The Ultimate Guide cPanel dla początkujących WordPress

cpanel-guide-wordpress-1.png


Każdy blog lub strona internetowa, w tym WordPress, potrzebuje dostawcy usług hostingowych. Gdy zdecydujesz, komu zaufasz, założysz bloga i zainstalujesz WordPress. Jak zapewne już wiesz, zarządzanie witryną wymaga czasu i umiejętności. WordPress może ci bardzo pomóc w blogu, ale jeśli chodzi o twój serwer, będziesz potrzebować innego rodzaju pomocy. I tu właśnie przychodzi cPanel, aby ci pomóc.

cPanel to oparty na systemie Linux panel sterowania zaprojektowany specjalnie do zarządzania hostingiem. Ten potężny panel składa się z wielu narzędzi, które pomogą Ci zarządzać witryną z wielu różnych aspektów. Ma przyjazny dla użytkownika interfejs graficzny, który jest dość intuicyjny, a nawet początkujący użytkownicy nie będą mieli problemów z wykonywaniem określonych zadań za pośrednictwem cPanel. Możesz Dowiedz się więcej o cPanel na stronach Wikipedii.

Ponieważ ten panel sterowania stał się tak popularny, że używa go praktycznie każda firma hostingowa, prędzej czy później będziesz musiał nauczyć się, jak zrobić z nim kilka podstawowych rzeczy. Zamiast omawiać każdy szczegół dotyczący tego ogromnego panelu, skupimy się na początkujących w WordPress.

Spis treści

 1. Wprowadzenie
 2. Akta
  1. Prześlij motywy / wtyczki za pomocą Menedżera plików
  2. Utwórz nowe konto FTP
  3. Utwórz szybką kopię zapasową
  4. Przywróć kopię zapasową
  5. Twórz miniatury z obrazów
  6. Skaluj obrazy
  7. Konwertuj obrazy na inny format
 3. Bazy danych
  1. Utwórz pierwszą bazę danych
  2. Utwórz dodatkowe bazy danych
  3. Utwórz tabelę w bazie danych
  4. Eksport
  5. Import
  6. Zezwalaj na dostęp zdalny
 4. Domeny
  1. Utwórz domenę Addon
  2. Utwórz subdomenę
  3. Utwórz alias
  4. Przekieruj domenę
 5. E-mail
  1. Utwórz nowe konto e-mail
  2. Uzyskaj dostęp do aplikacji Webmail
  3. Dodaj nową pocztę do aplikacji komputerowej
 6. Metryka
 7. Bezpieczeństwo
  1. Blokuj adres IP
  2. Włącz ochronę Hotlink
  3. Włącz ochronę przed pijawkami
  4. Włącz ModSecurity
 8. Oprogramowanie
  1. Jak zainstalować WordPress
 9. Preferencje
  1. Zmień hasło cPanel
  2. Zmień język
  3. Zmień dane kontaktowe
  4. Dodaj nowego użytkownika

Wprowadzenie

Aby zalogować się na swoje konto, musisz wprowadzić nazwę użytkownika i hasło. Będzie to różnić się od poświadczeń WordPress; szczegóły konta są zazwyczaj wysyłane e-mailem zaraz po opłaceniu hostingu. Po zalogowaniu zabawa może się rozpocząć.

Aby zalogować się do cPanel, odwiedź https://www.twojadomena.com:2083 lub https: // adres IP serwera: 2083

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest strona główna, na której znajdują się wszystkie dostępne narzędzia. Po lewej stronie zauważysz Widżet statystyk gdzie możesz znaleźć wszystkie podstawowe informacje o swoim serwerze. Tutaj będziesz mógł zobaczyć swoją domenę i lokalizację katalogu domowego, informacje o ostatnim logowaniu, informacje o użyciu dysku, konto pocztowe i kilka innych statystyk, które zawsze warto znać.

Po prawej stronie znajdziesz wszystkie narzędzia pogrupowane w kilka kategorii. Te kategorie można przeciągać i upuszczać w celu ich zmiany, a także znaleźć naprawdę przydatne rzeczy na swojej stronie WordPress. Podzielmy cPanel na te kategorie.

