Pluginate installimine WordPressi

kuidas installida-wordpress-plugins.png


WordPressi pistikprogrammid saavad teie ajaveebi kiiresti laiendada ja muuta see paremaks kohaks nii teile kui ka külastajatele. Ehkki WordPressi ajaveeb on tehniliselt võimalik isegi ilma ühe aktiivse pistikprogrammita, on tõenäoline, et administraatorid vajavad ajaveebi loomiseks vähemalt mõnda neist. Aja jooksul suureneb pluginate vajadus pidevalt. Sellepärast peate uue veebimeistrina teadma, kuidas WordPressi pistikprogramme installida.

Nagu kõik muu, olid ka WordPressi arendajad innukad kasutajasõbraliku keskkonna loomiseks. Nii et isegi kui pistikprogrammide installimine võib tunduda hirmutav kellelegi, kes WordPressiga esimest korda kokku puutub, siis laske meil oma hirmud ära võtta. Täna näitame teile kaht algajate jaoks sõbralikku pistikprogrammide installimise meetodit ja ühte pisut keerukamat.

 • Kasutage WordPressi otsimisfunktsiooni
 • Laadige plugin otse WordPressist üles
 • Laadige pistikprogramm üles FTP kaudu (täpsem)

Enne pistikprogrammi installimist peaksite teadma, et ainult WordPressi ise hostitud versioon võimaldab uute laienduste installimist. Kui teil pole uute pistikprogrammide installimise võimalusi, siis kasutate tõenäoliselt WordPress.com või teil pole õigeid kasutajaõigusi.

Pistikprogrammide installimiseks ametlikust WordPressi kataloogist ei pea te armatuurlaualt eemalduma. Arendajad olid lahked, tutvustades otsingukasti, mis võimaldab teil sirvida kõiki hoidlas saadaolevaid pistikprogramme. Siit saate lugeda ka iga plugina kohta veel mõned üksikasjad ja muidugi installida otse loendist.

Minge vasakus servas administraatori paneelil Pistikprogrammid -> Lisa uus

Kuidas WordPressi pistikprogramme otsida?

Kui vaatate lehe ülaosa, leiate mitu vahekaarti, mis võimaldavad teil saadaolevate pistikprogrammide loendit vahetada:

 • Esiletõstetud – mõned WordPressi soovitatud pluginad. Lehe allosas saate pluginaid otsida siltide järgi
 • Kõige populaarsemad – kogu pistikprogrammide loend populaarsuse järgi sorteeritud (pluginaid on rohkem kui 40 000)
 • Soovitatav – soovitatud pistikprogrammid, mis põhinevad teistel juba installitud pistikprogrammidel
 • Lemmik pluginad – kui olete pistikprogrammid lemmikuks märkinud WordPress.org, nad ilmuvad sellel vahekaardil
 • Otsing – sisestage märksõna ja leidke kriteeriumidele vastavad pistikprogrammid

Installige pistikprogramm

Mõnda vahekaarti ja funktsiooni kasutades on teil installimiseks saadaval olevate sobivate pistikprogrammide loend. Otsime näiteks tasuta pistikprogrammi Under Construction Page, mille abil saate luua külastajatele ilusa hoolduslehe. Kui klõpsate pistikprogrammi nimel või järgite linki „Üksikasjad”, avab WordPress hüpikakna, milles on selle laienduse kohta lisateavet.

Samamoodi näete selle arendajat, reitingut, aktiivsete installimiste arvu (inimesed, kes käitavad oma saidil praegu pistikprogrammi), viimase värskenduse kellaaega ja ühilduvuse teavet.

