Srovnání čtverců a WordPress 2020

Squarespace vs. WordPress


WordPress je bezpochyby nejoblíbenější platformou pro vytváření webových stránek na světě. Ale jak už asi víte, není to jediný. Různé další platformy nabízejí také výkonné blogování a webové nástroje a některé z nich jsou docela dobří konkurenti. A stejně jako s čímkoli jiným v životě, existují výhody a nevýhody používání WordPress a těchto dalších platforem.

Dnes se budeme soustředit Čtvercový prostor a porovnejte jej s WordPress. Abychom se vyhnuli nejasnostem, budeme hovořit o vlastní verzi WordPress.
Má některé velmi významné odchylky od WordPress.com.

Abychom usnadnili pochopení rozdílů, rozdělili jsme tento článek do několika segmentů, které vám pomohou rychleji porovnat WordPress a Squarespace:

  • Jednoduchost
  • Motivy a doplňky
  • Správa obsahu
  • Podpěra, podpora
  • Náklady
  • eCommerce
  • Srovnávací tabulka
  • Který z nich byste si měli vybrat?

Jednoduchost

Pokud jde o spuštění nového blogu, většina uživatelů dává přednost jednoduché platformě, která jim umožňuje publikovat nový web co nejrychleji.

WordPress

Pokud to nebylo dost jednoduché, WordPress v první řadě by se nestal tak populární. Ale když mluvíme o verzi hostované hostitelem, určitě to nějakou dobu trvá, než dohoníme veškerou terminologii a základy, než si můžete vytvořit blog sami. Zatímco mnoho možností je dobrá věc, desítky možností hostování a tisíce témat a pluginů mohou být pro někoho, kdo právě začal, příliš mnoho.

Po několika dnech strávených s WordPress se většina začátečníků přizpůsobí této platformě a nemají problémy s přizpůsobováním blogů a psaní nových článků..

Mohlo by to však být vždy o něco jednodušší, ale skutečnost, že vám umožňuje upgradovat blog začátečníka na profesionální stroj na vydělávání peněz, je dost dobrým důvodem, proč strávit nějaký čas navíc tím, že se dozvíte více o WordPress. Pokud potřebujete pomoc, zahájili jsme novou výukovou sekci WordPress, která bude vaším osobním průvodcem.

Čtvercový prostor

Vzhledem k tomu, že vše o programu Squarespace je vizuální, je mnohem příjemnější pro začátečníky. Ačkoli si můžete vytvořit podobné prostředí s WordPress, přípravu trávníku by vyžadovalo čas a dovednost. S programem Squarespace však můžete pomocí editoru drag and drop vytvářet stránky od samého začátku.

Čtvercový prostor také nabízí mnohem menší počet možností. To pomůže začátečníkům dělat rychlejší rozhodnutí a bude snazší se učit. Ale samozřejmě, pokud se rozhodnete upgradovat svůj blog a upravit jej podrobněji, zjistíte, že tento nedostatek možností je velkým problémem..

Motivy a doplňky

Aby bylo možné přizpůsobit web, uživatelé bez technických dovedností budou muset přizpůsobit blogy pomocí témat a pluginů. Jak stojí WordPress a Squarespace v tomto problému?

WordPress

WordPress nabízí tisíce témat a pluginů, které můžete použít zdarma. Přesněji řečeno, v oficiálním úložišti je více než 40 000 pluginů a všechny je můžete používat zdarma. A to není konec – existuje mnoho online trhů, které nabízejí prémiová témata a doplňky za konkrétní cenu. Takže u každého problému, se kterým se setkáte, je pravděpodobně plugin, který jej dokáže vyřešit.

Také byly navrženy tisíce témat pro specifické výklenky. To znamená, že ať už stavíte osobní blog, portfolio fotografií nebo profesionální obchodní web, najdete téma přizpůsobené vašim potřebám.

Témata WordPress

Protože instalace motivů a pluginů je velmi přímá, jediným časově náročným úkolem je najít nejlepší téma nebo perfektní plugin pro váš web..

Čtvercový prostor

Pokud chcete rozšířit web pomocí Squarespace, budete se muset přizpůsobit. Bohužel, Squarespace nabízí nedostatečný výběr šablon a rozšíření. Na rozdíl od WordPress se budete muset vypořádat s dostupným řešením nebo jednoduše ignorovat problém a požádat o podporu.