Akta

Pliki cPanel

W tej grupie znajdziesz wszystkie narzędzia, których będziesz potrzebować podczas pracy z plikami. Na początek będziesz mógł kontrolować konta FTP, które mogą być potrzebne do ręcznej instalacji WordPress. Możesz łatwo dodawać nowe konta, zmieniać hasła, kontrolować przydziały i robić praktycznie wszystko za pośrednictwem FTP. Kiedy pracujesz nad większym projektem, czasami będziesz musiał monitorować Połączenia FTP i zobacz, kto jest podłączony do którego konta FTP. Jeśli śledzisz FirstSiteGuide, wiesz, że zawsze podkreślamy, jak ważne jest, aby mieć bezpieczną stronę internetową. Będziesz chciał regularnie skanować swoją witrynę i robić wszystko, aby chronić swoją witrynę WP za pomocą motywów i wtyczek, ale czasami będziesz musiał przeanalizować dostęp FTP do swojej witryny.

Podczas gdy możesz ukryć i chronić katalogi WordPress, modyfikując plik .htaccess lub instalując takie wtyczki WP Hide and Security Enhancer, możesz użyć cPanel, aby zablokować dowolny folder. Po prostu otwórz folder Prywatność katalogu, wybierz dowolny folder i podaj do niego hasło. Fajnie, prawda??

W tej kategorii znajdziesz również proste narzędzie do tworzenia kopii zapasowych, które może czasem ratować życie. Wystarczy kilka kliknięć, aby pobrać całą zawartość serwera. Oznacza to, że możesz łatwo pobrać cały folder WordPress i przenieść go do innej firmy hostingowej lub zainstalować lokalnie w celu dalszego rozwoju. Jeśli chcesz wykonać kopię zapasową tylko określonych plików i baz danych, będziesz mógł je wybrać zamiast pobierać całą witrynę. Oczywiście narzędzie do tworzenia kopii zapasowych pozwala również przywrócić kopię zapasową.

Jeśli chodzi o obrazy, prawdopodobnie już wiesz, że WordPress może być wyposażony w liczne wtyczki galerii i narzędzia graficzne, które pomogą Ci zarządzać małymi obrazkami lub całymi kolekcjami zdjęć. Możesz także zainstalować jedne z najlepszych motywów premium poświęconych fotografii, zregenerować dodatkowe rozmiary obrazów lub zmienić sposób kompresji obrazów JPEG przez WordPress, ale czasami wystarczy użyć narzędzia Obrazy cPanel, które pomoże Ci tworzyć miniatury ze wszystkich obrazów w jednym wybrany folder, skaluj je, a nawet przekonwertuj na inny format.

Jak przesyłać motywy / wtyczki za pomocą Menedżera plików

Jeśli nie masz dostępu do FTP i musisz przesłać pliki motywów i wtyczek bezpośrednio na serwer, możesz to zrobić za pośrednictwem cPanel:

 1. Nawigować do Akta kategoria i otwarte Menedżer plików narzędzie
 2. Otwórz public_html -> wp-content, gdzie znajdziesz folder „motywy” i „wtyczki”
 3. Otwórz folder
 4. Przeciągnij i upuść pliki motywów / wtyczek

Jak utworzyć nowe konto FTP

 1. Nawigować do Akta kategoria i otwarte Konta FTP narzędzie
 2. Wybierz nazwę użytkownika
 3. Wybierz hasło
 4. Wybierz katalog najwyższego poziomu dla tego konta – na przykład, jeśli wybierzesz public_html / wp-content / themes to konto będzie miało dostęp tylko do katalogu motywów
 5. W razie potrzeby umieść limit na koncie
 6. Kliknij Utwórz konto FTP przycisk

Jak utworzyć szybką kopię zapasową

 1. Nawigować do Akta kategoria i otwarte Kreator kopii zapasowych narzędzie
 2. Kliknij Utworzyć kopię zapasową przycisk po lewej stronie
 3. Wybierz Pełna kopia zapasowa lub wybierz określone foldery, bazy danych lub programy do przesyłania wiadomości e-mail i filtry
 4. Kliknij Generuj kopię zapasową jeśli wybrałeś opcję Pełna kopia zapasowa lub przycisk dla innych kopii zapasowych
 5. Kliknij link, aby pobrać kopię zapasową i zapisać ją lokalnie

