Pritja më e mirë e menaxhuar e WordPress 2020

Pritja më e mirë e menaxhuar e WordPress


WordPress duhet të jetë e thjeshtë. Kjo është një nga arsyet pse CMS-ja jonë e dashur është kaq e njohur në radhë të parë. Por a është aq e drejtpërdrejtë sa duket?

Kur flasim për instalimin e WordPress, publikimin e postimeve të para dhe menaxhimin e fotove, gjërat janë me të vërtetë mjaft të thjeshta. Edhe fillestarët e plotë do të bien dakord që të mësosh rreth WordPress nuk merr shumë aftësi. Vetëm pas disa orësh ose mbase ditë pune vazhdimisht me platformën, edhe ata që kurrë më parë nuk kanë punuar në një blog do të ndihen në shtëpi me WordPress. Por nëse jeni pronar i uebfaqes së vetë-pritur dhe doni të menaxhoni gjithçka në tuaj, gjërat shpejt mund të zhvendosen në një dimension tjetër.

Tani, në vend që të shijoni CMS-in e thjeshtë se si keni menduar, duhet të kujdeseni për azhurnimet, kopjet rezervë, sigurinë, temat dhe shtojcat dhe shumë gjëra të tjera për të cilat nuk mund të dini asgjë. Do të dëgjoni për gjëra të tilla si caching dhe optimizimin e bazave të të dhënave, dhe kjo është diçka për të cilën nuk keni zgjedhur, a keni? Dhe e vërteta për t’u thënë, ky është vetëm fillimi i menaxhimit të faqes WordPress.

Nëse e gjeni veten të humbur në menaxhimin e një faqe WordPress, ose një dhimbje koke të goditur vetëm duke menduar për të gjithë punën shtesë që duhet të bëni për ta mbajtur faqen tuaj të shëndetshme, lexoni në.

Isfarë është mbajtja e menaxhuar e WordPress-it?

Që WordPress u shfaq në Internet, ndërmarrje të ndryshme të mbajtjes së faqeve në internet kanë filluar të presin faqet e internetit të WordPress. Kjo nuk ishte një punë e madhe për kompanitë pasi faqet e internetit të WordPress nuk ishin asgjë tjetër por dokumente të tjera në internet të ruajtura në makinat e tyre të fuqishme. Por pastaj, vit pas viti, WordPress ka fituar shpejtësinë e popullaritetit. Të gjithë ata që dëshironin të fillojnë një blog personal ose një portal profesional në internet dëshiruan të mundësohen nga CMS më i njohur.

Menaxhuar WordPress Hosting

Me më shumë se 28% faqe në internet që mund të falënderojnë ekzistencën e tyre për WordPress, kompanitë pritëse e dinin se ishte koha për të rritur lojën e tyre. Pritja e përbashkët nuk ishte diçka që të gjithë ata miliona përdorues donin më. Ata duhej të përqëndroheshin te përdoruesit e WordPress dhe të ofrojnë diçka unike.

Menaxhimi i menaxhuar me WordPress është rezultat i popullaritetit të platformës WordPress. I gjithë sistemi i serverëve, së bashku me profesionistë që drejtojnë gjithçka, tani janë të dedikuar vetëm për përdoruesit e WordPress dhe faqet e tyre. Ata do të shpejtojnë faqen tuaj, do të kujdesen për sigurinë e saj, do të optimizojnë bazat e të dhënave dhe shumë më tepër për ta bërë faqen tuaj të funksionojë në maksimum. Dhe nuk do të duhet të lëvizësh as një gisht.

Në vend që të shqetësoheni për të gjitha ato detaje teknike kur menaxhoni një faqe WordPress, me Hosting WordPress Hosting, ju mund të harroni plotësisht tekniket dhe të delegoni punën tek profesionistët e WordPress të cilët paguhen për ta mbajtur faqen tuaj sa më shpejtë, më të mirë dhe të sigurt sa të jetë e mundur.

Shumë kompani pritëse sot ofrojnë Hosted WordPress të Menaxhuar që përfshin përfitime të ndryshme dhe përfitime të qarta për përdoruesit e WordPress.

