The Ultimate cPanel Guide pro začátečníky WordPress

cpanel-guide-wordpress-1.png


Každý blog nebo web, včetně blogu WordPress, potřebuje poskytovatele hostingu. Jakmile se rozhodnete, komu důvěřujete, zahájíte blog a instalujete WordPress. Jak již pravděpodobně víte, správa webu vyžaduje čas a trochu dovedností. WordPress vám může s blogem hodně pomoci, ale pokud jde o váš server, budete potřebovat jinou pomoc. A tady přichází cPanel, aby vám pomohl.

cPanel je ovládací panel založený na Linuxu určený speciálně pro správu webhostingu. Tento výkonný panel se skládá z mnoha nástrojů, které vám pomohou spravovat váš web z mnoha různých aspektů. Má uživatelsky přívětivé grafické rozhraní, které je docela intuitivní a dokonce i první uživatelé nebudou mít problémy s prováděním konkrétních úkolů pomocí cPanelu. Můžeš Dozvědět se více o cPanel na stránkách Wikipedie.

Protože se tento ovládací panel stal tak populárním, že ho prakticky každá hostingová společnost používá, dříve či později se budete muset naučit, jak s ním dělat základní věci. Namísto procházení každého detailu o tomto obrovském panelu se zaměříme na začátečníky WordPress.

Obsah

 1. Úvod
 2. Soubory
  1. Nahrajte témata / pluginy pomocí Správce souborů
  2. Vytvořte nový účet FTP
  3. Vytvořte rychlou zálohu
  4. Obnovte zálohu
  5. Vytvářejte miniatury z obrázků
  6. Měřítko obrázků
  7. Převod obrázků do jiného formátu
 3. Databáze
  1. Vytvořte svou první databázi
  2. Vytvořte další databáze
  3. Vytvořte tabulku v databázi
  4. Vývozní
  5. Import
  6. Povolit vzdálený přístup
 4. Domény
  1. Vytvořte addon doménu
  2. Vytvořit subdoménu
  3. Vytvořit Alias
  4. Přesměrovat doménu
 5. E-mailem
  1. Vytvořte nový e-mailový účet
  2. Přístup k aplikaci Webmail
  3. Přidejte nový e-mail do aplikace pro počítače
 6. Metriky
 7. Bezpečnostní
  1. Blokovat IP
  2. Povolit ochranu Hotlink
  3. Povolte ochranu pijavice
  4. Povolit ModSecurity
 8. Software
  1. Jak nainstalovat WordPress
 9. Preference
  1. Změňte heslo cPanel
  2. Změňte jazyk
  3. Změnit kontaktní informace
  4. Přidejte nového uživatele

Úvod

Chcete-li se přihlásit k účtu, musíte zadat uživatelské jméno a heslo. To se bude lišit od vašich přihlašovacích údajů pro WordPress; podrobnosti o účtu jsou obvykle zaslány e-mailem hned poté, co zaplatíte za svůj hosting. A po přihlášení se zábava může začít.

Chcete-li se přihlásit do cPanel, navštivte https://www.yourdomain.com:2083 nebo https: // server-ip-address: 2083

První věc, kterou si všimnete, je domovská stránka, která je domovem všech dostupných nástrojů. Na levé straně si toho všimnete Statistiky widget kde najdete všechny základní podrobnosti o vašem serveru. Zde uvidíte svou doménu a umístění domovského adresáře, informace o posledním přihlášení, informace o využití disku, e-mailový účet a několik dalších statistik, které je vždy dobré znát.

Na pravé straně najdete všechny nástroje seskupené do několika kategorií. Tyto kategorie lze přetáhnout a přetáhnout za účelem jejich přeskupení. Na webu WordPress najdete několik opravdu užitečných věcí. Rozdělme tedy cPanel do těchto kategorií.

Soubory

cPanel Files

Všechny nástroje, které budete potřebovat při práci se soubory, najdete v této skupině. Pro začátek budete moci ovládat FTP účty, které budete potřebovat pro ruční instalaci WordPress. Můžete snadno přidávat nové účty, měnit hesla, řídit kvóty a dělat prakticky vše, co je třeba, po FTP. Když pracujete na větším projektu, budete někdy muset sledovat Připojení FTP a zjistit, kdo je připojen ke kterému FTP účtu. Pokud budete postupovat podle FirstSiteGuide, víte, že vždy zdůrazňujeme, jak důležité je mít zabezpečený web. Budete chtít pravidelně prohledávat svůj web a dělat vše, co můžete, abyste svůj web WP chránili pomocí témat a pluginů, ale někdy budete muset analyzovat přístup FTP k vašemu webu..

