Tipy, triky a najlepšie doplnky na prispôsobenie ponúk WordPress

Tipy, triky a najlepšie doplnky na prispôsobenie ponúk WordPress


Ponuky sú jednou z najdôležitejších častí každej webovej stránky. Sú všadeprítomní a vedú používateľov prostredníctvom vášho blogu. A hoci je relatívne ľahké pridať navigačnú ponuku v programe WordPress, môžete urobiť oveľa viac, aby ste ju mohli prispôsobiť svojmu webu..

Či už ide o malú ikonu, ktorú chcete mať v ponuke, alebo chcete, aby to zvládol úplne iný systém, táto príručka obsahuje všetko. V tejto príručke nájdete tipy, triky a niektoré z najlepších doplnkov ponuky, ktoré sme pre vás pripravili:

 • Pridajte ikony do ponuky WordPress
 • Pridať do ponuky tlačidlo prihlásenia / odhlásenia
 • Zobrazte ponuky WordPress kdekoľvek chcete
 • Ako pridať vyhľadávacie pole do ponuky WordPress
 • Ako nastaviť, aby sa ponuka navigácie nachádzala v hornej časti stránky
 • Vytvorte si lepivú navigačnú ponuku pomocou doplnkov
 • Ako odstrániť položky najvyššej úrovne v programe WordPress
 • Najlepšie 4 doplnky pre program WordPress
 • Najlepšie doplnky aplikácie WordPress pre mobilné zariadenia

Vytvorenie ponuky v programe WordPress nebolo nikdy jednoduchšie. Musíte iba vygenerovať stránky a pridať ich vedľa svojej domovskej stránky. Vaša hlavná navigačná ponuka sa vykoná pomocou niekoľkých kliknutí, pravdepodobne to však bude vyzerať veľmi jednoducho.

Existuje mnoho doplnkov, ktoré vám môžu pomôcť pri vytváraní vizuálne ohromujúceho navigačného menu. Môžete si, samozrejme, sami kódovať, ak viete, ako to urobiť, ale existuje jednoduchší spôsob, ako vylepšiť bežné menu – pridaním ikon.

Ikony sa stali niečím, bez ktorého nemôžeme žiť. Keď niečo hľadáte na ovládacom paneli WordPress, na pracovnej ploche alebo na smartfóne a tablete, pravdepodobne ste zvyknutí používať ikony. Po niekoľkých použitiach novej aplikácie si pravdepodobne zapamätáte jej ikonu ako všetok popisný text, ktorý sa dodáva s ňou. Prečo by ste teda nemali dať vedľa položky ponuky ikonu a umožnili ľuďom ľahkú navigáciu na vašich stránkach?

Ikony ponuky

CENA: zadarmo

Ikony ponuky

Ak neviete, ako to urobiť, nebojte sa, preto ste tu. V tejto časti sprievodcu vás nebudeme obťažovať vlastným kódovaním, ale jednoducho vám ukážeme elegantný bezplatný doplnok, ktorý môžete nakonfigurovať v priebehu niekoľkých minút.

 1. Ísť do Doplnky-> Pridať nové
 2. Vyhľadajte „Ikony ponuky“
 3. Nainštalujte a aktivujte doplnok
 4. Prejdite na Vzhľad -> Ponuky
 5. Otvorte navigačnú ponuku
 6. Vyberte stránku v rámci štruktúry ponuky, pre ktorú chcete zvoliť ikonu
 7. Vyberte ikonu, upravte jej polohu a veľkosť
 8. Uložiť ponuku

To je všetko! Teraz choďte nájsť nejaké skvelé ikony, ktoré chcete v ponuke, a užite si svoj nový dizajn. Keď stále pracujete s ikonami, nezabudnite, že do svojho blogu WordPress môžete ľahko pridať aj favicon..

Pridať do ponuky tlačidlo prihlásenia / odhlásenia

Jednou z mnohých funkcií programu WordPress, ktoré máme radi, je jednoduchý spôsob registrácie nových používateľov. Ovládanie rôznych užívateľských rolí na populárnej platforme nemôže byť jednoduchšie; existujú už registrované roly, ktoré môžete priradiť, a dokonca si môžete vytvoriť početné užívateľské roly pre potreby svojich stránok.

Ich registrácia je rýchla a ľahká, starostlivosť o vašich používateľov môže byť náročná práca. Musíte však urobiť všetko, čo je v tvojich silách, aby ich skúsenosti s webom boli čo najlepšie.

