Squarespace vs. WordPress Porównanie 2020

Squarespace vs. WordPress


Bez wątpienia WordPress jest najpopularniejszą platformą do budowania stron internetowych na świecie. Ale jak zapewne już wiesz, nie jest to jedyny. Różne inne platformy oferują również potężne narzędzia blogowe i internetowe, a niektóre z nich są całkiem dobrymi konkurentami. I podobnie jak w przypadku innych rzeczy w życiu, istnieją zalety i wady korzystania z WordPress i innych platform.

Dzisiaj skupimy się na Squarespace i porównaj to do WordPress. Aby uniknąć nieporozumień, porozmawiamy o wersji hostowanej przez WordPress.
Ma kilka bardzo znaczących odmian od WordPress.com.

Aby ułatwić zrozumienie różnic, podzieliliśmy ten artykuł na kilka segmentów, które pomogą Ci szybciej porównać WordPress i Squarespace:

 • Prostota
 • Motywy i wtyczki
 • Zarządzanie zawartością
 • Wsparcie
 • Koszty
 • eCommerce
 • Tabela porównawcza
 • Który wybrać??

Prostota

Jeśli chodzi o założenie nowego bloga, większość użytkowników preferuje prostą platformę, która pozwala im jak najszybciej opublikować nową witrynę.

WordPress

Gdyby to nie było wystarczająco proste, WordPress nie stałby się tak popularny. Ale kiedy mówimy o wersji hostowanej, na pewno zajmie trochę czasu, aby zapoznać się z całą terminologią i podstawami, zanim będzie można samodzielnie stworzyć blog. Chociaż wiele opcji jest dobrą rzeczą, dziesiątki opcji hostingu oraz tysiące motywów i wtyczek może być po prostu za dużo dla kogoś, kto dopiero zaczął..

Po kilku dniach spędzonych z WordPress większość początkujących dostosowuje się do platformy i nie ma problemów z dostosowywaniem blogów i pisaniem nowych artykułów.

Zawsze może to być nieco prostsze, ale fakt, że pozwala ci ulepszyć blog dla początkujących w profesjonalną maszynę do zarabiania pieniędzy, jest wystarczającym powodem, aby poświęcić trochę czasu na naukę więcej o WordPress. Jeśli potrzebujesz pomocy, uruchomiliśmy nową sekcję edukacyjną WordPress, która będzie Twoim osobistym przewodnikiem.

Squarespace

Ponieważ wszystko w Squarespace jest wizualne, czyni go bardziej przyjaznym dla początkujących. Chociaż możesz stworzyć podobne środowisko za pomocą WordPress, przygotowanie murawy zajęłoby trochę czasu i umiejętności. Ale dzięki Squarespace możesz używać edytora przeciągnij i upuść, aby tworzyć strony od samego początku.

Squarespace oferuje również mniejszą liczbę opcji. Pomoże to początkującym w szybszym podejmowaniu decyzji i łatwiej będzie się uczyć. Ale oczywiście, jeśli zdecydujesz się uaktualnić swojego bloga i dostosować go bardziej szczegółowo, ten wybór będzie dużym problemem.

Motywy i wtyczki

Aby spersonalizować witrynę, użytkownicy bez umiejętności technicznych będą musieli używać motywów i wtyczek do dostosowywania blogów. Jak WordPress i Squarespace stoją w tej sprawie?

WordPress

WordPress oferuje tysiące motywów i wtyczek, których można używać za darmo. Mówiąc ściślej, w oficjalnym repozytorium znajduje się ponad 40 000 wtyczek i możesz z nich korzystać bezpłatnie. I to nie koniec – istnieje wiele rynków online, które oferują najlepsze motywy i wtyczki w określonej cenie. Tak więc, na każdy napotkany problem, prawdopodobnie jest wtyczka, która może go rozwiązać.

Ponadto tysiące motywów zaprojektowano dla określonych nisz. Oznacza to, że niezależnie od tego, czy tworzysz osobistego bloga, portfolio fotograficzne, czy profesjonalną stronę biznesową, znajdziesz motyw dopasowany do twoich potrzeb.

Motywy WordPress

Ponieważ instalowanie motywów i wtyczek jest bardzo proste, jedynym czasochłonnym zadaniem jest znalezienie najlepszego motywu lub idealnej wtyczki dla Twojej witryny.

Squarespace

Jeśli chcesz rozszerzyć witrynę za pomocą Squarespace, musisz się dostosować. Niestety Squarespace oferuje niewystarczający wybór szablonów i rozszerzeń. W przeciwieństwie do WordPress, będziesz musiał zadowolić się dostępnym rozwiązaniem lub po prostu zignorować problem i poprosić o wsparcie.

