Pulpit nawigacyjny WordPress: obszar administracyjny i panel

wordpress-dashboard.png


Po utworzeniu strony internetowej WordPress i pomyślnym zalogowaniu się, pierwszą rzeczą, którą zobaczysz, jest pulpit nawigacyjny WordPress. To miejsce dla administratorów, które zawiera kilka przydatnych widżetów. Na tej stronie WordPress wyświetli kilka linków, które będą cenne dla każdego początkującego. Będziesz mógł śledzić liczbę postów, komentarzy i stron. Poprowadzi Cię do edytora postów, abyś mógł napisać swój pierwszy post, wypełnić krótki szkic, zobaczyć ostatnie działania i przeczytać najnowsze wiadomości o WordPress.

W tym artykule przeprowadzimy Cię przez każdy widżet pulpitu nawigacyjnego, który jest fabrycznie zainstalowany z WordPress, i pokażemy, jak szybko dostosować wygląd strony pulpitu nawigacyjnego.

 1. Witamy w WordPress
  1. Zaczynaj
  2. Następne kroki
  3. Więcej akcji
 2. W skrócie
 3. Szybki szkic
 4. Czynność
 5. Wiadomości WordPress
 6. Dostosuj swoje widżety
  1. Opcje ekranu
  2. Niestandardowe widżety

1. Witamy w WordPress

Witamy w widżecie pulpitu nawigacyjnego WordPress

Jeśli właśnie skończyłeś instalować WordPress, jest to pierwsza rzecz, którą zobaczysz na pulpicie nawigacyjnym. Oprócz powitania na platformie programiści WordPress przygotowali kilka przydatnych linków, które pomogą Ci zacząć.

Zaczynaj

Duży niebieski przycisk po lewej stronie pozwala dostosować witrynę. Mówiąc ściślej, doprowadzi Cię do „Personalizatora”. Jeśli chcesz coś zmienić w witrynie związanej z projektem, możesz zacząć od dostosowania. W zależności od motywu może być mniej lub więcej opcji do wyboru, ale większość motywów WordPress ma więcej opcji niż potrzebujesz.

Następne kroki

W centrum widżetu znajdziesz kilka innych linków. Pierwszy zaprowadzi Cię bezpośrednio do edytora, dzięki czemu będziesz mógł napisać pierwszy post na blogu. Kolejna pozwoli ci stworzyć swoją pierwszą stronę (na przykład stronę „o mnie” sugerowaną przez programistów), a trzeci link po prostu otworzy stronę główną, abyś mógł zobaczyć, jak twoja strona wygląda dla odwiedzających.

Więcej akcji

Gdy będziesz gotowy do przejścia do następnego kroku, po prawej stronie znajdziesz linki, które pozwolą Ci zarządzać widżetami i menu. Będziesz także mógł włączać i wyłączać komentarze, możesz także przejść do stron Kodeksu WordPress, gdzie możesz dowiedzieć się więcej o swoich pierwszych krokach dzięki WordPress.

2. W skrócie

W skrócie Widżet pulpitu nawigacyjnego WordPress

Następny widget daje szybki przegląd Twojej witryny. Sprawdź, ile masz postów, stron i komentarzy, i kliknij dowolny z nich, aby otworzyć odpowiednią stronę. Jeśli interesuje Cię aktualnie używana wersja i motyw WordPress, po prostu spójrz na dół tego widgetu.

3. Szybki szkic

Widżet pulpitu nawigacyjnego Quick Draft WordPress

Przeglądając pulpit nawigacyjny WordPress, możesz znaleźć pomysł na nowy artykuł. Zamiast otwierać pełny edytor wizualny, możesz szybko zapisać tytuł i kilka notatek. WordPress zapisze je jako wersję roboczą, dzięki czemu możesz łatwo kontynuować pracę w dowolnym momencie, który jest dla Ciebie odpowiedni.

Pamiętaj, że edytor Quick Draft jest tak prosty, jak to tylko możliwe, więc nie będziesz mieć możliwości stylizowania tekstu, wstawiania zdjęć ani filmów. Będziesz mógł to wszystko zrobić po otwarciu wersji roboczej za pomocą edytora wizualnego lub tekstowego z sekcji Posty.

