Porovnanie služby Blogger vs WordPress 2020

Porovnanie služby Blogger verzus WordPress 2017


Je ľahké rozhodnúť, že si chcete vytvoriť blog. Pravdepodobne už máte nejaké predstavy o tom, ako písať a ako by malo vyzerať všetko. Možno viete niečo o blogovaní, marketingu a budovaní webových stránok, ale ak ste na svojom vlastnom webe nepracovali, je pravdepodobné, že stále neviete, na ktorú platformu by ste sa mali zamerať..

Možno ste o nich počuli od priateľov a kolegov alebo ste už hľadali porovnania – WordPress a Blogger patria medzi najpopulárnejšie platformy pre blogovanie. Vynára sa teda otázka; ktorý by ste mali použiť pre svoj prvý blog?

Čo sú to WordPress a Blogger?

WordPress, ktorý má asi 28% celosvetového webu, nie je pre väčšinu ľudí cudzincom. Aj keď zatiaľ nemáte blog, sme si istí, že ste sa o platforme dozvedeli a dokonca narazili na niekoľko stránok, ktoré sú s ňou postavené. Keďže sme už hovorili o programe WordPress, pozrite sa, čo je WordPress a prečo je tak populárny.

Na druhej strane je služba Blogger trochu iná, stále si však našla svoje miesto na internete. Keďže je vo vlastníctve spoločnosti Google, mnohí blogeri sa rozhodnú dôverovať službe Blogger. Táto služba je bezplatná a na spustenie prvého blogu stačí iba bezplatný účet Google (pravdepodobne už máte). Ako je však teraz zrejmé, Blogger a WordPress majú svoje rozdiely, a preto sme sa rozhodli tento článok zostaviť.

Predtým, ako začneme porovnávať verziu hosťovanú službou Blogger s verziou WordPress, odporúčame vám pozrieť si video, ktoré porovnáva web WordPress.com s Bloggerom, takže máte k dispozícii všetky verzie.

 • jednoduchosť
 • Vlastníctvo a kontrola
 • šablóny
 • Obsahový management
 • podpora
 • Porovnávacia tabuľka
 • Záverečné myšlienky

jednoduchosť

WordPress aj Blogger možno označiť ako jednoduché. Ak však pre vás niekto iný nevytvoril program WordPress, bude to oveľa komplikovanejšie, než mať účet Blogger.

WordPress

Aj keď je to priateľské pre začiatočníkov, vyžaduje čas, aby ste sa naučili WordPress. Ešte predtým, ako budete môcť uverejniť prvý príspevok, musí byť WordPress správne nastavený. Takže niekto, kto nemá skúsenosti s touto platformou, by sa mohol unášať nesprávnym smerom. Nie je to tak ťažké nainštalovať WordPress ani po prvýkrát, ale celý proces nie je taký jednoduchý ako zriadenie účtu Blogger, ktorý vyžaduje iba niekoľko kliknutí.

Blogger

V službe Blogger nemôžu byť veci jednoduchšie. Ak už nemáte účet Google, stačí si ho zaregistrovať. Potom sa prihláste do služby Blogger, vyberte šablónu a ste pripravení začať s prevádzaním blogu a publikovaním príspevkov.

Prihláste sa do služby Blogger

Vlastníctvo a kontrola

Predtým, ako začnete blog, by bolo rozumné prehodnotiť dôležitosť vlastníctva – chcete svoj blog vlastniť alebo nechať nad ním kontrolu nad ostatnými?

WordPress

WordPress je platforma s otvoreným zdrojovým kódom, čo znamená, že ju môžete mať ktokoľvek iný. Po stiahnutí inštalačných súborov sa stáva vašou zodpovednosťou. Od chvíle, keď začnete hostovať web, získate pocit, že je to váš. A to je pravda. Aj keď za hosting pravdepodobne budete platiť niekoľko dolárov mesačne, webová stránka je stále 100% vaša. Je teda možné robiť, čo s ním chcete – presunúť ho, rozšíriť, zmeniť, odstrániť, atď.

Blogger

Ako bezplatná služba, Blogger je majetkom spoločnosti Google. To znamená, že chlapci v spoločnosti majú so službou čo robiť. Aj keď je to celkom nepravdepodobné, stále je možné, že sa technologický gigant rozhodne vypnúť službu Blogger. A v takom prípade by sa o váš obsah nikto nestaral. Ako sa cítite? Spoločnosť Google vám tiež môže bez akýchkoľvek dôvodov zablokovať prístup k vášmu vlastnému blogu.

Aj keď ste v bezpečí, keď hovoríme o spoločnosti Google, vedomie, že nemáte kontrolu nad niečím osobným, ako je blog, vám môže spôsobovať bolesti hlavy. Nevieme o vás, radi by sme však vedeli, že s naším vlastným webom alebo blogom môžeme robiť čokoľvek, na čom sa rozhodneme.

