Ovládejte zdroj RSS na svém webu WordPress jako profesionál

Ovládejte zdroj RSS na svém webu WordPress jako profesionál


Pokud jste vytvořili web založený na WordPress, je pravděpodobné, že nový obsah publikujete každý den nebo alespoň jednou týdně. Pokud ano, budete chtít předat svůj obsah uživatelům.

Přestože mnoho z nich získá aktualizace z vašeho webu prostřednictvím samotného webu a stránek sociálních médií, které vytvoříte, neměli byste zapomenout na zdroj RSS.

Souhrn Rich Site Summary nebo Really Simple Syndication je navržen tak, aby zobrazoval častý obsah a dodával jej širokému publiku. Dokument RSS, který se nazývá „zdroj“, se skládá z názvu, za nímž následuje malý výňatek, obrázek nebo jiné zvláštní informace o příspěvcích, webu, autorovi atd..

WordPress automaticky vytvoří zdroj pro váš web a vy jej snadno uvidíte www.yourdomain.com/feed.

Ne, zdroje ještě nejsou mrtvé a na celém světě jsou miliony uživatelů. Je pravděpodobné, že vaši návštěvníci používají různé agregátory na svých počítačích nebo smartphonech k získávání zpráv z vašeho webu. Z tohoto důvodu je ve vašem zájmu, aby byl zdroj RSS co nejlepší. Zde se dozvíte, co se dnes dozvíte:

 • Přidejte na svůj řídicí panel jakýkoli zdroj RSS
 • Jak snadno zobrazit jakýkoli externí zdroj RSS
 • Povolit obrázky ve zdrojích RSS; je to snazší, než si myslíte
 • Naplánujte si příspěvky na RSS v 5 jednoduchých krocích
 • Nejjednodušší způsob, jak vyloučit kategorie z kanálu RSS

Přidejte na svůj řídicí panel jakýkoli zdroj RSS

Ve výchozím nastavení zobrazuje WordPress informační kanál RSS na hlavním panelu. Tento zdroj samozřejmě obsahuje novinky, které nejsou pro každého zajímavé. Místo toho, abyste to nechali tak, můžete svůj panel zcela přizpůsobit a odebrat zdroj, nebo můžete upravit pouze zdroj a přidat věci, na kterých vám záleží..

Bez jakéhokoli dalšího uvážení vám nyní ukážeme, jak změnit zdroj WordPress a přidat vlastní odkaz, o který se budete skutečně starat:

 1. Přejděte do souboru function.php a otevřete jej
 2. Zkopírujte a vložte tento kód:
 3. function wpc_dashboard_widgets () {
  globální $ wp_meta_boxes;
  // odebrat nepotřebné widgety
  // var_dump ($ wp_meta_boxes ['dashboard']); // použijte k získání všech ID widgetů
  unset (
  $ wp_meta_boxes ['dashboard'] ['normal'] ['core'] ['dashboard_plugins'],
  $ wp_meta_boxes ['dashboard'] ['side'] ['core'] ['dashboard_secondary'],
  $ wp_meta_boxes ['dashboard'] ['side'] ['core'] ['dashboard_primary']
  );
  // přidat vlastní widget ovládacího panelu
  wp_add_dashboard_widget ('dashboard_custom_feed', 'WP Loop', 'dashboard_custom_feed_output'); // přidat nový výstup kanálu RSS
  }
  
  function dashboard_custom_feed_output () {
  ozvěna
  '; wp_widget_rss_output (pole ( 'url' => 'http://www.firstsiteguide.com/feed', 'items' => 5, 'show_summary' => 1, 'show_author' => 0, 'show_date' => 1 )); echo "
  "; } add_action ('wp_dashboard_setup', 'wpc_dashboard_widgets');
 4. Změňte požadované parametry
 5. Uložit změny

Pokud nemáte kódování, nebojte se tím, co vidíte výše. Přizpůsobení kódu tak, aby bylo možné přidat zdroj RSS, který opravdu chcete, je jen pár kroků odtud.

Začněme nejdůležitější částí, a to je adresa zdroje RSS. Jednoduše najděte následující řádek kódu ve výše uvedené funkci a změňte adresu URL:

'url' => 'http://www.yourrssfeed.com/feed'

Nyní, když jste našli řádek a změnili adresu, můžete pomalu pokračovat ve čtení kódu. Pro začátečníky změňte počet zpráv které chcete zobrazit ve svém zdroji. Souhrn, autor a datum mohou mít pouze hodnoty „1“ nebo „0“, což znamená, že chcete nebo nechcete zobrazit souhrn, jméno autora a uhodli jste – datum publikování.

V neposlední řadě budete pravděpodobně chtít změnit název svého kanálu RSS. Pokud ano, najděte následující řádek ve funkci, kterou máte před chvílí c / p, a změňte název:

wp_add_dashboard_widget ('dashboard_custom_feed', 'TITLE GOES HERE', 'dashboard_custom_feed_output'); // přidat nový výstup kanálu RSS

Nezapomeňte změny uložit a přejít na hlavní panel. Pokud je vše hotovo správně, je váš vlastní zpravodajský kanál připraven; v pohodě, není to tak?