Jednou z mnohých vecí, ktoré by ste pre nich mohli urobiť, je umožniť jednoduchý spôsob prihlásenia a odhlásenia z vašich stránok. Ak chcete, aby odkazy na prihlásenie / odhlásenie boli vždy v rukách používateľov, môžete ich umiestniť priamo do hlavnej ponuky. Prvá vec, mať tieto odkazy v ponuke sú veľmi praktické a za druhé, vaši používatelia si pravdepodobne na túto funkciu zvykli z rôznych iných aplikácií, ktoré používajú rovnaký spôsob prihlásenia a odhlásenia.

V takom prípade nie je potrebné uchopiť ďalší doplnok. Jednoduchá funkcia WordPress, ktorú vám ukážeme v tejto časti článku, vám môže urobiť skvelú prácu. Automaticky umiestni správny odkaz do vašej ponuky. To znamená, že keď je používateľ odhlásený, získa odkaz „prihlásiť sa“ a naopak. Ani vy, ani užívateľ sa už nebudete musieť starať o prihlasovacie tlačidlá.

Ak ste pripravení pridať túto jednoduchú, ale úhľadnú prihlasovaciu funkciu do ponuky, musíte urobiť nasledujúce kroky:

 1. Otvorte function.php
 2. Skopírujte a vložte nasledujúce:
 3. function add_login_logout_link ($ items, $ args) {
  $ loginoutlink = wp_loginout ('index.php', false);
  $ items. = '
 4. '. $ loginoutlink. '
 5. ,; návrat $ položky; } add_filter ('wp_nav_menu_items', 'add_login_logout_link', 10, 2);
 6. Uložiť zmeny

Podobne ako u väčšiny našich úryvkov ste to urobili jednoducho skopírovaním a vložením funkcie do súboru. Po dokončení môžete pokračovať a znova načítať domovskú stránku. Keďže ste stále prihlásení, na poslednom mieste hlavnej ponuky sa zobrazí odkaz na odhlásenie. Nezabudnite vyskúšať celú funkciu, takže sa odhláste a znova sa uistite, že je všetko v poriadku.

Po dokončení tejto malej funkcie nezabudnite, že po úspešnom prihlásení môžete používateľov ľahko presmerovať na inú stránku alebo dokonca zobraziť obsah iba prihláseným alebo odhláseným používateľom..

Teraz, keď máte prispôsobenú ponuku, pravdepodobne by ste ju chceli zobraziť kdekoľvek na webe zadaním vlastného skráteného kódu.

Veľmi radi prispôsobujeme WordPress malými úryvkami, ako je tento, a čo vy?

Zobrazte ponuky WordPress kdekoľvek chcete

Keď WordPress dosiahol verziu 3.0, mnoho vecí sa ľahšie použilo. Medzi rôznymi novými funkciami bolo vytvorenie navigačného menu prístupné každému a dnes si každý môže zostaviť svoje vlastné ponuky pomocou niekoľkých jednoduchých kliknutí myšou.

Pri vytváraní ponúk, kde môžete ľahko prepojiť akýkoľvek príspevok, stránku, kategóriu alebo externý odkaz, je kúsok torty, zobrazenie ponuky na rôznych miestach na vašom webe môže byť trochu väčšie sústo pre tých, ktorí nie sú vo vývoji WordPress.

V závislosti od témy, ktorú používate, v hornej časti stránky môžete ľahko zobraziť novovytvorenú ponuku kde sme všetci zvyknutí nájsť navigáciu. Možno budete mať možnosť umiestniť svoje ponuky na bočnom paneli alebo dokonca priamo nadol v oblasti päty, ale čo keby ste chceli zobraziť ponuku vo svojich príspevkoch, stránkach alebo dokonca v miniaplikácii?

Nie, na replikáciu odkazov nemusíte vytvárať vlastné zoznamy ani prepísať celý kód HTML; môžete využiť krátke kódy a umiestniť existujúce menu kamkoľvek budete chcieť!

V nasledujúcich riadkoch sa chystáme ukázať, ako to urobiť, a sme si istí, že sa vám bude páčiť vaše nové „menu v skrátenom kóde“..

