Porovnanie Drupal verzus WordPress 2020

Porovnanie Drupal verzus WordPress 2017


Výber jednoduchej platformy pre blogovanie nemusí byť tak zložitý. Ak nemáte záujem o vytváranie zložitých webových projektov, existujú vynikajúce nástroje, ktoré vám umožnia blog bez obáv o technické podrobnosti. V takom prípade vám odporúčame pozrieť sa na rozdiely medzi WordPress a WordPress.com a zistiť, či by ste mali hľadať WordPress alebo Blogger..

Obsah

 • Čo je Drupal?
 • inštalácia
 • jednoduchosť
 • Témy a doplnky
 • blogovanie
 • podpora
 • zabezpečenia
 • Viacjazyčné stránky
 • Porovnávacia tabuľka
 • Záverečné slová

Čo je Drupal?

Drupal je bezplatný redakčný systém s otvoreným zdrojom, ktorý umožňuje každému vytvárať webové stránky a ďalšie zložité webové projekty. S redakčným systémom môžete vytvárať blogy, osobné alebo obchodné weby, fóra, internetové obchody, intranety a dokonca aj stránky sociálnych sietí. Aj keď ho môžu používať začiatočníci aj profesionáli, Drupal je vhodnejší pre skúsených používateľov, ktorí vedia o webových technológiách a kódovaní niečo také. Ako si dokážete predstaviť, stavbu sociálnych sietí od začiatku nemožno klasifikovať ako ľahkú.

Drupal podporuje správu obsahu, spoluprácu pri tvorbe obsahu, podcasty, obrázkové galérie, vytváranie sietí p2p a mnoho ďalšieho. Umožňuje jednoduché rozšírenia vo forme modulov, ale hoci všetko znie veľmi podobne ako WordPress, stále existujú zásadné rozdiely, ktoré vám pomôžu vybrať jeden z druhého..

Aj keď nasledujúce video zobrazuje staršie verzie programov WordPress a Drupal, základné funkcie sa toľko nezmenili. Z tohto dôvodu je porovnanie platné aj pre nové verzie oboch CMS.

inštalácia

Predtým, ako môžete začať vytvárať webové stránky s programami WordPress alebo Drupal, musíte nainštalovať CMS podľa vášho výberu. Aj keď obidve funkcie majú rýchlu inštaláciu, sú tu určité rozdiely, o ktorých by ste mali vedieť.

WordPress

WordPress.org je známy svojím päťminútovým procesom inštalácie. Pretože väčšina spoločností poskytujúcich webhosting už ponúka inštalačné skripty, používatelia ich musia otvoriť a postupujte podľa pokynov na obrazovke. V závislosti od skriptu sa používatelia môžu úplne vyhnúť nastaveniu databáz a ďalších vecí, ktoré by mohli byť pre začiatočníkov mätúce.

Ak sa rozhodnete nainštalovať program WordPress ručne, bude to trvať niekoľko ďalších krokov, ale tento proces bude stále rýchly na dokončenie.

Drupal

Rovnako ako WordPress je inštalácia veľmi jednoduchá. Používatelia si musia iba stiahnuť najnovšiu verziu z oficiálnej stránky a postupovať podľa inštalačnej príručky. Inštalácia Drupalu trvá ešte pár minút, ale počas tohto procesu by ste nemali mať problémy.

Zaujímavou súčasťou inštalácie je, že spoločnosť Drupal ponúka špeciálne inštalačné balíčky. Takže, ak už viete, aký typ stránok hľadáte, môžete pomocou Drupalu automaticky nainštalovať konkrétne moduly.

jednoduchosť

Chcete jednoduchý alebo zložitý systém na správu obsahu? Pravdepodobne záleží na tom, čo chcete so svojím webom dosiahnuť, ale je prirodzené, že každý chce jednoduchý systém, ktorý vás ešte dokáže dostať, čo chcete. Ako robiť WordPress a Drupal hrať v tejto oblasti?

WordPress

WordPress je priateľský pre začiatočníkov a ľahko zrozumiteľný. Aj keď ste úplne nováčik, stále si budete môcť vytvoriť blog sám a uverejňovať príspevky bez problémov. Preskúmaním používateľských rozhraní, prehliadaním ponúk a možností budete môcť upraviť vzhľad a dojem svojej novej webovej stránky..

Keď sa rozhodnete pre svoj blog urobiť viac, budete sa musieť dozvedieť nové veci o WordPress. Ale s toľkými online zdrojmi to nebude trvať veľa, kým nezačnete používať platformu ako profesionál.

Drupal

Drupal admin

Drupal nie je vhodný pre začiatočníkov. CMS je komplexný, vyžaduje si aspoň niektoré základné zručnosti v HTML, CSS a PHP, len aby mohol spravovať web. Ak sa rozhodnete vyvinúť sofistikovanejšie webové stránky, lepšie pripravte svojich sprievodcov programovaním, pretože pomocou vizuálneho editora nedostanete všetko (ako niektoré iné platformy)..

