Čo je doplnok WordPress?

what-is-a-WordPress-plugin.png


Doplnok je softvér, ktorý rozširuje funkčnosť platformy WordPress. Po inštalácii a aktivácii môžu doplnky pridať na vaše stránky nové funkcie. Môžu tiež meniť existujúce funkcie alebo dokonca úplne modifikovať ktorúkoľvek konkrétnu časť blogu.

Doplnky WordPress sú napísané v programovacom jazyku PHP. Aby ste ich mohli využiť, nemusíte o kódovaní nič vedieť. Doplnky sú zvyčajne Užívatelsky prívetivý a navrhnuté tak, aby ich mohli používať ľudia, ktorí nemajú žiadne skúsenosti s technológiou alebo WordPress.

Dnes je pre WordPress k dispozícii viac ako niekoľko desiatok tisíc doplnkov. Kvôli tomuto obrovskému počtu je pravdepodobne doplnok pre všetko, čo vás napadne. Či už chcete zvýšiť bezpečnosť blogu, pridať animácie, zmeniť stránku na moderný systém elektronického obchodu, alebo do nej pridať iba videohru – je tu doplnok. Aj keď je to pravda, Nie všetky doplnky sú rovnaké. Skôr ako ich začnete používať, je dôležité naučiť sa rozlišovať doplnky WordPress.

Bezplatné doplnky WordPress

Keď začínate, je dobré vedieť, že existuje veľa skvelých bezplatných doplnkov WordPress. Bez výdavkov na cent môžete svoj blog rozšíriť inštaláciou doplnkov z oficiálnych doplnkov WordPress Úložisko. Každý z nájdených doplnkov sa dá nainštalovať aj priamo z dashboardu WordPress. Keďže sú oficiálni, môžete si úplne oddýchnuť s vedomím, že ich používanie je bezpečné. Rovnako ako motívy WordPress, aj doplnky, ktoré sú súčasťou oficiálneho adresára, sú spravované a testované odborníkmi ešte predtým, ako sa považujú za pridané do zoznamu..

Adresár doplnkov WordPress

Mimo úložiska nájdete mnoho bezplatných doplnkov WordPress po celom internete. Hoci väčšina z nich vám pomôže pridať funkcie do svojho blogu, buďte veľmi opatrní pri sťahovaní všetkého, čo náhodne nájdete na celosvetovom webe. Keďže to nemá nič spoločné s oficiálnym adresárom WordPress, ľudia môžu v doplnku skryť všetko, čo chcú. Vo väčšine prípadov, keď si jednotlivci vyzdvihnú malware alebo sa dostanú hackeri, môžete obviniť bezplatný doplnok nainštalovaný z neznámeho zdroja.

Tieto doplnky síce môžete používať zadarmo neprichádzajte s podporou. Ak neviete, ako používať konkrétnu funkciu, alebo na vašom webe jednoducho nefunguje, ste sami. Na fórach je vždy možné požiadať o pomoc, ale nikto nezaručuje, že dostanete odpoveď.

Doplnky Freemium

Niekde medzi bezplatnými a prémiovými rozšíreniami pre WordPress je populárna kategória doplnkov Freemium. Čo to znamená, že a základný doplnok je zadarmo. Je možné si ho stiahnuť z oficiálneho adresára alebo kdekoľvek inde na internete.

Ale zatiaľ čo základné funkcie sú zadarmo na použitie, jeden by musel kúpte si licenciu, aby ste mohli používať ďalšie funkcie doplnku. Takže, ak sa rozhodnete kúpiť rozšírenú verziu, dostali by ste všetky ďalšie výhody, a v podstate by ste nakoniec mali prémiový doplnok.

Prémiové doplnky WordPress

Ak chcete používať prémiové doplnky, musíte zaplatiť jednorazový poplatok alebo sa prihlásiť na členstvo. Mnoho trhov predáva prémiové doplnky, nájdete však aj spoločnosti a jednotlivcov, ktorí predávajú tovar samostatne.