Kush ka nevojë për një hostim të menaxhuar të WordPress-it?

Natyrisht, e gjithë kujdesi dhe vëmendja shtesë që vjen me Hosted WordPress Hosting dikton një çmim më të lartë. Pra, në vend të 3-10 dollarë në muaj për një pritje të përbashkët, ku duhet të bëni gjithçka vetëm, pakoja e menaxhuar lehtë mund t’ju kushtojë deri në njëqind dollarë (dhe ndonjëherë edhe më shumë) në muaj. E gjitha varet nga plani dhe shërbimet që vijnë me të, natyrisht. Nëse jeni të shqetësuar për çmimin, atëherë duhet të shikoni udhëzuesin tonë për planet më të mira të mbajtura nga muaji në muaj.

Pra, shtrohet pyetja, kush do të preferonte të paguante dhjetë herë sasinë e një shërbimi të rregullt të pritjes? Ndërsa dikush që drejton një blog WordPress thjesht për argëtim nuk do të ketë nevojë për një host të menaxhuar, shumë përdorues do të përfitojnë shumë nga shërbimi i tij:

 • Uebfaqe të mëdha që marrin trafik të lartë
 • Individë pa njohuri teknike që duan site të shpejtë dhe të qëndrueshëm
 • Kompanitë që nuk mund të përballojnë të shkojnë jashtë linje as për një sekondë
 • Të gjithë ata që kanë nevojë për mbështetje të shpejtë dhe profesionale të WordPress 24/7

Këto ishin vetëm disa shembuj, por e vërteta është se kushdo që drejton një faqe WordPress do të përfitojë nga një HostP i Menaxhuar i WordPress, në një mënyrë apo tjetër. Grupi i vetëm i pronarëve të faqeve të internetit që nuk do të përfitojnë nga një host i tillë janë specialistë të tjerë të WordPress që duan të drejtojnë faqen e tyre, dhe sipas kushteve të tyre.

Pse duhet të zgjidhni Hosted WordPress të Menaxhuar?

Të cilët kanë nevojë për Hosting të Menaxhuar WordPress

Deri tani, ju e kuptoni që arriti Pritja në faqen e WordPress ofron avantazhin për të gjithë përdoruesit e WordPress. Le të shohim se çfarë mund të presësh nga një kompani pritëse nëse zgjedh një plan të tillë:

 • Përditësime të automatizuara, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për versionet e WordPress dhe çështjet e pajtueshmërisë
 • Rezervime ditore ose javore të faqes tuaj
 • Shpejtësia dhe optimizimi i bazës së të dhënave
 • Siguria e zgjeruar
 • Serverët e optimizuar posaçërisht për faqet e WordPress
 • Mbështetje profesionale 24/7
 • … Dhe shumë, shumë më tepër

Detajet do të varen si nga kompania që ju zgjidhni ashtu edhe nga plani për të cilin paguani.

A ka ndonjë efekt negativ negativ në të?

Fatkeqësisht, edhe pse Hosted WordPress Hosted tingëllon si një zgjedhje e përsosur për këdo, ka disa të meta për të cilat duhet të dini rreth:

 • Zakonisht është më e shtrenjtë se pritja e rregullt (ndonjëherë edhe dhjetë herë më e shtrenjtë)
 • Ju keni më pak kontroll mbi cilësimet e serverit
 • Disa shtojcë popullore janë të ndaluara

Edhe nëse e kaloni pengesën e çmimit, pritja e menaxhuar mund të jetë shumë kufizuese për profesionistët e WordPress që duan të vendosin gjërat vetë. Në qoftë se nuk jeni një përdorues i energjisë WordPress që e di saktësisht se çfarë dëshiron dhe ka kërkesa specifike, nuk duhet të shqetësoheni për këtë – pritja e menaxhuar do të jetë një zgjedhje e shkëlqyeshme për ju.

Kompanitë më të njohura të Hosting Hosted

Tani që e dini se çfarë është menaxhimi i hostimit dhe si mund t’ju ndihmojë me një faqe WordPress, është koha për të parë bizneset më të njohura që ofrojnë atë lloj pritjeje. Në varësi të shërbimeve që ata ofrojnë, çmimet janë shumë të ndryshme. Prandaj, merrni kohën tuaj përpara se të merrni një vendim dhe të gjeni veten planin që është e drejtë vetëm për blogun tuaj.

