Srovnání služby Blogger vs. WordPress 2020

Srovnání služby Blogger vs. WordPress 2017


Je snadné se rozhodnout, že chcete vytvořit blog. Pravděpodobně už máte nějaké nápady, jak napsat a jak by mělo vypadat všechno. Možná víte něco o blogování, marketingu a tvorbě webových stránek, ale pokud jste na svém vlastním webu nepracovali, je pravděpodobné, že stále nevíte, na jakou platformu jít..

Možná jste o nich slyšeli od přátel a kolegů, nebo jste již hledali srovnání – WordPress a Blogger patří mezi nejoblíbenější platformy pro blogování. Vyvstává tedy otázka; který byste měli použít pro svůj první blog?

Co jsou WordPress a Blogger?

Díky asi 28% celosvětového webu není WordPress pro většinu lidí cizí. I když jste doposud blogovali, jsme si jisti, že jste o platformě slyšeli, a dokonce narazili na několik webů, které jsou s ní vytvořeny. Protože už jsme mluvili o WordPressu, podívejte se, co je WordPress a proč je tak populární.

Na druhé straně je Blogger poněkud odlišný, ale své místo si stále najde na internetu. Vzhledem k tomu, že je ve vlastnictví společnosti Google, mnoho bloggerů se rozhodne věřit službě Blogger. Tato služba je bezplatná a ke spuštění prvního blogu stačí pouze bezplatný účet Google (který pravděpodobně již máte). Jak je však nyní zřejmé, Blogger a WordPress mají své rozdíly, a proto jsme se rozhodli tento článek sestavit.

Než začneme porovnávat verzi hostovanou službou Blogger s verzí WordPress, doporučujeme vám podívat se na video, které porovnává WordPress.com s Bloggerem, takže máte všechny verze pokryty.

 • Jednoduchost
 • Vlastnictví a kontrola
 • Šablony
 • Správa obsahu
 • Podpěra, podpora
 • Srovnávací tabulka
 • Závěrečné myšlenky

Jednoduchost

WordPress i Blogger lze označit jako jednoduché. Ale pokud pro vás někdo jiný WordPress nepřipravil, věci se stávají mnohem komplikovanější, než mít účet Blogger.

WordPress

Ačkoli je to pro začátečníky přátelské, je čas se učit WordPress. Ještě předtím, než budete moci publikovat první příspěvek, musí být WordPress správně nastaven. Takže někdo, kdo nemá zkušenosti s platformou, by se mohl unášet špatným směrem. Není to tak těžké nainstalovat WordPress ani poprvé, ale celý proces není tak snadný jako založení účtu Blogger, který vyžaduje jen několik kliknutí.

Blogger

S Bloggerem to nemůže být jednodušší. Pokud již nemáte účet Google, stačí si jej zaregistrovat. Poté se přihlaste do služby Blogger, vyberte šablonu a jste připraveni začít spouštět svůj blog a publikovat příspěvky.

Přihlásit se do služby Blogger

Vlastnictví a kontrola

Než začnete blog, bylo by rozumné přehodnotit důležitost vlastnictví – chcete svůj blog vlastnit nebo nechat nad ním mít kontrolu nad ostatními?

WordPress

WordPress je open-source platforma, která znamená, že vy a kdokoli jiný ji může mít zdarma. Jakmile stáhnete instalační soubory, stane se to vaší odpovědností. Od chvíle, kdy začnete hostovat web, získáte pocit, že je váš. A to je pravda. I když budete pravděpodobně platit pár dolarů měsíčně za hosting, web je stále 100% váš. Je tedy možné dělat s tím, co chcete – přesunout, rozšířit, změnit, odstranit, atd.

Blogger

Jako bezplatná služba, Blogger je majetkem společnosti Google. To znamená, že kluci ve společnosti mají s touto službou co dělat, co chtějí. I když je to docela nepravděpodobné, je stále možné, že se technologický gigant rozhodne odstavit Blogger. A v tom případě by se o váš obsah nikdo nestaral. Jak se cítíte? Google vám může bez udání důvodu zablokovat přístup k vašemu vlastnímu blogu.