Platené doplnky sa zvyčajne považujú za lepšie. Väčšinou, prémiové doplnky WordPress ponúkajú viac funkcií ako tie slobodné. Sú tiež kvalitnejšie (lepšie kódované) a kompatibilné s väčším počtom ďalších doplnkov a tém WordPress.

Prémiové ceny doplnkov

Najcennejšou vlastnosťou prémiového doplnku je podpora. Pri inštalácii bezplatného doplnku závisí všetko od vás. Pri kúpe doplnku, Zamestnanci a vývojári, ktorí rozšírenie vytvorili, budú k dispozícii pre vás, vždy pripravení pomôcť a vyriešiť akýkoľvek problém s položkou. Takže v prípadoch, keď nemôžete prísť na nejakú funkciu alebo produkt jednoducho nefunguje, máte iba jeden e-mail alebo telefonický hovor od získania poradenstva od odborníka. Väčšinou to bude hlavným dôvodom na kúpu doplnku WordPress.

Prečo by mal byť doplnok často aktualizovaný?

Pred inštaláciou nového doplnku je dôležité skontrolujte čas poslednej aktualizácie. Aj keď je dobré vidieť, že doplnok nebol aktualizovaný niekoľko mesiacov, mali by ste premýšľať dvakrát, keď narazíte na ten, ktorý nebol obnovený viac ako dva roky..

Aktualizácia doplnku

Pokiaľ ide o technológie, dva roky sú dlhé roky. Počas tohto obdobia nájdu hackeri bezpečnostné medzery a budú môcť zaútočiť na vaše stránky. Normy kódovania sa môžu zmeniť a niektorá časť doplnku môže jednoducho prestať fungovať. Dokonca aj WordPress prejde niekoľkými verziami, ktoré môžu spôsobiť, že staré doplnky nebudú použiteľné. Ak si chcete byť istí, že rozšírenie je bezpečné používať a je úplne kompatibilné s najnovšou verziou WordPress, vždy sa pozrite na čas poslednej aktualizácie alebo kontaktujte vývojára a požiadajte ho o ďalšie podrobnosti..

Koľko doplnkov by ste mali mať?

Počet doplnkov, ktoré môžete nainštalovať, nie je nijako obmedzený, odporúčame vám číslo udržiavať čo najnižšie. Niektoré stránky budú potrebovať iba jeden, zatiaľ čo iné budú musieť mať viac ako desať aktívnych doplnkov, aby správne fungovali. A pokiaľ sú pre vás významné, je to v poriadku.

Koľko doplnkov by ste mali mať

Keďže však všetky doplnky používajú rovnaké zdroje zo servera, je celkom pravdepodobné, že vaše stránky spomalíte tým, že ich budete mať príliš veľa. Nie je možné uviesť presný počet koľko doplnkov by ste mali mať, naša najlepšia rada je preto, aby ste ich minimalizovali. Ak náhodou máte viac ako dvadsať alebo tridsať aktívnych doplnkov, prejdite na zoznam ešte raz a uistite sa, že máte iba tie doplnky, ktoré skutočne potrebujete..

Neinštalujte ani duplicitné doplnky (napríklad nemusíte mať dva doplnky, ktoré zobrazujú Mapy Google), a odstráňte tie, ktoré už nepoužívate..

záver

Aj keď je technicky možné spustiť blog WordPress bez toho, aby na webe existoval jediný aktívny doplnok, je prakticky absurdné tak urobiť. Bez doplnkov by ste museli každú funkciu, ktorú chcete, kódovať manuálne. A ako si dokážete predstaviť, okrem toho, že viete, ako to urobiť, by bolo potrebné obrovské množstvo času, aby ste si všetko udržali v poriadku..

Ak teda potrebujete blog, pravdepodobne už existuje doplnok, ktorý splní vaše želania. Musíte ho jednoducho vyhľadať v oficiálnom repozitári, nájsť niekde inde na internete alebo kúpiť prémiový doplnok pre danú úlohu. Pred inštaláciou doplnkov ich však dvakrát skontrolujte, či sú bezpečné a pravidelne aktualizované.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map