I když můžete skrýt a chránit adresáře WordPress úpravou souboru .htaccess nebo instalací pluginů jako Skrýt a vylepšit zabezpečení WP, můžete použít cPanel k uzamčení libovolné složky, kterou chcete. Jednoduše otevřete složku Privacy Privacy, vyberte libovolnou složku a zadejte do ní heslo. Super, není to tak?

V této kategorii najdete také jednoduchý zálohovací nástroj, který může být někdy záchranář. Jen několika kliknutími si budete moci stáhnout celý obsah svého serveru. To znamená, že si můžete snadno stáhnout celou složku WordPress a přenést ji do jiné hostitelské společnosti nebo ji nainstalovat lokálně pro další vývoj. Pokud chcete zálohovat pouze konkrétní soubory a databáze, budete si je moci vybrat místo stahování celého webu. Zálohovací nástroj vám samozřejmě také umožní obnovit zálohu.

Pokud jde o obrázky, pravděpodobně již víte, že WordPress může být nabitý četnými zásuvnými moduly pro galerii a obrazovými nástroji, které vám pomohou spravovat malé obrázky nebo celé sbírky fotografií. Můžete také nainstalovat některá z nejlepších prémiových témat věnovaných fotografii, regenerovat další velikosti obrázků nebo změnit způsob, jakým WordPress komprimuje vaše obrázky JPEG, ale někdy stačí použít nástroj Images cPanel, který vám pomůže vytvořit miniatury ze všech obrázků v vybranou složku, měřítko nebo dokonce převést do jiného formátu.

Jak nahrát témata / pluginy pomocí Správce souborů

Pokud nemáte přístup na FTP a potřebujete nahrát soubory témat a pluginy přímo na váš server, můžete to udělat pomocí cPanel:

 1. Navigovat do Soubory kategorie a otevřené Správce souborů nářadí
 2. Otevřete public_html -> wp-content, kde najdete složku „témat“ a „pluginy“
 3. Otevřete složku
 4. Přetahujte soubory motivů / pluginů

Jak vytvořit nový účet FTP

 1. Navigovat do Soubory kategorie a otevřené FTP účty nářadí
 2. Vyberte si uživatelské jméno
 3. Vyberte heslo
 4. Vyberte adresář nejvyšší úrovně pro tento účet – například, pokud se rozhodnete public_html / wp-content / themes tento účet bude mít přístup pouze do adresáře témat
 5. V případě potřeby vložte na účet kvótu
 6. Klikněte na Vytvořte FTP účet knoflík

Jak vytvořit rychlou zálohu

 1. Navigovat do Soubory kategorie a otevřené Průvodce zálohováním nářadí
 2. Klikněte na Záloha tlačítko na levé straně
 3. Vyber Plná záloha nebo vyberte konkrétní složky, databáze nebo odesílatele e-mailů a filtry
 4. Klikněte na Generovat zálohu pokud jste zvolili úplnou zálohu nebo vyberte tlačítko pro jiné zálohy
 5. Kliknutím na odkaz stáhnete zálohu a uložíte ji místně

Jak obnovit zálohu

Pokud již máte v počítači záložní soubor, můžete je rychle obnovit pomocí nástroje Průvodce zálohováním:

 1. Navigovat do Soubory kategorie a otevřené Průvodce zálohováním nářadí
 2. Klikněte na Obnovit tlačítko na levé straně
 3. Vyberte typ obnovení (domovský adresář, databáze MySQL nebo přesměrovače e-mailů a filtry)
 4. Vyberte soubor z počítače
 5. Klikněte na ikonu nahrát knoflík

Jak vytvořit miniatury z obrázků

 1. Navigovat do Soubory kategorie
 2. Vybrat snímky nářadí
 3. Vybrat Thumbnailer
 4. Vyberte adresář s obrázky, které chcete převést
 5. Zadejte procento, o které chcete zmenšit obrázky
 6. Vybrat Zachovat poměr stran Zaškrtávací políčko
 7. Klikněte na Náhledy obrázků knoflík

