Порівняння Blogger проти WordPress 2020

Порівняння Blogger проти WordPress 2017 року


Неважко вирішити, що ви хочете зробити блог. Напевно ви вже маєте кілька ідей про те, що писати і як все має виглядати. Можливо, ви знаєте щось або дві про блоги, маркетинг та створення веб-сайтів, але якщо ви не працювали на своєму власному сайті, швидше за все, ви все ще не знаєте, для якої платформи йти..

Можливо, ви чули про них від друзів і колег, або вже шукали порівняння – WordPress та Blogger, безумовно, є одними з найпопулярніших платформ для ведення блогів. Отже, виникає питання; який ви повинні використовувати для свого першого блогу?

Що таке WordPress та Blogger?

Працюючи близько 28% всесвітньої мережі, WordPress не є чужиною для більшості людей. Навіть якщо ви до цього часу не вели блог, ми впевнені, що ви чули про платформу і навіть натрапили на кілька сайтів, створених на ній. Оскільки ми вже говорили про WordPress, перегляньте, що таке WordPress і чому вона така популярна.

З іншого боку, Blogger дещо інший, але він все ще знаходить своє місце в Інтернеті. Оскільки він належить Google, багато блогерів вирішують віддавати довіру Blogger. Послуга безкоштовна, і все, що потрібно – це безкоштовний обліковий запис Google (який, мабуть, вже є), щоб розпочати свій перший блог. Але, як очевидно, що зараз, Blogger та WordPress мають свої відмінності, і саме тому ми вирішили скласти цю статтю.

Перш ніж ми почнемо порівнювати Blogger з власно розміщеною версією WordPress, пропонуємо переглянути відео, яке порівнює WordPress.com з Blogger, щоб у вас були охоплені всі версії.

  • Простота
  • Власність та контроль
  • Шаблони
  • Управління контентом
  • Підтримка
  • Таблиця порівняння
  • Заключні думки

Простота

Як WordPress, так і Blogger можна позначати як прості. Але якщо хтось ще не підготував WordPress для вас, все стає набагато складніше, ніж наявність облікового запису Blogger.

WordPress

Хоча це для початківців, це потребує часу, щоб вивчити WordPress. Ще до того, як ви зможете опублікувати перше повідомлення, WordPress потрібно правильно налаштувати. Отже, той, хто не має досвіду роботи з платформою, може від’їхати в неправильному напрямку. Встановити WordPress навіть не вперше, але весь процес не настільки простий, як налаштування облікового запису Blogger, який займає лише кілька кліків.

Блогер

З Blogger речі не можуть бути простішими. Якщо у вас вже немає облікового запису Google, вам потрібно просто зареєструвати його. Потім увійдіть у Blogger, виберіть шаблон, і ви готові почати вести свій блог та публікувати публікації.

Вхід у Blogger

Власність та контроль

Перш ніж розпочати блог, було б розумною ідеєю переосмислити важливість власності – чи хочете ви володіти своїм блогом чи дозволити іншим контролювати його?

WordPress

WordPress це платформа з відкритим кодом, що означає вас, і будь-хто інший може мати її безкоштовно. Після завантаження інсталяційних файлів це стає вашою відповідальністю. З того моменту, коли ви починаєте розміщувати сайт, ви відчуваєте, що він ваш. І це правда. Хоча ви, ймовірно, платите кілька доларів на місяць за хостинг, веб-сайт все ще на 100% ваш. Отже, з ним можна робити все, що завгодно – перемістити, розгорнути, змінити, видалити тощо.

Блогер

Як безкоштовний сервіс, Блогер є власністю Google. Це означає, що хлопці в компанії можуть робити все, що завгодно, із сервісом. Хоча це ймовірно, все ж можливо, що технологічний гігант вирішив закрити Blogger. І в такому випадку ніхто не переймається вашим вмістом. Як це відчуваєш? Також без будь-яких причин Google може заблокувати доступ до вашого власного блогу.

У той час як ви майже в безпеці, коли ми говоримо про Google, просто розуміючи, що ви не контролюєте щось таке особисте, як блог, може доставити вам головний біль. Ми не знаємо про вас, але нам подобається знати, що ми можемо робити все, що завгодно, за допомогою власного веб-сайту чи блогу.