Jak przywrócić kopię zapasową

Jeśli masz już plik kopii zapasowej na komputerze, możesz go szybko przywrócić za pomocą narzędzia Kreator kopii zapasowych:

 1. Nawigować do Akta kategoria i otwarte Kreator kopii zapasowych narzędzie
 2. Kliknij Przywracać przycisk po lewej stronie
 3. Wybierz typ przywracania (katalog domowy, bazy danych MySQL lub programy do przesyłania poczty e-mail i filtry)
 4. Wybierz plik ze swojego komputera
 5. Kliknij Przekazać plik przycisk

Jak tworzyć miniatury z obrazów

 1. Nawigować do Akta Kategoria
 2. Wybierz Obrazy narzędzie
 3. Wybierać Thumbnailer
 4. Wybierz katalog z obrazami, które chcesz przekonwertować
 5. Wprowadź wartość procentową, o którą chcesz zmniejszyć obrazy
 6. Wybierz Zachować proporcje pole wyboru
 7. Kliknij Obrazy miniatur przycisk

Jak skalować obrazy

 1. Nawigować do Akta Kategoria
 2. Wybierz Obrazy narzędzie
 3. Wybierać Skaler
 4. Przejdź do folderu i wybierz obraz
 5. Ustaw wymiary
 6. Wybierz Zachować proporcje pole wyboru
 7. Wybierz Zachowaj kopię starego obrazu
 8. Kliknij Skaluj obraz przycisk

Jak przekonwertować obraz na inny format

 1. Nawigować do Akta Kategoria
 2. Wybierz Obrazy narzędzie
 3. Wybierać Przetwornik
 4. Przejdź do folderu i wybierz obraz
 5. Z menu wybierz format, na który chcesz przekonwertować obraz
 6. Kliknij Konwertować

Bazy danych

Bazy danych cPanel

Praktycznie wszystko w WordPress korzysta z baz danych. Trzeba będzie go utworzyć, zanim będzie można zainstalować WordPress (nie martw się; jeśli używasz instalatora takiego jak ten, o którym będziemy wspominać poniżej, nie będziesz musiał tego robić ręcznie), a baza danych zachowa wypełniając nowe tabele dla każdego używanego motywu i wtyczki, każdego publikowanego postu i strony, każdego komentarza, użytkownika itp. WordPress poprosi Cię o nazwę bazy danych podczas procesu instalacji i będziesz musiał wybrać prefiks bazy danych, który będzie używany dla całej przyszłej tabeli w tej konkretnej bazie danych. Choć może to zabrzmieć dobroczynnie, nazwa bazy danych i jej prefiksy mogą być ważnymi czynnikami dla bezpieczeństwa Twojej przyszłej witryny, więc upewnij się, że są unikalne. Jeśli masz już zainstalowany WordPress, nadal możesz zmienić prefiks bazy danych.

cPanel umożliwia zarządzanie bazami danych. Mówiąc ściślej, jednym z narzędzi do dyspozycji cPanel jest phpMyAdmin. To bezpłatne narzędzie (open source), które służy do zarządzania bazą danych. Pozwoli ci to tworzyć, edytować i usuwać bazy danych i ich tabele oraz robić wiele więcej. Będziesz mógł bezpośrednio zmieniać rzeczy w WordPressie poprzez bazy danych. Na przykład, jeśli wtyczka wykorzystała bazę danych do przechowywania ustawień w tabeli, będziesz mógł wszystko zmienić lub zresetować poprzez phpMyAdmin. Jeśli chcesz zresetować bazę danych WordPress, nie musisz tego robić za pomocą ręcznego zapytania – możesz zamiast tego użyć darmowej wtyczki.

Kategoria bazy danych pozwala także na korzystanie z baz danych MySQL i Kreatora baz danych MySQL, które również pomagają w zarządzaniu bazami danych. Jeśli inna usługa lub aplikacja wymaga współpracy MySQL zdalnie, wszystko będzie można skonfigurować za pomocą cPanel.