Jak měřítko obrázků

 1. Navigovat do Soubory kategorie
 2. Vybrat snímky nářadí
 3. Vybrat Scaler
 4. Přejděte do složky a vyberte obrázek
 5. Nastavte rozměry
 6. Vybrat Zachovat poměr stran Zaškrtávací políčko
 7. Vybrat Zachovat kopii starého obrázku
 8. Klikněte na Měřítko obrázku knoflík

Jak převést obrázek do jiného formátu

 1. Navigovat do Soubory kategorie
 2. Vybrat snímky nářadí
 3. Vybrat Konvertor
 4. Vyhledejte složku a vyberte obrázek
 5. Z nabídky vyberte formát, do kterého chcete převést obrázek
 6. Klikněte na Konvertovat

Databáze

cPanel Databases

Prakticky všechno ve WordPressu používá databáze. Než budete instalovat WordPress, budete si ho muset vytvořit (nebojte se; pokud používáte instalační program, jako je ten, který se chystáme zmínit níže, nemusíte to dělat ručně) a databáze bude udržovat vyplnění novými tabulkami pro každé téma a plugin, který používáte, pro každý příspěvek a stránku, kterou publikujete, pro každý komentář, uživatele atd. WordPress vás během procesu instalace požádá o pojmenování databáze a budete si muset vybrat předpona databáze, která bude použita pro všechny budoucí tabulky v této konkrétní databázi. I když to může znít blahodárně, název databáze a předpony mohou být důležitými faktory zabezpečení vaší budoucí stránky, proto se ujistěte, že jsou jedinečné. Pokud již máte nainstalovaný WordPress, můžete změnit předponu databáze.

cPanel vám umožňuje spravovat databáze. Abychom byli přesnější, jeden z nástrojů, které má cPanel k dispozici, je phpMyAdmin. Jedná se o bezplatný (open source) nástroj, který se používá pro správu databází. Umožní vám vytvářet, upravovat a mazat databáze a jejich tabulky a dělat tak mnohem více. Budete moci přímo měnit věci v WordPress prostřednictvím databází. Pokud například plugin použil vaši databázi k uložení nastavení do tabulky, budete moci změnit nebo resetovat vše pomocí phpMyAdmin. Pokud chcete obnovit databázi WordPress, nemusíte to dělat pomocí manuálního dotazu – můžete místo toho použít bezplatný plugin.

Kategorie databáze vám také umožní používat databáze MySQL a Průvodce databázemi MySQL, které vám také pomohou při správě databází. Pokud potřebuje další služba nebo aplikace MySQL vzdáleně, budete moci vše nastavit pomocí cPanelu.

Jak vytvořit první databázi

 1. Navigovat do Databáze kategorie
 2. Vybrat Průvodce databází MySQL
 3. Vyplňte název nové databáze a klikněte na Další krok
 4. Vyberte uživatelské jméno, které chcete použít, a zadejte heslo
 5. Klikněte na Vytvořit uživatele knoflík
 6. Vyberte oprávnění a klikněte na Další krok

Jak vytvořit další databáze

 1. Navigovat do Databáze kategorie
 2. otevřeno MySQL databáze
 3. Vyplňte název databáze (až 64 znaků, včetně předpony)
 4. Klikněte na Vytvořit databázi knoflík

Jak vytvořit tabulku v databázi

 1. Navigovat do Databáze kategorie
 2. otevřeno phpMyAdmin
 3. Vyberte databázi z levé strany
 4. Ve spodní části najdete Vytvořte tabulku tab
 5. Vyplňte název tabulky a vyberte počet řádků, které bude mít
 6. Klikněte na ikonu Jít knoflík
 7. Zadejte názvy polí a jejich vlastnosti

Jak zálohovat databázi

 1. Navigovat do Databáze kategorie
 2. otevřeno phpMyAdmin
 3. Vyber Vývozní tab
 4. Vyberte metodu (rychlé nebo nastavení možností ve vlastní metodě)
 5. Vyberte formát databáze
 6. Klikněte na Jít tlačítko, které uloží databázi do počítače

Jak importovat databázi

 1. Navigovat do Databáze kategorie
 2. otevřeno phpMyAdmin
 3. Vyber Import tab
 4. Klikněte na Vyberte soubor knoflík
 5. Vyberte formát databáze
 6. Klikněte na Jít knoflík

