Ruuturuum vs WordPressi võrdlus 2020

Ruuturuum vs WordPress


Kahtlemata on WordPress maailmas populaarseim veebiehitusplatvorm. Kuid nagu te ilmselt juba teate, pole see ainus. Ka mitmed muud platvormid pakuvad võimsaid ajaveebi- ja veebitööriistu ning mõned neist on üsna head konkurendid. Ja nagu ka mujal elus, on ka WordPressi ja nende muude platvormide kasutamisel plusse ja miinuseid.

Täna keskendume sellele Ruuturuum ja võrrelge seda WordPressiga. Segaduste vältimiseks räägime WordPressi ise hostitavast versioonist.
Sellel on WordPress.com-ist mõned väga olulised variatsioonid.

Erinevuste mõistmise hõlbustamiseks jagasime selle artikli mitmeks segmendiks, mis aitavad teil WordPressi ja Squarespace’i kiiremini võrrelda:

 • Lihtsus
 • Teemad ja pistikprogrammid
 • Sisuhaldus
 • Toetus
 • Kulud
 • e-kaubandus
 • Võrdlustabel
 • Millise peaksite valima??

Lihtsus

Uue ajaveebi alustamisel eelistab enamik kasutajaid lihtsat platvormi, mis võimaldab neil uue saidi võimalikult kiiresti avaldada.

WordPress

Kui see poleks piisavalt lihtne, WordPress ei muutuks esiteks nii populaarseks. Kuid ise hostitud versioonist rääkides võtab kindlasti aega, et järele jõuda kogu terminoloogia ja põhitõdede juurde, enne kui saate ise ajaveebi luua. Ehkki palju valikuid on hea, võib kümneid hostimisvõimalusi ja tuhandeid teemasid ja pistikprogramme olla äsja alustanud inimese jaoks liiga palju.

Mõne WordPressis veedetud päeva järel kohaneb enamik alustajaid platvormiga ja neil pole probleeme ajaveebide kohandamisel ja uute artiklite kirjutamisel.

See võib alati siiski natuke lihtsam olla, kuid asjaolu, et see võimaldab teil oma algajate ajaveebi ajakohastada professionaalseks rahateenimismasinaks, on piisavalt hea põhjus, et veeta WordPressi tundmaõppimiseks veidi rohkem aega. Kui vajate abi, oleme alustanud uut WordPressi õppeosa, mis on teie isiklik juhend.

Ruuturuum

Kuna Squarespace’i kohta on kõik visuaalne, muudab see palju algajasõbralikumaks. Ehkki WordPressiga saate luua sarnase keskkonna, kulub turba ettevalmistamiseks aega ja oskusi. Kuid ruudu Squarespace abil saate lehtede loomiseks algusest peale kasutada pukseerimisredaktorit.

Ruuturuum sisaldab ka üsna vähe valikuid. See aitab algajatel teha kiiremaid otsuseid ja seda on lihtsam õppida. Kuid kui otsustate oma ajaveebi uuendada ja seda üksikasjalikumalt kohandada, siis on see valikute puudumine suur probleem.

Teemad ja pistikprogrammid

Veebisaidi isikupärastamiseks peavad tehniliste oskusteta kasutajad ajaveebide kohandamiseks kasutama teemasid ja pistikprogramme. Kuidas WordPress ja Squarespace selles küsimuses seisavad??

WordPress

WordPress pakub tuhandeid teemasid ja pistikprogramme, mida saate tasuta kasutada. Täpsemalt öeldes on ametlikust repositooriumist üle 40 000 pistikprogrammi ja saate neid kõiki tasuta kasutada. Ja see pole veel lõpp – leidub arvukalt veebiturge, mis pakuvad kindla hinnaga lisatasu teemasid ja pistikprogramme. Seega on iga lahendatud probleemi jaoks olemas pistikprogramm, mis selle lahendab.

Ka tuhanded teemad on loodud konkreetsete nišide jaoks. See tähendab, et hoolimata isikliku ajaveebi, fotograafiaportfelli või professionaalse ettevõtte saidi loomisest leiate oma vajadustele kohandatud teema.

WordPressi teemad

Kuna teemade ja pistikprogrammide installimine on väga lihtne, on ainus aeganõudev ülesanne saidile parima teema või ideaalse pistikprogrammi leidmine.

Ruuturuum

Kui soovite saidi Squarespace abil laiendada, peate selle kohandama. Kahjuks pakub Squarespace mallide ja laiendite ebapiisavat valikut. Erinevalt WordPressist peate leppima saadaoleva lahendusega või lihtsalt ignoreerima probleemi ja küsima tuge.