Jak stworzyć swoją pierwszą bazę danych

 1. Nawigować do Bazy danych Kategoria
 2. Wybierz Kreator bazy danych MySQL
 3. Wpisz nazwę nowej bazy danych i kliknij Następny krok
 4. Wybierz nazwę użytkownika, której chcesz używać, i ustaw hasło
 5. Kliknij Stwórz użytkownika przycisk
 6. Wybierz uprawnienia i kliknij Następny krok

Jak stworzyć dodatkowe bazy danych

 1. Nawigować do Bazy danych Kategoria
 2. otwarty Bazy danych MySQL
 3. Wpisz nazwę bazy danych (do 64 znaków, w tym prefiks)
 4. Kliknij Utwórz bazę danych przycisk

Jak utworzyć tabelę w bazie danych

 1. Nawigować do Bazy danych Kategoria
 2. otwarty phpMyAdmin
 3. Wybierz bazę danych z lewej strony
 4. Na dole znajdziesz Utwórz tabelę patka
 5. Wpisz nazwę swojej tabeli i wybierz liczbę wierszy, które będzie miała
 6. Kliknij Udać się przycisk
 7. Wpisz nazwy pól i ich właściwości

Jak wykonać kopię zapasową bazy danych

 1. Nawigować do Bazy danych Kategoria
 2. otwarty phpMyAdmin
 3. Wybierz Eksport patka
 4. Wybierz metodę (szybkie lub ustaw opcje w metodzie niestandardowej)
 5. Wybierz format bazy danych
 6. Kliknij Udać się przycisk, który zapisze bazę danych na twoim komputerze

Jak zaimportować bazę danych

 1. Nawigować do Bazy danych Kategoria
 2. otwarty phpMyAdmin
 3. Wybierz Import patka
 4. Kliknij Wybierz plik przycisk
 5. Wybierz format bazy danych
 6. Kliknij Udać się przycisk

Zezwalaj na zdalny dostęp do twoich baz danych

 1. Nawigować do Bazy danych Kategoria
 2. otwarty Zdalny MySQL
 3. Dodaj host dostępu (nazwa domeny lub adres IP)
 4. Kliknij Dodaj hosta przycisk

Domeny

Domeny cPanel

Jeśli masz więcej niż jedną domenę, której chcesz używać ze swoją witryną WordPress, cPanel będzie miał kilka bardzo ważnych narzędzi, z którymi możesz pracować. Używając Domeny Addon będziesz mógł dołączyć nową domenę, która będzie przechowywana jako subdomena Twojej witryny. Jeśli chcesz nową stronę internetową bez konieczności zakupu nowej domeny, możesz skorzystać Subdomeny. Proste narzędzie w cPanel pozwala szybko utworzyć nową subdomenę, dzięki czemu możesz na przykład utworzyć blog WordPress na swojej stronie biznesowej i po prostu przenieść go do blog.yoursite.com który będzie działał jako zupełnie nowa strona. Możesz zrobić to samo, aby hostować swoje inne strony internetowe, i możesz użyć jednej z nich dla witryny deweloperskiej lub demonstracyjnej, aby podać przykład.

Jeśli przeniosłeś swoją witrynę z jednej domeny do drugiej i chcesz zachować obie z nich, będziesz zainteresowany Skróty narzędzie. To proste narzędzie pozwoli ci połączyć dwie domeny, aby uzyskać dostęp do tej samej witryny z obu. Na przykład, jeśli masz dostęp do swojego bloga z www.twojblog.net a teraz kupiłeś www.twojblog.com po pierwsze, możesz utrzymać obie domeny linkujące do Twojej witryny.

Jeśli chcesz przekierować jedną domenę do drugiej, Przekierowania narzędzie jest tutaj, aby pomóc. Zdecyduj, czy chcesz tymczasowe, czy stałe przekierowanie, dodaj nazwy domen i gotowe.