Z drugiej strony ten ograniczony wybór może nie stanowić problemu dla niektórych użytkowników. Jeśli nie planujesz rozszerzenia witryny i jesteś zadowolony z opcji dostępnych w Squarespace, możesz się zrelaksować i przestać myśleć o wszystkich innych dostępnych rozszerzeniach, takich jak WordPress. Czasami lepiej jest mieć mniej opcji.

Zarządzanie zawartością

Jeśli chcesz założyć nowego bloga, ważne jest, aby wybrana platforma umożliwiała Ci swobodne poruszanie się po edytorach tekstu. Czy WordPress i Squarespace są wystarczająco dobre dla blogerów??

WordPress

Niewątpliwie, WordPress to potężne narzędzie dla blogerów i jeden z najlepszych. Umożliwi to korzystanie zarówno z edytorów wizualnych, jak i tekstowych, dzięki czemu możesz cieszyć się pisaniem i nadal możesz dodaj niestandardowy HTML Jeśli potrzebne. WordPress dba o twoje artykuły, więc automatycznie zapisze twoje postępy. Na wypadek, gdyby stało się coś złego, możesz w każdej chwili polegać na WordPress. Przechowuje również poprawki, więc jeśli zdecydujesz, że w którymś momencie chcesz odzyskać stary akapit, będziesz mieć tylko jedno kliknięcie od jego umieszczenia na stronie.

Squarespace

Niestety, Squarespace nie jest tak dobry dla blogerów. Nie ma funkcji automatycznego zapisywania, a platforma nie pozwala na korzystanie z wersji. Chociaż w Squarespace istnieją bloki kodu, których można używać, funkcja nadal nie pozwala na uruchamianie własnego kodu HTML ani CSS ze strony. Dla niektórych blogerów może to stanowić przełom.

Squarespace nie jest również dobry w mediach. Podczas gdy WordPress pozwoli ci na ponowne wykorzystanie obrazów przesłanych w przeszłości, Squarespace zmusi cię do ponownego przesłania tego samego obrazu, jeśli zdecydujesz się go ponownie użyć. Jeśli zwykle używasz zdjęć (co powinieneś), może to być koszmar.

Wsparcie

Jeśli dopiero zaczynasz z WordPress lub Squarespace, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie jesteś profesjonalistą w tej dziedzinie. Wcześniej czy później będziesz potrzebować pomocy z platformą. Jakie wsparcie otrzymujesz dzięki WordPress i Squarespace?

WordPress

Ponieważ będziesz prowadził własną witrynę, praktycznie wszystko jest w twoich rękach. Chociaż będą pewne problemy techniczne, które Twoja firma hostingowa powinna dla Ciebie rozwiązać, będzie jeszcze wiele innych problemów, które będziesz musiał rozwiązać samodzielnie lub zatrudnić specjalistów.

Obsługa darmowych motywów i wtyczek jest dość ograniczona. Jeśli coś pójdzie nie tak, jedyną pomocą jest fora pomocy technicznej i inne zasoby online. Na szczęście, ze względu na jego popularność, istnieją miliony samouczków i artykułów instruktażowych, które pomogą Ci rozwiązać praktycznie wszystkie trudności. Jeśli korzystasz z produktów premium, możesz oczekiwać pomocy od programistów, ale będzie to zależało od każdej firmy / osoby.

Squarespace

Wsparcie Squarespace

Zakładając witrynę w Squarespace, masz natychmiastowy dostęp do profesjonalnego wsparcia. Cały zespół zajmuje się systemem. Będziesz miał dostęp do całych bibliotek artykułów, samouczków wideo, czatu na żywo i pomocy e-mail. Podobnie jak WordPress, istnieją fora wsparcia, na których użytkownicy mogą omawiać problemy i funkcje.

Ponieważ Squarespace ma znacznie mniej funkcji niż WordPress, szansa na nieprawidłowe działanie jest znacznie mniejsza. Ponieważ nie ma dziesiątek tysięcy wtyczek do zainstalowania, w pierwszej kolejności będzie mniej problemów ze zgodnością.

Koszty

Wiele osób uważa, że ​​możesz otworzyć stronę internetową za darmo. Chociaż chcielibyśmy powiedzieć, że to prawda, wszystko ma swoją cenę. Tak więc nawet WordPress i Squarespace zmuszą cię do otwarcia portfeli.

WordPress

Tak, dobrze słyszałeś – WordPress jest bezpłatny. Ale dotyczy to tylko samej platformy. Możesz bezpłatnie pobierać WordPress, modyfikować pliki, instalować bezpłatne wtyczki i motywy i robić z nimi, co chcesz. Ale zanim będzie można wyświetlić witrynę ludziom na całym świecie, będziesz musiał zapłacić za hosting. Istnieje kilka bezpłatnych opcji, nawet jeśli chodzi o hosting, ale zalecamy całkowite pominięcie ich.