Na druhé straně tato omezená volba nemusí představovat problém pro některé uživatele. Pokud neplánujete rozšíření svého webu a jste spokojeni s možnostmi dostupnými v programu Squarespace, můžete relaxovat a přestat přemýšlet o všech dalších dostupných rozšířeních, jako je tomu u WordPress. Někdy je lepší mít méně možností.

Správa obsahu

Pokud chcete založit nový blog, je důležité, aby vám platforma podle vašeho výběru mohla volně pohybovat po textových editorech. Jsou WordPress a Squarespace dost dobré pro blogery?

WordPress

Nepochybně, WordPress je výkonný nástroj pro blogery a jeden z nejlepších v okolí. Umožní vám používat jak vizuální, tak textové editory, abyste si mohli užívat psaní a stále můžete přidat vlastní HTML V případě potřeby. WordPress se stará o vaše články, takže automaticky uloží váš pokrok. Pro případ, že se stane něco špatného, ​​můžete se kdykoli spolehnout na WordPress. Udržuje také revize, takže pokud se rozhodnete, že chcete starý odstavec v určitém okamžiku zpět, budete mít pouhé jedno kliknutí od jeho zobrazení na stránce..

Čtvercový prostor

bohužel, Squarespace není pro bloggery tak dobrý. Neexistuje žádná funkce automatického ukládání a platforma vám nedovolí používat revize. I když existují bloky kódu, které můžete použít v programu Squarespace, tato funkce vám stále nedovolí spustit vlastní HTML nebo CSS ze stránky. U některých bloggerů to může být řešení.

Squarespace není také dobrý s médii. Zatímco WordPress vám umožní znovu použít obrázky, které jste nahráli v minulosti, Squarespace vás donutí znovu nahrát stejný obrázek, pokud se rozhodnete jej znovu použít. Pokud máte sklon používat fotografie pravidelně (což byste měli), může to být noční můra.

Podpěra, podpora

Pokud jste právě začínají s WordPress nebo Squarespace, je pravděpodobné, že nejste profesionál v této oblasti. Takže dříve nebo později budete potřebovat pomoc s platformou. Jakou podporu získáte pomocí WordPress a Squarespace?

WordPress

Vzhledem k tomu, že budete hostovat své vlastní stránky, je prakticky všechno ve vašich rukou. Přestože pro vás bude hostující společnost řešit některé technické problémy, bude zde ještě mnohem více problémů, které budete muset vyřešit sami nebo najmout profesionály..

Podpora bezplatných témat a pluginů je poměrně omezená. Pokud se něco pokazí, jediná pomoc přichází ve formě podpůrných fór a dalších online zdrojů. Naštěstí díky své popularitě existují miliony tutoriálů a články s návody, které vám pomohou vyřešit prakticky všechny druhy obtíží. Pokud používáte prémiové produkty, můžete očekávat pomoc od vývojářů, ale to bude záležet na každé společnosti / jednotlivci.

Čtvercový prostor

Podpora čtvercového prostoru

Spuštěním webu s Squarespace získáte okamžitý přístup k profesionální podpoře. O systém se stará celý tým odborníků. Budete mít přístup k celkovým knihovnám článků, videonávodům, živému chatu a e-mailové podpoře. Podobně jako WordPress existují i ​​podpůrná fóra, kde uživatelé mohou diskutovat o problémech a funkcích.

Protože Squarespace má mnohem menší počet funkcí než WordPress, šance na něco špatného fungování je mnohem menší. Protože k instalaci nemáte desítky tisíc pluginů, bude na prvním místě méně problémů s kompatibilitou.

Náklady

Mnoho lidí si myslí, že můžete získat web zdarma online. I když bychom vám rádi řekli, že je to pravda, všechno má cenu. Takže i WordPress a Squarespace vás donutí otevřít peněženky.

WordPress

Ano, slyšeli jste to správně – WordPress je zdarma. Ale to platí pouze pro samotnou platformu. Můžete si zdarma stáhnout WordPress, upravovat soubory, instalovat bezplatné pluginy a motivy a dělat s nimi cokoli chcete. Než však budete moci zobrazit web lidem po celém světě, budete muset zaplatit za hosting. I když se jedná o hosting, existují některé bezplatné možnosti, ale doporučujeme je přeskočit.