Jak utworzyć domenę Addon

 1. Nawigować do Domeny Kategoria
 2. Wybierz Domeny Addon narzędzie
 3. Wpisz nazwę domeny (cPanel automatycznie zapełni resztę)
 4. Wybierz, jeśli chcesz utworzyć konto FTP dla nowej domeny addon i podaj szczegółowe informacje
 5. Kliknij Dodaj domenę przycisk

Jak utworzyć subdomenę

 1. Nawigować do Domeny Kategoria
 2. Wybierz Domeny Addon narzędzie
 3. Wpisz nazwę subdomeny (na przykład: „blog”)
 4. Kliknij Stwórz przycisk

Jak utworzyć nową domenę aliasową

 1. Nawigować do Domeny Kategoria
 2. otwarty Skróty narzędzie
 3. Wpisz nazwę domeny
 4. Kliknij Dodaj domenę przycisk

Jak przekierować domenę lub stronę internetową

 1. Nawigować do Domeny Kategoria
 2. otwarty Przekierowania narzędzie
 3. Wybierz typ przekierowania
  Permanent (301) – powiadamia przeglądarkę odwiedzających o aktualizacji jej zapisów
  Tymczasowy (302) – nie powiadamia zakładek użytkownika
 4. Wybierz domenę, którą chcesz przekierować
 5. Wpisz adres URL, pod który chcesz przekierować domenę
 6. Wybierz, jeśli chcesz przekierowywać odwiedzających przychodzących z „www” lub bez niego
 7. Wybierz symbol wieloznaczny, jeśli chcesz przekierować wszystkie pliki z jednego katalogu na tę samą nazwę pliku w nowym katalogu
 8. Kliknij Dodaj przycisk

E-mail

cPanel Email
Jeśli nie masz dużego doświadczenia w zarządzaniu witrynami i technologiami internetowymi, prawdopodobnie zastanawiasz się, w jaki sposób niektóre osoby miały niestandardowe adresy e-mail zamiast popularnych, takich jak Gmail. Po utworzeniu własnej domeny będziesz mógł samodzielnie utworzyć takie adresy e-mail. cPanel będzie tutaj bardzo pomocny, ponieważ za pomocą kilku prostych kliknięć za pomocą panelu można utworzyć niestandardowe adresy.

Powiedzmy, że chcesz utwórz nowy adres e-mail na swoim blogu WordPress, gdzie ludzie będą mogli się z Tobą skontaktować, oraz dodatkowy adres dla każdego autora pracującego w Twojej witrynie. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć narzędzie z cPanel i dodać nowe konta. Możesz wybrać format adresów e-mail i musisz ustawić hasła. Zdecyduj, czy nowe konta e-mail będą nieograniczone, lub dodaj maksymalne kwoty do każdego z nich. Będzie to zależało od Ciebie, ale będzie również zależeć od wybranego planu hostingowego. Zaletą tego wszystkiego jest to, że cPanel połączy Cię z pocztą internetową, gdzie możesz natychmiast otworzyć i sprawdzić, czy są nowe wiadomości e-mail.

Jak można się było spodziewać, to dopiero początek. Jeśli potrzebujesz więcej pracy z kontami e-mail, cPanel pozwoli ci zrobić znacznie więcej. Na przykład możesz łatwo skonfigurować system spedycyjny aby e-maile z określonego konta mogły być automatycznie przekazywane na inne. Jeśli przez jakiś czas nie będziesz mieć dostępu do swojej poczty e-mail, na przykład na wakacjach, możesz to ustawić Automatyczne obiekty odpowiadające poprzez inne narzędzie w cPanel.

W zależności od hostingu znajdziesz tutaj Anty spam narzędzie, które będzie zwalczać spam jeszcze zanim dotrze do Twojej skrzynki odbiorczej. Jeśli potrzebujesz większej elastyczności, Wpis MX pozwoli Ci przekierować pocztę przychodzącą z domeny na określony serwer, który może pełnić funkcję kopii zapasowej.

Tutaj możesz tworzyć filtry e-mail, importować kontakty, tworzyć listy mailingowe, zarządzać szyfrowaniem i wiele więcej.

