Navigeerimismenüü lisamine WordPressi

kuidas-luua-wordpress-menus.png


Navigeerimismenüüd (tavaliselt nimetatakse neid ainult menüüdeks) on iga veebisaidi oluline osa. Kujutage neid ette nagu ajaveebi interaktiivset kaarti. Need võimaldavad kuvada kogu saidi struktuuri ja samal ajal aitavad menüüd külastajatel mugavamini navigeerida erinevates jaotistes ja lehtedel.

Täna on ilma navigeerimismenüüta ajaveebi keeruline leida. Ükskõik, kas olete komistanud tuhandete postituste ja arvukate kategooriatega uudisteportaali, toidublogi, moeblogi või lihtsa ühe piipariga ajaveebi, on menüü tõenäoliselt nähtav ülaosas, otse päise lähedal.

Niisiis, välja arvatud ebaharilikes olukordades, on navigeerimismenüü kohustuslik funktsioon. Seetõttu peaks WordPressi menüü loomine olema see, mis peaks olema teie ülesannete loendi ülaosas.

 • WordPressi menüüd
  • Mida saate WordPressi menüüsse panna??
  • Mitu menüüd ja menüükohta võite oodata?
 • Kuidas luua oma esimene WordPressi menüü
  • Lisage menüüelemendid
  • Menüü üksuste korraldamine (lohistamine)
  • Kuidas luua alammenüüd
  • Menüü seaded
  • Ekraani valikud
  • Kuidas menüüd külgribale lisada
 • Järeldus

Õnneks võib WordPressi menüüde kujundamine olla lõbus. Selle asemel, et kodeerida ja mõelda, kuidas see blogis töötab, WordPressi arendajad on ehitanud intuitiivse ja kasutajasõbraliku süsteemi. See võimaldab teil lihtsa lohistamisliidese abil menüükomplekte kokku panna.

Menüü kujundus WordPressis sõltub teemast. See võib tunduda suur või väike. Mõned WordPressi menüüd on animeeritud ja dünaamilised. Muud on korrapärased ja staatilised. Mõnedes võib navigeerimise ajal olla virnastatud terveid postitusi, kaarte või vorme. Kõik sõltub.

Kui teil pole toredat menüüd, millega töötada, võite selles süüdistada teema arendajat. Kuid enne kui karjuma hakkate, pidage meeles, et kogu asi on täielikult kohandatav. Samuti võivad paljud fantastilised pluginad muuta teie tavalise vana WordPressi menüü omamoodi rakenduseks.

WordPressi menüüd

Täna ei käsitle me pistikprogrammide ja üksikasjaliku kohandamise üksikasju. Selle asemel keskendume WordPressi standardsete navigatsioonielementide lisamisele, mida iga algaja saab kohe kasutama hakata.

Mida saate WordPressi menüüsse panna??

Ilma täiendavaid laiendusi installimata võimaldavad WordPressi menüüd teil lisada lehti, postitusi, kohandatud linke ja kategooriaid.

Mitu menüüd ja menüükohta võite oodata?

Kui palju WordPressi menüüsid saate luua, pole piiranguid. Ehitage julgelt erinevaid ja vajadusel vahetage neid omavahel. Kui teil on võimalus luua lugematuid menüüsid, saate luua eraldi navigeerimisloendeid, suhtlusmenüüsid või isegi lisada menüüsid külgribadele..

Kuigi kõigil WordPressi teemadel on vähemalt üks koht, kus saate menüüd kuvada, pakuvad enamik neist mõnda töökohta. Keerukamate saitide korral on vaja kuvada menüüd rohkem kui ühes piirkonnas, et külastajad saaksid lehtede vahel liikudes end mugavalt tunda.

Kuidas luua oma esimene WordPressi menüü

Menüüredaktorisse pääsemiseks WordPressis liikuge aadressile Välimus -> menüüd.

Kui see on saidi värske installimine, võite oodata tühja lehte, mis on jagatud kaheks segmendiks. Vasakus servas on mõnel vahekaardil kõik saadaval olevad elemendid, mida saab menüüsse lisada. Paremal küljel saate luua uusi loendeid ja kohandada nende ülesehitust ja sätteid. Enne seadete nägemist peaksite looma uue menüü:

 1. Tulge välja äratuntava nimega ja täitke see
 2. Klõpsake paremal küljel asuvat nuppu „Lisa menüü”

Kuidas luua oma esimene WordPressi menüü

Koheselt muutub ekraani parem külg ja nüüd näete jaotisi, kus saate redigeerida menüü struktuuri ja selle sätteid. Kuid kõigepealt asjad; lisame mõned elemendid oma uude menüüsse.

Lisage menüüelemendid

Selle sammu jaoks peaksite keskenduma peamiselt redaktori vasakpoolsele osale. Nagu me varem mainisime, leiate vahekaarte, mis sisaldavad lehti, postitusi, kohandatud linke ja kategooriaid. Enamasti kasutab keskmine WordPressi ajaveeb menüüelementidena lehti ja kategooriaid. Kuid see ei tähenda, et te ei peaks sinna ka muid komponente lisama.

 1. Avage mõni sakk
 2. Valige lehed, postitused ja kategooriad või lisage kohandatud linke
 3. Enne järgmisele vahetamist klõpsake igal vahekaardil nuppu „Lisa menüüsse“

Menüüelementide lisamine WordPressi

Postituste, lehtede ja kategooriad on lihtne, kuna peate need ainult loendist valima. Kuid kui lisate kohandatud lingi, peaks teil olema lehe täielik URL (näide: http://www.google.com). Lisage ka nimi (silt), mis on selle lingi jaoks nähtav (näide: Google)

Menüü üksuste korraldamine (lohistamine)

Kui olete lisanud rohkem kui ühe menüüelemendi redigeerija vasakult paremale, kuvatakse elemendid menüüstruktuuri all. Siin lubab WordPress üksusi lohistada ja ümber paigutada, nii nagu soovite.

