Порівняння WordPress.com проти WordPress.org

wordpress-razlike.png


Багато людей, які починають блог WordPress, застрягають на першому кроці – вибираючи між “org” та “com” версією. Гуглінг не принесе нічого хорошого, оскільки більшість статей – це лише розмови про те, яка версія краща (ані краща, оскільки вони служать різним цілям). І хоча вони можуть здатися однаковими на перший погляд, WordPress.org і WordPress.com насправді абсолютно різні.

Перш ніж забруднити руки в першій публікації, яку ви збираєтеся написати, вам потрібно буде вирішити, яким шляхом рухатися. У цій статті ми збираємось показати вам найбільш вагомі відмінності між WordPress.org та WordPress.com. Ми, очевидно, вважаємо, що WordPress є найкращою платформою для ведення блогів, але якщо у вас є сумніви, подивіться на інші блогінг-платформи.

Для початку WordPress – це CMS з відкритим кодом і, таким чином, доступний для скачування та використання для всіх бажаючих. Оскільки самостійне використання WordPress вимагає певних технічних навичок, багато людей, які полюбили платформу, хотіли, щоб її послугу блогу вибирали. Ці ж люди хотіли використовувати його функції для публікації своїх історій, фотографій та відео, але вони не хотіли турбуватися про сервери, код чи резервні копії, наприклад. Ось чому один із співзасновників, Метт Малленвег, вирішили створити WordPress.com.

Це перша важлива відмінність, і на основі більшості інших відмінностей. У той час як WordPress.org є CMS з відкритим кодом, WordPress.com – це комерційний проект (послуга), який використовує WordPress для того, щоб живитись. Давайте побачимо ще кілька різниць між ними.

Таблиця порівняння

Перш ніж ми розберемося з деталями про wordpress.com та wordpress.org, давайте розглянемо таблицю порівняння.

WordPress.org

WordPress.com

Теми та додаткиВстановіть все, що вам подобаєтьсяОбмежений вибір
Технічні знаннявимагаєтьсяНіякого не потрібно
ВартістьХостинг та доменБезкоштовно
МонетизаціяПовна свободаОбмежений
Професійна підтримкаНіТак
Безкоштовна акціяНіТак

WordPress.org

WordPress.orgЯк проект спільноти WordPress.org представляє систему управління вмістом з відкритим кодом. Як ми знаємо, WordPress використовує близько 28% усіх веб-сайтів, що знаходяться в Інтернеті, і ця кількість говорить сама за себе. WordPress безкоштовний і практично безмежний.

Для початку вам доведеться завантажити інсталяційні файли, і вам знадобиться власний сервер і домен, щоб розпочати роботу. Це перший крок, коли люди без технічних знань можуть застрягти.

Теми та додатки неабиякі

Як тільки ви встановите WordPress, як і у відеоіграх, перед вами з’явиться відкритий світ. Ви можете безкоштовно встановити будь-яку бажану тему або створити нову лише для себе. Обмежень абсолютно немає.

Завантажуйте безкоштовні теми та плагіни, купуйте предмети преміум-класу, які розробляються та підтримуються професіоналами, або створюйте їх з нуля, якщо знаєте, як це зробити.

Ви можете легко налаштувати будь-які файли та код у спеціальних функціях під існуючі теми. Так, ви можете робити практично все – єдине обмеження – ваші технічні знання та фантазія. Звичайно, якщо ви не займаєтесь цим, ви завжди можете найняти професіонала, який підготує для вас річ чи дві. Щось ви не можете зробити, якщо використовуєте WordPress.com.

Те саме стосується плагінів. Ви можете встановити безкоштовні, преміальні або створити власну. Комбінуючи теми, плагіни та спеціальний код, у вас є необмежені можливості. Хоча це звучить чудово (і це насправді є), вам доведеться знати свій шлях навколо веб-технологій та самого WordPress, щоб мати все так, як ви хотіли.

Ви власний хлопець з обслуговування

Обслуговування WordPress

Хоча WordPress.org – порожнє полотно, воно також вимагає від вас повної уваги. Це означає, що вам доведеться турбуватися про хостинг та домени, а також про багато інших технічних аспектів. Якщо щось піде не так, винні лише ви, і вам доведеться вирішити проблему самостійно. Свобода покладається на обов’язки, тому не забудьте мати достатньо часу, який буде присвячений WordPress.

Заробляйте гроші на своєму блозі

Оскільки ви є власником сайту, ви можете використовувати будь-які партнерські або рекламні програми, які вам подобаються. Окрім законних, правил немає, очевидно. Оголошення на вашому сайті будуть лише тими, які ви вирішите відображати. WordPress є відкритим кодом, тому він не буде просувати рекламу через ваш сайт.