Vytvorte skrátený kód a zobrazte ponuky WordPress kdekoľvek chcete

 1. Otvorte súbor function.php
 2. Skopírujte a prilepte kód, ktorý zaregistruje skrátený kód:
 3. function menu_function ($ atts, $ content = null) {
  extrakt (
  shortcode_atts (
  pole ('name' => null,),
  $ atts
  )
  );
  return wp_nav_menu (
  pole (
  'menu' => $ name,
  'echo' => false
  )
  );
  }
  add_shortcode ('menu', 'menu_function');
  
 4. Uložiť zmeny

Ihneď po uložení zmien budete môcť zobraziť ponuky WordPress kdekoľvek chcete. Všetko, čo musíte urobiť, je zapísať si skrátený kód kde musíte zadať názov ponuky, ktorú chcete použiť:

[menu name = ”main-menu”]

Vo väčšine prípadov bude mať v hlavnej ponuke názov „hlavné menu“. Ak však chcete použiť inú ponuku, jednoducho zadajte jej názov do skráteného kódu. Nemusíte poznať každý názov menu podľa srdca; namiesto toho prejdite na Vzhľad -> Ponuky a prehľadávať zoznam ponúk alebo vytvárať nové.

Keďže teraz môžete ponuky WordPress zobrazovať prakticky kdekoľvek, môžete na svojom webovom serveri s technológiou WordPress vytvárať početné navigácie, ktoré budete používať. Môžete mať jeden v príspevku, ďalší v súboroch šablón, textový widget atď.

Ako pridať vyhľadávacie pole do ponuky WordPress

Pokiaľ ste túto funkciu neodstránili, umožňuje WordPress vašim návštevníkom prehľadávať celé vaše stránky. Niekoľkokrát sme sa zmienili o tejto skvelej funkcii a ukázali sme vám rôzne veci, ktoré by ste mohli so svojimi vyhľadávacími stránkami urobiť. Môžete napríklad ľahko presmerovať používateľov na príspevok, ak sa nájde iba jeden výsledok alebo dokonca nastavíte vlastné vyhľadávanie Google.

Ak ste prehliadali svoje štandardné widgety WP, pravdepodobne ste to videli na bočnom paneli je pripravený vyhľadávací widget. Čo však, ak chcete, aby sa namiesto vášho vyhľadávacieho poľa zobrazilo vaše vyhľadávacie pole?

Na nasledujúcich riadkoch vám ukážeme funkciu, ktorá vezme vaše každodenné vyhľadávacie pole a vloží ho do navigačnej ponuky.

Pridajte do ponuky vyhľadávacie pole:

 1. Otvorte function.php
 2. Skopírujte a vložte nasledujúce:
 3. add_filter ('wp_nav_menu_items', 'add_search_box', 10, 2);
  function add_search_box ($ items, $ args) {
  $ items. = '
 4. '. get_search_form (false). '
 5. ,; návrat $ položky; }
 6. Uložiť zmeny

Uistite sa, že kód bude fungovať za vás, uistite sa, že už máte na svojom webe pridanú navigačnú ponuku.

Kód je veľmi jednoduchý a jeho jedinou funkciou je pridať vyhľadávacie pole do ponuky navigácie. Vaše vyhľadávacie pole pravdepodobne nebude zarovnané tam, kde chcete. To znamená, že budete musieť povedať WordPress, kam umiestniť vyhľadávacie pole:

 1. Pridajte triedu do
 2. značka sa nachádza v treťom riadku kódu:
 3. $ items. = '
 4. '. get_search_form (false). '
 5. '
 6. Uložiť zmeny
 7. Otvorte súbor style.css
 8. Skopírujte a prilepte kód CSS:
 9. .pozícia vyhľadávacieho poľa {
  horná hranica: 15px;
  pravý okraj: 20px;
  }
  
 10. Zmeňte kód podľa svojich predstáv
 11. Uložiť zmeny

Dúfajme, že ste vnorili krabicu tesne vedľa svojho menu. Prispôsobenie škatule tam, kde ju chcete, netrvá dlho. Nezabudnite na štýl vyhľadávacieho poľa ako takého a užite si túto funkciu.

Ak chcete väčšiu kontrolu nad svojou ponukou a vyhľadávacím poľom, prečítajte si, ako pridať do svojej ponuky ikony a ako pridať možnosť hlasového vyhľadávania pre návštevníkov, ktorí chcú diktovať svoje hľadané výrazy. S ponukou a možnosťami vyhľadávania môžete urobiť omnoho viac, preto vyskúšajte naše vyhľadávacie pole a naučte sa niečo nové.

Pravdepodobne ste už videli webové stránky navigačné ponuky sa držia v hornej časti stránky a sledujú vás každý krok pri posúvaní dobrodružstva. Táto funkcia môže byť na vašom webe WordPress niečo, čo chcete, a v tejto časti sprievodcu vám ukážeme, ako si ju môžete vytvoriť..