Крім того, якщо вам не подобається, як працює сервер, або ви хочете змінити кілька речей щодо доступності, Google не дозволить вам зробити багато чого. Контроль у їхніх руках, і ви можете просто сподіватися, що їх рішення вплинуть на вас приємно.

Шаблони

Можливо, ви не веб-дизайнер, але однією з найцікавіших частин створення блогу є вибір способу, який він повинен виглядати. Як Blogger та WordPress можуть допомогти вам у появі вашого веб-сайту?

WordPress

Просто переглядаючи офіційний сховище тем WordPress, який надає безкоштовні продукти, ви отримуєте тисячі шаблонів на вибір.

Незалежно від тієї ніші, яка вас цікавить, є сотні безкоштовних шаблонів, які допоможуть вам сформувати блог.

Якщо ви вирішили витратити кілька зайвих доларів, є ще тисячі преміальних тем WordPress, які виглядають ще краще і мають додаткові функції, які підштовхнуть ваш блог до нової ліги.

Незалежно від того, ви хочете отримати безкоштовну або придбати преміальну тему, ви все ще маєте повний контроль над нею. Більшість тем мають велику різноманітність параметрів налаштування, що дозволяють персоналізувати весь сайт. І велика частина полягає в тому, що ви також можете змінити вихідний код. Отже, якщо ви знаєте щось про HTML та CSS, ви можете змінити кожну частину свого сайту. Навіть якщо ви недостатньо кваліфіковані, ви завжди можете найняти професійного дизайнера, який може змінити вас.

Блогер

У порівнянні з власною версією WordPress, Blogger відстає. Хоча існує велика кількість шаблонів, які ви можете застосувати до свого безкоштовного блогу, вибір порівняно з WordPress досить обмежений. І як тільки ви вибираєте шаблон, ви граєте лише з обмеженою кількістю інструментів для налаштування. Не помиляйтесь нас; параметри налаштування, що постачаються разом із Blogger, зручні для користувачів і відносно корисні, але не можуть стосуватися WordPress.

Шаблон Blogger

Якщо ви плануєте створити власну тему або змінити існуючий шаблон у деталях, ви можете забути про нього – Blogger просто не дозволяє цього. Незважаючи на те, що існують неофіційні шаблони Blogger, їх, як правило, краще залишити недоторканими, оскільки вони в більшості разів низької якості.

Управління контентом

Блог – це все про управління вмістом. Перш ніж почати писати своє перше повідомлення, переконайтеся, що платформа, яку ви збираєтеся використовувати, добре побудована для ведення блогів. Має сенс, правильно?

WordPress

У WordPress є все. Як тільки ви звикнете до його стандартних редакторів, усі інші блогівські платформи просто не зможуть порівняти. Використовуючи редактори Visual і Text, із задоволенням можна додавати новий вміст у WordPress в будь-який час. Форматування тексту є природним і потрібно лише декілька статей, поки ви не зможете розслабитися та детально ознайомитись з обома редакторами. Керування медіа-файлами також інтуїтивно зрозуміло, і до них можна легко додавати нові зображення та відео.

Але оскільки WordPress дозволяє розширювати, можна вдосконалити як редактор, так і системи управління медіа на свій смак. Багато безкоштовних та преміальних плагінів дозволять вам додавати матеріали безпосередньо до редактора і дозволять вам реорганізувати Медіатеку, якщо ви цього бажаєте.

WordPress робить ведення блогів ідеальним як для випадкових авторів, так і для більш досвідчених користувачів, які користуються кодом HTML та CSS безпосередньо з текстового редактора.

Блогер

Редактор Blogger

Як видно з назви, Blogger створений для ведення блогів. Тож має сенс, що управління вмістом робиться правильно. І це насправді так. Google спростив почати свою першу публікацію та керувати нею без проблем.

Все, що потрібно, щоб почати писати – це увійти до свого облікового запису Google та відкрити Blogger. Якщо ви використовували інші документи Google, оточення виглядатиме звичним.