Jak utworzyć nowe konto e-mail

 1. Nawigować do E-mail Kategoria
 2. otwarty Konta email
 3. Wpisz nazwę konta (adres e-mail) i hasło
 4. Wybierz limit dla konta
 5. Kliknij Utwórz konto przycisk

Jak uzyskać dostęp do aplikacji Webmail

Możesz uzyskać dostęp do aplikacji webmail z cPanel:

 1. Iść do E-mail Kategoria
 2. Odnaleźć Konta email narzędzie i otwórz je
 3. Przewiń w dół i znajdź Uzyskaj dostęp do poczty internetowej połączyć
 4. Zaloguj się przy użyciu swoich poświadczeń

Lub bezpośrednio uzyskujesz dostęp do aplikacji Webmail, otwierając https://twojadomena.com:2096

Jak dodać nowe konto e-mail do aplikacji komputerowej

Jeśli chcesz odbierać i wysyłać wiadomości e-mail z aplikacji komputerowej, musisz ją odpowiednio skonfigurować. Na szczęście wystarczy znać tylko jeden szczegół na temat wiadomości e-mail, a mianowicie adres serwera pocztowego. W większości przypadków będzie to Twój serwer pocztowy mail.twojadomena.com, i będziesz potrzebować pełnej nazwy użytkownika (nazwa uż[email protected]) i hasła. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie opcji Mój serwer wymaga uwierzytelnienia. Jeśli Twój e-mail nie łączy się pomyślnie, możliwe, że firma hostingowa coś zmieniła, dlatego najlepiej zapytać go o szczegóły lub sprawdzić wiadomość e-mail otrzymaną po opłaceniu hostingu. Firmy hostingowe są zwykle dokładne, więc będziesz mieć wszystkie ważne informacje w wiadomości e-mail.

Jak przekazywać wiadomości e-mail

 1. Nawigować do E-mail Kategoria
 2. otwarty Spedytorzy narzędzie
 3. Kliknij Dodaj Forwarder
 4. Wpisz adres e-mail, aby przesłać dalej i wybierz domenę
 5. Wpisz adres, pod który chcesz otrzymywać przesłane wiadomości e-mail, lub wybierz opcję odrzucenia wiadomości e-mail i wysłania komunikatu o błędzie do nadawcy
 6. Kliknij Dodaj Forwarder

Metryka

cPanel Metrics

Gdy zaczniesz uzyskiwać pierwsze wizyty na swojej stronie, będziesz musiał rozpocząć analizę danych. Na początek warto mieć oko Pasmo. To świetne narzędzie pokaże Ci wykorzystanie przepustowości Twojej witryny. Zobaczysz wykresy i liczby reprezentujące wykorzystanie przepustowości, które podadzą ilość danych przesyłanych przez HTTP, IMAP, POP3, SMTP i FTP. W zależności od planu hostingowego możesz mieć ograniczone zasoby, dlatego ważne jest, aby znać statystyki. Jeśli osiągniesz próg w ograniczonym planie, Twoja witryna może przestać pojawiać się dla nowego użytkownika. Gdy to nastąpi, prawdopodobnie oznacza to, że nadszedł czas na uaktualnienie hostingu.

goście funkcja pokaże Ci maksymalnie 1000 ostatnich wizyt w Twojej witrynie. Awstats i Webalizer narzędzia podadzą szczegółowe informacje na temat odwiedzających za pomocą pomocy wizualnych, ale jeśli nie potrzebujesz wykresów i interfejsu użytkownika, a Surowy dostęp narzędzie może eksportować informacje o odwiedzających w prostym pliku tekstowym. Narzędzia te mogą być dobrym początkiem dla początkujących, ale jeśli chcesz bardziej szczegółowo śledzić odwiedzającego, możesz zacząć korzystać z Google Analytics. Ponieważ możesz mieć Google Analytics wyświetlane bezpośrednio na pulpicie nawigacyjnym WordPress, nie musisz się do tego logować w cPanel.

Bez względu na to, ile spróbujesz, zawsze będą błędy w Twojej witrynie. Z Błędy narzędzie, zobaczysz 300 ostatnich błędów, które mogą obejmować uszkodzone linki i brakujące pliki. Chociaż narzędzie może być bardzo pomocne, możesz wiele zrobić dzięki wtyczce WordPress. Na przykład możesz automatycznie sprawdzać uszkodzone linki.

Na koniec możesz skonfigurować programy statystyk za pomocą Edytor metryk. Jeśli możesz to zrobić (w zależności od uprawnień serwera), będziesz mógł wybrać statystyki, które chcesz wyświetlać w innych narzędziach statystyk.