Má nielen funkčnú stránku, kde je menu vždy k dispozícii na dosah ruky, ale tiež môže vyzerať veľmi pekne a plynulo..

Ak máte trochu vedomostí o CSS, nebudete mať problémy s lepením ponuky. Do súboru Style.css musíte pridať iba kúsok kódu, po ktorom si môžete vychutnať novú funkciu ponuky.

 1. Otvorte šablónu so štýlmi (style.php)
 2. Nájsť .nav-menu alebo .genesis-nav-menu (alebo podobné, v závislosti od témy, ktorú používate)
 3. Pre hlavný kontajner použite nasledujúci kód:
 4. .nav-menu {
  Pozícia: pevné;
  pozadie: # 333;
  hore: 0px;
  vpravo: 0px;
  vľavo: 0px;
  z-index: 99;
  }

  Ako môžete uhádnuť z kódu, dôležitá časť je na druhom riadku, kde musíte opraviť pozíciu svojho menu. Potom môžete nastaviť horný, pravý a ľavý prvok na 0 pixelov alebo ich presunúť do ľubovoľnej vzdialenosti od horného alebo od ľavého a pravého okraja stránky (napríklad: horný: 10 pixlov umiestni vašu ponuku 10 pixelov od horný okraj vášho webu).

 5. Aktualizujte svoj súbor a vychutnajte si lepkavú navigačnú ponuku

Ak sa vám nepáči posielanie správ s kódom, môžete použiť doplnky, aby sa vaše ponuky stali lepivými.

Naučili sme sa, ako vytvoriť lepivú navigačnú ponuku jednoducho zmenou riadka kódu CSS vo vašej téme. Ale bez ohľadu na to, aké ľahké to môže byť, nie každý má rád prehľadávanie súborov WordPress a samotný kód upravuje. Ak ste taký typ osoby alebo potrebujete väčšiu kontrolu nad ponukou, nemusíte sa obávať. Pomocou doplnkov môžete ľahko nastaviť svoju ponuku a urobiť ju lepivou. V tejto časti článku vám ukážeme niektoré z najlepších.

UberMenu Sticky Extension

CENA: 8 USD

UberMenu Sticky Extension

UberMenu Sticky Extension je doplnok pre Doplnok UberMenu čo znamená, že musíte nainštalovať tento doplnok, aby rozšírenie fungovalo. Rozšírenie robí všetko jednoduchým; po inštalácii ste pripravení urobiť lepivú ponuku. Bez ohľadu na to, kam umiestnite svoje menu, akonáhle používateľ začne rolovať, ponuka sa prilepí na hornú časť stránky a uľahčiť prístup.

Aby sa zaistilo, že používatelia mobilných telefónov budú mať prístup ku každej časti ponuky, lepkavá možnosť sa vypne, keď sa zistí mobilné zariadenie. Nie je tu čo pridať – vyskúšajte demo na oficiálnej stránke a ak už máte UberMenu, choďte do toho a urobte menu lepivým.

myStickymenu

CENA: zadarmo
DEMO

myStickymenu

Tento doplnok je navrhnutý na použitie na tému Dvadsať trinásť. Ale ak to trochu vylepšíte, môžete ho použiť na ľubovoľnú tému, ktorá sa vám páči. V predvolenom nastavení používa navigačnú triedu CSS témy „.navbar“. Ak ju chcete použiť na inú tému, musíte nájsť triedu, ktorú vaša téma používa na opis navigačnej ponuky a zmenu názvu tejto triedy.

Ak vaša téma reaguje, doplnok bude tiež reagovať. Ak ju chcete upraviť viac, môžete zadať svoje vlastné štýly CSS a ešte viac prispôsobiť svoju lepivú ponuku.

Sticky Menu (alebo Anything!) On Scroll

CENA: zadarmo

Sticky Menu (alebo Anything!) On Scroll

Tento doplnok vám umožní umiestniť svoje menu hore a urobiť ho lepivým. Ale nielen to, Doplnok vám umožní urobiť akýkoľvek prvok lepivým len nájdením správneho selektora pre prvok. To znamená, že vaše logo alebo dokonca celú hlavičku môžete nalepiť na hornú časť stránky, zatiaľ čo používatelia prechádzajú vaším webom. Ak chcete, aby všetko fungovalo, budete musieť niečo vedieť o HTML a CSS, aby ste našli ten správny selektor.

