Porovnanie Wix verzus WordPress 2020

Porovnanie Wix verzus WordPress 2017


Pred vytvorením účtov alebo sťahovaním súborov budete pravdepodobne nadšení z vytvárania webových stránok. To je dobré, vitajte na palube! Ak však nemáte predchádzajúce skúsenosti so systémami budovania webu, je čas na ďalší výskum – ktorý z nich by ste si mali zvoliť ako východiskový bod?

Ako už možno viete, WordPress nájdete na takmer tridsiatich percentách všetkých stránok. To z neho robí bezpochyby najpopulárnejšiu platformu pre webové budovy. Ale predtým, ako skočíte a začnete vytvárať svoje prvé stránky, vedeli ste, že existuje aj niekoľko ďalších služieb, ktoré sú veľmi podobné WordPress?

Rozhodovanie sa stáva ťažším, pretože mnohé z týchto nástrojov sľubujú podobné veci – krásne vizuálne rozhrania, jednoduchý spôsob vytvárania stránok, všetky sú priateľské pre začiatočníkov, nestoja to veľa … ale na ktoré z nich sa treba ísť?

Dnes sa zameriame na rozdiely medzi WordPress a Wix. Aby sme to uľahčili, budeme porovnávať samohostiteľskú verziu WordPress s Wixom, aby sme boli presnejší. Ak si stále nie ste istí, prečo existujú dve verzie WordPress, prečítajte si, čo je medzi WordPress.com a WordPress.org, ktoré hosťuje, tak rozdielne, pretože sme sa touto témou podrobne zaoberali..

Bolo by ťažké zistiť všetky rozdiely, ak by sme ich nespojili. Takže, ak nie ste pripravení prečítať si celý článok, tu je rýchly obsah:

 • jednoduchosť
 • Témy a doplnky
 • Obsahový management
 • podpora
 • Náklady
 • eCommerce
 • Porovnávacia tabuľka
 • Ktorý z nich by si mal zvoliť?

jednoduchosť

WordPress

Aj keď sme milovali WordPress od prvého dňa je pravda, že to nie je také jednoduché ako Wix. Bude trvať oveľa dlhšie, kým nebudete môcť povedať, že poznáte všetky funkcie, ktoré poskytuje WordPress. A určite to bude trvať oveľa viac času zvládnuť remeslo s WordPress.

Ale zároveň, aj keď existuje populárna krivka s populárnym CMS, bude to z dlhodobého hľadiska oveľa výnosnejšie, pretože WordPress je oveľa robustnejšie riešenie..

Wix

Profesionálny tím vývojárov vo Wixe sa od samého začiatku snažil zdôrazniť jednoduchosť používania platformy.

Všetko od vytvorenia prvého účtu po navrhovanie stránok je veľmi jednoduché a priateľské pre začiatočníkov. Každý proces bol prepracovaný tak, aby fungoval pre používateľov.

Jeho vizuálne rozhranie je veľmi intuitívne a bude trvať len pár minút, kým sa veci spoja. Bez ohľadu na to, čo máte na pamäti, bude to možné dosiahnuť iba niekoľkými kliknutiami, pravdepodobne pomocou editora drag and drop. Aj keď to nerád pripúšťame, Wix je lepším riešením pre úplného začiatočníka, ktorý od webovej stránky veľa neočakáva.

Témy a doplnky

Moderné webové stránky a blogy potrebujú oveľa viac, než akákoľvek štandardná ponuka webových tvorcov. Preto je dôležité, aby ste vedeli, ako dobre každá z nich pracuje so šablónami a rozšíreniami.

WordPress

Pretože existuje tisíce tém a doplnkov, ktoré nájdete iba v bezplatnom adresári WordPress, je ťažké konkurovať populárnemu CMS. Bez ohľadu na funkčnosť alebo výklenok vám príde na myseľ, budete môcť vystopovať témy a doplnky pre svoje stránky. Rozšírenia a šablóny budú väčšinou bezplatné.

V určitom momente možno budete chcieť ísť ešte ďalej. Toto je miesto, kde masívna komunita WordPress šetrí deň. Existujú tiež tisíce prémiových doplnkov a tém WordPress, vďaka ktorým získate všetko, čo chcete.

Predvolený systém WordPress uľahčuje prepínanie medzi témami a doplnkami a ich podrobné prispôsobenie.

Väčšina z nich obsahuje možnosti exportu a importu, ktoré vám tiež pomôžu pracovať s mnohými webmi.

Wix

Šablóny Wix

Wix obsahuje stovky nádherných šablón, ktoré môžu byť rýchlo priradené k webu. Všetky hlavné miesta sú pokryté, takže sa nemusíte starať o nájdenie šablóny pre svoj jedinečný web. Či už teda vytvárate pre svoju advokátsku kanceláriu jednoduchý blog, koníček alebo oficiálny web, budete musieť s čím niečo spolupracovať..

Všetky šablóny reagujú a existuje špeciálny mobilný editor, ktorý vám umožní prispôsobiť stránku špeciálne pre prenosné zariadenia.