Přesto můžete najít hosting a doménu jen za pár babek měsíčně. Je zřejmé, že za tuto cenu nemůžete očekávat mnoho, ale váš web bude fungovat.

Utrácení peněz zde nekončí. Ačkoli je možné provozovat web bez utrácení extra centu, pravděpodobně budete chtít koupit nové téma nebo jeden nebo dva pluginy, které vám umožní mít na webu konkrétní funkci nebo ji jen zkrátit. Také, pokud se rozhodnete najmout údržbáře, aby vám pomohli ven, nebo si programátora vyvinou něco konkrétního, budou náklady stále stoupat. Stále si myslíte, že WordPress je zdarma?

Čtvercový prostor

Pokud chcete osobní web, budete muset zaplatit 12 USD měsíčně za účet, který tolik neobsahuje, abych byl upřímný. Za tuto cenu získáte až 20 stránek, galerií a blogů s neomezenou šířkou pásma a dvěma přispěvateli. Pokud chcete upgradovat účet na obchodní, kde získáte neomezené možnosti, bude vás to stát 18 $ měsíčně.

eCommerce

Chcete připravit internetový obchod na prodej produktů a služeb? Pokud ano, buďte zvlášť opatrní při výběru správné platformy pro spuštění elektronického obchodu.

WordPress

WordPress umožňuje vytvářet online obchody na vlastní pěst. Několik populárních pluginů může transformovat vaše stránky do systému eCommerce, aniž by o tom mnoho vědělo. Můžete si nastavit celý obchod s motivem podle vašeho výběru a několika pluginy, které rozšíří standardní funkce WordPress. Ano, bude to nějakou dobu trvat a tutoriály, dokud nebudete mít vše v pořádku, ale to, že i začátečníci mohou otevřít nový internetový obchod, je radostné..

Populární CMS umožňuje snadno integrovat PayPal, Stripe, 2Checkout, Google Checkout, Payoneer, Skrill a Bitcoin.

Existují také doplňky, které vám pomohou s přidruženými programy. Co víc potřebujete pro jednoduchý obchod?

Čtvercový prostor

Bohužel zde je Squarespace poměrně omezený. Pro začátek to umožňuje pro zpracování plateb použijte pouze Stripe což bude odrazovat mnoho uživatelů. Nejen, že Stripe není tak populární jako PayPal, ale je omezeno na několik zemí.

Společnost Squarespace navíc omezila počet produktů, které můžete na svých stránkách prodat. Pokud chcete otevřít malý obchod, bude to v pořádku, ale vědět o omezení může být vyčerpávající. Co když náhodou máte více zákazníků, než jste očekávali?

Srovnávací tabulka

WordPress

Čtvercový prostor

Jednoduchost:Začátečník s křivkou učeníIdeální pro začátečníky
Motivy a doplňky:Desítky tisíc rozšířeníVelmi omezené možnosti
Správa obsahu:Revize, automatické ukládání, vlastní HTML…Žádné revize, automatické ukládání nebo vlastní HTML
Podpěra, podpora:Společenství, plat za podporuTým profesionální podpory
Náklady:Od několika babek za měsícOd 12 $ měsíčně
eCommerce:Obrovské možnostiVelmi omezené možnosti

Který byste měli použít?

Nakonec by však volba neměla být tak těžká. Je to zcela zřejmé WordPress překonává Squarespace prakticky ve všech oblastech. Má více funkcí, dává vám mnohem větší svobodu a kontrolu nad svým blogem.

Pokud máte vážný zájem o spuštění nového webu nebo osobního blogu, důrazně doporučujeme vyzvednout WordPress a jít s verzí s vlastním hostitelem. Dozví se o tom trochu déle, ale z dlouhodobého hlediska se to vyplatí.

Doporučená četba: Jak přesunout svůj blog z prostoru do WordPress

Na druhou stranu, pokud vše, co chcete, je jednoduchý web, který vás nebude trápit spoustou možností, které byste dělali každý týden, a chcete zajistit, že podpora bude vždy k dispozici pro vás, může být Squarespace dost dobrý.

Vždy doporučujeme WordPress přes Squarespace, ale je čas, abyste si vybrali. Pokud máte nějaké dotazy a stále si nejste jisti platformami, dejte nám vědět tím, že zanecháte komentář níže. Jaké jsou vaše názory na WordPress vs. Squarespace?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Liked Liked