Menüüelementide korraldamine WordPressis

Kui klõpsate iga elemendi paremal küljel oleval väikesel nooleikoonil, kuvab WordPress mõned lisaseaded. Seejärel saate kiiresti muuta menüüelemendi silti (nime, mis kuvatakse loendis). Samuti saate siin menüüelementide paigutust juhtida, klõpsates vastavatel linkidel – näiteks liigutage objekti üles ja alla, saatke see üles või asetage see mõne teise tüki alla, et luua alammenüü.

Samuti saate elemendi menüüst hõlpsalt eemaldada, klõpsates kaardi allosas asuval punasel lingil „Eemalda”. Ärge muretsege; see toiming ei kustuta valitud lehte, postitust ega kategooriat, vaid eemaldab selle ainult teie redigeeritavast menüüst. Kui see oleks kohandatud link, kustutaks see selle, nii et pidage meeles URL, kui otsustate sama kohandatud lingi uuesti lisada.

Alammenüüd on pesastunud üksused, mis sõltuvad üksteisest. Alammenüü elemente nimetatakse vanema ja lapse menüü üksusteks. Alammenüü kuvamiseks peab kasutaja tavaliselt hiirekursori hõljutama või klõpsama põhielementi. Alammenüüsid kasutatakse sisu jagamiseks kategooriatesse ja kompaktsema, hõlpsamini arusaadava navigeerimismenüü kuvamiseks.

Alammenüü loomisel lohistamise abil liigutage üksust teise all – kuid enne hiire vasaku nupu vabastamist veenduge, et liigutate seda veidi paremale küljele..

Kui teile lihtsalt ei meeldi üksuste lohistamine (ja kui tõtt öelda, siis võib mõnikord olla pettumust valmistav, mida arvasite), võimaldab WordPress elemente juhtida lihtsate linkide abil:

 1. Lisage menüüsse nii vanema kui ka lapse üksused
 2. Klõpsake lapsel tähendatud menüü üksusel väikest noolt (sisselõige)
 3. Klikkige lingil „Vanema all”, kus selle kohal oleva üksuse sildiks on „vanem”

Kuidas WordPressis alammenüüd luua?

Kui otsustate alammenüü üksuse eemaldada, saate seda lihtsalt natuke vasakule nihutada. Teise võimalusena klõpsake üksusel väikest noolt ja valige „Vanemast välja”, kus „vanem” on jälle selle peal oleva üksuse silt..

Menüü seaded

Enne vastloodud menüü salvestamist on veel kaks olulist võimalust, mille eest peaksite hoolitsema.

 1. Lehtede automaatne lisamine – igal ajal, kui luuakse uus ülataseme leht (peamine, millel pole vanemaid), lisatakse see automaatselt sellesse menüüsse
 2. Kuva asukoht – kui teema võimaldab teil kasutada mitut menüüd, valige loendist selle asukoht

Menüü sätted

Kui olete struktuuriga rahul, ärge unustage klõpsata nuppu „Salvesta menüü”, mille leiate nii redaktori paremast ülaosast kui ka alt.

Ekraani valikud

Lehe ülaosas leiate vahekaardi Ekraani valikud. Pärast klõpsamist kuvatakse vahekaardil veel mõned seaded, mis võimaldavad teil menüü sätteid juhtida.

 • Kastid – lisaks standardsetele elementidele saate näidata silte ja vorminguid, mida saab seejärel menüüdesse lisada
 • Täpsemad menüü atribuudid – lisage lingi sihtmärk, sihtmärgi atribuut, CSS-klassid, lingi seos (XFN) ja kirjeldus

Ehkki teemadel on menüüde lisamiseks etteantud alad, saate hõlpsalt kohandatud piirjooni külgribale või mõnele muule vidinavalmis alale lisada..

 1. Minema Välimus -> Vidinad
 2. Leidke vasakult küljelt vidin „Kohandatud menüü”
 3. Lohistage see paremale küljele mis tahes teie vidinavalmis alale (näiteks külgribale)
 4. Valige nimi
 5. Valige varem loodud menüü
 6. Klõpsake nuppu “Salvesta”

Menüü külgribal

Kui vidinatega pole teil mugav töötada, järgige linki, et saada lisateavet vidinate kohandamise kohta WordPressis.

Järeldus

Veebisaidi loomine ilma navigeerimismenüüta on sama, kui libistada oma külastajaid otse näkku. Nii et enne saidi avalikkusele lubamist ja selle reklaamimist looge kindlasti funktsionaalne WordPressi menüü, mis aitab teil ja külastajatel saidil kiiremini liikuda. Hea navigeerimismenüü aitab teil ka otsingumootorites paremusjärjestust luua.

Loodame, et see õpetus aitas teid WordPressi menüüde loomisel esimesse sammu ja saate ilma raskusteta uusi luua. Ärge unustage vajadusel alammenüüsid luua ja navigeerimismenüüde kuvamiseks kasutada täiendavaid asukohti. Samuti on võimalik vidindatud aladele menüüsid lisada. Kuid kui soovite WordPressi menüüde üle rohkem kontrolli saada, on vaja teema muuta või installida täiendavad pistikprogrammid.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map