Povolte vzdálený přístup k databázím

 1. Navigovat do Databáze kategorie
 2. otevřeno Vzdálená MySQL
 3. Přidat přístupového hostitele (název domény nebo IP adresa)
 4. Klikněte na Přidat hostitele knoflík

Domény

Domény cPanel

Pokud máte více než jednu doménu, kterou chcete použít se svým webem WordPress, bude mít cPanel několik velmi důležitých nástrojů, se kterými můžete pracovat. Používáním Addon Domény budete moci přidat novou doménu, která bude uložena jako subdoména vašeho webu. Pokud chcete nový web, aniž byste museli kupovat novou doménu, můžete použít Subdomény. Jednoduchý nástroj v cPanelu vám umožní rychle vytvořit novou subdoménu, takže můžete například vytvořit blog WordPress na svém firemním webu a jednoduše jej přesunout do blog.yoursite.com který bude fungovat jako zcela nový web. Stejným způsobem můžete hostit své další weby a jeden můžete použít pro vývojový nebo demonstrační web, abyste mohli uvést příklad..

Pokud jste svůj web převedli z jedné domény do druhé a chcete si obě ponechat, bude vás zajímat Aliasy nářadí. Tento jednoduchý nástroj vám umožní propojit dvě domény, abyste měli přístup ke stejnému webu z obou. Pokud jste například měli přístup k vašemu blogu www.yourblog.net a nyní jste si zakoupili www.yourblog.com jedna, můžete ponechat obě domény propojené s vaším webem.

Pokud chcete přesměrovat jednu doménu na jinou, Přesměrování nástroj je tu pro pomoc. Rozhodněte se, zda chcete dočasné nebo trvalé přesměrování, přidejte názvy domén a máte hotovo.

Jak vytvořit doménu Addon

 1. Navigovat do Domény kategorie
 2. Vybrat Addon Domény nářadí
 3. Zadejte název domény (cPanel automaticky vyplní zbytek)
 4. Zvolte, zda si přejete vytvořit účet FTP pro novou doménu addon a vyplňte podrobnosti
 5. Klikněte na Přidat doménu knoflík

Jak vytvořit subdoménu

 1. Navigovat do Domény kategorie
 2. Vybrat Addon Domény nářadí
 3. Zadejte název subdomény (například: „blog“)
 4. Klikněte na Vytvořit knoflík

Jak vytvořit novou doménu aliasu

 1. Navigovat do Domény kategorie
 2. otevřeno Aliasy nářadí
 3. Vyplňte název domény
 4. Klikněte na Přidat doménu knoflík

Jak přesměrovat doménu nebo webovou stránku

 1. Navigovat do Domény kategorie
 2. otevřeno Přesměrování nářadí
 3. Vyber typ přesměrování
  Permanentní (301) – informuje prohlížeč návštěvníků o aktualizaci jeho záznamů
  Dočasné (302) – neoznámí záložky návštěvníka
 4. Vyberte doménu, kterou chcete přesměrovat
 5. Vyplňte adresu URL, kam chcete přesměrovat tuto doménu
 6. Vyberte, zda chcete přesměrovat návštěvníky přicházející z „www“ nebo bez ní
 7. Vyberte zástupný znak, pokud chcete přesměrovat všechny soubory z jednoho adresáře na stejný název souboru v novém adresáři
 8. Klikněte na Přidat knoflík

E-mailem

cPanel Email
Pokud jste se správou webových stránek a webových technologií neměli mnoho zkušeností, pravděpodobně jste přemýšleli, jak někteří lidé mají vlastní e-mailové adresy namísto oblíbených, jako je Gmail. Jakmile budete mít svou vlastní doménu, budete si moci takové e-mailové adresy vytvořit sami. cPanel zde bude hodně nápomocen, protože budete moci vytvářet vlastní adresy několika jednoduchými kliknutími přes panel.

Řekněme, že chcete vytvořit novou e-mailovou adresu pro váš blog WordPress, kde vás budou lidé moci kontaktovat, a další adresu pro každého autora pracujícího na vašem webu. Musíte pouze otevřít nástroj z cPanelu a přidat nové účty. Můžete si vybrat formát e-mailových adres a je třeba nastavit hesla. Rozhodněte se, zda budou nové e-mailové účty neomezené, nebo do každého z účtů přidejte maximální kvóty. I když to bude záležet na vás, bude to také záviset na plánu hostingu, který jste si vybrali. Dobrá věc na tom všem je, že cPanel vás spojí s webmailem, kde se můžete okamžitě otevřít a zkontrolovat nové e-maily.