Ako odstrániť položky najvyššej úrovne v programe WordPress

Pravdepodobne už viete, že WordPress je vysoko prispôsobiteľný. Ak viete, ako kódovať alebo aspoň nájsť správne doplnky, môžete transformovať svoj backend aj frontend a prezentovať jedinečný web svojim návštevníkom a autorom..

V tejto časti vám ukážeme jednoduchý kód, ktorý vám umožní odstrániť položky ponuky najvyššej úrovne zo stránok správcu WordPress..

Kód, ktorý nájdete nižšie, odstráni všetky položky ponuky najvyššej úrovne pre všetkých používateľov namiesto správcov. Skôr ako budete pokračovať, mali by ste vedieť, že tento úryvok odstráni iba položky ponuky, ale tieto položky budú stále k dispozícii každému, kto pozná správnu cestu na stránku nastavení. Ak chcete úplne obmedziť prístup k určitým stránkam ponuky, budete musieť zmeniť možnosti používateľa.

Odstránenie položiek ponuky najvyššej úrovne:

 1. Otvorte súbor features.php
 2. Skopírujte a prilepte nasledujúci kód:
 3. if (! current_user_can ('manage_options'))) {
  add_action ('admin_menu', 'my_remove_menus', 999);
  }
  function my_remove_menus () {
  remove_menu_page ('index.php'); // Dashboard
  remove_menu_page ('edit.php'); // príspevky
  remove_menu_page ('upload.php'); // Media
  remove_menu_page ('edit.php? post_type = page'); // Stránky
  remove_menu_page ('edit-comments.php'); // Komentáre
  remove_menu_page ('themes.php'); // Vzhľad
  remove_menu_page ('plugins.php'); // Plugins
  remove_menu_page ('users.php'); // Users
  remove_menu_page ('tools.php'); // Tools
  remove_menu_page ('options-general.php'); //Nastavenie
  }
 4. Uložiť zmeny

Keďže tento kód odstraňuje všetky ponuky najvyššej úrovne, ktoré pravdepodobne nechcete robiť, upravte kód podľa svojich potrieb. Každý riadok „remove_menu_page“ je zodpovedný za odstránenie jednej stránky (ktorá je opísaná v zátvorkách, ako aj v komentári vedľa riadku kódu). Jednoducho pridajte alebo odstráňte stránku, ktorú chcete mať z ponuky a uložte zmeny ešte raz.

Teraz, keď ste sa naučili, ako odstrániť stránky najvyššej úrovne z ponuky, možno budete chcieť odstrániť iba niektoré podstránky, ktoré sa nachádzajú pod stránkami najvyššej úrovne..

Najlepšie 4 doplnky pre program WordPress

Keď začnete stavať nový web, skôr alebo neskôr budete potrebovať ponuku. Môžete si ho vytvoriť pomocou štandardnej možnosti ponuky v programe WordPress, ale ak chcete profesionálnejšiu verziu, musíte poznať svoje kódy HTML a CSS. To tiež znamená, že budete tráviť nejaký čas navrhovaním všetkého, čo bude fungovať dokonale a zároveň bude vyzerať krásne.

Ak však potrebujete rýchlejšie riešenie alebo neviete, ako kódovať svoje vlastné obľúbené menu, WordPress vám umožňuje nainštalovať niekoľko vynikajúcich doplnkov, ktoré sú navrhnuté tak, aby sa pomocou niekoľkých kliknutí urobili nádherné ponuky. Bez konkrétneho poradia sú tu niektoré z najlepších doplnkov ponuky pre WordPress.

Uber Menu

CENA: 20 USD
DEMO

Uber Menu

S viac ako 43 000 predajmi, Menu Uber je jedným z najpopulárnejších doplnkov pre WordPress. Po otvorení ukážkovej stránky a zistení, ako vyzerá ponuka vytvorená pomocou tohto doplnku, pochopíte, prečo je tak populárna. Akonáhle začnete zoznam jeho funkcií, pravdepodobne budete chcieť jeden pre seba.

Ponuky vytvorené pomocou ponuky Uber budú pre vašich mobilných návštevníkov citlivé a dotykové. Môžete si vytvoriť krásne rozloženie a umiestniť ikony, obrázky, videá a mapy do svojej ponuky. Celý formulár je možné umiestniť do podponuky, takže môžete vytvoriť kontaktný formulár bez toho, aby ste k tomu museli pridať ďalšiu stránku. Doplnok je vysoko prispôsobiteľný a môžete si zahrať s viac ako 50 nastaveniami štýlov so živým náhľadom. Podponuky môžete zostavovať automaticky z iného obsahu, vytvárať karty v ponuke a oveľa, oveľa viac.

