Srovnání Drupal vs. WordPress 2020

Srovnání Drupal vs. WordPress 2017


Výběr jednoduché platformy pro blogování nemusí být tak obtížný. Pokud nemáte zájem o vytváření složitých webových projektů, existují skvělé nástroje, které vám umožní blog, aniž byste se museli starat o technické aspekty. V takovém případě vám doporučujeme podívat se na rozdíly mezi WordPress a WordPress.com a také zjistit, zda byste měli jít o WordPress nebo Blogger..

Obsah

 • Co je Drupal?
 • Instalace
 • Jednoduchost
 • Motivy a doplňky
 • Blogování
 • Podpěra, podpora
 • Bezpečnostní
 • Vícejazyčné weby
 • Srovnávací tabulka
 • Závěrečná slova

Co je Drupal?

Drupale je bezplatný CMS s otevřeným zdrojovým kódem, který umožňuje všem vytvářet webové stránky a další složité webové projekty. S redakčním systémem můžete vytvářet blogy, osobní nebo obchodní weby, fóra, internetové obchody, intranety a dokonce i weby sociálních sítí. Přestože je Drupal mohou používat jak začátečníci, tak profesionálové, je vhodnější pro zkušené uživatele, kteří vědí něco o webových technologiích a kódování. Jak si dokážete představit, stavbu sociálních sítí od začátku nelze klasifikovat jako snadnou.

Drupal podporuje správu obsahu, spolupráci při tvorbě, podcasty, obrazové galerie, p2p vytváření sítí a mnoho dalšího. Umožňuje snadná rozšíření ve formě modulů, ale i když všechno zní velmi podobně jako WordPress, stále existují zásadní rozdíly, které vám pomohou vybrat si jeden z druhého.

Ačkoli následující video ukazuje starší verze WordPress a Drupal, základní funkce se příliš nezměnily. Z tohoto důvodu je srovnání platné i pro nové verze obou CMS.

Instalace

Než budete moci začít vytvářet webové stránky s WordPress nebo Drupal, musíte si nainstalovat CMS dle vašeho výběru. Ačkoli obě funkce mají rychlou instalaci, existují určité rozdíly, o kterých byste měli vědět.

WordPress

WordPress.org je známý svým pětiminutovým instalačním procesem. Protože většina webhostingových společností již nabízí instalační skripty, uživatelé je musí otevřít a postupujte podle pokynů na obrazovce. V závislosti na skriptu se uživatelé mohou zcela vyhnout nastavení databází a dalších věcí, které by mohly být pro začátečníky matoucí.

Pokud se rozhodnete nainstalovat WordPress ručně, bude to trvat několik dalších kroků, ale proces bude stále rychlý.

Drupale

Stejně jako WordPress je instalace dosti jednoduchá. Uživatelé si musí stáhnout nejnovější verzi z oficiálního webu a postupovat podle instalačního průvodce. Instalace Drupalu trvá ještě několik minut, ale neměli byste mít problémy.

Zajímavou součástí instalace je, že Drupal nabízí speciální instalační balíčky. Pokud tedy již víte, jaký typ webu hledáte, můžete automaticky nainstalovat konkrétní moduly pomocí aplikace Drupal.

Jednoduchost

Chcete jednoduchý nebo komplexní systém správy obsahu? Pravděpodobně to záleží na tom, čeho chcete pomocí svého webu dosáhnout, ale je přirozené, že každý chce jednoduchý systém, který vás může ještě dostat, co chcete. Jak WordPress a Drupal hrát v tomto poli?

WordPress

WordPress je přátelský pro začátečníky a snadno pochopitelný. I když jste úplný nováček, stále si budete moci sami vytvořit blog a publikovat příspěvky bez problémů. Pouze prozkoumáním uživatelských rozhraní, procházením nabídek a možností, budete moci upravit vzhled a dojem svého nového webu.

Jakmile se rozhodnete pro svůj blog udělat více, budete se muset dozvědět nové věci o WordPress. Ale s tolika online zdroji to nebude trvat moc, dokud nezačnete platformu používat jako profesionál.

Drupale

Drupal admin

Drupal není vhodný pro začátečníky. CMS je komplexní, bude vyžadovat alespoň některé základní dovednosti v HTML, CSS a PHP, jen aby mohl web spravovat. Pokud se rozhodnete vyvinout sofistikovanější weby, lépe připravte své programovací příručky, protože s vizuálním editorem nedostanete vše (jako některé jiné platformy).