Ak sa vám nepáči výkon servera alebo ak chcete zmeniť niekoľko vecí týkajúcich sa dostupnosti, spoločnosť Google vám to nedovolí. Ovládanie je v ich rukách a môžete len dúfať, že ich rozhodnutia vás pekne ovplyvnia.

šablóny

Nemusíte byť webový dizajnér, ale jednou z najzaujímavejších častí nastavenia blogu je výber spôsobu, akým bude vyzerať. Ako vám môžu služby Blogger a WordPress pomôcť, pokiaľ ide o vzhľad vašej stránky?

WordPress

Pri pohľade na oficiálne úložisko tém WordPress, ktoré poskytuje bezplatné produkty, si môžete vybrať z tisícov šablón.

Bez ohľadu na to, čo vás zaujíma, existujú stovky bezplatných šablón, ktoré vám pomôžu tvarovať blog.

Ak sa rozhodnete minúť niekoľko ďalších dolárov, existujú aj tisíce ďalších prémiových tém WordPress, ktoré vyzerajú ešte lepšie a majú ďalšie funkcie, ktoré posunú váš blog do novej ligy..

Či už pôjdete na bezplatnú tému alebo si kúpite prémiové tému, stále máte nad tým plnú kontrolu. Väčšina tém má širokú škálu možností prispôsobenia, ktoré vám umožňujú prispôsobiť celý web. A veľká časť je, že sa dostanete aj k úprave zdrojového kódu. Ak teda viete niečo o HTML a CSS, môžete zmeniť každú časť svojho webu. Aj keď nemáte dostatočnú kvalifikáciu, vždy môžete najať profesionálneho dizajnéra, ktorý vám urobí zmeny.

Blogger

V porovnaní s verziou WordPress, ktorú vlastníte, Blogger zaostáva. Aj keď existuje veľa šablón, ktoré môžete použiť na svoj bezplatný blog, výber je v porovnaní s WordPress dosť obmedzený. Akonáhle vyberiete šablónu, budete hrať iba s obmedzeným počtom nástrojov na prispôsobenie. Nechápte nás zle; možnosti prispôsobenia, ktoré prichádzajú so službou Blogger, sú užívateľsky príjemné a relatívne užitočné, ale nemôžu sa týkať WordPress.

Šablóna služby Blogger

Ak plánujete vytvorenie vlastnej témy alebo podrobnú úpravu existujúcej šablóny, môžete na ňu zabudnúť – služba Blogger to jednoducho neumožňuje. Aj keď existujú niektoré neoficiálne šablóny služby Blogger, zvyčajne je lepšie nechať ich nedotknuté, pretože väčšinou majú nízku kvalitu.

Obsahový management

Blogovanie je hlavne o správe obsahu. Skôr ako začnete písať svoj prvý príspevok, uistite sa, že platforma, ktorú sa chystáte použiť, je dobre navrhnutá pre blogovanie. Dáva to zmysel, správne?

WordPress

WordPress má všetko. Keď si zvyknete na štandardných editorov, všetky ostatné platformy blogov sa jednoducho nebudú môcť porovnávať. Pomocou editorov Visual a Text je potešením kedykoľvek pridať nový obsah do WordPress. Formátovanie textu je prirodzené a trvá iba niekoľko článkov, kým sa môžete uvoľniť a spoznať oboch editorov podrobne. Správa multimediálnych súborov je tiež intuitívna a je ľahké pridávať nové obrázky a videá.

Ale pretože WordPress umožňuje rozšírenia, je možné vylepšiť systémy na správu editorov aj médií podľa vašich predstáv. Mnoho bezplatných a prémiových doplnkov vám umožní pridať položky priamo do editora a podľa potreby vám umožní reorganizovať knižnicu médií.

Vďaka WordPress je blogovanie perfektné pre príležitostných autorov aj skúsenejších používateľov, ktorí používajú kód HTML a CSS priamo z textového editora..

Blogger

Editor služby Blogger

Ako už názov napovedá, služba Blogger je určená na vytváranie blogov. Preto má zmysel, že správa obsahu sa vykonáva správne. A je to naozaj tak. Google uľahčil spustenie prvého príspevku a jeho správu bez problémov.

Začatie písania stačí na prihlásenie do účtu Google a otvorenie služby Blogger. Ak ste použili iné dokumenty spoločnosti Google, prostredie bude vyzerať povesťne.