Teisest küljest ei pruugi see piiratud valik mõnele kasutajale probleeme pakkuda. Kui te ei plaani oma saidi laiendamist ja olete Squarespace’is pakutavate võimalustega rahul, saate lõdvestuda ja lõpetada kõigi muude saadaolevate laiendite, nagu näiteks WordPressi, mõtlemine. Mõnikord on parem, kui teil on vähem võimalusi.

Sisuhaldus

Kui soovite alustada uut ajaveebi, on oluline, et teie valitud platvorm võimaldaks teil tekstiredaktorites vabalt ringi liikuda. Kas WordPress ja Squarespace on blogijate jaoks piisavalt head?

WordPress

Kahtlemata, WordPress on blogijate jaoks võimas tööriist ja üks parimaid ümber. See võimaldab teil kasutada nii visuaalseid kui ka tekstiredaktorit, nii et saate kirjutamist nautida ja saate seda endiselt teha lisage kohandatud HTML vajadusel. WordPress hoolitseb teie artiklite eest, nii et see salvestab teie edusammud automaatselt. Igaks juhuks, kui juhtub midagi halba, võite WordPressile igal ajal lootma jääda. Samuti hoiab see üle parandusi, nii et kui otsustate, et soovite vana lõigu mingil hetkel tagasi, siis on teil selle ühe lehe klõpsamise kaugusel.

Ruuturuum

Kahjuks, Ruuturuum pole blogijate jaoks nii hea. Automaatsalvestuse funktsiooni pole ja platvorm ei lase teil redaktsioone kasutada. Ehkki ruudus on ruumid, mida saate ruudus kasutada, ei luba see funktsioon teil ikkagi oma HTML-i ega CSS-i käitada lehel. Mõnede blogijate jaoks võib see olla tehingupüüdja.

Ruuturuum pole ka meediaga nii hea. Kuigi WordPress võimaldab teil varem üles laaditud pilte uuesti kasutada, sunnib Squarespace teid sama pildi uuesti üles laadima, kui otsustate seda uuesti kasutada. Kui kipute regulaarselt fotosid kasutama (mida peaksite), võib see osutuda õudusunenäoks.

Toetus

Kui alustate alles WordPressi või Squarespace’iga, on tõenäoline, et te pole selle ala professionaal. Nii et varem või hiljem vajate platvormiga abi. Millist tuge saate WordPressi ja Squarespace’iga?

WordPress

Kuna majutate oma saiti, on praktiliselt kõik teie kätes. Ehkki tekivad mõned tehnilised probleemid, mida teie hostiettevõte peaks teie jaoks lahendama, on palju rohkem probleeme, mida peate lahendama iseseisvalt või palgama spetsialiste..

Tasuta teemade ja pistikprogrammide tugi on üsna piiratud. Kui midagi läheb valesti, on ainus abi tugifoorumite ja muude veebiressursside näol. Õnneks on selle populaarsuse tõttu miljoneid õpetusi ja näpunäiteid, mis aitavad teil lahendada praktiliselt igasuguseid raskusi. Kvaliteetsete toodete kasutamisel võite oodata abi arendajatelt, kuid see sõltub igast ettevõttest / üksikisikust.

Ruuturuum

Ruuturuumi tugi

Saidi Squarespace avamisega saate kohe juurdepääsu professionaalsele toele. Süsteemi eest hoolitseb terve meeskond eksperte. Teil on juurdepääs tervetele artiklite raamatukogudele, videoõpetustele, reaalajas vestlusele ja e-posti toele. Sarnaselt WordPressiga on olemas ka tugifoorumid, kus kasutajad saavad arutada probleeme ja funktsioone.

Kuna Squarespace’is on üsna vähe funktsioone kui WordPressil, on millegi tõrkevõimalus palju väiksem. Kuna installitavaid pistikprogramme pole kümneid tuhandeid, on ühilduvusprobleeme vähem.

Kulud

Paljud inimesed arvavad, et saate veebisaidi tasuta veebis saada. Ehkki tahaksime teile öelda, et see on tõsi, on kõigel oma hind. Niisiis, isegi WordPress ja Squarespace sunnivad teid oma rahakotte avama.

WordPress

Jah, olete seda õigesti kuulnud – WordPress on tasuta. Kuid see kehtib ainult platvormi enda kohta. Võite tasuta alla laadida WordPressi, muuta faile, installida tasuta pistikprogramme ja teemasid ning teha nendega kõike, mida soovite. Kuid enne, kui saate saiti kuvada inimestele kogu maailmas, peate majutamise eest maksma. Isegi hostimisel on mõned tasuta võimalused, kuid soovitame need täielikult vahele jätta.