 • Dynamické generovanie položiek
 • Podponuky s kartami
 • Vylepšené užívateľské rozhranie

Morph: Prispôsobiteľné rozbaľovacie menu WordPress

CENA: 20 USD
DEMO

morph

Morph je rozbaľovacie menu určené pre mobilné zariadenia. Ako však vidíte na demonštračnej stránke, ak ju otvoríte vo svojom osobnom počítači, vyzerá to naozaj skvele aj na pracovnej ploche..

Pomocou tohto doplnku, môžete skryť ponuku a jednoduchým kliknutím ju vyvolať. V oblasti ponuky môžete vytvoriť štandardnú rozbaľovaciu ponuku, pridať obrázky, tlačidlá na vyhľadávanie a celá oblasť je widgetizovaná, čo znamená, že môžete vložiť všetko, čo potrebujete a čo chcete. Doplnok je veľmi prispôsobiteľný, takže si môžete vybrať farby, ktoré chcete, zmeniť výšku obrázku a pridať alebo odstrániť prvky podľa svojich potrieb. Ak ho budete používať pre mobilné zariadenia, môžete ľahko nastaviť rozlíšenia, pre ktoré sa ponuka zobrazí.

 • Funguje skvele na stolných aj mobilných zariadeniach
 • Pridajte alebo odstráňte prispôsobiteľné prvky
 • Môže byť spustený akýmkoľvek prvkom

Hero Menu

CENA: 19 dolárov
DEMO

Hrdinové menu

Či už chcete jednoduché menu alebo komplexné „Mega menu“, môžete si ho vytvoriť pomocou doplnku Hero Menu. Každá ponuka, ktorú vytvoríte, bude reagovať a bude vyzerať skvele na akomkoľvek zariadení; Ak sa rozhodnete vytvoriť mega menu, položky sa môžu zobraziť alebo skryť, takže sa nemusíte starať o rozloženie na menších obrazovkách.

Pre Android, iOS a Windows Phone existuje špeciálna podpora dotykom. Vyberte si celú šírku alebo pevnú šírku navigačného panela, kde môžete ľahko pridajte ďalšie prvky jednoducho pomocou techniky drag & drop. Existuje viac ako 60 predvolených farebných schém a môžete používať každé z bezplatných typov písma Google. Aby bola ponuka lepkavá, vyberte si aktivačnú vzdialenosť … tento skvelý doplnok môže ponúknuť oveľa viac, takže nezabudnite vyskúšať celý zoznam funkcií v CodeCanyon.

 • Drag & Drop Builder štruktúry menu
 • Vytvorte jednoduché menu alebo zložité mega menu
 • Špeciálna mobilná navigácia

Panel Multi-X

CENA: 16 USD
DEMO

Multi X Bar

Panel Multi-X je modulárny doplnok a umožňuje vám umiestniť do navigačnej lišty prakticky všetko, čo chcete. Okrem položiek ponuky, na panel môžete umiestniť až 8 položiek – či ide o kontaktný formulár, vyhľadávací formulár, ikony sociálneho zdieľania, oblasť miniaplikácií atď.

Môžete si vybrať z dvoch rôznych tém plus vlastnú tému, v ktorej môžete nastaviť vlastné farby, zatiaľ čo gradient sa vypočíta automaticky. Navigačnú lištu je možné umiestniť ako pevnú alebo rolovateľnú ponuku. Ak ste vývojár, radi by ste vedeli, že pre vás je pripravená sada háčikov, ak chcete vytvoriť nový doplnok z lišty Multi-X. Tento doplnok ponúka oveľa, oveľa viac, takže sa nezabudnite pozrieť na všetky funkcie programu CodeCanyon.

 • 8 zabudovaných funkčných modulov
 • 2 farebné motívy + vlastný motív
 • Horná alebo dolná poloha

Najlepšie doplnky aplikácie WordPress pre mobilné zariadenia

Všetci vieme, ako ďaleko sa technológia dostala. Smartfóny a tablety sa stali nevyhnutnými a rastie počet majiteľov mobilných zariadení. Siete Wi-Fi pokrývajú všetky časti našich miest, a ak ich nemáte, môžete vždy svoje mobilné zariadenie pripojiť k internetu prostredníctvom svojho poskytovateľa. To všetko znamená, že počet mobilných surfujúcich na webe je vyšší ako kedykoľvek predtým a že sa o ne musíte starať, ak prevádzkujete webovú stránku..