Blogger дозволяє вам насолоджуватися написанням. Простий рядок вгорі показує всі параметри, які дозволяють форматувати текст та додавати медіа.

Підтримка

Навіть досвідчені користувачі час від часу потребують допомоги. Скільки б ви не знали про WordPress чи Blogger, ми впевнені, що вам потрібна підтримка в якийсь момент.

WordPress

Для освоєння WordPress потрібен час. Хоча це дуже зручно в користуванні, WordPress рясніє функціями та параметрами, які потребують часу, щоб зрозуміти. Але якщо мова йде про підтримку, ви можете сподіватися на багато онлайн-матеріалів, які допоможуть вам. Незалежно від того, відкриваєте ви офіційні статті, які пояснюють, як все працює, або переглядаєте один із численних веб-сайтів, присвячених платформі, ви, швидше за все, знайдете відповідь на свої запитання якнайшвидше.

Існують офіційні форуми підтримки, які містять тисячі ниток. Але якщо мова йде про складніші завдання, вам доведеться або самостійно вирішувати проблеми, або найняти професіоналів. На жаль, не підтримується стандартна версія WordPress за замовчуванням.

Блогер

Довідковий центр Blogger

Оскільки він походить від Google, можна очікувати багато документації для Blogger. Але, на жаль, це не так. Хоча є файли документації, які потрібно знайти, підтримка досить обмежена. Ви навіть можете переходити у веб-переглядачі, щоб підтримувати форуми, але від цього не чекайте багато.

Переносність

Хоча ви повинні вирішити, з чого почати свій блог, це не означає, що вам завжди доведеться розміщуватись на одному сервері або навіть використовувати ту саму платформу. Зміна хостів – нічого незвичайного, а також багато блогерів вирішують у якийсь момент перейти з однієї служби на іншу. Отже, як поводяться WordPress та Blogger, коли справа стосується експорту вмісту в інше місце?

WordPress

Переключення хостів з WordPress – це не проблема. Вам доведеться знати свій шлях навколо серверів та WordPress, але переміщення даних – це не велика справа.

Крім того, WordPress дозволяє швидко експортувати вміст одного сайту та швидко імпортувати його на інший, без ризику втрати даних.

Блогер

Незважаючи на те, що можливо перейти з Blogger на іншу платформу, Google ускладнив завдання. Процес експорту блогу зі свого сервісу повільний і складний<. Also, while doing the transfer, you are risking SEO. Blogger does allow data export, but the truth is that Google stores your data for a long period of time even after you're done with them.

Рекомендоване читання: Як перемістити свій блог від Blogger до WordPress

Таблиця порівняння

WordPress

Блогер

Простота:Для початківців – з кривою навчанняЛише кілька клацань до вашого першого повідомлення
Шаблони:Десятки тисяч розширеньДуже обмежені варіанти; не вдається детально налаштувати шаблони
Управління вмістом:Ревізії, автоматичне збереження, користувацький HTML…Набагато простіший редактор документів
Підтримка:Громада, платіть за підтримкуФорум підтримки, основна документація
Переносність:Швидкий експорт та імпорт контенту, комутація хостів і платформВажко перейти з Blogger на іншу платформу
Власність та контроль:У вас є блог, повний контрольGoogle володіє ним, обмежений контроль

Фінальні думки

Рішення між Blogger та WordPress не повинно сприймати. Хоча обидві платформи дозволяють швидко запустити особистий блог, WordPress та Blogger дуже різні.

Хоча Blogger дозволяє запускати безкоштовний блог лише за кілька клацань кнопкою миші, платформа дуже обмежена. Це просто досить добре для тих, хто хоче простого досвіду ведення блогів без багатьох варіантів. Але нічого іншого за допомогою Blogger практично неможливо.

З іншого боку, WordPress майже безмежний. Мало того, що ви можете розпочати блог із нього, але ви можете створити будь-який тип сайту, який вам спадає на думку. Ви навіть можете перетворити свій блог в інтернет-магазин, розширити його тисячами плагінів і тем, і він завжди буде під вашим контролем.

Якщо ви готові вивчити WordPress, ми наполегливо пропонуємо вибрати його як вашу стартову платформу.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Liked Liked