Témy a doplnky

Ak nie ste profesionálny web dizajnér, budete potrebovať tému pre web. Ak tiež nie ste programátor, budete chcieť doplnky a moduly, ktoré pridajú funkcie na web. WordPress aj Drupal vám umožňujú nainštalovať šablóny a rozšírenia, ale robia to inak.

WordPress

Populárny redakčný systém ponúka tisíce tém a doplnkov WordPress, ktoré používateľom pomáhajú rozširovať svoje bežné webové stránky. Bez akýchkoľvek technických vedomostí si každý môže pridať a upraviť vlastnosti svojich osobných blogov. Pretože existuje toľko dostupných rozšírení, je možné nájsť prakticky všetko, čo potrebujete pre svoje stránky.

Existujú dokonca tisíce ďalších prémiových položiek, ktoré sú zvyčajne kódované lepšie a prichádzajú s odbornou podporou. Vďaka WordPress teda naozaj nemôžete povedať, že vám niečo chýba.

Drupal

Aj keď to nie je také populárne ako WordPress, prekvapuje, že Drupal obsahuje také obrovské množstvo dostupných rozšírení. Na rozdiel od WordPress budete musieť systém pred inštaláciou opustiť a manuálne vyhľadať modul. Aj keď to nie je problém pre niekoho, kto je dobrý s počítačmi, začiatočníci sa môžu celý proces vystrašiť.

Drupal téma

Moduly Drupalu v priemere nie sú také dobré ako náprotivky WordPressu a za tie správne budete zvyčajne musieť platiť. To isté platí pre témy. Pre lepšie témy budete musieť najať profesionálnych dizajnérov.

blogovanie

Ak chcete začať blog, bude dôležité, aby CMS podľa vášho výberu podporoval blogovanie. Samozrejme, všetky systémy vám teraz umožňujú pridať osobný blog, ale aké dobré sú WordPress a Drupal pre blogovanie.?

WordPress

Ako ste už možno počuli, WordPress je dokonalá platforma pre blogovanie. A ak sa nás spýtate, je to pravda.

S programom WordPress nemôžete so svojím blogom nič robiť. Veľkou časťou je, že nemusíte nič pripravovať ani si s kódom robiť správy..

Po inštalácii WordPress môžete svoj prvý príspevok zverejniť v priebehu niekoľkých minút. Aj keď vám vizuálny editor umožní príjemné písanie a správu médií, textový editor vám v prípade potreby pomôže zahrnúť kód HTML a CSS. Celá oblasť správy obsahu je užívateľsky prívetivá a nebudete mať problémy s prevádzkou blogu, aj keď ste nováčik.

Drupal

Na druhej strane Drupal nie je špeciálne vyrobený pre blogovanie. Preto budete musieť modul povoliť skôr, ako budete môcť začať písať prvý príspevok. Aj keď pomocou textového editora môžete písať obsah a vkladať mediálne súbory, jednoducho sa necíti tak dobre ako náprotivok WordPress..

Drupal blogovací modul

Od prvého otvorenia modulu blogov bude zrejmé, že blogovanie je iba časťou systému, a nie niečo, pre čo bolo vytvorené..

podpora

Keďže hľadáte niečo viac než len platformu blogov, je nevyhnutné, aby ste ju podporili. Je zrejmé, že zložitosť vašich webových stránok vás môže dostať do problémov. Aký druh pomoci teda môžete očakávať pri programoch WordPress a Drupal?

WordPress

WordPress má masívna online komunita to je vždy pripravené pomôcť. Po začatí vytvárania stránok vám odporúčame pripojiť sa k oficiálnym fóram a podporným skupinám. K dispozícii je tiež nespočetné množstvo online zdrojov, návody, videopríručky a podcasty, ktoré vás naučia všetko o WordPress.

Drupal

Rovnako ako WordPress a Joomla, Drupal má aktívna online komunita. Môžete teda očakávať komplexnú dokumentáciu, fóra podpory, skupiny používateľov, diskusné miestnosti a ďalšie zdroje. Všetky z nich vám pomôžu vyriešiť problémy zadarmo.

Drupal je dobre známy pre svoje Marketplace, ktoré sa pokúša spojiť používateľov s vývojármi. Je to skvelý spôsob, ako nájsť odbornú pomoc. Nanešťastie, najímanie odborníkov vás pravdepodobne bude stáť viac ako najatie niekoho na prácu súvisiacu s WordPress.

zabezpečenia

Nikto nechce nezabezpečený systém. Rovnako ako by ste sa neuspokojili s tým, že budete mať dom bez zámku na dverách, nemali by ste používať platformu webovej budovy, ktorá nie je dostatočne bezpečná. Našťastie, či už sa rozhodnete pre WordPress alebo Drupal, skončíte s opevnenými systémami, ktoré vo väčšine prípadov zabránia narušiteľom..