Ak vytvárate web pre mobilné zariadenia alebo ho chcete vylepšiť, určite si musíte vytvoriť špeciálne mobilné menu, ktoré sa prispôsobí akejkoľvek veľkosti obrazovky a umožní mobilným používateľom jednoduchšiu navigáciu.

S programom WordPress táto úloha nie je taká náročná, ako si myslíte. Nemusíte vedieť, ako kódovať alebo ako nastaviť ponuku. Potrebujete iba doplnok, ktorý môžete jednoducho nainštalovať a prispôsobiť vašim potrebám.

V tejto časti sprievodcu sa chystáme ukázať niektoré z najlepších prémiových doplnkov, ktoré môžu vytvoriť ponuku pre mobilné zariadenia pre váš web WordPress. Prejdime teda dole a pozrime sa.

taktilnej

CENA: 18 dolárov
DEMO

taktilnej

Tento prémiový doplnok vytvorí čistú mobilnú hlavičku s integrovanou ponukou pre mobilné zariadenia. Animácie sú veľmi jednoduché a na obrazovke smartfónu môžu vyzerať naozaj pekne a plynulo. S hmatovým, môžete vytvoriť viacúrovňovú ponuku harmoniky, vytvoriť vodorovnú ponuku na jednej úrovni, ktorú môžete posúvať prstom, alebo vytvoriť bočnú lištu s widgetom, ktorá môže preletieť na váš web.

Všetko je prispôsobiteľné, čo znamená, že môžete maľovať svoje prvky v ľubovoľnej farbe, zmeniť pozadie a nastaviť ich farby, nepriehľadnosti a oveľa viac. Vaša ponuka môže byť pevná alebo úplne umiestnená. Ak chcete ešte viac ovládať mobilné zariadenia, môžete nastaviť rozlíšenia, pre ktoré bude táto ponuka aktivovaná.

 • Niekoľko typov menu
 • Vyhľadávacie funkcie
 • Pevné / absolútne umiestnenie

TapTap

CENA: 10 USD
DEMO

Tap-tap

TapTap vám dá silu vytvoriť jedinečné mobilné menu pre vaše webové stránky WordPress. Ako vidíte z demonštračnej stránky, môžete vytvoriť takmer všetko, čo si viete predstaviť, a vaše ponuky budú vyzerať skutočne elegantne. S týmto doplnkom, môžete vytvoriť viacúrovňové ponuky, rozhodnúť sa, ktoré prvky chcete zobraziť, pridať popisy alebo povoliť možnosť integrovaného vyhľadávania.

Na výber sú dva vzory tlačidiel ponuky a niekoľko animácií. Pozícia vášho menu môže byť pevná alebo môžete použiť absolútne umiestnenie. Vyberte si štýly pozadia a hrajte si s mnohými možnosťami stylingu, aby ste do svojho motívu dokonale zapadli. V neposlednom rade vám TapTap umožní zvoliť rozlíšenia, v ktorých sa bude zobrazovať. Čo viac môžete chcieť z mobilnej navigačnej ponuky?

 • Viacúrovňové ponuky
 • 2 návrhy tlačidiel a animácie tlačidiel ponuky
 • Pevné / absolútne umiestnenie

mobi

CENA: 16 USD
DEMO

mobi

Mobi je ďalší jednoduchý, ale skvelý doplnok WordPress pripravený pomôcť s mobilnými webovými stránkami. Vďaka tomuto doplnku bude mať vaša responzívna téma ešte lepšiu navigáciu. Po vytvorení ponuky pomocou intuitívny tvorca ponuky drag & drop, môžete ho umiestniť na hornú alebo dolnú časť svojej stránky.

Všetky položky ponuky sú prispôsobiteľné a do navigačného panela môžete pridať ikony sociálnych médií. Existuje viac ako 700 písiem ikon a svoj návrh môžete dokončiť pomocou jedného z písiem Google. Ak potrebujete, môžete ovládať viditeľnosť pre hostí a prihlásených používateľov.

 • Prispôsobenie pomocou myši
 • Horné alebo dolné umiestnenie ponuky
 • Viditeľnosť pre hostí a prihlásení používatelia

Wah-Menu

CENA: 44 dolárov
DEMO

Wah-Wah

Wah-menu je dokovateľné menu ideálne pre mobilné webové stránky, špeciálne navrhnuté pre dotykovú navigáciu pomocou iPadu. S týmto prémiovým doplnkom môžete pridať až 8 odkazov v ponuke, ktoré budú pekne umiestnené na bočnej strane vašej webovej stránky WordPress.

