Porównanie Wix vs. WordPress 2020

Porównanie Wix vs. WordPress 2017


Przed utworzeniem konta lub pobraniem plików prawdopodobnie wszyscy będą podekscytowani budowaniem strony internetowej. To dobrze, witamy na pokładzie! Ale jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia z systemami do budowania stron internetowych, nadszedł czas na dodatkowe badania – które należy wybrać jako punkt wyjścia?

Jak zapewne wiesz, WordPress można znaleźć na prawie trzydziestu procentach wszystkich witryn. To sprawia, że ​​jest to najpopularniejsza platforma do budowania stron internetowych bez pytania. Ale zanim wskoczysz i zaczniesz tworzyć pierwsze strony, czy wiesz, że istnieje również kilka innych usług, które są bardzo podobne do WordPressa?

Podejmowanie decyzji staje się trudniejsze, ponieważ wiele z tych narzędzi obiecuje podobne rzeczy – piękne interfejsy wizualne, łatwy sposób budowania witryny, wszystkie są przyjazne dla początkujących, nie kosztują dużo… ale które z nich wybrać?

Dzisiaj skupimy się na różnicach między WordPress a Wix. Aby to ułatwić, zamierzamy porównać wersję WordPress z hostingiem do Wix, aby być bardziej szczegółowym. Jeśli nadal nie masz pewności, dlaczego istnieją dwie wersje WordPress, zobacz, czym tak różni się WordPress.com i WordPress.org, ponieważ szczegółowo omówiliśmy ten temat..

Trudno byłoby wyśledzić wszystkie różnice, gdybyśmy ich nie pogrupowali. Jeśli więc nie jesteś gotowy, aby przeczytać cały artykuł, oto krótki spis treści:

 • Prostota
 • Motywy i wtyczki
 • Zarządzanie zawartością
 • Wsparcie
 • Koszty
 • eCommerce
 • Tabela porównawcza
 • Który wybrać??

Prostota

WordPress

Chociaż kochaliśmy WordPress od samego początku prawda jest taka, że ​​nie jest tak prosta jak Wix. Zajmie to znacznie więcej czasu, zanim będziesz mógł powiedzieć, że znasz wszystkie funkcje oferowane przez WordPress. I na pewno zajmie to znacznie więcej czasu, aby opanować rzemiosło z WordPress.

Ale jednocześnie, chociaż istnieje popularna krzywa uczenia się w popularnym systemie CMS, na dłuższą metę będzie znacznie bardziej satysfakcjonująca, ponieważ WordPress jest znacznie bardziej niezawodnym rozwiązaniem.

Wix

Od samego początku profesjonalny zespół programistów w Wix starał się podkreślać prostotę korzystania z platformy.

Wszystko, od utworzenia pierwszego konta po zaprojektowanie strony, jest niezwykle proste i przyjazne dla początkujących. Każdy proces został przeprojektowany, aby działał dla użytkowników.

Jego interfejs wizualny jest bardzo intuicyjny i zajmie tylko kilka chwil, zanim się połączysz. Bez względu na to, co masz na myśli, można to osiągnąć za pomocą kilku kliknięć, najprawdopodobniej za pomocą edytora przeciągnij i upuść. Chociaż nie chcemy tego przyznać, Wix jest lepszym rozwiązaniem dla początkującego, który nie oczekuje wiele od strony internetowej.

Motywy i wtyczki

Nowoczesne strony internetowe i blogi potrzebują znacznie więcej niż jakiejkolwiek standardowej oferty kreatora stron. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak dobrze każdy z nich działa z szablonami i rozszerzeniami.

WordPress

Ponieważ w darmowym katalogu WordPress można znaleźć tysiące motywów i wtyczek, trudno jest konkurować z popularnym CMS. Bez względu na to, jaką funkcjonalność lub niszę przyjdzie Ci do głowy, będziesz w stanie wyśledzić motywy i wtyczki do swojej witryny. Przez większość czasu rozszerzenia i szablony będą bezpłatne.

W pewnym momencie możesz pójść jeszcze dalej. W tym miejscu ogromna społeczność WordPress oszczędza dzień – istnieją również tysiące wtyczek premium i motywów WordPress, które zapewnią Ci wszystko, czego chcesz.

Domyślny system WordPress ułatwia przełączanie między motywami i wtyczkami oraz ich szczegółowe dostosowywanie.

Większość z nich oferuje opcje eksportu i importu, które pomogą Ci pracować z wieloma witrynami.

Wix

Szablony Wix

Wix oferuje setki wspaniałych szablonów, które można szybko przypisać do witryny. Wszystkie główne nisze są uwzględnione, więc nie musisz się martwić o znalezienie szablonu dla swojej wyjątkowej witryny. Niezależnie od tego, czy tworzysz prosty blog, stronę hobby lub oficjalną stronę swojej kancelarii, będziesz mieć coś do pracy.

Wszystkie szablony są responsywne, a istnieje specjalny mobilny edytor, który pozwoli ci dostosować stronę specjalnie dla urządzeń przenośnych.