Zabezpečenie WordPress

WordPress

Je ťažké udržať platformu v bezpečí, keď sú s ňou vytvorené stovky miliónov aktívnych používateľov a webové stránky. Webové stránky WordPress sú zvyčajne medzi prvými cieľmi hackerov a škodlivých skriptov a v službe WordPress každý deň hľadajú bezpečnostné diery. Z tohto dôvodu dobrí ľudia (vývojári WordPress) pracujú nepretržite na riešení problémov. Robia všetko, čo je v ich silách, aby udržali systém v bezpečí a odvádzajú skvelú prácu.

Ak chcete pomôcť ťažko pracujúcim vývojárom, môžete nainštalovať doplnky tretích strán, vďaka ktorým bude vaša stránka ešte bezpečnejšia. Existujú stovky doplnkov, ktoré vám pomôžu posilniť váš blog, ale budete sa o ne musieť vždy starať. V mnohých prípadoch budete musieť platiť za prémiový doplnok, ak skutočne chcete pre svoje stránky najlepšiu bezpečnosť. Pre začiatočníkov buďte opatrní, nepoužívajte pre svoj blog jedno z najhorších hesiel.

Drupal

Nevieš čítať o hackerských stránkach, viď? Aj keď existuje oveľa menej webových stránok postavených na platforme Drupal, ako na webových stránkach napríklad WordPress alebo Joomla, pravdou je, že Drupal zdôrazňuje bezpečnosť. Všetky problémy so zabezpečením sú pravidelne zverejňované na oficiálnych stránkach a vývojári usilovne pracujú na vylepšovaní systému.

Viacjazyčné stránky

Dopyt po viacjazyčných weboch neustále rastie. Ľudia si uvedomili silu webových stránok, ktoré bežia v niekoľkých rôznych jazykoch, takže pre mnohých používateľov je táto funkcia nevyhnutnosťou. Ako vám s tým môžu pomôcť WordPress a Drupal?

WordPress

Počas inštalácie vás program WordPress požiada o výber jazyka pre oblasť správcu. Jazyk môžete kedykoľvek ľahko prepnúť.

Ale pokiaľ ide o obsah vo viac ako jazyku, budete musieť hľadať riešenia tretích strán.

Našťastie existuje viac ako niekoľko doplnkov, ktoré vám umožňujú preložiť celú webovú stránku do stoviek jazykov. Ale ak ste skutočne seriózni o svojich viacjazyčných stránkach, musíte sa dostať do peňaženky a platiť za prémiové doplnky alebo služby, ktoré vám pomôžu vytvoriť perfektný viacjazyčný web..

Drupal

Podobne vám Drupal umožňuje bez problémov zvládnuť aj neanglické stránky. Musíte iba aktivovať moduly, ktoré majú na starosti jazyky, a budete môcť prekladať stránky do ľubovoľného jazyka, ktorý chcete..

Porovnávacia tabuľka

WordPress

Drupal

inštalácie:5min inštalácia10min; existujú špeciálne inštalačné balíčky
Vzhľad a rozšírenia:Desiatky tisíc rozšíreníVeľký počet rozšírení, ťažšie sa inštaluje
blogovanie: Perfektná platforma pre blogovanieModul blogovania; nie tak dobrý ako WP
Podpora:Spoločenstvo, platiť za podporuKomunita, trhovisko
bezpečnosť: Často aktualizované bezpečnostné doplnkyČasto aktualizované bezpečnostné doplnky
Viacjazyčné možnosti: Mali by využívať služby tretích strán Aktivujte jazykové moduly

Záverečné slová

Ak hľadáte platformu blogov, ktorá vám umožní spravovať vaše stránky bez väčších technických znalostí, mali by ste nainštalovať WordPress. Populárna platforma vám pomôže vytvoriť menšie webové stránky, prispôsobiť ich sami a rozšíriť o tisíce úžasných tém a doplnkov. Ak sa rozhodnete pre funkcie, ktoré si sami nevytvoríte, bude ľahšie nájsť pomoc a najať si profesionálov.

Na druhej strane je Drupal ideálnou voľbou pre zložitejšie webové stránky a iné webové projekty, ktoré WordPress jednoducho nedokáže dobre zvládnuť. Ale aby ste využili všetku tú silu, musíte poznať HTML, CSS a PHP len preto, aby ste stránku mohli dobre spravovať. Ak máte záujem vytvoriť komplexné webové stránky s programom Drupal, radšej buďte profesionálnym programátorom.

Drupal aj WordPress majú svoje silné a slabé stránky, ale v závislosti od vašich cieľov by výber mal byť veľmi jednoduchý. Na ktorý z nich ste šli?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map