Motori WP

MIMI: Duke filluar nga 28 dollarë

Motori WP

WP Engine është një lojtar i madh në lojë. Kompania ka ofruar Hosted WordPress Hosting që nga fillimet e saj, dhe ju mund të thoni që ata janë një nga lojtarët më me përvojë në fushë. Me 60 ditë garanci për kthimin e parave, mund të jeni i sigurt që ekipi që qëndron pas serverëve e di se çfarë po bëjnë. Ato ofrojnë mjedise zhvillimi, prodhimi dhe organizimi për çdo faqe në internet.

Karakteristikat e planit të tyre personal:

 • Magazinim 10 GB
 • Deri në 25,000 vizitorë në muaj
 • Certifikata falas SSL
 • Migrim falas i automatizuar
 • CDN përfshirë
 • Performanca e faqeve të përfshira në të gjitha planet
 • Temat premium 35+ me vlerë mbi 1700 $ të përfshira falas në të gjitha planet
 • Mbështetje fituese 24/7

Përdorni kuponin tonë ekskluziv me ofertën tonë 2 muaj falas në planet vjetore për të siguruar 4 muaj falas në 12 muaj pritje!

Bluehost

MIMI: Nga 19,99 dollarë

Bluehost

Bluehost është një zgjedhje e njohur sepse vjen me një numër të jashtëzakonshëm karakteristikash për një çmim të arsyeshëm. Me planin e tyre themelor, ju duhet të keni deri në 100 milion përdorues në muaj që është diçka përtej konkurrencës. Gjithashtu, Bluehost e mban faqen tuaj ekstra të sigurt duke ofruar SiteLock CDN dhe SiteLock Pro. Dhe këto janë, natyrisht, vetëm disa karakteristika të lezetshme në mesin e shumë që presin klientët e Bluehost.

Plani i tyre standard WP përfshin:

 • 100 milion vizita në muaj
 • 30 GB ruajtje
 • Rezervë 30 GB
 • SiteLock Pro dhe CDN
 • SSL falas
 • CPanel i zgjeruar

SiteGround

MIMI: Nga 3,95 dollarë

SiteGround

SiteGround është një nga zgjidhjet më të njohura të pritjes. Kjo nuk është befasi pasi kompania ka punuar që nga viti 2004 dhe tani numëron më shumë se 400 të punësuar. Gjithashtu, SiteGround ofron një nga planet më të përballueshme të Hosting WordPress Hosting i cili është një zgjedhje e përsosur për newbies dhe ata që duan të dëshmojnë fuqinë e hostimit të menaxhuar.

Karakteristikat e planit fillestar:

 • Deri në 10,000 vizitorë në muaj
 • Hapësirë ​​ruajtëse 10 GB SSD
 • CDN falas
 • Rezervime ditore
 • Sisteme anti-hack dhe ndihmë
 • Mbështetje 24/7

Dreamhost

MIMI: Duke filluar nga 16,95 $

Dreamhost

Me 20 vjet përvojë dhe më shumë se 1,5 milion faqe në internet nën krahun e saj, është e qartë pse DreamHost është në listën e kompanive më të njohura të pritjes. Ajo gjithashtu ofron regjistrimin e domenit, mbajtjen në internet, dhe shërbimet cloud. Meqenëse gjysma e faqeve të internetit të organizuara nga DreamHost mundësohen nga WordPress, nuk është për t’u habitur që kompania është e specializuar në pritjen e menaxhuar.