 1. Minema Pistikprogrammid -> Lisa uus
 2. Leidke loendist pistikprogramm või otsige seda
 3. Enne pistikprogrammi installimist otsustage selle kohta lisateavet
 4. Klõpsake nuppu „Install”
 5. Oodake mõni sekund, kuni oranžid ikoonid lõpevad pöörlemise
 6. Klõpsake nuppu “Aktiivne”

Installige WordPressi pistikprogramm

Kui pistikprogramm on installiprotsessi lõpetanud, peaksite sama nupu sees nägema kinnitusteadet. Pärast seda muudab nupu silt sildi “Activate”. Ehkki olete oma esimese pistikprogrammi edukalt installinud, ei töötata seda ikkagi. Kui soovite kasutada kõiki selles pakutavaid lisafunktsioone, peaksite klõpsama nuppu „Aktiveeri“.

Kui olete pistikprogrammi aktiveerinud, oodake mõni sekund. Kui see on valmis, suunab WordPress teid kõigi aktiivsete pistikprogrammide loendisse. Siit saate kontrollida kõiki saidil olevaid pistikprogramme, desaktiveerida neid, värskendada, seadete juurde minna ja isegi nende koodi muuta.

Pistikprogramm on nüüd installitud ja aktiveeritud. Pistikprogrammi kasutamise alustamiseks peaksite selle seadistamiseks minema selle seadetesse. Kuna iga pistikprogramm töötab erinevalt, ei saa me teile öelda, kus seaded ilmuvad. Kuid kui te järgisite meie näidet ja installisite lehe Under Construction, peaksite minema Seadistused -> UnderConstruction pistikprogrammiga töötamise alustamiseks.

Laadige plugin üles WordPressi administraatori kaudu

Muid veebist leitavaid tasuta pistikprogramme, aga ka lisatasu (tasulisi) pistikprogramme, kataloogis ei ole. See tähendab, et te ei leia neid esimese meetodi abil. Pistikprogrammide installimiseks väljaspool ametlikku kataloogi peate need käsitsi üles laadima.

Laadige WordPressi pistikprogramm otse üles

Kõik WordPressi pluginad peaksid olema saadaval a-ga ZIP-vorming, ja te peaksite neid arhiivima.

 1. Minema Pistikprogrammid -> Lisa uus
 2. Klõpsake lehe ülaosas nuppu „Laadi plugin üles”
 3. Kui teil on .zip-vormingus pistikprogramm, klõpsake nuppu „Vali fail”
 4. Valige arvutist ZIP-fail
 5. Klõpsake nuppu “Install Now”
 6. Oodake mõni sekund, kuni WordPress installimise lõpule viib

Installige pistikprogramm FTP üleslaadimise kaudu

Natuke edumeelsematele kasutajatele, kes teavad, kuidas failiedastusprotokolliga töötada, võimaldab WordPress pluginate installimist kolmanda meetodi kaudu. See nõuab failide käsitsi serverisse üleslaadimist ja pistikprogrammi aktiveerimist administraatori paneeli kaudu.

Laadige WordPressi pistikprogrammid üles FTP kaudu

 1. Laadige alla ja installige tasuta FileZilla või mõni muu FTP klient
 2. Avage rakendus ja looge ühendus FTP-serveriga
 3. Liikuge kausta WordPress (leitakse tavaliselt kaustast www või public_html)
 4. Avatud wp-sisu / pistikprogrammid kausta
 5. Paki oma uus pistikprogramm seal lahti (peaks sul lõpuks olema üks uus kaust nimega pistikprogramm)
 6. Logige sisse WordPressi administraatori juhtpaneelile
 7. Minema Pistikprogrammid -> installitud pistikprogrammid
 8. Leidke loendist uus üksus
 9. Klõpsake nuppu „Aktiveeri“

Järeldus

Sarnaselt teemade installimisega WordPressi saab pistikprogramme installida kolme erineva meetodi abil. Kui kaks esimest on väga algajasõbralikud ja võimaldavad kõigil oma valitud pistikprogramme kiiresti installida, siis kolmas nõuab mõningaid põhiteadmisi FTP-st.

Kuid olenemata pistikprogrammi installimise tehnikast, peaks see olema installitud pistikprogrammide loendis, kus saate neid käsitsi aktiveerida või desaktiveerida.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked