Porovnanie štvorcov v porovnaní s WordPress 2020

Štvorcový priestor vs. WordPress


WordPress je bezpochyby najobľúbenejšou platformou na vytváranie webových stránok na svete. Ale ako už pravdepodobne viete, nie je to jediný. Rôzne ďalšie platformy ponúkajú výkonné blogovanie a webové nástroje rovnako a niektoré z nich sú dosť dobrými konkurentmi. A rovnako ako s akýmkoľvek iným v živote, existujú výhody a nevýhody používania WordPress a týchto iných platforiem.

Dnes sa zameriame na Squarespace a porovnajte ho s WordPress. Aby sme predišli nejasnostiam, budeme hovoriť o verzii WordPress s vlastným hosťovaním.
Má niekoľko veľmi významných odchýlok od stránky WordPress.com.

Aby sme uľahčili pochopenie rozdielov, rozdelili sme tento článok do niekoľkých segmentov, ktoré vám pomôžu rýchlejšie porovnávať WordPress a Squarespace:

 • jednoduchosť
 • Témy a doplnky
 • Obsahový management
 • podpora
 • Náklady
 • eCommerce
 • Porovnávacia tabuľka
 • Ktorý z nich by si mal zvoliť?

jednoduchosť

Pokiaľ ide o spustenie nového blogu, väčšina používateľov uprednostňuje jednoduchú platformu, ktorá im umožňuje čo najrýchlejšie zverejniť novú webovú stránku.

WordPress

Ak to nebolo dosť jednoduché, WordPress v prvom rade by sa nestal tak populárnym. Keď však hovoríme o verzii, ktorá je hosťovaná hosťom, určite si nejaký čas uvedomíme terminológiu a základy, aby ste si mohli vytvoriť blog sami. Aj keď veľa možností je dobrá vec, desiatky možností hostenia a tisíce tém a doplnkov môžu byť pre niekoho, kto práve začal, príliš veľa..

Po pár dňoch strávených s programom WordPress sa väčšina začiatočníkov prispôsobí tejto platforme a nemajú problémy s prispôsobovaním blogov a písaním nových článkov..

Mohlo by to však byť vždy trochu jednoduchšie, ale skutočnosť, že vám umožňuje inovovať blog začiatočníkov na profesionálny stroj na zarábanie peňazí, je dosť dobrým dôvodom na to, aby ste sa dozvedeli viac o programe WordPress. Ak potrebujete pomoc, spustili sme novú sekciu výučby WordPress, ktorá bude vaším osobným sprievodcom.

Squarespace

Pretože všetko o Squarespace je vizuálne, robí ho oveľa ľahším pre začiatočníkov. Aj keď si môžete vytvoriť podobné prostredie s WordPress, príprava trávnika by vyžadovala čas a zručnosti. Ale s programom Squarespace získate editor drag and drop na vytváranie stránok od samého začiatku.

Squarespace má tiež oveľa menší počet možností. Pomôže to začiatočníkom rýchlejšie sa rozhodovať a ľahšie sa naučia. Ak sa však rozhodnete svoj blog inovovať a podrobnejšie ho prispôsobiť, zistíte, že tento nedostatok možností je veľkým problémom..

Témy a doplnky

Aby bolo možné prispôsobiť webovú stránku, používatelia bez technických zručností budú musieť na prispôsobenie blogov používať témy a doplnky. Ako stoja WordPress a Squarespace v tejto otázke?

WordPress

WordPress ponúka tisíce tém a doplnkov, ktoré môžete použiť zadarmo. Presnejšie povedané, v oficiálnom úložisku nájdete viac ako 40 000 doplnkov a môžete ich všetky používať bezplatne. A to nie je koniec – existuje veľa online trhov, ktoré ponúkajú prémiové témy a doplnky za konkrétnu cenu. Takže pre každý problém, s ktorým sa stretnete, je pravdepodobne doplnok, ktorý ho dokáže vyriešiť.

Tiež boli navrhnuté tisíce tém pre konkrétne miesta. To znamená, že či už vytvárate osobný blog, portfólio fotografií alebo profesionálny obchodný web, nájdete tému šité na mieru vašim potrebám.

Témy WordPress

Keďže inštalácia motívov a doplnkov je veľmi jednoduchá, jedinou časovo náročnou úlohou je nájsť pre váš web najlepší motív alebo perfektný doplnok..

Squarespace

Ak chcete rozšíriť lokalitu pomocou funkcie Squarespace, budete sa musieť prispôsobiť. Bohužiaľ, Squarespace ponúka nedostatočný výber šablón a rozšírení. Na rozdiel od WordPress sa budete musieť uspokojiť s dostupným riešením alebo jednoducho problém ignorovať a požiadať o podporu.