Jak jste možná očekávali, je to pouze začátek. Pokud potřebujete více práce s e-mailovými účty, cPanel vám umožní udělat mnohem víc. Můžete například snadno nastavit a spediční systém takže e-maily z konkrétního účtu lze automaticky přeposílat na jiný. Pokud nebudete mít přístup k e-mailu nějakou dobu, například když jste na dovolené, budete si moci nastavit Automatické respondéry pomocí jiného nástroje v cPanelu.

V závislosti na vašem hostingu najdete zde Anti-Spam nástroj, který bude bojovat proti spamu ještě předtím, než se dostane do vaší doručené pošty. Pokud potřebujete větší flexibilitu, Záznam MX vám umožní přesměrovat příchozí poštu domény na konkrétní server, který může fungovat jako záloha.

Zde můžete vytvářet e-mailové filtry, importovat kontakty, vytvářet seznamy e-mailů, spravovat šifrování a mnoho dalšího.

Jak vytvořit nový e-mailový účet

 1. Navigovat do E-mailem kategorie
 2. otevřeno E-mailové účty
 3. Vyplňte název účtu (e-mail) a heslo
 4. Vyberte kvótu pro účet
 5. Klikněte na Vytvořit účet knoflík

Jak přistupovat k aplikaci Webmail

Ke své webové aplikaci můžete přistupovat z cPanel:

 1. Jít do E-mailem kategorie
 2. Nalézt E-mailové účty a otevřete jej
 3. Přejděte dolů a najděte Otevřete webmail odkaz
 4. Přihlaste se pomocí svých přihlašovacích údajů

Nebo přímo otevřete aplikaci Webmail otevřením https://yourdomain.com:2096

Jak přidat nový e-mailový účet do desktopové aplikace

Pokud chcete přijímat a odesílat e-maily z aplikace pro stolní počítače, musíte je správně nakonfigurovat. Naštěstí potřebujete pouze jeden detail o svém e-mailu, a to je adresa poštovního serveru. Ve většině případů bude vaším poštovním serverem mail.vasadomena.cz, a budete potřebovat celé své uživatelské jméno ([email protected]) a heslo. Je vhodné zkontrolovat možnost Můj server vyžaduje ověření. Pokud se váš e-mail nepřipojí úspěšně, je možné, že hostitelská společnost něco změnila, takže je nejlepší je požádat o podrobnosti nebo zkontrolovat e-mail, který jste obdrželi po zaplacení za hosting. Hostitelské společnosti jsou obvykle důkladné, takže v e-mailu budete mít všechny důležité podrobnosti.

Jak předávat e-maily

 1. Navigovat do E-mailem kategorie
 2. otevřeno Dopravci nářadí
 3. Klikněte na Přidat speditér
 4. Vyplňte e-mailovou adresu, kterou chcete přeposlat, a vyberte doménu
 5. Vyplňte adresu, na kterou chcete dostávat přeposlané e-maily, nebo se rozhodněte zrušit e-mail a odeslat odesílateli chybovou zprávu
 6. Klikněte na Přidat speditér

Metriky

cPanel Metrics

Jakmile začnete na svém webu získat první návštěvy, budete muset začít analyzovat data. Pro začátek budete chtít dávat pozor Šířka pásma. Tento skvělý nástroj vám ukáže využití vašeho webu pomocí šířky pásma. Zobrazí se grafy a čísla představující využití šířky pásma, které vám řeknou množství dat přenášených přes HTTP, IMAP, POP3, SMTP a FTP. V závislosti na plánu hostování můžete mít omezené zdroje, takže bude důležité znát statistiky. Pokud dosáhnete prahu u omezeného plánu, může se váš web přestat zobrazovat pro nového návštěvníka. Jakmile k tomu dojde, pravděpodobně to znamená, že je čas na upgrade hostingu.

Návštěvníci Funkce vám ukáže až 1000 posledních návštěv na vašem webu. Awstats a Webalizer nástroje vám sdělí vizuální informace o návštěvnících pomocí vizuálních pomůcek, ale pokud nepotřebujete grafy a uživatelské rozhraní, a Surový přístup nástroj dokáže exportovat informace o vašich návštěvnících do jednoduchého textového souboru. Tyto nástroje mohou být dobrým začátkem pro začátečníky, ale pokud chcete sledovat svého návštěvníka podrobněji, budete chtít začít používat Google Analytics. Protože můžete Google Analytics se zobrazuje přímo na hlavním panelu WordPress, nemusíte se do cPanelu přihlašovat jen proto.