Sellegipoolest võite leida hostingu ja domeeni vaid mõne dollari eest kuus. Ilmselt ei saa selle hinna eest palju oodata, kuid see teeb teie saidi üles ja käima.

Raha kulutamine ei peatu siin. Ehkki saiti on võimalik juhtida ilma täiendavat senti kulutamata, soovite tõenäoliselt osta uue teema või ühe või kaks pistikprogrammi, mis võimaldavad teil saidil mõnda konkreetset funktsiooni kasutada või lihtsalt kaunimaks muuta. Kui otsustate palgata teid abistama hooldustöötajaid või palute programmeerijal töötada välja midagi konkreetset, siis kulud jätkuvad. Kas sa ikka arvad, et WordPress on tasuta?

Ruuturuum

Kui soovite isiklikku veebisaiti, peate ausalt öeldes maksma iga kuu konto eest, mis ei sisalda nii palju, 12 dollarit. Selle hinna eest saate luua kuni 20 lehte, galeriid ja blogisid piiramatu ribalaiusega ja kahe kaasautoriga. Kui soovite konto üle viia ettevõtte kontole, kus saate piiramatuid võimalusi, maksab see teile 18 dollarit kuus.

e-kaubandus

Kas soovite valmistada veebipoodi toodete ja teenuste müümiseks? Kui jah, olge e-poe alustamiseks sobiva platvormi valimisel eriti ettevaatlik.

WordPress

WordPress võimaldab teil veebipoode iseseisvalt üles ehitada. Mitmed populaarsed pistikprogrammid võivad muuta teie saidi e-kaubandussüsteemiks ilma selle kohta palju teadmata. Saate seadistada terve poe valitud teema ja mõne pistikprogrammiga, mis laiendavad WordPressi standardfunktsioone. Jah, võtab kõik aega ja õpetused, kuni saate kõik korda, kuid põnev on see, et isegi algajad saavad uue veebipoe avada.

Populaarne CMS võimaldab hõlpsalt integreerida PayPali, Stripe’i, 2Checkouti, Google Checkoutit, Payoneeri, Skrilli ja Bitcoini..

Samuti on olemas pistikprogramme, mis aitavad teil sidusprogrammides. Mida on vaja veel lihtsa poe jaoks?

Ruuturuum

Kahjuks on ruuturuum siin üsna piiratud. Alustuseks lubab see teil: kasutage makse töötlemisel lihtsalt triipu mis tõrjub paljusid kasutajaid. Lisaks sellele, et triip pole nii populaarne kui PayPal, on see piiratud vaid mõne riigiga.

Lisaks on Squarespace piiranud, kui palju tooteid saate oma saidilt müüa. Kui soovite avada väikese poe, on see just hea, kuid piirangu tundmine võib olla kurnav. Mis siis saab, kui sul juhtub olema rohkem kliente kui arvatakse?

Võrdlustabel

WordPress

Ruuturuum

Lihtsus:Õppimiskõveraga algajasõbralikIdeaalne alustajatele
Teemad ja pistikprogrammid:Kümned tuhanded pikendusedVäga piiratud valikud
Sisuhaldus:Parandused, automaatne salvestamine, kohandatud HTML …Parandusi pole, automaatse salvestamise või kohandatud HTML-i pole
Toetus:Kogukond, makske toetuse eestProfessionaalne tugimeeskond
Kulud:Alates mõnest dollarist kuusAlates 12 dollarist kuus
e-kaubandus:Suur valik erinevaid võimalusiVäga piiratud võimalused

Millist neist peaksite kasutama??

Kuid lõpuks ei tohiks valikut olla nii raske teha. See on üsna ilmne WordPress edestab ruutu peaaegu igas piirkonnas. Sellel on rohkem funktsioone, see annab teile palju rohkem vabadust ja kontrolli oma ajaveebi üle.

Kui soovite tõsiselt kaaluda uue veebisaidi või isikliku ajaveebi loomist, soovitame tungivalt valida WordPress ja minnes ise hostitud versiooniga. Selle tundmaõppimine võtab natuke rohkem aega, kuid tasub pikas perspektiivis ära.

Soovituslik lugemine: Kuidas teisaldada oma ajaveeb ruutaruumist WordPressi

Teisest küljest, kui kõik, mida soovite, on lihtne veebisait, mis ei häiri teid nädalas tohutute valikutega ja soovite veenduda, et tugi on alati teie jaoks olemas, võib Squarespace olla lihtsalt piisavalt hea.

Soovitame WordPressi alati kasutada ruutu Squarespace kohal, kuid teil on aeg valida. Kui teil on küsimusi ja te pole endiselt platvormide osas kindel, andke meile sellest teada, jättes kommentaari allpool. Millised on teie arvamused teemal WordPress vs ruut?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map