Bezpieczeństwo

cPanel Security

Wiesz już, że musisz zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby Twój nowy blog był bezpieczny. Nie chcesz, aby złośliwe oprogramowanie i hakerzy dostali się do Twojej witryny, więc musisz się tym zająć. cPanel pozwoli Ci zarządzać Bezpieczne klucze Shell (SSH). SSH jest kryptograficznym protokołem sieciowym do bezpiecznego zarządzania usługami sieciowymi w niezabezpieczonej sieci. Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat w Internecie Strony Wikipedii.

Jak zablokować adresy IP

Wcześniej czy później staniesz się celem ataków spamowych lub hakerów. Będą pozostawiać niechciane komentarze na Twojej stronie WordPress, a nawet będą próbować logować się na pulpicie. W takim przypadku możesz chcieć zablokować ten konkretny adres IP. Naprawdę łatwo jest zablokować dostęp do Twojej witryny dowolnym adresem IP:

 1. Nawigować do Bezpieczeństwo kategoria w cPanel
 2. otwarty IP Blocker narzędzie
 3. Dodaj adres IP lub domenę, którą chcesz zablokować

Możesz użyć dowolnego z tych formatów, aby zablokować IP:

 • Pojedynczy adres IP: 192.168.0.1
 • Zakres: 192.168.0.1-192.168.0.40
 • Zasięg domyślny: 192.168.0.1-40
 • Format CIDR: 192.168.0.1/32
 • Implikuje 192. *. *. *

Rozważ hotlinkowanie jako kradzież treści i przepustowości. Jeśli nie zabezpieczysz swojej witryny, wszyscy w Internecie będą mogli wykraść się z niej i utworzyć bezpośredni link do twoich plików. Oznacza to, że każdy może ukraść Twoje pliki, a ponadto wykorzysta przepustowość! Na przykład ktoś może ukraść obraz z Twojej witryny, łącząc się bezpośrednio z nim. Ta metoda pokazałaby Twój obraz na swojej stronie przy użyciu przepustowości, za którą płacisz. Jak zatrzymać hotlinkowanie przez cPanel?

 1. Nawigować do Bezpieczeństwo kategoria w cPanel i otwarta Ochrona Hotlink narzędzie
 2. Kliknij Włączyć przycisk
 3. Dodaj adresy URL, aby umożliwić dostęp
 4. Wybierz formaty, dla których chcesz zablokować bezpośredni dostęp (na przykład: jpg, jpeg, gif, png, bmp)
 5. Kliknij Zatwierdź przycisk

Hotlinkowanie może spowolnić twoją stronę i możesz faktycznie stracić pieniądze, jeśli nie podejmiesz działań.

Jak włączyć ochronę przed pijawkami

Jeśli korzystasz z kont WordPress, aby umożliwić zarejestrowanym użytkownikom dostęp do określonego obszaru na swojej stronie, będziesz chciał dodatkowo zabezpieczyć swoją witrynę. Jeśli w jakiś sposób ograniczyłeś dostęp (być może chciałeś zarejestrować tylko określoną liczbę użytkowników lub użytkownicy będą musieli zapłacić za konto), użytkownicy mogą udostępniać swoje konta, aby umożliwić innym dostęp do ograniczonej strefy Twojej witryny. Można temu zapobiec, aktywując funkcję ochrony przed pijawkami:

 1. otwarty Ochrona przed pijawkami narzędzie z Bezpieczeństwo Kategoria
 2. Wybierz folder, który chcesz chronić
 3. Skonfiguruj ochronę, wybierając następujące opcje:
  • Dozwolona liczba loginów na nazwę użytkownika w ciągu 2 godzin
  • Adres URL przekierowujący użytkowników pijawek do
  • Wybierz adres e-mail, na który chcesz otrzymywać powiadomienia
  • Wybierz, czy chcesz wyłączyć zainfekowane konta
 4. Kliknij Włączyć przycisk

Co to jest ModSecurity i jak włączyć go dla swoich domen

ModSecurity to darmowy moduł Apache, który służy do powstrzymywania ataków hakerów. Ten moduł jest właściwie zbiorem reguł; skanuje żądania przychodzące do Twojej witryny i nie zgadza się z nimi. Jeśli żądanie jest prawidłowe, strona będzie działać normalnie. Jeśli żądanie stanowi zagrożenie dla Twojej witryny, ModSecurity zablokuje je.