Na druhej strane tento obmedzený výber nemusí predstavovať problém pre niektorých používateľov. Ak neplánujete rozširovať svoje stránky a ste spokojní s možnosťami dostupnými v službe Squarespace, môžete relaxovať a prestať premýšľať o všetkých ďalších dostupných rozšíreniach, ako je napríklad program WordPress. Niekedy je lepšie mať menej možností.

Obsahový management

Ak chcete začať nový blog, je dôležité, aby vám platforma podľa vášho výberu umožňovala voľný pohyb v textových editoroch. Sú WordPress a Squarespace dosť dobré pre blogerov?

WordPress

nepochybne, WordPress je výkonný nástroj pre blogerov a jeden z najlepších v okolí. Umožní vám používať vizuálne aj textové editory, aby ste si mohli písanie užiť a stále môžete pridať vlastný HTML V prípade potreby. WordPress sa stará o vaše články, takže automaticky uloží váš pokrok. Len v prípade, že sa niečo zlé stane, môžete sa kedykoľvek spoľahnúť na WordPress. Udržuje tiež revízie, takže ak sa rozhodnete, že chcete starý odsek späť v určitom okamihu, budete od neho mať na stránke len jedno kliknutie..

Squarespace

bohužiaľ, Štvorcový priestor nie je pre blogerov taký dobrý. Neexistuje žiadna funkcia automatického ukladania a platforma vám nedovolí používať revízie. Aj keď existujú bloky kódu, ktoré môžete použiť v službe Squarespace, táto funkcia vám stále nedovolí spustiť zo stránky svoj vlastný kód HTML ani CSS. Pre niektorých blogerov to môže byť prerušovač obchodov.

Námestie nie je také dobré pre médiá. Zatiaľ čo program WordPress vám umožní znova použiť obrázky, ktoré ste nahrali v minulosti, funkcia Squarespace vás prinúti znova nahrať ten istý obrázok, ak sa rozhodnete ho znova použiť. Ak máte tendenciu fotografie pravidelne používať (čo by ste mali), môže to byť nočná mora.

podpora

Ak začínate iba s programom WordPress alebo Squarespace, je pravdepodobné, že v tejto oblasti nie ste profesionál. Takže skôr alebo neskôr budete potrebovať pomoc s platformou. Aký druh podpory získate pomocou programov WordPress a Squarespace?

WordPress

Pretože budete hosťovať svoje vlastné stránky, prakticky všetko je vo vašich rukách. Aj keď sa vyskytnú niektoré technické problémy, ktoré by pre vás hostiteľská spoločnosť mala vyriešiť, bude ešte veľa problémov, ktoré budete musieť vyriešiť sami alebo najať profesionálov..

Podpora bezplatných tém a doplnkov je pomerne obmedzená. Ak sa niečo pokazí, jediná pomoc je vo forme podporných fór a iných online zdrojov. Našťastie, kvôli jeho popularite, existujú milióny tutoriálov a návody, ktoré vám pomôžu vyriešiť prakticky všetky druhy ťažkostí. Ak používate prémiové produkty, môžete očakávať pomoc od vývojárov, ale záleží to na každej spoločnosti / jednotlivcovi.

Squarespace

Podpora štvorcového priestoru

Spustením webu v službe Squarespace získate okamžitý prístup k odbornej podpore. O systém sa stará celý tím odborníkov. Budete mať prístup k celkovým knižniciam článkov, videonávodom, živému chatu a e-mailovej podpore. Podobne ako WordPress existujú aj podporné fóra, na ktorých sa používatelia môžu diskutovať o problémoch a funkciách.

Pretože program Squarespace má oveľa menší počet funkcií ako WordPress, je pravdepodobnosť, že niečo nefunguje, oveľa menšia. Pretože k inštalácii nemáte desaťtisíce doplnkov, bude na prvom mieste menšie problémy s kompatibilitou.

Náklady

Mnoho ľudí si myslí, že môžete získať webovú stránku online zadarmo. Aj keď by sme vám radi povedali, že je to pravda, všetko má svoju cenu. Takže aj WordPress a Squarespace vás donútia otvoriť svoje peňaženky.

WordPress

Áno, počuli ste to správne – WordPress je zadarmo. Ale to platí len pre samotnú platformu. Môžete si zadarmo sťahovať WordPress, upravovať súbory, inštalovať bezplatné doplnky a témy a robiť s nimi všetko, čo chcete. Ale predtým, ako budete môcť zobraziť web ľuďom na celom svete, budete musieť zaplatiť za hosting. Aj keď ide o hosťovanie, existuje niekoľko bezplatných možností, ale odporúčame vám ich preskočiť.