Bez ohledu na to, kolik zkusíte, na vašem webu budou vždy chyby. S Chyby nástroj, uvidíte posledních 300 chyb, které mohou zahrnovat nefunkční odkazy a chybějící soubory. I když tento nástroj může být docela užitečný, můžete udělat hodně s pluginem WordPress. Například můžete zkontrolovat nefunkční odkazy automaticky.

Nakonec můžete nastavit statistické programy pomocí Editor metrik. Pokud to máte povoleno (v závislosti na oprávnění vašeho serveru), budete si moci vybrat, které statistiky chcete zobrazit v jiných statistických nástrojích..

Bezpečnostní

cPanel Security

Už víte, že musíte udělat vše, co je v našich silách, aby byl váš nový blog bezpečný. Nechcete, aby škodlivý software a hackeři dostali ruku na svůj web, takže se o to budete muset starat. cPanel vám umožní spravovat vaše Klávesy Secure Shell (SSH). SSH je kryptografický síťový protokol pro bezpečné provozování síťových služeb přes nezabezpečenou síť. Více se o tom můžete dozvědět na internetu Stránky Wikipedie.

Jak blokovat IP adresy

Dříve nebo později se stanete terčem útoků na spam nebo hackery. Na vašem webu WordPress budou i nadále zanechávat nechtěné komentáře, nebo se budou neustále pokoušet přihlásit na svůj dashboard. V takovém případě můžete chtít tuto konkrétní IP adresu zablokovat. Je opravdu snadné zablokovat jakoukoli adresu IP v přístupu na váš web:

 1. Navigovat do Bezpečnostní kategorie v cPanelu
 2. otevřeno IP Blocker nářadí
 3. Přidejte IP adresu nebo doménu, kterou chcete zablokovat

K zablokování IP můžete použít kterýkoli z těchto formátů:

 • Jedna adresa IP: 192.168.0.1
 • Rozsah: 192,166,1,1-192,166,40
 • Implied Range: 192.168.0.1-40
 • Formát CIDR: 192.168.0.1/32
 • Představuje 192. *. *. *

Zvažte hotlinking jako krádež obsahu a šířky pásma. Pokud svůj web nechcete chránit, každý na internetu vám bude moci ukrást váš odkaz a přímo odkazovat na vaše soubory. To znamená, že každý může ukrást vaše soubory a navíc bude používat vaši šířku pásma! Například někdo může ukrást obrázek z vašeho webu přímým odkazem na něj. Tato metoda by na vašem webu ukázala vaši image pomocí vaší šířky pásma, za kterou zaplatíte. Jak tedy zastavit hotlinking přes cPanel?

 1. Navigovat do Bezpečnostní kategorie v cPanelu a otevřené Ochrana Hotlink nářadí
 2. Klikněte na ikonu Umožnit knoflík
 3. Chcete-li povolit přístup, přidejte adresy URL
 4. Vyberte formáty, pro které chcete blokovat přímý přístup (například: jpg, jpeg, gif, png, bmp)
 5. Klikněte na ikonu Předložit knoflík

Hotlinking může zpomalit vaše stránky a můžete skutečně přijít o peníze, pokud na nich nebudete jednat.

Jak aktivovat Leech Protection

Pokud používáte účty WordPress, které registrovaným uživatelům umožňují přístup k určité oblasti na vašem webu, budete chtít svůj web navíc chránit. Pokud jste přístup nějak omezili (možná jste chtěli pouze určitý počet uživatelů, kteří se chtějí zaregistrovat, nebo uživatelé musí platit za účet), mohou uživatelé sdílet své účty a umožnit tak ostatním přístup do omezené zóny vašeho webu. Tomu můžete zabránit aktivací Leech Protection:

 1. otevřeno Ochrana pijavice nástroj z Bezpečnostní kategorie
 2. Vyberte složku, kterou chcete chránit
 3. Nastavte ochranu výběrem následujících možností:
  • Počet přihlášení na uživatelské jméno povoleno ve 2hodinovém období
  • URL pro přesměrování uživatelů Leechu na
  • Vyberte e-mailovou adresu, na kterou chcete dostávat upozornění
  • Zvolte, zda chcete deaktivovat ohrožené účty
 4. Klikněte na ikonu Umožnit knoflík

Co je ModSecurity a jak jej povolit pro své domény

ModSecurity je bezplatný modul Apache, který slouží k zastavení hackerských útoků. Tento modul je ve skutečnosti soubor pravidel; kontroluje požadavky přicházející na váš web a je v rozporu s pravidly. Pokud je žádost platná, bude web fungovat normálně. Pokud žádost představuje hrozbu pro váš web, ModSecurity ji zablokuje.