Po kliknutí na konkrétnu ikonu v ponuke sa zobrazí podponuka, ktorá umožňuje HTML, vložené videá, mapy a takmer všetko, čo chcete. Doplnok je vysoko prispôsobiteľný, čo znamená, že si môžete vybrať z 8 akcentových farieb, pohrať sa so šírkou ponuky, ikonami, odkazmi atď. Vytváranie ponúk je s editorom WYSIWYG super ľahké. Či už sa rozhodnete použiť temnú alebo svetlú tému, môžete si byť istí, že to bude vyzerať pekne.

 • WYSIWYG editor
 • Podponuky s podporou HTML, vložených videí atď.
 • Možnosť Out alebo Docked state

Menu štýlu cesty

CENA: 12 dolárov
DEMO

Štýl cesty

Tento prémiový doplnok sa trochu líši od vášho zvyčajného doplnku určeného na vytváranie menu. Namiesto klasického panela s ponukami alebo bočného panela ponuka Path Style Menu vytvára tlačidlo. Po aktivácii tlačidla sa v kruhu zobrazí ponuka, v rozbaľovacom zozname v ľubovoľnom smere alebo dokonca usporiadanie ikon v oblúku..

Ak existuje viac úrovní ponuky, tlačidlo vytvorí tlačidlo Späť, ktoré umožní používateľom opäť sa vrátiť do hlavnej ponuky. Existuje veľa možností prispôsobenia a vytvorenia ponuky; môžete jednoducho použiť editor štandardných ponúk WordPress. Ak hľadáte jedinečné mobilné menu, dajte šancu ponuke Štýl cesty.

 • Vytvorenie ponuky okolo tlačidla
 • Vysoko prispôsobiteľné
 • Na úpravu ponuky použite štandardnú ponuku WP

Scrollnav

CENA: 10 USD
DEMO

Scrollnav

Ďalší jedinečný doplnok ponuky, ktorý vám poskytne niekoľko vynikajúcich funkcií a môže vyzerať skvele na vašom webe. Scrollnav sa skladá z kruhu, ktorý obsahuje niekoľko možností menu. V strede tlačidla je odkaz na domovskú stránku, horný odkaz vás logicky navrchu stránky vedie, vyhľadávacie pole, vlastné menu a časť vlastného prepojenia kruhu.

Vlastné menu vám poskytne dostatok priestoru na vytvorenie celých ponúk s podponukami, bude to vyzerať skvele a poskytne vám toľko potrebného priestoru na vašom mobilnom webe. Môžete si vybrať z niekoľkých farebných schém a všetko je ľahko konfigurovateľné. Mali by ste sa určite pozrieť na ukážkovú stránku a zistiť, ako tento malý doplnok funguje.

 • Kruhové tlačidlo s rôznymi funkciami
 • Vlastné menu a časť vlastných odkazov
 • Niekoľko farebných schém

Prejdite na ponuku

CENA: 24 USD
DEMO

Prejdite na Menu

Tento jednoduchý prémiový doplnok vám poskytne skvelú ponuku bočného panela, ktorá je vytvorená pre dotykovú navigáciu pre iOS a Android. Po vytvorení ponuky sa zobrazia ikony, ktoré odkazujú na inú časť stránky a automaticky sa posúvajú.

Je dôležité si uvedomiť, že ScrollTo nie je úplné navigačné menu, ale posúva sa iba na inú časť tej istej stránky. Môžete si vybrať z viac ako 750 ikon alebo môžete použiť svoje vlastné obrázky ako položky ponuky a je tu priestor pre reklamy navyše. Aby všetko fungovalo, musíte mať základné znalosti HTML, aby ste mohli postupovať podľa pokynov. Môže to chvíľu trvať, ale konečný výsledok vyzerá skvele.

 • dotykové ovládanie
 • Viac ako 750 ikon + vlastné obrázky
 • Extra reklamný priestor

záver

Dúfame, že ste si už uvedomili, že je ťažké prevádzkovať web bez ponuky. Aj keď prevádzkujete jednu stránku, budete stále chcieť navigovať medzi sekciami. Takže, keď už ste tu, urobte si čas na prispôsobenie svojej ponuky WordPress a urobte to najlepšie možné.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked