Mis on WordPressi pistikprogramm?

what-is-a-wordpress-plugin.png


Pistikprogramm on tarkvaraosa, mis laiendab WordPressi platvormi funktsioone. Pärast installimist ja aktiveerimist saavad pistikprogrammid teie saidile uusi funktsioone lisada. Samuti saavad nad muuta olemasolevaid funktsioone või isegi täielikult muuta ajaveebi mõnda konkreetset osa.

WordPressi pluginad on kirjutatud PHP programmeerimiskeeles. Kuid nende ärakasutamiseks ei pea te kodeerimisest midagi teadma. Pluginad on tavaliselt kasutajasõbralik ja mõeldud kasutamiseks inimestele, kellel pole üldse tehnoloogia või WordPressi kogemust.

Täna on WordPressi jaoks saadaval rohkem kui mõnikümmend tuhat pistikprogrammi. Selle tohutu arvu tõttu on tõenäoliselt olemas pistikprogramm kõigele, mis teie ette võib tulla. Ükskõik, kas soovite parandada ajaveebi turvalisust, lisada animatsioone, muuta sait kaasaegseks e-kaubandussüsteemiks või lihtsalt lisada sellele videomäng – selleks on olemas pistikprogramm. Isegi kui see on tõsi, mitte kõik pistikprogrammid pole ühesugused. Enne kui hakkate neid kasutama, on ülioluline, et õpiksite WordPressi pluginaid eristama.

Tasuta WordPressi pluginad

Alustades on hea teada, et WordPressi pluginaid on palju suurepäraseid. Senti kulutamata saate oma ajaveebi pikendada, installides pluginad ametlikest WordPressi pistikprogrammidest hoidla. Kõiki seal leiduvaid pistikprogramme saab installida ka otse WordPressi armatuurlaualt. Kuna nad on ametlikud, saate täielikult lõõgastuda, teades, et neid on ohutu kasutada. Nii nagu WordPressi teemasid, haldavad ja testivad professionaalsesse kataloogi kuuluvaid pistikprogramme ka spetsialistid juba enne nende loendisse lisamist.

WordPressi pluginate kataloog

Väljaspool hoidlat võite leida Internetis palju tasuta WordPressi pistikprogramme. Ehkki enamik neist aitab teil oma ajaveebile funktsioone lisada, olge väga ettevaatlik, kui laadite alla kõike, mida leiate juhuslikult veebist. Kuna neil pole midagi pistmist ametliku WordPressi kataloogiga, saavad inimesed pistikprogrammis peita kõik, mida nad soovivad. Enamasti võib üksikisikute pahavara hankimisel või häkkimisel süüdistada tundmatust allikast installitud tasuta pistikprogrammi..

Kuigi need pistikprogrammid on tasuta kasutamiseks ära tule toega. Kui te ei tea, kuidas konkreetset funktsiooni kasutada, või kui see lihtsalt ei tööta teie saidil, olete omaette. Foorumitel on alati võimalik abi küsida, kuid keegi ei garanteeri, et saate vastuse.

Freemium pluginad

Kuskil WordPressi tasuta ja premium-laiendite vahel on populaarne Freemium-pluginate kategooria. Mida see tähendab, et a põhiline pistikprogramm on tasuta. Selle on võimalik alla laadida ametlikust kataloogist või mujalt Internetist.

Kuid kuigi põhifunktsioone saab vabalt kasutada, peaks see siiski olema osta lisafunktsioonide kasutamiseks litsents pistikprogrammist. Niisiis, kui otsustate osta laiendatud versiooni, saate selle kõik täiendavad lisad ja põhimõtteliselt on teil premium-pistikprogramm.

Premium WordPressi pistikprogrammid

Kvaliteetsete pistikprogrammide kasutamiseks peate seda tegema makske ühekordne tasu või registreeruge liikmeks. Paljud turuplatsid müüvad esmaklassilisi pistikprogramme, kuid võite leida ka ettevõtteid ja eraisikuid, kes jaemüügil esemeid müüvad.