Sugerujemy włączenie ModSecurity i oto jak to zrobić:

 1. Przejdź do Bezpieczeństwo kategoria i otwórz narzędzie ModSecurity
 2. Znajdź swoją domenę na liście dostępnych domen
 3. Kliknij Na przycisk

Oprogramowanie

Oprogramowanie cPanel

W zależności od firmy hostingowej, której używasz na swojej stronie WordPress, w kategorii Oprogramowanie czekają na Ciebie różne aplikacje. Wśród wielu CMS, forum i oprogramowania e-commerce, które możesz zainstalować, większość nowoczesnych firm hostingowych będzie mieć na liście WordPress.

Jak zainstalować WordPress za pomocą Softaculous

 1. Nawigować do Oprogramowanie Kategoria
 2. otwarty Softaculous Apps Installer (lub znajdź jego widget na dole swojego cPanel)
 3. Wybierać WordPress i kliknij zainstalować przycisk
 4. Podaj wszystkie niezbędne informacje (domena, katalog, nazwa użytkownika administratora, adres e-mail i hasło)
 5. Kliknij zainstalować

Jeśli podane informacje są poprawne, Instalator aplikacji Softacoulus zainstaluje WordPress w określonym katalogu i będzie można zobaczyć nową instalację na liście. Gotowe! Możesz teraz odwiedzić swoją nową stronę internetową. Aby dostać się do pulpitu nawigacyjnego, musisz zalogować się do nowej witryny, przechodząc do www.twojadomena.com/wp-login. W tym miejscu należy wprowadzić nazwę użytkownika administratora i hasło użyte podczas procesu instalacji, aby móc wreszcie rozpocząć pracę na stronie WP.

Preferencje

Preferencje cPanel

Preferencje są bezpośrednio powiązane z Twoim kontem cPanel. Tutaj możesz zarządzać kontami swoich i innych użytkowników, zmieniać język swojego cPanel i modyfikować dane kontaktowe.

Jak zmienić hasło cPanel

Konieczne jest utworzenie dobrego, silnego hasła do swojego cPanel. Jak widać z tego artykułu, cPanel to miejsce, w którym szczegółowo kontrolujesz swoją stronę internetową i serwer. Możesz sobie tylko wyobrazić, co by się stało, gdyby Twoje konto cPanel zostało przejęte. Przed dalszą pracą nad czymkolwiek upewnij się, że zmieniłeś hasło:

 1. Iść do Preferencje kategoria i wybierz Hasło i bezpieczeństwo narzędzie
 2. Wpisz swoje stare hasło
 3. Wpisz nowe hasło i upewnij się, że jest silne (możesz tutaj użyć generatora haseł zamiast wysyłać hasło na siłownię)
 4. Kliknij Zmień hasło teraz! przycisk

Jeśli twój serwer nie ma certyfikatu SSL podpisanego przez uznany organ i korzystasz z systemu Windows Vista, 7 lub 8 za pomocą połączenia tekstowego / nieszyfrowanego, musisz włączyć Uwierzytelnianie szyfrowane.

Jak zmienić język cPanel

W najczęstszych przypadkach Twój cPanel zostanie ustawiony na angielski. Jeśli chcesz używać go w innym języku, możesz szybko go zmienić za pomocą preferencji:

 1. Nawigować do Preferencje kategoria i wybierz Zmień język narzędzie
 2. Wybierz język z listy
 3. Kliknij Zmiana przycisk

Jak zmienić dane kontaktowe

 1. Nawigować do Preferencje kategoria i wybierz Informacje kontaktowe narzędzie
 2. Wpisz adresy e-mail, na które chcesz otrzymywać powiadomienia
 3. Zaznacz i odznacz powiadomienia, które chcesz otrzymywać
 4. Kliknij Zapisać przycisk

Jak dodać nowego użytkownika

 1. Nawigować do Preferencje Kategoria
 2. otwarty Menedżer użytkownika narzędzie
 3. Kliknij Dodaj użytkownika przycisk
 4. Podaj wszystkie szczegóły dotyczące nowego użytkownika
 5. Kliknij Stwórz przycisk
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map