Jak snadno zobrazit jakýkoli externí zdroj RSS

I když můžete snadno ukázat svůj vlastní RSS kanál pouhým přesměrováním uživatelů na odkaz na vašem webu WordPress, ukázání externího odkazu může být o něco složitější. Ale nenechte se tím odradit, protože stále můžete zobrazit RSS kanál kdekoli na vašem webu pouhým kopírováním / vložením funkce, kterou vám ukážeme v tomto článku.

Místo instalace dalšího pluginu, který bude mít kontrolu nad kanály a bude vyžadovat neustálou péči a aktualizace, si můžete vytvořit svůj vlastní seznam. Vše, co musíte udělat, je změnit odkaz na zdroj, který chcete zobrazit, a upravit počet zdrojů zobrazených na vašem webu.

Ať už se chystáte ukázat externí RSS kanál na nové stránce / příspěvku, nebo ho chcete vnořit do postranního panelu, záhlaví nebo zápatí, postup je prakticky stejný:

 1. Otevřete soubor sidebar.php nebo jakýkoli soubor, ve kterém se má zdroj zobrazit
 2. Zkopírujte a vložte následující kód:
 3. get_item_quantity (4);
  $ rss_items = $ rss-> get_items (0, $ maxitems);
  ?>
  
  
 4. Změňte adresu URL v řádku 2
 5. Změňte počet kanálů RSS, které se zobrazí na řádku 3
 6. Uložit změny

Nyní, když jste nastavili jeden nebo několik kanálů RSS z jiných webů, nezapomeňte se postarat o své vlastní kanály RSS.

Povolit obrázky ve zdrojích RSS; je to snazší, než si myslíte

Mnoho lidí si myslí, že RSS kanály jsou součástí historie. Ještě více však lidé používají RSS každý den. Nejenže můžete mít své oblíbené webové stránky uloženy v prohlížeči, na svém webu nebo dokonce ve svém správci WordPress, zdroje se staly ještě populárnější, jakmile smartphony převzaly svět. Nyní můžete sledovat aktualizace vašich oblíbených aktualizací a autorů na cestách a mít přístup k novému obsahu během několika sekund po zveřejnění nového článku..

I když stále nemáte zdroje RSS, jakmile spustíte vlastní web, měli byste myslet na ty, kteří tuto službu pravidelně používají.

RSS feed

Existuje několik způsobů, jak manipulovat s obsahem RSS ve WordPress. Můžete například naplánovat svůj příspěvek na kanály RSS nebo můžete změnit způsob, jakým WordPress zobrazuje výňatky, které také ovlivňují kanály RSS. Ale bez ohledu na to, co děláte, stále nemáte k vašemu kanálu RSS připojený obrázek.

Představte si, že máte několik webů na stejné téma, které pravidelně aktualizují jejich zdroje. Aplikaci zdroje (například Feedly) otevřete ve svém smartphonu a vedle názvu příspěvku je web s obrázkem, zatímco druhý nemá žádné obrázky. Téměř ve všech případech půjdou lidé na odkaz s obrázkem vedle, protože ten se zdá zajímavější a dává vám pocit, že se autor o své věci stará.

Vzhledem k tomu, že jste již ke každému příspěvku přiložili doporučený obrázek, není žádná omluva – můžete si nechat tento obrázek připojit také ke zdroji RSS a učinit svůj web atraktivnějším pro lidi, kteří používají zdroje.

V této části průvodce vám ukážeme, jak přidat do svých zdrojů doporučený obrázek. Ve skutečnosti je to velmi jednoduché a budete muset zkopírovat a vložit pouze níže uvedený kód:

 1. Otevřete soubor function.php
 2. Zkopírujte a vložte kód:
 3. add_filter ('the_content_feed', 'rss_post_thumbnail');
  function rss_post_thumbnail ($ content) {
  globální $ příspěvek;
  if (has_post_thumbnail ($ post-> ID))
  $ content = '

  '. get_the_post_thumbnail ($ post-> ID, 'thumbnail'). '

  '. $ content; návrat $ content; }
 4. Uložit změny

Tady máš. Každý příspěvek, ke kterému je připojen doporučený obrázek, nyní použije stejný obrázek jako doplněk ke zdrojům RSS. Nyní můžete pokračovat a vyzkoušet si aktualizovaný RSS kanál v jakékoli aplikaci, kterou možná používáte. Místo nudného a prostého textu budete mít obrázek, který změní celou prezentaci vašeho webu.

Naplánujte si příspěvky na RSS v 5 jednoduchých krocích

WordPress obvykle zaúčtuje nový článek do kanálu RSS automaticky po stisknutí tlačítka publikování. I když s tím není nic špatného a vy chcete, aby se váš článek ve zdroji objevil co nejdříve, někdy můžete chtít naplánovat tento příspěvek. V této části článku vám ukážeme, jak zpozdit příspěvek RSS. Pokud například příspěvek odložíte o několik minut, bude stačit, abyste před zveřejněním příspěvku ve zdroji provedli nějaké další změny..

