Ролі та дозволи користувачів

wordpress-user-role.png


Коли прийшов час керувати блогом WordPress, не всі користувачі створюються однаково. Деякі зможуть робити практично все, що завгодно, а інші матимуть обмежений доступ до вмісту, функцій, параметрів та налаштувань вашого сайту. І для цього є вагома причина – ви не хочете, щоб хтось мав доступ до цінної інформації на сайті.

Наприклад, якщо ви найняли письменника, йому не потрібно мати доступ до тем і плагінів. Або якщо ви дозволяєте користувачам реєструватися на вашому сайті лише для того, щоб вони могли залишати коментарі та мати кілька зайвих пільг, ви не хочете, щоб вони починали публікувати публікації та змінювати паролі, правда?

Ролі користувачів WordPress

На щастя, розробники WordPress виявилися досить креативними, щоб запровадити систему ролей користувача. Створюючи новий обліковий запис, ви можете описати користувача з однією з п’яти заздалегідь визначених ролей користувача. Залежно від ролі, цей користувач матиме різні дозволи та обмежений доступ до певних областей сайту. У наступних рядках ми покажемо вам усі п’ять ролей користувачів із додаванням Super Admin, який відображається лише в екземплярі мультисайта.

1. Адміністратор (адміністратор)

Адміністратор (також відомий як адміністратор) – це людина, відповідальна за всю установку WordPress. Ця роль користувача дає можливість контролювати все; включаючи встановлення нових плагінів, зміну тем WordPress, публікацію публікацій, видалення вмісту тощо. Адміністратор – це найпотужніша роль користувача на звичайному сайті WordPress.

Адміністратор також може призначити ролі користувача будь-кому іншому в блозі WordPress і є єдиною людиною, яка може оновити та навіть видалити весь сайт.

Особа, яка встановлює WordPress, автоматично отримує права адміністратора.

Єдиним користувачем вищого рейтингу є Super Admin, який керує багатосторонньою мережею (системою взаємопов’язаних блогів WordPress, які працюють разом під одним доменом).

2. Редактор

Так само, як редактор журналу новин відповідав би за вміст, який публікується в газеті, редактор WordPress відповідає за всі публікації та сторінки в блозі. Ця роль користувача може контролювати все, що стосується вмісту.

Це означає, що редактор може писати, редагувати, публікувати та видаляти повідомлення та сторінки.

Зазвичай редактори чекають, коли автори та дописувачі надсилають статті на рецензію, перевіряють їх та змінюють, коли це потрібно, а потім поширюють серед громадськості. Редактори також можуть мати повний контроль над коментарями WordPress.

Оскільки вони відповідають за вміст, редактори не можуть керувати плагінами та темами WordPress, а також не можуть працювати з іншими налаштуваннями.

3. Автор

Ця роль користувача визначає людину, яка має змогу писати, редагувати, публікувати та видаляти власний вміст, та того, хто може завантажувати файли без обмежень.

Автори можуть додавати нові теги, але вони не можуть додавати нові категорії (вони можуть обирати лише наявні категорії зі списку). Що стосується коментарів, автори можуть бачити їх усі, але не мають дозволу редагувати коментарі.

Автори мають більш високий рівень користувачів, ніж учасники допису, але нижчі за редакторів.

4. Доповідач

Ця роль користувача дуже схожа на авторську, але вона має ще більше обмежень.

Дописувачі можуть створювати нові публікації та редагувати власні статті, але вони не можуть їх публікувати та видаляти.

Вони можуть надсилати публікації лише на затвердження, щоб редактори чи адміністратори могли їх публікувати.

Найбільша різниця між Авторами та Автором – це те, що пізніші не можуть завантажувати медіа-файли. Вони також можуть вибирати лише існуючі категорії та додавати нові теги. Дописувачі мають право переглядати коментарі, але не мають можливості їх змінювати і не затверджувати.

5. Абонент

Передплатники – найбільш обмежена роль користувача в WordPress.

Вони можуть лише увійти на ваш сайт, отримати доступ до їх особистого профілю та змінити реквізити та пароль.