Stále však môžete nájsť hosting a doménu iba za pár dolárov za mesiac. Je zrejmé, že za túto cenu nemôžete veľa očakávať, ale vaše stránky budú uvedené do prevádzky.

Výdavky sa tu nekončia. Aj keď je možné spustiť web bez výdavkov na ďalší cent, pravdepodobne budete chcieť kúpiť novú tému alebo jeden alebo dva doplnky, ktoré vám umožnia mať na webe konkrétnu funkciu alebo ju len skrášliť. Tiež, ak sa rozhodnete najať údržbárov, aby vám pomohli, alebo si programátora vyviniete niečo konkrétne, náklady budú naďalej stúpať. Stále si myslíte, že WordPress je zadarmo?

Squarespace

Ak chcete osobnú webovú stránku, budete musieť zaplatiť 12 dolárov mesačne za účet, ktorý toľko neobsahuje, aby som bol úprimný. Za túto cenu získate až 20 stránok, galérií a blogov s neobmedzenou šírkou pásma a dvoma prispievateľmi. Ak chcete upgradovať účet na obchodný, kde získate neobmedzené možnosti, bude vás to stáť 18 dolárov mesačne.

eCommerce

Chcete pripraviť internetový obchod na predaj produktov a služieb? Ak áno, pri výbere správnej platformy na spustenie elektronického obchodu buďte obzvlášť opatrní.

WordPress

WordPress vám umožňuje zostavovať obchody online podľa vašich potrieb. Niekoľko populárnych doplnkov môže zmeniť vaše stránky na systém elektronického obchodu bez toho, aby o tom boli veľa vedomosti. Môžete nastaviť celý obchod s témou podľa vášho výberu a niekoľkými doplnkami, ktoré rozšíria štandardné funkcie programu WordPress. Áno, bude trvať nejaký čas a príručky, kým nebudete mať všetko v poriadku, ale len skutočnosť, že nový internetový obchod môžu otvoriť aj začiatočníci, je potešujúca..

Populárny CMS vám umožňuje ľahko integrovať PayPal, Stripe, 2Checkout, Google Checkout, Payoneer, Skrill a Bitcoin..

Existujú aj doplnky, ktoré vám pomôžu s pridruženými programami. Čo viac potrebujete pre jednoduchý obchod?

Squarespace

Bohužiaľ, priestor Squares je tu dosť obmedzený. Pre začiatočníkov to umožňuje na spracovanie platby použite iba pásik čo bude odrazovať mnoho používateľov. Nielenže pruh nie je taký populárny ako PayPal, ale je obmedzený na niekoľko krajín.

Spoločnosť Squarespace okrem toho obmedzila počet produktov, ktoré na svojom webe predáte. Ak chcete otvoriť malý obchod, bude to v poriadku, ale vedieť o obmedzení môže byť vyčerpávajúce. Čo ak náhodou máte viac zákazníkov, ako ste očakávali?

Porovnávacia tabuľka

WordPress

Squarespace

jednoduchosť:Priateľský pre začiatočníkov s učebnou krivkouIdeálne pre začiatočníkov
Témy a doplnky:Desiatky tisíc rozšíreníVeľmi obmedzené možnosti
Obsahový management:Revízie, automatické ukladanie, vlastné HTML …Žiadne revízie, automatické ukladanie alebo vlastné HTML
Podpora:Spoločenstvo, platiť za podporuTím profesionálnej podpory
Náklady:Od niekoľkých dolárov mesačneOd 12 dolárov mesačne
eCommerce:Obrovské množstvo možnostíVeľmi obmedzené možnosti

Ktorú z nich by ste mali použiť?

Nakoniec by však výber nemal byť taký ťažký. Je to celkom zrejmé WordPress prevyšuje Squarespace prakticky vo všetkých oblastiach. Má viac funkcií, dáva vám oveľa väčšiu slobodu a kontrolu nad svojím blogom.

Ak máte vážne problémy so založením nového webu alebo osobného blogu, dôrazne odporúčame vyzdvihnúť WordPress a ísť s verziou s vlastným hosťovaním. Dozvieme sa o tom trochu viac času, ale z dlhodobého hľadiska sa to vyplatí.

Odporúčané čítanie: Ako presunúť svoj blog z oblasti Squarespace na WordPress

Na druhú stranu, ak všetko, čo chcete, je jednoduchý web, ktorý vás nebude obťažovať množstvom možností robiť týždenne a chcete zaistiť, že podpora bude vždy k dispozícii pre vás, môže byť program Squarespace dosť dobrý..

Vždy by sme odporúčali WordPress cez Squarespace, ale je čas, aby ste si vybrali. Ak máte akékoľvek otázky a stále si nie ste istí platformami, dajte nám vedieť a zanechajte komentár nižšie. Aký je váš názor na WordPress vs Squarespace?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map