Motivy a doplňky

Pokud nejste profesionální webdesignér, budete potřebovat téma pro web. Pokud nejste programátorem, budete chtít pluginy a moduly, které na web přidají funkce. WordPress i Drupal vám umožňují instalovat šablony a rozšíření, ale dělají to jinak.

WordPress

Populární CMS nabízí tisíce témat a pluginů WordPress, které pomáhají uživatelům rozšířit jejich běžný web. Bez jakýchkoli technických znalostí si každý může přidávat a upravovat funkce svých osobních blogů. Protože existuje tolik dostupných rozšíření, je možné najít prakticky cokoli, co potřebujete pro svůj web.

Existují dokonce tisíce dalších prémiových položek, které jsou obvykle kódovány lépe a přicházejí s profesionální podporou. Díky WordPress tedy opravdu nemůžete říci, že vám něco chybí.

Drupale

Přestože není tak populární jako WordPress, překvapuje, že Drupal obsahuje tak obrovské množství dostupných rozšíření. Na rozdíl od WordPress budete muset systém před instalací opustit a ručně vyhledat modul. Ačkoli to není problém pro někoho, kdo je dobrý s počítači, začátečníci se mohou vyděsit celým procesem.

Drupal téma

Moduly Drupalu v průměru nejsou tak dobré jako protějšky WordPressu a za ty ty obvykle budete muset platit. Totéž platí pro témata. Pro lepší témata budete muset najmout profesionální designéry.

Blogování

Pokud chcete založit blog, bude důležité, aby váš redakční systém podporoval blogování. Samozřejmě, že všechny systémy nyní umožňují přidat osobní blog, ale jak dobré jsou WordPress a Drupal pro blogování?

WordPress

Jak jste již možná slyšeli, WordPress je dokonalá platforma pro blogování. A pokud se nás zeptáte, je to pravda.

S WordPressem se svým blogem nemůžete dělat nic a velkou částí je, že nemusíte s kódem nic připravovat ani se s ním bavit..

Po instalaci WordPress můžete nechat svůj první příspěvek zveřejnit během několika minut. Zatímco editor Visual vám umožní využívat psaní a správu médií, textový editor vám v případě potřeby pomůže zahrnout kód HTML a CSS. Celá oblast správy obsahu je uživatelsky přívětivá a nebudete mít problémy s provozováním blogu, i když jste nováček.

Drupale

Na druhé straně Drupal není speciálně vytvořen pro blogování. Proto budete muset modul povolit, než začnete psát první příspěvek. Přestože se k psaní obsahu a vkládání mediálních souborů dostanete pomocí textového editoru, prostě se necítí tak dobře jako protějšek WordPress.

Drupal blogovací modul

Od prvního otevření modulu blogování bude zřejmé, že blogování je jen součástí systému, a ne něco, pro co bylo vytvořeno..

Podpěra, podpora

Vzhledem k tomu, že hledáte něco více než jen platformu pro blogování, je důležité, abyste ji měli dobrou podporu. Je zřejmé, že složitost vašeho webu vás může dostat do potíží. Jaký druh pomoci tedy můžete očekávat s WordPress a Drupal?

WordPress

WordPress má masivní online komunita to je vždy připraveno pomoci. Jakmile začnete stavět web, doporučujeme se připojit k oficiálním fórům a skupinám podpory. Existuje také nespočet online zdrojů, konzultací, videoprůvodců a podcastů, které vás naučí vše o WordPress.

Drupale

Stejně jako WordPress a Joomla, Drupal má aktivní online komunita. Můžete tedy očekávat komplexní dokumentaci, fóra podpory, skupiny uživatelů, chatovací místnosti a další zdroje. Všechny vám pomohou vyřešit problémy zdarma.

Drupal je dobře známý pro své tržiště, které se snaží propojit uživatele s vývojáři. To je skvělý způsob, jak najít odbornou pomoc. Naneštěstí, najímání profesionálů vás pravděpodobně bude stát víc než najímání někoho na práci související s WordPress.

Bezpečnostní

Nikdo nechce zabezpečený systém. Stejně jako byste se nespokojili s domem bez zámku na dveřích, neměli byste používat platformu webové budovy, která není dostatečně bezpečná. Naštěstí, ať už se rozhodnete pro WordPress nebo Drupal, skončíte s opevněnými systémy, které ve většině případů udrží vetřelce daleko.