I když jste při rozhovoru o Googlu do značné míry v bezpečí, jen s vědomím, že nemáte kontrolu nad něčím tak osobním, jako je blog, vám může způsobit bolesti hlavy. Nevíme o vás, ale rádi bychom věděli, že s naším vlastním webem nebo blogem můžeme dělat cokoli, o čem se rozhodneme.

Pokud se vám nelíbí, jak server funguje nebo chcete změnit několik věcí týkajících se dostupnosti, Google vám nedovolí mnoho. Ovládání je v jejich rukou a můžete jen doufat, že jejich rozhodnutí vás pěkně ovlivní.

Šablony

Možná nejste webový designér, ale jednou z nejzajímavějších částí nastavení blogu je výběr způsobu, jakým bude vypadat. Jak vám mohou služby Blogger a WordPress pomoci, pokud jde o vzhled vašeho webu?

WordPress

Při pohledu na oficiální repozitář témat WordPress, který poskytuje bezplatné produkty, si můžete vybrat tisíce šablon.

Ať už vás zajímá jakýkoli výklenek, existují stovky bezplatných šablon, které vám pomohou tvarovat blog.

Pokud se rozhodnete utratit několik dalších dolarů, existují také tisíce dalších prémiových témat WordPress, které vypadají ještě lépe a mají další funkce, které posouvají váš blog v nové lize..

Ať už si vyberete zdarma nebo si koupíte prémiové téma, máte nad ním stále plnou kontrolu. Většina motivů má širokou škálu možností přizpůsobení, které vám umožní přizpůsobit celý web. A velká část je, že se dostanete i ke změně zdrojového kódu. Pokud tedy víte něco o HTML a CSS, můžete změnit každou část svého webu. I když nemáte dostatečnou kvalifikaci, můžete si najmout profesionálního designéra, který vám provede změny.

Blogger

Ve srovnání s verzí WordPress, kterou vlastníte, Blogger zaostává. I když existuje velký počet šablon, které můžete použít pro svůj bezplatný blog, výběr je ve srovnání s WordPress poměrně omezený. A jakmile vyberete šablonu, můžete hrát pouze s omezeným počtem nástrojů pro přizpůsobení. Nechápejte nás špatně; možnosti přizpůsobení, které přicházejí s Bloggerem, jsou uživatelsky přívětivé a relativně užitečné, ale nemohou se týkat WordPress.

Šablona Blogger

Pokud plánujete vytvoření vlastního motivu nebo podrobnou úpravu existující šablony, můžete na to zapomenout – služba Blogger to prostě neumožňuje. I když existují některé neoficiální šablony služby Blogger, ty jsou obvykle lepší ponechat nedotčené, protože jsou většinou nízké kvality.

Správa obsahu

Blogování je především o správě obsahu. Než začnete psát svůj první příspěvek, ujistěte se, že platforma, kterou se chystáte použít, je dobře navržena pro blogování. Dává to smysl, správně?

WordPress

WordPress má vše. Jakmile si zvyknete na standardní editory, nebudou se všechny ostatní platformy pro blogování srovnávat. Pomocí editorů Visual a Text je potěšením kdykoli přidat nový obsah do WordPressu. Formátování textu je přirozené a trvá jen několik článků, dokud se nebudete moci uvolnit a seznámit se s oběma editory podrobně. Správa multimediálních souborů je také intuitivní a je snadné přidávat nové obrázky a videa.

Ale protože WordPress umožňuje rozšíření, je možné vylepšit systémy správy editorů i médií podle vašich představ. Mnoho bezplatných a prémiových pluginů vám umožní přidávat věci přímo do editoru a umožní vám reorganizovat knihovnu médií, pokud si to budete přát.

Díky WordPress je blogování perfektní jak pro příležitostné autory, tak pro zkušenější uživatele, kteří používají kód HTML a CSS přímo z textového editoru..

Blogger

Editor služby Blogger

Jak již název napovídá, Blogger je vytvořen pro blogování. Má tedy smysl, že správa obsahu se provádí správně. A opravdu je. Google usnadnil zahájení prvního příspěvku a jeho správu bez problémů.

Zahájení psaní vyžaduje pouze přihlášení do účtu Google a otevření služby Blogger. Pokud jste použili jiné dokumenty Google, bude prostředí vypadat povědomě.

Blogger vám umožní psaní. Jednoduchý pruh nahoře zobrazuje všechny možnosti, které umožňují formátovat text a přidávat média.