Témy sú prispôsobiteľné a môžete použiť preddefinované efekty. Veľkou nevýhodou je však nemožnosť prepínať témy. Wix vám tiež neumožňuje prispôsobiť kód CSS.

Obsahový management

Blogovanie sa v posledných rokoch stalo populárnym. Mnoho používateľov chce web iba na účely blogovania. V takom prípade je dôležité, aby platforma podľa vášho výberu bola jednoduchá. Ako zvládajú Wix a WordPress správu obsahu?

WordPress

Pokiaľ ide o nás, WordPress je najvýkonnejší systém na správu obsahu. Bodka. Sme si istí, že milióny ďalších používateľov tiež zdieľajú našu lásku k WordPress, a to nie je iba jednoduchá náhoda.

WordPress obsahuje vizuálny aj textový editor, ktorý vám umožňuje kontrolovať články. Aj keď môžete ľahko pracovať s vizuálnym editorom a tešiť sa z písania a správy médií, textový editor vám umožní ísť ďalej a používať vlastné HTML a CSS, ak je to potrebné. Dokonca aj bez rozšírenia editorov a modulu správy médií získate s WordPress perfektnú platformu pre blogovanie, ktorá sa pri každej novej aktualizácii zlepšuje..

Wix

Správca blogov Wix

Blogovanie s Wixom je úžasný zážitok. Po vytvorení stránky dostanete modul blogov, ktorý túto stránku zmení na váš osobný stroj na výrobu článkov. V skutočnosti je Správca blogov vo Wixu podobný štandardnému editoru VisualPress WordPress, čo znamená, že je vynikajúci.

Wix uľahčuje každému začať písať svoj prvý blog, pretože všetko vyzerá celkom jednoducho a ľahko na pochopenie. Pred publikovaním sa rýchlo naučíte, ako pridať médiá, značky alebo články s ukážkami.

podpora

Na začiatku je dôležité mať dobrú podporu. Ako dobre vám môžu WordPress a Wix pomôcť, keď sa veci komplikujú?

WordPress

Pokiaľ neplatíte mesačnú údržbu, prakticky zostanete sami. Pretože WordPress je redakčný systém s otvoreným zdrojom a máte ho zadarmo, musíte sa o svoje stránky postarať aj vy. Každopádne, veľa online zdrojov vám pomôže so všetkým, čo potrebujete. Ak sa rozhodnete pre WordPress, nezabudnite navštíviť našu novú vzdelávaciu sekciu WordPress.

Oficiálne fóra podpory počítajú tisíce používateľov, ktorí vám radi pomôžu.

Jediným rozdielom sú prémiové rozšírenia a šablóny. Pri kúpe prémiového produktu zvyčajne získate podporu aj od jeho vývojára.

Takže, ak ste začiatočník, buďte pripravení na nejaké poplatky spoločnosti Google alebo ďalšie mesačné poplatky, ktoré pokryjú náklady na údržbu.

Wix

Ak zvolíte Wix, môžete očakávať veľkú podporu platformy. Stovky tisíc vlákien na oficiálnom fóre vám pravdepodobne pomôžu s čímkoľvek. Nezabudnite však skontrolovať videonávody, profesionálnu e-mailovú podporu a špeciálny vzdelávací program, ktorý vám pomôže s väčšinou vecí týkajúcich sa Wix.

Ako sme už spomínali, Wix je o vizuálnej pomoci, takže môžete očakávať pomocníka vo všetkých situáciách. Ak si nie ste istí, ako niečo funguje, jednoducho kliknite na ikonu vedľa prvku Builder a Wix vám vysvetlí, ako to funguje.

Náklady

WordPress aj Wix sú zadarmo. Len čo začnete používať ktorúkoľvek z platforiem, uvedomíte si, že tieto bezplatné možnosti vás nemôžu dostať príliš ďaleko.

Pokiaľ nie sú vaše plány s webom skutočne jednoduché, budete musieť minúť nejaké extra body kreditnej karty na WordPress aj Wix..

WordPress

WordPress je redakčný systém s otvoreným zdrojom, ktorý tiež znamená, že je zadarmo. Ale aby ste to uviedli do chodu, musíte platiť aspoň za hosting a doménové meno. A to je len začiatok ďalších výdavkov.

Aj keď je pravda, že môžete prevádzkovať web zadarmo, budete musieť vedieť niečo o webových technológiách a samotnom WordPress, aby ste mohli celú vec spravovať sami. V takom prípade by ste sa mohli vyhnúť dodatočným výdavkom, pokiaľ ide o údržbu optimalizovaného webu. Stále však existuje šanca, že budete potrebovať niekoľko prémiových doplnkov a motívov, ktoré sa pridajú až na konečný príjem.

Takže stránka, o ktorej ste si mysleli, že by ste sa dostali zadarmo, by sa mohla rýchlo stať monštrum, ktoré konzumuje peniaze a ktoré v niektorých prípadoch konzumuje stovky dolárov ročne alebo dokonca mesiac..

