr. Tas ir vienkāršs, viegli saprotams un pilnīgi bezmaksas. Tas ļaus jums koncentrēties uz rakstīšanu; piemēram, nav jādomā par vietnes uzturēšanu vai ātrumu. Un jūs joprojām varēsit to pielāgot līdz noteiktam punktam, bez tehniskām zināšanām.

Bet, no otras puses, WordPress piedāvā daudz, daudz vairāk. Izmantojot pats mitinātu versiju, jūs varat izveidot daudz vairāk nekā vienkāršu emuāru. Lai gan WordPress ir nedaudz grūtāk saprotams nekā Tumblr, tas ir arī iesācējiem draudzīgs. Tā kā ir neskaitāmas tiešsaistes apmācības un resursi, kas var jums palīdzēt, nebūs grūti izveidot vietni pats..

Ieteicamais lasījums: Kā pārvietot savu emuāru no Tumblr uz WordPress

Jūs varēsit izvērst savu emuāru, lai ko lietotu – ja vēlaties, no vienkāršas vietnes līdz visai e-komercijas sistēmai. Un tūkstošiem tēmu un spraudņu palīdzēs sasniegt to, kas jums ir prātā. Tomēr jūs vienmēr varat pielāgot vietni detaļām, jo ​​WordPress ļauj veikt pilnīgas modifikācijas.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map