Blogger vám umožní písať. Jednoduchý pruh navrchu zobrazuje všetky možnosti, ktoré vám umožňujú formátovať text a pridávať médiá.

podpora

Dokonca aj skúsení používatelia potrebujú čas od času pomoc. Bez ohľadu na to, koľko toho viete o WordPress alebo Blogger, sme presvedčení, že budete niekedy potrebovať podporu.

WordPress

Ovládanie programu WordPress vyžaduje určitý čas. Aj keď je WordPress veľmi užívateľsky prívetivý, je plný funkcií a možností, ktorým treba porozumieť. Pokiaľ však ide o podporu, môžete očakávať veľa online materiálov, ktoré vám pomôžu. Či už otvárate oficiálne články, ktoré vysvetľujú, ako veci fungujú, alebo si prezeráte jeden z mnohých webových stránok venovaných tejto platforme, pravdepodobne nájdete odpoveď na svoje otázky okamžite..

Existujú oficiálne podporné fóra, ktoré majú tisíce vlákien. Ale pokiaľ ide o zložitejšie úlohy, budete musieť buď vyriešiť problémy sami, alebo si najať profesionálov. Bohužiaľ, v predvolenom nastavení nie je k dispozícii podpora pre verziu hostiteľa WordPress s vlastným hosťovaním.

Blogger

Centrum pomoci služby Blogger

Ako vyplýva zo spoločnosti Google, dalo by sa očakávať veľa dokumentácie pre službu Blogger. Ale bohužiaľ to tak nie je. Aj keď existujú súbory dokumentácie, podpora je pomerne obmedzená. Môžete dokonca navigovať v prehliadači na podporu fór, ale od neho neočakávate veľa.

prenosnosť

Aj keď sa musíte rozhodnúť, kde začať svoj blog, neznamená to, že musíte vždy hosťovať na rovnakom serveri alebo dokonca používať rovnakú platformu. Zmena hostiteľov nie je nič neobvyklé a mnohí blogeri sa v určitom okamihu rozhodnú prejsť z jednej služby na druhú. Ako sa teda správajú WordPress a Blogger, pokiaľ ide o export obsahu na iné miesto?

WordPress

Prepínanie hostiteľov pomocou WordPress nie je problém. Budete sa musieť oboznámiť so servermi a WordPress, ale presun údajov nie je o ničom veľkom.

WordPress vám tiež umožňuje rýchlo exportovať obsah jednej stránky a rýchlo ju importovať na inú stránku bez rizika straty údajov..

Blogger

Aj keď je možné prejsť z služby Blogger na inú platformu, spoločnosť Google túto úlohu veľmi sťažila. Proces exportu blogu z ich služieb je pomalý a komplikovaný<. Also, while doing the transfer, you are risking SEO. Blogger does allow data export, but the truth is that Google stores your data for a long period of time even after you're done with them.

Odporúčané čítanie: Ako presunúť svoj blog z Bloggeru na WordPress

Porovnávacia tabuľka

WordPress

Blogger

jednoduchosť:Priateľský pre začiatočníkov s učebnou krivkouIba pár kliknutí do prvého príspevku
šablóny:Desiatky tisíc rozšíreníVeľmi obmedzené možnosti; nie je možné podrobne upravovať šablóny
Obsahový management:Revízie, automatické ukladanie, vlastné HTML …Oveľa jednoduchší editor dokumentov
Podpora:Spoločenstvo, platiť za podporuFórum podpory, základná dokumentácia
prenosnosť:Rýchlo exportujte a importujte obsah, prepínajte hostiteľov a platformyJe ťažké prejsť z Bloggeru na inú platformu
Vlastníctvo a kontrola:Vlastníte blog, máte úplnú kontroluSpoločnosť Google ju vlastní, má obmedzenú kontrolu

Záverečné myšlienky

Rozhodovanie medzi službami Blogger a WordPress by malo byť nevhodné. Aj keď vám obe platformy umožňujú rýchlo spustiť osobný blog, WordPress a Blogger sa veľmi líšia.

Aj keď vám služba Blogger umožňuje spustiť bezplatný blog iba niekoľkými kliknutiami na tlačidlo myši, platforma je veľmi obmedzená. Je to dosť dobré pre tých, ktorí chcú jednoduchý blogovací zážitok bez mnohých možností. S Bloggerom je však prakticky nemožné čokoľvek iné.

Na druhej strane, WordPress je takmer neobmedzený. Nielen to, že s ním môžete začať blogovať, ale môžete si vytvoriť akýkoľvek typ stránok, ktoré vás napadnú. Môžete dokonca zmeniť svoj blog na internetový obchod, rozšíriť ho o tisíce doplnkov a tém a vždy to bude pod vašou kontrolou.

Ak ste pripravení sa učiť WordPress, dôrazne vám odporúčame zvoliť ho ako východiskovú platformu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map