Podpěra, podpora

I zkušení uživatelé potřebují čas od času pomoc. Bez ohledu na to, kolik toho víte o WordPressu nebo Bloggeru, jsme přesvědčeni, že budete někdy potřebovat podporu.

WordPress

Zvládnutí WordPressu vyžaduje čas. Přestože je aplikace WordPress velmi uživatelsky přívětivá, je plná funkcí a možností, kterým je třeba porozumět. Ale pokud jde o podporu, můžete očekávat spoustu online materiálů, které vám pomohou. Ať už otevíráte oficiální články, které vysvětlují, jak věci fungují, nebo si prohlížíte jeden z mnoha webových stránek věnovaných této platformě, pravděpodobně najdete odpověď na své otázky v žádném okamžiku.

Existují oficiální fóra podpory, která obsahují tisíce vláken. Ale pokud jde o složitější úkoly, budete muset řešit problémy sami nebo najmout profesionály. Bohužel ve výchozím nastavení není s vlastní verzí WordPress podporována žádná podpora.

Blogger

Centrum nápovědy služby Blogger

Jak vyplývá z Googlu, dalo by se očekávat hodně dokumentace pro Blogger. Ale bohužel to tak není. Ačkoli existují soubory dokumentace, podpora je poměrně omezená. Můžete dokonce procházet svůj prohlížeč a podporovat fóra, ale neočekávejte od něj mnoho.

Přenosnost

Přestože se musíte rozhodnout, kde začít svůj blog, neznamená to, že vždy musíte hostovat na stejném serveru nebo dokonce používat stejnou platformu. Změna hostitelů není nic neobvyklého a také mnoho bloggerů se v určitém okamžiku rozhodlo přejít z jedné služby na druhou. Jak se tedy chovají WordPress a Blogger, pokud jde o export obsahu na jiné místo?

WordPress

Přepínání hostitelů pomocí WordPress není problém. Budete muset znát cestu kolem serverů a WordPress, ale přesun dat není moc velký problém.

WordPress také umožňuje rychle exportovat obsah jednoho webu a rychle jej importovat na jiný bez rizika ztráty dat.

Blogger

Přestože je možné přejít z Bloggeru na jinou platformu, Google tento úkol velmi ztížil. Proces exportu blogu z jejich služeb je pomalý a komplikovaný<. Also, while doing the transfer, you are risking SEO. Blogger does allow data export, but the truth is that Google stores your data for a long period of time even after you're done with them.

Doporučené čtení: Jak přesunout blog z Bloggeru na WordPress

Srovnávací tabulka

WordPress

Blogger

Jednoduchost:Začátečník s křivkou učeníJen několik kliknutí do prvního příspěvku
Šablony:Desítky tisíc rozšířeníVelmi omezené možnosti; Šablony nelze detailně přizpůsobit
Správa obsahu:Revize, automatické ukládání, vlastní HTML…Mnohem jednodušší editor dokumentů
Podpěra, podpora:Společenství, plat za podporuFórum podpory, základní dokumentace
Přenosnost:Rychlý export a import obsahu, přepínání hostitelů a platforemJe těžké přejít z Bloggeru na jinou platformu
Vlastnictví a kontrola:Vlastníte blog, úplnou kontroluGoogle ji vlastní, má omezenou kontrolu

Závěrečné myšlenky

Rozhodování mezi Bloggerem a WordPress by nemělo být důležité. Ačkoli obě platformy umožňují rychle spustit osobní blog, WordPress a Blogger se velmi liší.

Zatímco Blogger vám umožňuje spustit bezplatný blog pouhými několika kliknutími na tlačítko myši, platforma je velmi omezená. Je to dost dobré pro ty, kteří chtějí jednoduchý blogovací zážitek bez mnoha možností. Ale s Bloggerem je prakticky nemožné cokoli jiného.

Na druhé straně je WordPress téměř neomezený. Nejen, že s ním můžete založit blog, ale také si můžete vytvořit jakýkoli typ webu, který vám přijde na mysl. Můžete dokonce svůj blog přeměnit na internetový obchod, rozšířit jej o tisíce doplňků a témat a vždy to bude pod vaší kontrolou.

Pokud jste připraveni se učit WordPress, důrazně doporučujeme vybrat si ji jako výchozí platformu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map