Čo je to Gravatar? Ako ju vytvoriť a používať?

čo je gravatar


Pri spustení blogu sa jednoduché ikony, ktoré predstavujú jednotlivcov, pravdepodobne nebudú na začiatku zoznamu. Ale po niekoľkých dňoch blogovania a začatia spojenia s ľuďmi je ťažké nevšimnúť si, že väčšina blogerov a komentátorov má svoje fotografie spojené s menom. Tieto malé obrázky, ktoré predstavujú osobu, sa nazývajú avatarmi a v online komunitách majú dlhú históriu.

Ešte predtým, ako sa program WordPress (a všeobecne blogovanie) stal tak populárnym, boli avatary prítomné na fórach, rôznych diskusných skupinách a hráči často používali avatary ako svoju digitálnu osobnosť. S Gravatar sa veci pre komunitu blogov zmenili.

Čo je Gravatar?

Namiesto toho, aby ste mali iný avatar pre každú webovú stránku, na ktorej píšete a zúčastňujete sa diskusií, vám Gravatar umožňuje nastaviť celosvetovo uznávaného avatara. Populárnu službu vytvoril Tom Preston-Werner, ale v roku 2007 ju Automattic získal a začal ju používať pre projekty súvisiace s WordPress. Teraz ho milióny používateľov využívajú každý deň.

Ako to funguje

Gravatar je pevne spojený s vašou e-mailovou adresou. Po zaregistrovaní bezplatného účtu v službe Gravatar vám služba umožní nahrať obrázok, ktorý chcete použiť ako svojho avatara. Či už je to vaša skutočná fotografia alebo ikona, ktorá sa vám práve páči, tento obrázok vás bude reprezentovať na všetkých stránkach, ktoré využívajú túto službu. Svoje nové avatar môžete zanechať komentáre na iných weboch WordPress, písať hosťské blogy a samozrejme nechať obrázok zobraziť na svojom vlastnom blogu..

Môžete nahrať obrázok so šírkou až 2 048 pixlov. Bez ohľadu na veľkosť obrázka ho Gravatar vždy nastaví na druhú a obyčajne sa zobrazí vo veľkosti 80 × 80 pixlov. Aj keď je to predvolená dimenzia, odporúčame vám použiť trochu väčšie obrázky. Niektoré webové stránky a služby môžu obísť predvolené možnosti a zväčšiť predvolený výstup. Nechcete, aby bol váš avatar rozmazaný.

Teraz, keď sa prihlásite na webovú stránku WordPress s e-mailovou adresou pripojenou k aplikácii Gravatar, automaticky stiahne informácie z vášho profilu a identifikuje vás k čitateľom. To je super, nie je to tak?

Prečo by ste mali využívať túto službu??

Gravatar pre začiatočníkov pomôže ľuďom ľahšie spoznať vás. Namiesto toho, aby ste zobrazovali meno s ikonou záhadného človeka (sivú, ktorá zobrazuje iba siluetu), môžete ľuďom dať vedieť, ako vyzeráte..

Ľudia si budú viac pamätať. To je obzvlášť dôležité, ak máte tendenciu písať na rôznych blogoch a veľa komentovať.

Gravatar vám navyše umožňuje vyplniť informácie o sebe. Stačí kliknúť na malý obrázok vedľa mien autorov alebo komentárov. Dozviete sa viac o jednotlivcovi, prečítajte si jeho web a sociálne profily. Nielen to robí autorovi vplyvnejším, ale umožňuje vám to spojiť sa s ostatnými mimo blogu, na ktorom ste ich našli.

Ako nastaviť váš profil Gravatar

Teraz, keď viete viac o službe, sme si istí, že máte záujem o vlastný profil. Poďme krok za krokom a vytvoríme nový účet.

Už máte účet WordPress.com?

Pre začiatočníkov by ste mali vedieť, že spoločnosť Gravatar vyžaduje, aby ste mali účet WordPress.com. Môže to znieť mätúce pre jednotlivcov, ktorí prevádzkujú svoje blogy na vlastnej verzii. Ale nebojte sa. Bezplatný účet WordPress.com si môžete rýchlo zaregistrovať aj bez toho, aby ste s nimi vytvorili webovú stránku.

Gravatar prihlásiť sa

Ak už máte účet WordPress.com, môžete preskočiť proces registrácie a okamžite sa prihlásiť.