Tasulisi pistikprogramme peetakse tavaliselt paremaks. Enamasti, premium WordPressi pistikprogrammid pakuvad rohkem funktsioone kui vabad. Need on ka kõrgema kvaliteediga (paremini kodeeritud) ja ühilduvad suurema hulga muude WordPressi pistikprogrammide ja teemadega.

Lisatasu plugina hinnad

Kuid lisatasu pistikprogrammi kõige väärtuslikum omadus on tugi. Tasuta pistikprogrammi installimisel sõltub kõik teist. Pistikprogrammi ostmisel, laienduse loonud töötajad ja arendajad on teie jaoks olemas, alati valmis teid aitama ja üksusega seotud probleeme lahendama. Nii et kui funktsiooni ei õnnestu välja mõelda või toode lihtsalt ei tööta, olete asjatundjalt juhiste saamiseks vaid ühe e-posti või telefonikõne kaugusel. Enamasti on see WordPressi pistikprogrammi ostmise peamine põhjus.

Miks peaks pistikprogrammi sageli värskendama??

Enne uue pistikprogrammi installimist on oluline kontrollige selle viimase värskenduse aega. Ehkki on ok näha, et pistikprogrammi pole mõni kuu värskendatud, peaksite kaks korda järele mõtlema, kui komistate selle üle, mida pole värskendatud üle kahe aasta.

Pistikprogrammi värskendus

Kaks aastat on pikk aeg tehnoloogia osas. Selle aja jooksul leiavad häkkerid turvaaugud ja saavad teie saiti rünnata. Kodeerimisstandardid võivad muutuda ja mõni pistikprogrammi osa võib lihtsalt töötamast lakata. Isegi WordPress läbib mõned versioonid, mis võivad vanad pistikprogrammid kasutamiskõlbmatuks muuta. Seega, kui soovite olla kindel, et laiendust on ohutu kasutada ja ka täielikult ühildada WordPressi uusima versiooniga, vaadake alati selle viimase värskenduse aega või võtke lisateabe saamiseks ühendust arendajaga.

Mitu pistikprogrammi teil peaks olema?

Kuigi installitavate pistikprogrammide arv pole piiratud, soovitame hoida selle arv võimalikult madalal. Mõnel saidil on vaja ainult ühte, samas kui teistel peab korralikult töötamiseks olema üle kümne aktiivse pistikprogrammi. Ja seni, kuni need on teie jaoks olulised, on see korras.

Mitu pistikprogrammi teil peaks olema

Kuid kuna kõik pistikprogrammid kasutavad teie serverist samu ressursse, on üsna tõenäoline, et teie saiti aeglustab nende olemasolu liiga palju. Täpset arvu ei ole võimalik anda mitu pistikprogrammi teil peaks olema, nii et meie parim nõuanne on hoida neid minimaalsena. Kui teil on enam kui kakskümmend või kolmkümmend aktiivset pistikprogrammi, minge veel kord loendisse ja veenduge, et teil on ainult need pistikprogrammid, mida te tõesti vajate.

Ärge installige ka dubleerivaid pistikprogramme (näiteks pole vaja kahte pistikprogrammi, mis kuvaksid Google Mapsi) ja eemaldage need, mida te enam ei kasuta.

Järeldus

Ehkki WordPressi ajaveebi on tehniliselt võimalik hallata ilma, et saidil oleks ühte aktiivset pistikprogrammi, on seda teha praktiliselt absurdne. Ilma pistikprogrammideta peaksite kõik funktsioonid, mida soovite, käsitsi kodeerima. Ja nagu võite ette kujutada, kuluks lisaks sellele, et peaksite teadma, kuidas seda teha, kõik korras hoidmiseks tohutult aega.

Niisiis, kui vajate mõnda ajaveebi, on arvatavasti juba olemas pistikprogramm, mis teie soovi täidab. Peate seda lihtsalt otsima ametlikust hoidlast, leidma kuskilt mujalt Internetist või ostma selle töö jaoks lisatasu plugina. Kuid enne pistikprogrammide installimist kontrollige neid kaks korda, et veenduda nende ohutuses ja regulaarses värskendamises.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map