Nadal możesz znaleźć hosting i domenę za zaledwie kilka dolarów miesięcznie. Oczywiście za tę cenę nie można się wiele spodziewać, ale dzięki niej witryna będzie działać.

Wydawanie pieniędzy nie kończy się tutaj. Chociaż można uruchomić witrynę bez wydawania dodatkowego centa, prawdopodobnie będziesz chciał kupić nowy motyw lub jedną lub dwie wtyczki, które pozwolą Ci mieć określoną funkcję na stronie lub po prostu ją upiększyć. Ponadto, jeśli zdecydujesz się zatrudnić konserwatorów, aby ci pomogli, lub poprosisz programistę o opracowanie czegoś konkretnego, koszty będą rosły. Czy nadal uważasz, że WordPress jest bezpłatny??

Squarespace

Jeśli chcesz mieć osobistą stronę internetową, będziesz musiał płacić 12 USD miesięcznie za konto, które nie zawiera tak dużo, szczerze mówiąc. Za tę cenę możesz utworzyć do 20 stron, galerii i blogów z nieograniczoną przepustowością i dwoma współautorami. Jeśli chcesz uaktualnić konto do biznesowego, w którym otrzymasz nieograniczoną liczbę opcji, kosztuje to 18 USD miesięcznie.

eCommerce

Czy chcesz przygotować sklep internetowy do sprzedaży produktów i usług? Jeśli tak, zachowaj szczególną ostrożność, wybierając odpowiednią platformę do uruchomienia swojego e-sklepu.

WordPress

WordPress pozwala na samodzielne tworzenie sklepów internetowych. Kilka popularnych wtyczek może przekształcić Twoją witrynę w system eCommerce bez dużej wiedzy na jej temat. Możesz skonfigurować cały sklep z wybranym motywem i kilkoma wtyczkami, które rozszerzą standardowe funkcje WordPress. Tak, zajmie to trochę czasu i samouczków, zanim wszystko będzie dobrze, ale sam fakt, że nawet początkujący mogą otworzyć nowy sklep internetowy, jest ekscytujący.

Popularny CMS pozwala łatwo zintegrować PayPal, Stripe, 2 Checkout, Google Checkout, Payoneer, Skrill i Bitcoin.

Istnieją również wtyczki, które pomogą Ci w programach partnerskich. Czego więcej potrzebujesz do prostego sklepu?

Squarespace

Niestety Squarespace jest tutaj dość ograniczony. Na początek pozwala użyj tylko Stripe do przetwarzania płatności co odstraszy wielu użytkowników. Stripe nie tylko nie jest tak popularne jak PayPal, ale jest ograniczone do kilku krajów.

Dodatkowo Squarespace ograniczyło liczbę produktów, które możesz sprzedać ze swojej witryny. Jeśli chcesz otworzyć mały sklep, będzie dobrze, ale wiedza o ograniczeniach może być wyczerpująca. Co się stanie, jeśli będziesz mieć więcej klientów niż oczekiwano?

Tabela porównawcza

WordPress

Squarespace

Prostota:Przyjazny dla początkujących z krzywą uczenia sięIdealny dla początkujących
Motywy i wtyczki:Dziesiątki tysięcy rozszerzeńBardzo ograniczone możliwości
Zarządzanie zawartością:Wersje, automatyczne zapisywanie, niestandardowy HTML…Brak zmian, automatyczne zapisywanie lub niestandardowy kod HTML
Wsparcie:Społeczność, zapłać za wsparcieProfesjonalny zespół wsparcia
Koszty:Od kilku dolców miesięcznieOd 12 $ miesięcznie
eCommerce:Ogromna różnorodność opcjiBardzo ograniczone opcje

Którego powinieneś użyć?

Ale ostatecznie wybór nie powinien być trudny. To całkiem oczywiste WordPress pokonuje Squarespace praktycznie w każdym obszarze. Ma więcej funkcji, daje znacznie więcej swobody i kontroli nad blogiem.

Jeśli poważnie myślisz o założeniu nowej witryny lub osobistego bloga, zdecydowanie zalecamy wybranie WordPress i korzystasz z wersji hostowanej. Dowiemy się o tym trochę więcej, ale na dłuższą metę się opłaci.

Zalecana lektura: Jak przenieść swojego bloga ze Squarespace do WordPress

Z drugiej strony, jeśli wszystko, czego chcesz, to prosta strona internetowa, która nie będzie Ci przeszkadzać dzięki mnóstwu wyborów dokonywanych co tydzień i chcesz mieć pewność, że wsparcie będzie zawsze dostępne dla Ciebie, Squarespace może być wystarczająco dobre.

Zawsze zalecamy WordPress zamiast Squarespace, ale czas na wybór. Jeśli masz pytania i nadal nie masz pewności co do platform, daj nam znać, zostawiając komentarz poniżej. Jakie są twoje opinie na temat WordPress vs. Squarespace?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map