Ця роль користувача не може працювати з публікаціями, сторінками, коментарями, налаштуваннями чи іншим на вашому сайті. Підписники – це ідеальна роль користувача, яка використовується під час створення веб-сайту для членства. Оскільки ви можете вирішити, щоб дозволити користувачам публікувати коментарі на вашому сайті лише користувачам, які ввійшли в систему, вам потрібна роль із суворими обмеженнями. Вибираючи передплатників, ви не можете помилитися, оскільки вони отримають привілей залишати коментарі, але вони будуть обмежені в інших областях сайту.

6. Супер адмін

У деяких випадках адміністратори захочуть кілька веб-сайтів на одній установці WordPress. Зовні такі блоги можуть виглядати як окремі установки WordPress, але вони насправді будуть частиною багатомісної мережі.

У такому випадку Super Admin – це людина, яка контролює всю мережу веб-сайтів WordPress.

Окрім усіх привілеїв адміністратора, про які ми вже згадували на початку, Super Admins може додавати в мережу нові сайти, керувати ними та видаляти їх. Вони можуть встановлювати теми та плагіни, які можна використовувати у всій системі, а також працювати з налаштуваннями для мережі.

Super Admin буде вказаний серед доступних користувачів лише тоді, коли ви активуєте багатомісну мережу, тому не хвилюйтеся, якщо ви не бачите цю роль користувача.

Як керувати користувачами в WordPress

Щоб переглянути список усіх користувачів, які зареєстрували облікові записи у вашому блозі, перейдіть до Користувачі -> Усі користувачі з меню адміністратора панелі інструментів. Тут ви можете побачити всі імена користувачів, фактичні імена, електронні листи, ролі користувачів та кількість присвоєних їм публікацій.

Управління користувачами WordPress

Як адміністратор, ви можете розмістити курсор миші над будь-яким користувачем, щоб ви могли їх редагувати чи видаляти. Угорі списку ви можете побачити посилання, присвячені кожній рольовій групі користувача. Так, наприклад, якщо ви хочете перерахувати лише редактори, натисніть відповідне посилання.

Масові дії дозволяють вибирати декілька користувачів одночасно та змінювати їхню роль користувача, вибравши її зі спадного списку.

Кожен користувач може керувати своїм індивідуальним обліковим записом. Для цього відкрийте Користувачі -> Ваш профіль посилання, де ви можете редагувати особисту інформацію, параметри та керувати обліковим записом.

Як додати нового користувача

Додавання нових користувачів до WordPress порівняно просто:

 1. Йти до Користувачі -> Додати нове
 2. Заповніть дані (потрібно лише ім’я користувача та електронну пошту)
 3. Клацніть “Показати пароль”, щоб побачити створений пароль або введіть спеціальний
 4. Виберіть, чи хочете ви надіслати електронний лист із інформацією про акаунт
 5. Виберіть роль користувача
 6. Натисніть кнопку “Додати нового користувача”

Як додати нових користувачів WordPress

Ваш новий користувач тепер буде включений у список усіх користувачів. Якщо ви вибрали опцію надіслати повідомлення електронною поштою, цей користувач отримає повідомлення з інформацією про акаунт. З цього ж електронного листа ваш новий користувач зможе відкрити сторінку входу та змінити пароль на щось унікальне.

Спеціальні ролі користувача

Хоча розробники WordPress створили користувацькі ролі, щоб вони могли вміщувати практично кожен сайт, який існує, деяким людям потрібні спеціальні функції. Наприклад, ви можете дозволити своїм редакторам встановлювати плагіни та контролювати кілька налаштувань на вашому сайті.

На жаль, WordPress за замовчуванням не підтримує створення користувацьких ролей. Але їх можна створити за допомогою плагіна, що допомагає. Один з таких плагінів – безкоштовний Розширений менеджер можливостей що дозволить вам змінити дозволи для будь-якої ролі, додати нові, скопіювати існуючі функції та навіть додати нові можливості для існуючих користувачів.

Розширений менеджер можливостей

Висновок

Керування ролями користувачів у своєму блозі WordPress – важлива робота. Прочитавши цю статтю, ви повинні бути більш поінформовані про ролі користувачів за замовчуванням та знати, як призначити їх користувачам. Якщо ви хочете користувацьких ролей користувачів, перегляньте безкоштовний плагін, який дозволить вам контролювати кожну частину кожної ролі користувача WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map