Wix

Tvorca primárnych webových stránok je úplne zadarmo. Jediné, čo musíte urobiť, je zaregistrovať nový účet a môžete začať pracovať na novom webe. Ale ako si potom rýchlo uvedomíte, bezplatná verzia je obmedzená ako vták v klietke. Má to dôvod – ľudia z Wixu chcú, aby ste prešli na jeden z nich poistné plány. Takže, ak sa chcete držať bezplatnej verzie, buďte pripravení na nejaké vážne reklamy vo svojom blogu. Nezabudnite tiež na to, že máte vlastnú doménu.

Cenová tabuľka prémiových plánov Wix

Prémiové plány sa líšia. Môžete začať s plánom Combo, ktorý vás bude stáť 8,50 dolárov mesačne. Získate 2 GB šírky pásma, 3 GB úložného priestoru, čo bude viac ako dosť pre priemerného bloggera, a na vás čaká aj bezplatná doména. Našťastie plán Combo odstráni reklamy z vašich stránok.

Existuje aj niekoľko ďalších, drahšie plány, ktoré ponúknu ešte viac možností, takže si stačí vybrať ten, ktorý vám najviac vyhovuje

eCommerce

Aj keď je internetový obchod iba ďalším webom, je tu ešte veľa práce. Budete tiež potrebovať ďalšie rozšírenia a pravdepodobne novú tému, ktorá bude dobre fungovať v obchode. Ak uvažujete o začatí podnikania v oblasti elektronického obchodu, ako vám môžu pomôcť Wix a WordPress?

WordPress

WooCommerce

Stačí nainštalovať doplnok, ako je WooCommerce, aby ste mohli svoj e-obchod spustiť a spustiť behom niekoľkých minút. S programom WordPress si môžete vybrať z niekoľkých výkonných platforiem elektronického obchodu, ktoré umožňujú začiatočníkom aj profesionálom prevádzkovať úspešný internetový obchod..

Existujú doslova tisíce tém a doplnkov venovaných elektronickému obchodu. Takže aj bez platenia extra centu si môžete vytvoriť jednoduchý e-obchod, ktorý bude fungovať bez problémov. Na rozdiel od Wix, WordPress umožňuje množstvo platobných brán a ďalšie možnosti, ktoré vám pomôžu osloviť publikum, na ktoré chcete skutočne zacieliť..

Wix

Bez zaplatenia príplatku za WixStores môžete zabudnúť na spustenie internetového obchodu. Ale aj keď sa rozhodnete pridať niekoľko ďalších dolárov do plánu, váš obchod bude dosť obmedzený.

Keď začnete s budovaním obchodu, uvedomíte si, že existuje len niekoľko aplikácií tretích strán, ktoré vám môžu pomôcť. A zlá časť je, že tieto aplikácie vás budú stáť nejaké ďalšie doláre. S WixStores tiež môžete používať iba PayPal alebo Authorize.net, čo znamená, že strácate veľa potenciálnych klientov. Napriek tomu, ak nie ste takí nároční, WixStores bude veľmi jednoduchý spôsob, ako zvládnuť jednoduchý internetový obchod.

Porovnávacia tabuľka

WordPress

Wix

jednoduchosť:Priateľský pre začiatočníkov s učebnou krivkouIdeálne pre začiatočníkov; jednoduchšie ako WordPress
Témy a doplnky:Desiatky tisíc rozšírení200+ aplikácií; mnohé z nich vyžadujú mesačnú platbu
Obsahový management:Revízie, automatické ukladanie, vlastné HTML …Krásny modul Blog Manager určený pre nováčikov
Podpora:Spoločenstvo, platiť za podporuTím odbornej podpory, vzdelávací systém, videonávody
Náklady:Od niekoľkých dolárov mesačne, v závislosti od potriebOd 8,50 dolárov mesačne
eCommerce:Obrovské možnosti a platobné brányDobré pre začiatočníkov; nemá niektoré funkcie pre komplexnejšie obchody

Ktorú z nich by ste mali použiť?

WordPress je omnoho výkonnejší ako Wix. Umožňuje vám vytvoriť ľubovoľný typ webových stránok, ktoré máte na mysli, bez akýchkoľvek obmedzení. Ak máte vážne problémy so svojím webom alebo blogom a uvažujete o tom, že na ňom budete pracovať dlhšiu dobu, odporúčame vám začať s programom WordPress. Pravda je, že budete tráviť veľa času učením sa o konkrétnych funkciách v WordPress, ale z dlhodobého hľadiska sa to vyplatí..

Odporúčané čítanie: Ako presunúť svoj blog z Wix na WordPress

Na druhej strane je Wix fantastickou platformou pre začiatočníkov a používateľov, ktorí nemajú záujem ísť s webom ďaleko. Ak všetko, čo chcete, je užívateľsky prívetivé rozhranie, ktoré vám umožní vytvoriť pekne vyzerajúcu stránku bez toho, aby ste sa museli veľa dozvedieť o platforme, choďte so spoločnosťou Wix. V takom prípade na niektorých obmedzeniach, ktoré prichádzajú s platformou, nebude záležať, a budete mať kedykoľvek k dispozícii odbornú podporu..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map