Zde je kód, který budete potřebovat k dosažení tohoto zpoždění:

 1. Otevřete soubor function.php
 2. Přepište kódové slovo na slovo … nebo zkopírujte a vložte kód, samozřejmě:
 3. funkce sched_feed ($ where) {
  globální $ wpdb;
  
  if (is_feed ()) {
  // timestamp ve formátu WP
  $ now = gmdate ('Y-m-d H: i: s');
  
  // hodnota pro čekání; + zařízení
  $ wait = '10'; // celé číslo
  
  // http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/date-and-time-functions.html#function_timestampdiff
  $ device = 'MINUTE'; // MINUTA, HODINA, DEN, TÝDEN, MĚSÍC, ROK
  
  // přidat SQL-sytax do výchozí $ kde
  $ where. = "AND TIMESTAMPDIFF ($ device, $ wpdb-> posts.post_date_gmt, '$ now')> $ wait";
  }
  
  return $ where;
  }
  
  add_filter ('posts_where', 'schedule_feed');
 4. Změňte proměnnou $ device na minuty, hodiny, dny atd
 5. Změňte proměnnou $ wait na počet minut, hodin, dní nebo cokoli, co jste si vybrali. Toto je doba, po kterou bude váš příspěvek čekat, než bude automaticky publikován v RSS kanálu
 6. Uložit změny

A je to. Nemusíte dělat nic jiného, ​​abyste naplánovali svůj RSS kanál.

Automatizujte RSS kanál vašeho příspěvku

Automatizujte svůj RSS kanál výstup s webovými oznámeními push. Snadno integrujte svá oznámení o webových push a automaticky zveřejňujte své položky RSS pomocí cílených oznámení o push.

Nejjednodušší způsob, jak vyloučit kategorie z kanálu RSS

Od okamžiku, kdy publikujete svůj první příspěvek pomocí WordPress, budou vaše nové příspěvky automaticky publikovány jako zdroj RSS. K tomuto zdroji může snadno přistupovat každý uživatel, který chce sledovat váš web, a z tohoto důvodu je třeba, aby byl váš RSS kanál tak dobrý, jak může získat.

RSS kanál

I když můžete snadno odložit zveřejnění vašich kanálů kdykoli budete chtít, někdy budete muset ukázat pouze konkrétní kategorie svým následovníkům. Ještě lepší je, že budete chtít vyloučit ty kategorie, které nechcete, aby se zobrazovaly ve zdroji.

Snadno vyloučit kategorie z kanálu RSS:

Můžete mít například tucet kategorií, které se denně aktualizují o nový obsah a nechcete své uživatele ohromovat. Možná je konkrétní kategorie určena pouze k tomu, aby přitahovala uživatele ze stránek sociálních médií. Nebo možná chcete, aby váš RSS kanál zobrazoval pouze kategorii „novinky“. Ať už je důvod jakýkoli, v následujících řádcích vám ukážeme, jak snadno vyloučit kategorii z kanálu RSS:

 1. Otevřete function.php
 2. Zkopírujte a vložte kód:
 3. function exclude_categories_from_rss ($ query) {
  if ($ query-> is_feed) {
  $ query-> set ('cat', '- 10, -21, -32');
  }
  návrat $ dotaz;
  }
  add_filter ('pre_get_posts', 'exclude_categories_from_rss');
  
 4. Změňte ID kategorie na 3rd řádek
 5. Uložit změny

Nejjednodušší způsob, jak najít identifikační číslo kategorie, je otevření kategorie Příspěvky -> Kategorie. Po kliknutí na tlačítko „Upravit“ se ID zobrazí v horní části prohlížeče ve formě adresy URL.

Jak si můžete všimnout z kódu, pro vyloučení kategorie budete muset před ID zadat znak „-“. Jakmile nastavíte ID, tyto kategorie se již nebudou zobrazovat ve vašem kanálu RSS. Pokud to v budoucnu potřebujete změnit, můžete jednoduše změnit funkci podle potřeby a přidat / odebrat kategorii ze seznamu.

Váš RSS kanál se právě zlepšil. Nezapomeňte si prohlédnout naše další návody, jak vylepšit své webové stránky podporující WordPress a co nejlépe využít již tak skvělou platformu pro blogování..

Zabalení

Do této chvíle byste měli přijmout skutečnost, že kanály RSS stále patří. A i když nejste fanouškem RSS, měli byste myslet na své návštěvníky, kteří stále používají zdroje denně. Chcete-li jim pomoci, co nejlépe využijte svůj RSS kanál implementací jakýchkoli tipů, které jsme vám ukázali v této příručce.

Co si myslíš o RSS? Shromažďujete zprávy ve svých počítačích nebo chytrých telefonech? A co RSS na vašem blogu??

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map