Motywy można dostosowywać i można korzystać z gotowych efektów. Ale dużą wadą jest niemożność przełączania tematów. Ponadto Wix nie pozwala na dostosowanie kodu CSS.

Zarządzanie zawartością

Blogowanie stało się popularne w ciągu ostatnich kilku lat. Wielu użytkowników chce strony internetowej wyłącznie do blogowania, dlatego ważne jest, aby wybrana platforma była prosta. Jak Wix i WordPress radzą sobie z zarządzaniem treścią?

WordPress

Jeśli chodzi o nas, WordPress jest najpotężniejszym systemem zarządzania treścią. Kropka. Jesteśmy przekonani, że miliony innych użytkowników również podzielają naszą miłość do WordPress, a to nie jest zwykły przypadek.

WordPress posiada zarówno edytor wizualny, jak i tekstowy, który pozwala kontrolować artykuły. Podczas gdy możesz łatwo pracować z edytorem Visual i cieszyć się pisaniem i zarządzaniem mediami, Edytor tekstu pozwala wyjść poza to i używać niestandardowego HTML i CSS, jeśli chcesz. Nawet bez rozszerzania edytorów i modułu zarządzania multimediami, dzięki WordPress masz idealną platformę blogową, która staje się coraz lepsza z każdą nową aktualizacją.

Wix

Wix Blog Manager

Blogowanie z Wix jest niesamowitym doświadczeniem. Po utworzeniu strony możesz użyć modułu blogowania, który zamieni tę stronę w osobistą maszynę do pisania artykułów. W rzeczywistości Blog Manager w Wix jest dość podobny do standardowego edytora wizualnego WordPress, co oznacza, że ​​jest świetny.

Wix ułatwia każdemu rozpoczęcie pisania swojego pierwszego bloga, ponieważ wszystko wygląda na dość proste i łatwe do zrozumienia. Szybko nauczysz się, jak dodawać multimedia, tagi lub przeglądać artykuły przed ich opublikowaniem.

Wsparcie

Na początku ważne jest, aby mieć dobre wsparcie. Jak dobrze WordPress i Wix mogą ci pomóc, gdy sprawy się komplikują?

WordPress

O ile nie płacisz za comiesięczną alimentację, praktycznie zostajesz sam. Ponieważ WordPress to CMS typu open source, który otrzymujesz za darmo, musisz także zadbać o swoją stronę. W każdym razie mnóstwo zasobów online pomoże ci we wszystkim, czego potrzebujesz. Jeśli wybierzesz WordPress, nie zapomnij odwiedzić naszej nowej sekcji edukacyjnej WordPress.

Oficjalne fora wsparcia obejmują tysiące użytkowników, którzy chętnie pomogą.

Jedyną różnicą są rozszerzenia premium i szablony. Zwykle przy zakupie produktu premium otrzymujesz również wsparcie od jego programisty.

Jeśli więc dopiero zaczynasz, przygotuj się na niektóre usługi Google lub dodatkowe miesięczne opłaty, które pokryją koszty utrzymania.

Wix

Jeśli wybierzesz Wix, możesz oczekiwać świetnego wsparcia dla platformy. Setki tysięcy wątków na oficjalnym forum prawdopodobnie Ci w czymkolwiek pomogą. Ale nie zapomnij sprawdzić samouczków wideo, profesjonalnej pomocy przez e-mail i specjalnego programu edukacyjnego, który pomoże ci w większości rzeczy dotyczących Wix.

Jak już wspomnieliśmy, Wix polega na pomocy wizualnej, więc możesz oczekiwać bezpośredniej pomocy w prawie wszystkich sytuacjach. Jeśli nie jesteś pewien, jak coś działa, po prostu kliknij ikonę obok elementu konstruktora, a Wix wyjaśni, jak to działa.

Koszty

Zarówno WordPress, jak i Wix są bezpłatne. Ale gdy tylko zaczniesz korzystać z którejkolwiek z platform, zdasz sobie sprawę, że te bezpłatne opcje nie są w stanie zaprowadzić cię daleko.

O ile Twoje plany dotyczące witryny nie są naprawdę proste, będziesz musiał wydać dodatkowe punkty karty kredytowej zarówno na WordPress, jak i Wix.

WordPress

WordPress to CMS typu open source, co oznacza, że ​​jest bezpłatny. Ale aby go uruchomić, będziesz musiał przynajmniej zapłacić za hosting i nazwę domeny. A to dopiero początek dodatkowych wydatków.

Chociaż prawdą jest, że możesz uruchomić witrynę za darmo, musisz wiedzieć coś o technologiach internetowych i samym WordPressie, aby samodzielnie zarządzać całą rzeczą. W takim przypadku można uniknąć dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem zoptymalizowanej witryny. Nadal są szanse, że będziesz potrzebować kilku wtyczek premium i motywów, które będą się sumować tylko do potwierdzenia końcowego.

Witryna, o której myślisz, że dostaniesz za darmo, może szybko stać się potworem jedzącym pieniądze, który w niektórych przypadkach zjada setki dolarów rocznie, a nawet miesiąc.