Zabezpečení WordPress

WordPress

Je obtížné udržet platformu v bezpečí, když s ní budou vytvořeny stovky milionů aktivních uživatelů a webové stránky. Webové stránky WordPress jsou obvykle mezi prvními cíli hackerů a škodlivých skriptů a v programu WordPress každý den hledají bezpečnostní díry. Jen kvůli tomu dobří lidé (vývojáři WordPress) pracují nepřetržitě, aby vyřešili problémy. Dělají vše, co je v jejich silách, aby udrželi systém v bezpečí a dělají skvělou práci.

Chcete-li pomoci náročným vývojářům, můžete nainstalovat doplňky třetích stran, díky nimž bude váš web ještě bezpečnější. Existují stovky pluginů, které vám pomohou posílit váš blog, ale budete se o ně muset neustále starat. V mnoha případech budete muset platit za prémiový plugin, pokud opravdu chcete pro své stránky nejlepší zabezpečení. Pro začátek buďte opatrní, nepoužívejte pro svůj blog jedno z nejhorších hesel.

Drupale

Nemůžete číst o hackerských webech, že? Ačkoli existuje mnohem méně webových stránek vytvořených pomocí aplikace Drupal, než které používají například WordPress nebo Joomla, pravdou je, že Drupal zdůrazňuje bezpečnost. Všechny problémy se zabezpečením jsou pravidelně zveřejňovány na oficiálních stránkách a vývojáři usilovně pracují na opravě systému po celou dobu.

Vícejazyčné weby

Poptávka po vícejazyčných webech neustále roste. Lidé si uvědomili sílu webových stránek, které fungují v několika různých jazycích, takže pro mnoho uživatelů je tato funkce nutností. Jak vám s tím mohou pomoci WordPress a Drupal?

WordPress

Během instalace vás WordPress požádá o výběr jazyka pro oblast správy. Jazyk můžete také kdykoli snadno přepnout.

Ale pokud jde o obsah ve více než jazyce, budete muset hledat řešení třetích stran.

Naštěstí existuje více než několik pluginů, které vám umožňují přeložit celý web do stovek jazyků. Pokud ale opravdu myslíte o svých mnohojazyčných webech vážně, musíte se dostat do peněženky a platit za prémiové pluginy nebo služby, které vám pomohou vytvořit dokonalý mnohojazyčný web..

Drupale

Podobně vám Drupal umožňuje bez problémů zpracovat neanglické weby. Budete jen muset aktivovat moduly, které mají na starosti jazyky, a budete moci přeložit web do jakéhokoli jazyka, který chcete.

Srovnávací tabulka

WordPress

Drupale

Instalace:5min instalace10 min; existují speciální instalační balíčky
Vzhled a rozšíření:Desítky tisíc rozšířeníDobrý počet rozšíření, těžší instalace
Blogování: Perfektní platforma pro blogováníModul blogování; ne tak dobrý jako WP
Podpěra, podpora:Společenství, plat za podporuKomunita, tržiště
Bezpečnostní: Často aktualizované bezpečnostní doplňkyČasto aktualizované bezpečnostní doplňky
Vícejazyčné možnosti: Měl by používat služby třetích stran Aktivujte jazykové moduly

Závěrečná slova

Pokud hledáte platformu pro blogování, která vám umožní spravovat vaše stránky bez větších technických znalostí, měli byste nainstalovat WordPress. Populární platforma vám pomůže vytvořit menší webové stránky, přizpůsobit je na vlastní pěst a rozšířit o tisíce úžasných témat a pluginů. Bude mnohem snazší najít pomoc a najmout odborníky, pokud se rozhodnete pro funkce, které si sami nedokážete vytvořit.

Na druhé straně je Drupal skvělou volbou pro složitější weby a další webové projekty, které WordPress jednoduše nedokáže zvládnout. Chcete-li však využít všechnu tuto sílu, musíte znát HTML, CSS a PHP, abyste mohli web dobře spravovat. Pokud vás zajímá stavba komplexních webových stránek s Drupalem, raději buďte profesionálním programátorem.

Drupal i WordPress mají své silné a slabé stránky, ale v závislosti na vašich cílech by výběr měl být velmi snadný. Který jste si vybrali??

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map