Plani i tyre i DreamPress ofron:

 • Peshore për të trajtuar thurjet e trafikut pa kapele të bandës
 • Jetpack Premium për mbrojtje të përparuar dhe mbrojtje të sigurisë
 • Pesë herë më shpejt sesa pritja e përbashkët
 • Përdor një VPS për serverin në internet dhe një server privat të bazës së të dhënave
 • Mbështetje 24/7

Kinsta

MIMI: Duke filluar nga 30 dollarë

Logo Kinsta

Edhe pse Kinsta nuk ka qenë e pranishme në treg për aq kohë sa disa kompani pritëse të përmendura më parë, ajo patjetër që e ka merituar vendin e saj në mesin e kompanive më të njohura kur bëhet fjalë për Hosted WordPress Hosted. Fokusi i tyre është në faqet e internetit të kërkuara të mëdha me shumë trafik. Ata janë gjithashtu një nga të parët që ekskluzivisht filluan të përdorin Google Cloud Platform për faqet e internetit të klientëve të tyre.

Features:

 • Siguria më e lartë
 • Rezervime ditore
 • Migrime falas
 • 21 Qendrat globale të të dhënave të GCP

GoDaddy

MIMI: Nga 3.99 dollarë në muaj

GoDaddy

GoDaddy ka zgjeruar ngadalë shërbimet e tyre për të tërhequr më shumë përdorues të WordPress. Me pritjen e tyre të menaxhuar, ju mund të prisni performancë të mirë të serverëve dhe teknologji të rritura të sigurisë. Planet e menaxhimit të menaxhuar të GoDaddy kanë për qëllim fillestarët e WordPress me një buxhet.

Plani themelor i tyre përfshin:

 • Ruajtje 10 GB SSD
 • 25,000 vizitorë mujorë
 • Pro Sites mjet menaxhimi shumë-faqesh
 • SFTP
 • Mbështetje 24/7

volant

MIMI: Nga 11.25 dollarë

volant

Flywheel përpiqet të qëndrojë larg nga kompanitë e tjera duke siguruar një shërbim disi unik. Ka në shënjestër dizajnerët, zhvilluesit dhe agjensitë e tjera krijuese. Së bashku me gjithçka që vjen me një host të menaxhuar, Flywheel gjithashtu ofron mjete të shkëlqyera të rrjedhës së punës që do t’ju ndihmojnë të rritni biznesin

Karakteristikat e planit të tyre të vogël:

 • Migrim falas në sit
 • 5,000 vizita mujore
 • Ruajtje prej 5 GB
 • Gjerësia e bandës 250 GB pa tarifa të tepërta
 • Certifikatë falas SSL
 • CDN me vlerë 10 $ / muaj

krahasim

çmimSitesruajtjevizitaCDN mbështetje
Bluehost $ 19,99 1 30GB 100 milion SiteLock 24/7
SiteGround $ 3.95 1 10GB 10,000 falas 24/7
Motori WP $ 29 1 10GB 25,000 falas 24/7
Dreamhost $ 16.95 n / a i pakufizuar i pakufizuar n / a 24/7
Kinsta $ 30 1 10GB 20,000 falas 24/7
volant $ 11.25 1 5GB 5,000 falas 24/7
GoDaddy $ 3.99 1 10GB 25,000 jo 24/7

përfundim

Menaxhuar WordPress Hosting është padyshim një hap përpara nga shërbimi juaj i përditshëm i përbashkët i pritjes. Në vend që të ju jap vetëm një hapësirë ​​për të pritur faqen tuaj, profesionistët që e njohin WordPress brenda jashtë do t’ju ndihmojnë të drejtoni blogun tuaj dhe biznesin tuaj çdo ditë. Faqja juaj do të funksionojë më shpejt, më mirë dhe do të jetë më e sigurt. Do të përdorni të përdorni shërbime shtesë për të cilat nuk duhet të dini asgjë, dhe prapë do të jeni në gjendje të rritni faqen tuaj. Pa u shqetësuar për këtë.

Sigurisht, një trajtim i tillë vjen me një çmim më të lartë. Nëse mund të përballoni ndonjë nga planet dhe nuk ju intereson disa aspekte negative të hostimit të menaxhuar që përmendëm, thjesht zgjidhni kompaninë nga lista që ju pëlqeu më së miri. Gjithashtu, mos hezitoni të kontaktoni ndonjë nga kompanitë për të kërkuar më shumë detaje dhe për t’ju ndihmuar të zgjidhni planin e duhur për biznesin tuaj. Ne garantojmë që ju do të doni Hosted WordPress Hosted që nga momenti kur hapni një llogari.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map