Doporučujeme povolit ModSecurity a postupovat takto:

 1. Přejděte na stránku Bezpečnostní kategorii a otevřete nástroj ModSecurity
 2. Najděte svou doménu v seznamu dostupných domén
 3. Klikněte na ikonu Na knoflík

Software

cPanel Software

V závislosti na hostitelské společnosti, kterou používáte pro svůj web WordPress, čekají na vás v kategorii Software různé aplikace. Mezi mnoho CMS, forum a software pro elektronické obchodování, které můžete nainstalovat, bude mít většina moderních hostingových společností na seznamu WordPress.

Jak nainstalovat WordPress pomocí Softaculous

 1. Navigovat do Software kategorie
 2. otevřeno Softaculous Apps Installer (nebo najděte její widget ve spodní části vašeho cPanelu)
 3. Vybrat WordPress a klikněte na Nainstalujte knoflík
 4. Vyplňte všechny potřebné informace (doména, adresář, uživatelské jméno administrátora, e-mail a heslo)
 5. Klikněte na Nainstalujte

Pokud byly poskytnuté informace správné, instalátor Softacoulus Apps nainstaluje WordPress do zadaného adresáře a svou novou instalaci uvidíte v seznamu. Jsi hotov! Nyní můžete navštívit svůj nový web. Chcete-li se dostat na hlavní panel, musíte se přihlásit na svůj nový web pomocí navigace na www.yourdomain.com/wp-login. Zde byste měli zadat uživatelské jméno administrátora a heslo, které jste použili během procesu instalace, a můžete začít pracovat na svém webu WP..

Preference

cPanel Preferences

Předvolby jsou přímo propojeny s vaším účtem cPanel. Zde můžete spravovat své účty a účty ostatních uživatelů, měnit jazyk svého cPanelu a upravovat kontaktní informace.

Jak změnit heslo cPanel

Vytvoření dobrého a silného hesla pro váš cPanel je nezbytné. Jak můžete vidět z tohoto článku, cPanel je místo, kde můžete své webové stránky a svůj server ovládat velmi podrobně. Můžete si představit, co by se stalo, kdyby byl váš účet cPanel ohrožen. Než budete na čemkoli dále pracovat, ujistěte se, že změníte heslo:

 1. Jít do Preference kategorii a zvolte Heslo a zabezpečení nářadí
 2. Zadejte své staré heslo
 3. Zadejte nové heslo a ujistěte se, že je silné (místo posílání hesla do tělocvičny můžete použít generátor hesel)
 4. Klikněte na ikonu Změňte své heslo hned teď! knoflík

Pokud váš server nemá certifikát SSL podepsaný uznávanou autoritou a používáte Windows Vista, 7 nebo 8 pomocí prostého textu / nešifrovaného připojení, budete muset povolit Ověřování přehledů.

Jak změnit jazyk cPanel

Ve většině běžných případů bude váš cPanel nastaven na angličtinu. Pokud jej chcete použít v jiném jazyce, můžete jej rychle změnit pomocí předvoleb:

 1. Navigovat do Preference kategorii a zvolte Změnit jazyk nářadí
 2. Vyberte jazyk ze seznamu
 3. Klikněte na Změna knoflík

Jak změnit kontaktní informace

 1. Navigovat do Preference kategorii a zvolte Kontaktní informace nářadí
 2. Zadejte e-mailové adresy, na které chcete dostávat oznámení
 3. Zaškrtněte a zrušte zaškrtnutí oznámení, která chcete dostávat
 4. Klikněte na Uložit knoflík

Jak přidat nového uživatele

 1. Navigovat do Preference kategorie
 2. otevřeno Správce uživatelů nářadí
 3. Klikněte na Přidat uživatele knoflík
 4. Vyplňte všechny podrobnosti o novém uživateli
 5. Klikněte na Vytvořit knoflík
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map