 1. Ísť do Gravatar webová stránka
 2. V hornej časti stránky nájdite lištu, ktorá obsahuje tlačidlo na prihlásenie na web WordPress.com
 3. Kliknite na tlačidlo
 4. Vyplňte svoje používateľské meno a heslo
 5. Kliknite na tlačidlo „Prihlásiť sa“

Teraz budete môcť nastaviť svoj obrázok Gravatar a upraviť profil.

Zaregistrujte si bezplatný účet WordPress.com

Registráciou bezplatného účtu na stránke WordPress.com získate používanie služieb VaultPress, Akismet, Polldaddy, Gravatar a IntenseDebate. Známy ako WordPress.com Connect vám umožňuje používať jeden účet pre všetky tieto služby.

Zaregistrujte sa do služby Gravatar

 1. Ísť do Gravatar webová stránka
 2. Kliknite na modré tlačidlo „Vytvorte si vlastný Gravatar“
 3. Vyplňte požadovanú e-mailovú adresu, používateľské meno a heslo
 4. Kliknite na tlačidlo „Zaregistrovať sa“

Potom by ste mali dostať potvrdzovací e-mail na adresu, ktorú ste vyplnili. Prejdite do priečinka doručenej pošty, otvorte nový e-mail a potvrďte registráciu kliknutím na odkaz. Potom by ste mali vidieť novú obrazovku, ktorá bude vyžadovať prihlásenie do nového účtu WordPress.com.

Nastavte si obrázok Gravatar

Ak ste s Gravatar prvýkrát, nemáte zrejme ešte žiadny obrázok. Služba vás na to pekne upozorní a ponúkne odkaz na odovzdanie nového obrázka Gravatar.

 1. Kliknite na odkaz „Pridať jeden kliknutím sem“
 2. Vyberte fotografiu z počítača a nahrajte ju
 3. Orezať podľa potreby
 4. Vyberte hodnotenie – odporúčame vám použiť G alebo PG, pretože ďalšie dve stránky sú zvyčajne blokované na väčšine lokalít

Po nastavení obrázka ho môžete rýchlo otestovať zanechaním komentára pod týmto článkom. Ak je všetko v poriadku, mali by ste vidieť svoj nový obrázok spojený s vaším menom.

Úprava profilu Gravatar

Rovnako ako u väčšiny služieb môžete informácie o svojom profile ľahko upravovať. Pomocou aplikácie Gravatar budete môcť zmeniť a upraviť svoj obrázok, ako aj informácie o profile.

My Gravatars

Po prihlásení budete okamžite presmerovaný na kartu „My Gravatars“. Tam budete môcť pridať ďalšie e-maily, ktoré môžete ovládať z toho istého účtu. Akonáhle pridáte prvý obrázok, bude veľmi ľahké zmeniť váš Gravatar alebo pridať nové obrázky, aby ste medzi nimi mohli rýchlejšie prepínať..

Spravujte gravatáre

Ak chcete pridať nový obrázok, kliknite na odkaz „Pridať nový obrázok“ a zopakujte kroky uvedené vyššie. Akonáhle budete mať viac ako jeden obrázok pripojený k vášmu Gravatar, budete si môcť rýchlo vybrať ten, ktorý chcete a kedykoľvek ho budete chcieť zmeniť, zmeňte ho.

Môj profil

Ako sme už uviedli v tomto článku, Gravatar je oveľa viac ako len obrázok. Aby ste mohli službu čo najlepšie využiť, mali by ste vyplniť ďalšie informácie o sebe. Ak chcete začať pridávať informácie, otvorte kartu „Môj profil“.

Meno a podrobnosti v Gravatar

Tu môžete pridať ďalšie informácie o sebe, pridať ďalšie obrázky do galérie, zmeniť pozadie a oveľa viac. Jedna z najdôležitejších možností vám však umožňuje pridať odkazy na vaše webové stránky a sociálne médiá. Takto môžete preukázať svoju totožnosť a spojiť sa so svojimi čitateľmi.

Áno, mali by ste použiť Gravatar

Keďže ste začali blog, pravdepodobne z neho niečo chcete. Či už je to len koníček a spôsob, ako sa spojiť s ľuďmi, alebo spôsob, ako zarobiť výplatu, musíte to urobiť čo najlepšie. Takže pri publikovaní nových článkov a komentovaní iných blogov budete chcieť, aby vás ľudia poznali.

Použite svoju fotografiu, pridajte podrobnosti do svojho profilu a môžete si nechať zabudnúť na celú vec. Gravatar automaticky spojí bodky a ukáže váš profil na WordPress.com, na hostiteľských weboch a dokonca aj na niektorých platformách a službách tretích strán, ktoré používajú Gravatar prostredníctvom rôznych rozšírení..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map