4. Aktywność

Aktywność Widżet pulpitu nawigacyjnego WordPress

Ten prosty widget pokazuje najnowsze posty i komentarze na blogu, w tym dokładną godzinę i datę publikacji. Domyślnie zobaczysz tylko „Hello World!” post, który służy jako przykład (ponieważ nie masz napisanych żadnych innych postów). Możesz kliknąć go bezpośrednio z widżetu Aktywność, który otworzy edytor, abyś mógł zaktualizować post.

Sekcja komentarzy pokazuje awatar komentatora, imię i nazwisko oraz post, na którym znajduje się komentarz. Zobaczysz także krótkie podsumowanie komentarza. Jeśli umieścisz kursor myszy nad dowolnym komentarzem, możesz nim zarządzać – zatwierdzić, odpowiedzieć, edytować, przenieść do kosza, oznaczyć jako spam lub wyświetlić komentarz w jego poście.

Pod tym wszystkim znajduje się prosty pasek zawierający liczbę wszystkich oczekujących, zatwierdzonych, spamu i śmieci komentarzy.

5. Wiadomości WordPress

Widżet pulpitu nawigacyjnego WordPress

Ostatni widżet wyświetlany domyślnie na pulpicie nawigacyjnym WordPress pokazuje najnowsze wiadomości WordPress. Tutaj znajdziesz listę najnowszych artykułów na WordPress pochodzących z różnych stron internetowych, takich jak oficjalny blog WordPress.org.

Widżet wiadomości pomoże Ci pozostać na bieżąco i dowiedzieć się o najnowszych aktualizacjach, motywach i wtyczkach, samouczkach itp. Tutaj znajdziesz również jedną sugerowaną wtyczkę, która może przyciągnąć twoją uwagę.

Dostosuj swoje widżety

Teraz, gdy wiesz, co robią widżety, czas spersonalizować pulpit nawigacyjny WordPress.

Na początek należy pamiętać, że można szybko usunąć widżet powitalny. Gdy już poczujesz się komfortowo z postami, stronami i komentarzami, możesz po prostu kliknąć mały przycisk „x” w prawym górnym rogu widżetu powitalnego i całkowicie go odrzucić.

Zmień kolejność widżetów pulpitu WordPress

Po najechaniu kursorem na tytuł dowolnego z wyżej wymienionych widżetów zauważysz, że kursor się zmienia. Gdy zobaczysz, że kursor wskazuje we wszystkich czterech kierunkach, będziesz mógł przenieść ten widżet w inne miejsce. Po prostu przeciągnij i upuść wybrany widżet w miejsce, które bardziej Ci odpowiada. Ponadto, jeśli nie chcesz widzieć zawartości konkretnego widżetu, kliknij małą strzałkę w prawym górnym rogu.

Opcje ekranu

Opcje ekranu WordPress

Jedną z najczęściej pomijanych części deski rozdzielczej WordPress są opcje ekranu. Możesz je znaleźć na górze strony (pamiętaj, aby przewinąć do góry, ponieważ opcje ekranu mogą ukryć się za paskiem administratora). Po wybraniu opcji pojawi się nowy biały pasek z góry, odsłaniając wszystkie zainstalowane widżety (pola). Poprzez (od) zaznaczenie pól obok widżetów, możesz łatwo pokazać / ukryć je z pulpitu WordPress.

Pamiętaj, że domyślnie będziesz mieć tylko pięć widżetów, inne (niestandardowe) widżety pojawią się po zainstalowaniu dodatkowych wtyczek i motywów.

Niestandardowe widżety

W zależności od liczby posiadanych wtyczek i funkcji wtyczek możesz łatwo mieć dziesiątki dodatkowych widżetów na pulpicie nawigacyjnym.

Na przykład, instalując wtyczkę Google Analytics (istnieje wiele różnych), otrzymasz widget statystyk, który pokaże liczbę odwiedzin w tym dniu, tygodniu lub miesiącu.

Wniosek

Pulpit nawigacyjny WordPress to pierwsze miejsce, w którym można się zalogować po zalogowaniu do WordPress. Dowiedz się, co możesz zrobić na pulpicie nawigacyjnym, jakie elementy są domyślnie dostępne i jak je dostosować do swoich potrzeb.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map