Wix

Podstawowy kreator stron internetowych jest całkowicie darmowy. Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować nowe konto i możesz rozpocząć pracę nad nową witryną. Ale jak szybko się zorientujesz, darmowa wersja jest tak ograniczona, jak ptak w klatce. Cóż, jest ku temu powód – ludzie z Wix chcą, abyś uaktualnił do jednego z nich plany premium. Jeśli więc chcesz pozostać przy wersji bezpłatnej, przygotuj się na poważne reklamy na swoim blogu. Ponadto zapomnij o posiadaniu niestandardowej domeny.

Tabela cen planów premium Wix

Plany premium są różne. Możesz zacząć od planu Combo, który kosztuje 8,50 USD miesięcznie. Dostaniesz 2 GB przepustowości, 3 GB przestrzeni dyskowej, co będzie więcej niż wystarczające dla przeciętnego blogera, a na ciebie czeka również darmowa domena. Na szczęście plan Combo usuwa reklamy z Twojej witryny.

Istnieje również kilka innych, droższych planów, które oferują jeszcze więcej opcji, więc wystarczy wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada

eCommerce

Chociaż sklep internetowy to tylko kolejna strona internetowa, wymaga o wiele więcej pracy. Będziesz także potrzebował dodatkowych rozszerzeń i prawdopodobnie nowego motywu, który będzie dobrze współpracował z Twoim sklepem. Jeśli zastanawiasz się nad założeniem działalności eCommerce, jak Wix i WordPress mogą ci pomóc?

WordPress

WooCommerce

Wystarczy zainstalować wtyczkę, taką jak WooCommerce, aby uruchomić sklep internetowy w ciągu kilku minut. Dzięki WordPress możesz wybierać spośród kilku potężnych platform eCommerce, które pozwalają zarówno początkującym, jak i profesjonalistom prowadzić udany sklep internetowy.

Istnieją dosłownie tysiące motywów i wtyczek poświęconych eCommerce. Nawet bez płacenia dodatkowego centa możesz założyć prosty sklep internetowy, który będzie działał bez problemów. W przeciwieństwie do Wix, WordPress pozwala na wiele bram płatniczych i innych opcji, które pomogą Ci dotrzeć do odbiorców, na których naprawdę chcesz kierować reklamy.

Wix

Nie płacąc dodatkowo za WixStores, możesz zapomnieć o prowadzeniu sklepu internetowego. Ale nawet jeśli zdecydujesz się dodać kilka dodatkowych dolarów do planu, Twój sklep będzie dość ograniczony.

Kiedy zaczniesz budować sklep, zdasz sobie sprawę, że istnieje tylko kilka aplikacji innych firm, które mogą ci pomóc. A wadą jest to, że te aplikacje będą kosztować dodatkowe dolary. Ponadto dzięki WixStores możesz korzystać tylko z PayPal lub Authorize.net, co oznacza, że ​​tracisz wielu potencjalnych klientów. Jeśli jednak nie jesteś tak wymagający, WixStores będzie bardzo przyjaznym dla początkującego sposobem obsługi prostego sklepu internetowego.

Tabela porównawcza

WordPress

Wix

Prostota:Przyjazny dla początkujących z krzywą uczenia sięIdealny dla początkujących; prostsze niż WordPress
Motywy i wtyczki:Dziesiątki tysięcy rozszerzeńPonad 200 aplikacji; wiele z nich wymaga miesięcznych płatności
Zarządzanie zawartością:Wersje, automatyczne zapisywanie, niestandardowy HTML…Piękny moduł Blog Manager przeznaczony dla początkujących
Wsparcie:Społeczność, zapłać za wsparcieProfesjonalny zespół wsparcia, system edukacji, samouczki wideo
Koszty:Od kilku dolców miesięcznie, w zależności od potrzebOd 8,50 USD miesięcznie
eCommerce:Ogromna różnorodność opcji i bram płatniczychDobre dla początkujących; brakuje niektórych funkcji dla bardziej złożonych sklepów

Którego powinieneś użyć?

WordPress jest znacznie potężniejszy niż Wix. Pozwala zbudować dowolny rodzaj strony internetowej, którą masz na myśli, praktycznie bez żadnych ograniczeń. Jeśli poważnie myślisz o swojej witrynie lub blogu i myślisz o pracy nad nią przez dłuższy czas, zalecamy rozpoczęcie pracy z WordPress. Prawda jest taka, że ​​poświęcisz dużo czasu na naukę określonych funkcji WordPress, ale na dłuższą metę się opłaci.

Zalecana lektura: Jak przenieść blog z Wix do WordPress

Z drugiej strony Wix jest fantastyczną platformą dla początkujących i użytkowników, którzy nie są zainteresowani daleko idącą stroną. Jeśli wszystko, czego potrzebujesz, to przyjazny dla użytkownika interfejs, który pozwoli ci zbudować ładnie wyglądającą stronę bez konieczności uczenia się dużo o platformie, skorzystaj z Wix. W takim przypadku niektóre ograniczenia związane z platformą nie będą miały większego znaczenia, aw każdej chwili będziesz mieć do swojej dyspozycji profesjonalne wsparcie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map