Переваги

 • Повний контроль над вашим блогом
 • Використовуйте будь-яку тему або плагін
 • Монетизуйте блог будь-яким способом

Недоліки

 • Ви не маєте технічної підтримки
 • Хостинг та домен коштують грошей
 • Вам слід регулярно проводити технічне обслуговування

WordPress.com

WordPress.com

Як комерційний проект, WordPress.com є надбанням Automattic Inc. Все, що вам потрібно зробити, – це зареєструвати акаунт, вибрати ім’я блогу, і ви готові зайти протягом декількох хвилин. Це банально, і технічні знання не потрібні.

Обмежений вибір тем і плагінів

Цей сервіс для ведення блогів дозволяє вибрати тему для свого блогу, але ви обмежені темами та плагінами зі свого сховища. Це означає, що ви не можете встановити власні теми або налаштувати код наданих. Бути зрозумілим; Ви все одно можете налаштувати ті частини, які доступні через налаштування. Але якщо ви вирішите вийти за рамки цього, це буде неможливо.

Якщо ви не дуже вимогливі до розширення вашої системи, ви знайдете численні безкоштовні плагіни, які можна легко додати на ваш веб-сайт WordPress.com. Вони можуть допомогти вам в управлінні своїм сайтом, але, як і в темах, ви не зможете налаштувати жодну з них. Що ще більш важливо, ви не зможете встановити додаткові плагіни ви можете безкоштовно знайти в Інтернеті. Забудьте і про всі вигадливі додаткові плагіни. Для більшості професійних блогерів це розрив угод. З іншого боку, багатьом людям нічого не буде потрібно за межами WordPress.com роками після того, як вони починають вести блог.

Ви не можете використовувати плагін на WordPress.com

Майте професійну підтримку

Що в цій платформі добре? не потрібно мати жодних технічних знань для того, щоб почати власний блог. Якщо все, що вам потрібно, – це видавничий інструмент, який дозволяє створювати історії, показувати свої зображення, відео або хочете залучити людей до обговорення, WordPress.com – це хороший спосіб почати.

Ви не тільки можете зробити це безкоштовно, але WordPress.com автоматично зв’яже вас з іншими блогерами, і ваш новий сайт може бути пов’язаний на його домашній сторінці як обраний, що означає, що ви отримаєте багато відвідувань без особливих зусиль.

Монетизація та реклама

Оскільки базовий обліковий запис безкоштовний, підготуйтеся до реклами WordPress.com у блозі. Якщо ви хочете працювати з різними партнерськими програмами або використовувати різні оголошення, щоб заробити трохи грошей, ваш вибір дуже обмежений.

Обмеження безкоштовного обслуговування

WordPress.com має обмежені можливості хостингу (3 ГБ включено у безкоштовну версію), яку можна використовувати для завантаження файлів. Ви повинні знати, що ви не зможете використовувати FTP-доступ, щоб отримати ці файли на / з сервера.

Оскільки ми все ще говоримо про безкоштовний обліковий запис, слід зазначити, що домен вашого веб-сайту – це фактично піддомен WordPress.com.

Якщо ви не заплатите за преміальний рахунок, адреса вашого блогу буде приблизно такою: example.wordpress.com.

Ви можете розблокувати багато додаткових функцій на WordPress.com, але вам доведеться почати платити за свій рахунок.

Переваги

 • Безкоштовно для базового обслуговування
 • Професійно керований
 • Надзвичайно для початківців

Недоліки

 • Неможливо використовувати власні теми чи плагіни
 • Ви не маєте контролю над блогом
 • Обмежені варіанти монетизації

Переключення між WordPress.org та WordPress.com

На всякий випадок, якщо ви вже прийняли рішення перед тим, як прочитати цю статтю і запустити свій блог, ви повинні це знати є можливість перемикатися між WordPress.com та WordPress.org. Яким би не був ваш вибір, ви можете досить легко переходити з однієї платформи на іншу.

І WordPress.org, і WordPress.com мають систему імпорту та експорту, яка дозволяє легко упакувати весь вміст вашого сайту та перенести його на інший.

Рекомендоване читання: Як перемістити свій блог з WordPress.com на WordPress.org

Висновок

Хоча це може здатися різним на перший погляд, є деякі величезні відмінності між WordPress.org та WordPress.com. Більшість блогерів, включаючи нас, рекомендують самостійно розміщену версію. З його допомогою ви отримуєте повну свободу та контроль над своїм сайтом. Але це ще не означає, що він найкращий для всіх. Зваживши на всі відмінності, про які ми розповідали в цій статті, тільки ви вирішите, яка версія краще підходить вам та вашому блогу.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map