Mis on Gravatar? Kuidas seda luua ja kasutada?

mis on gravatar


Blogi loomisel ei paikne lihtsad üksikisikuid tähistavad ikoonid tõenäoliselt teie loendi tipus. Kuid pärast mõnepäevast ajaveebi pidamist ja inimestega suhtlemise alustamist on raske mitte märgata, et enamikul blogijatest ja kommentaatoritest on nende nimega seotud pildid. Neid väikseid pilte, mis kujutavad inimest, nimetatakse avatariteks ja neil on veebikommuunides pikk ajalugu.

Isegi enne, kui WordPress (ja ajaveebide pidamine üldiselt) on nii populaarseks muutunud, olid foorumid, erinevad vestlusrühmad ja avatähed sageli kohal. Gravatariga muutusid ajaveebikogukonna jaoks asjad.

Mis on Gravatar?

Selle asemel, et omada iga veebisaidi kohta, kus kirjutate ja aruteludes osalete, erinevat avatari, võimaldab Gravatar seada ülemaailmselt tunnustatud avatari. Populaarse teenuse lõi Tom Preston-Werner, kuid 2007. aastal omandas Automattic selle ja hakkas seda kasutama WordPressiga seotud projektides. Nüüd kasutavad miljonid kasutajad seda igapäevaselt.

Kuidas see töötab

Gravatar on tihedalt ühendatud teie e-posti aadressiga. Kui olete Gravataris tasuta konto registreerinud, võimaldab teenus teil üles laadida pildi, mida soovite kasutada oma avatarina. Ükskõik, kas see on teie tegelik foto või ikoon, mis teile lihtsalt meeldib, see pilt tähistab teid kõigil seda teenust kasutavatel saitidel. Võite oma uue avatari abil kommentaare teistele WordPressi saitidele lisada, kirjutada külaliste ajaveebisid ja muidugi kuvada pilt ka teie enda ajaveebis.

Laadige üles pilt, mille laius on kuni 2048 pikslit. Vaatamata pildi suurusele muudab Gravatar selle alati ruudukujuliseks ja kuvatakse tavaliselt 80 × 80 piksli suuruses. Ehkki see on vaikimõõt, soovitame kasutada mõnevõrra suuremaid pilte. Mõni veebisait ja teenus võib vaikesuvanditest mööda minna ja vaikeväljundit suurendada. Te ei soovi, et teie avatari oleks udune.

Nüüd, iga kord, kui logite sisse Graafiku juurde lisatud e-posti aadressiga WordPressi veebisaidile, tõmbab see automaatselt teabe teie profiililt ja tuvastab teid lugejatena. See on lahe, kas pole??

Miks peaksite seda teenust kasutama??

Alustuseks aitab Gravatar inimestel teid kergemini ära tunda. Selle asemel, et nime näidata salapärase inimese ikooniga (see hall, mis lihtsalt kujutab siluetti), saate inimestele teatada, milline te välja näete.

Inimesed mäletavad teid tõenäolisemalt. See on eriti oluline, kui kipute kirjutama erinevates ajaveebides ja palju kommenteerima.

Lisaks võimaldab Gravatar teil sisestada üksikasjad enda kohta. Kui klõpsate autorite või kommentaatorite nimede kõrval sellel väikesel pildil, saate selle inimese kohta rohkem teada saada, vaadata tema veebisaiti ja sotsiaalseid profiile. See mitte ainult ei muuda autorit mõjukamaks, vaid võimaldab teil luua ühenduse teiste inimestega väljaspool seda ajaveebi, kus olete nad leidnud.

Kuidas Granatiiri profiili üles seada?

Nüüd, kui olete teenuse kohta rohkem teada saanud, oleme kindlad, et olete huvitatud oma profiili olemasolust. Läheme samm-sammult ja loome uue konto.

Teil on juba WordPress.com konto?

Alustuseks peaksite teadma, et Gravatar nõuab, et teil oleks WordPress.com konto. See võib tunduda segane isikutele, kes haldavad oma blogisid ise hostitud versioonil. Kuid ärge muretsege. Saate kiiresti tasuta WordPress.com-i konto registreerida, isegi ilma nendega saiti loomata.

Gravaatori sisselogimine

Kui teil on juba WordPress.com-i konto, saate registreerimisprotsessi vahele jätta ja kohe sisse logida.

 1. Minema Gravatar veebisait
 2. Leidke lehe ülaosas riba, millel on WordPress.com-i sisselogimisnupp
 3. Klõpsake nuppu
 4. Sisestage oma kasutajanimi ja parool
 5. Klõpsake nuppu „Logi sisse“

Nüüd saate oma Gravatar pildi üles seada ja profiili muuta.

Registreeri tasuta WordPress.com konto

Kui registreerite WordPress.com-is tasuta konto, saate kasutada rakendusi VaultPress, Akismet, Polldaddy, Gravatar ja IntenseDebate. Tuntud kui WordPress.com Connect, võimaldab see kõigi nende teenuste jaoks kasutada ühte kontot.

Registreeruge Gravatarile

 1. Minema Gravatar veebisait
 2. Klõpsake sinist nuppu “Loo oma Gravatar”
 3. Sisestage soovitud e-posti aadress, kasutajanimi ja parool
 4. Klõpsake nuppu „Registreeru”

Pärast seda peaksite oma sisestatud aadressile saama kinnitusmeili. Niisiis, minge postkasti, avage uus e-post ja kinnitage registreerimine, klõpsates linki. Pärast seda peaksite nägema uut ekraani, mis nõuab sisselogimist oma uude WordPress.com-i kontole.

Seadistage oma Gravatari pilt

Kui see on Gravatariga esmakordne kord, siis pole teil ilmselt veel pilti. Teenus hoiatab teid selle eest kenasti ja pakub linki oma uue Granatuuri pildi üleslaadimiseks.

 1. Klõpsake linki „Lisage üks, klõpsates siia”
 2. Valige oma arvutist foto ja laadige see üles
 3. Kärbige vajadusel
 4. Valige hinnang – soovitame kasutada G või PG, kuna enamik teisi saite on tavaliselt blokeeritud

Pärast oma pildi seadistamist saate selle kiiresti proovile panna, jättes selle artikli alla kommentaari. Kui kõik on korras, peaksite nägema oma nimega seostatud uut pilti.

Gravaatori profiili redigeerimine

Nagu enamiku teenuste puhul, saate ka oma profiili teavet hõlpsalt redigeerida. Gravatariga saate muuta ja muuta nii oma pilti kui ka profiiliteavet.

Minu gravataarid

Pärast sisselogimist suunatakse teid kohe vahekaardile “Minu gravataarid”. Seal saate lisada täiendavaid e-kirju, mida saate kontolt kontrollida. Kui olete esimese pildi lisanud, on väga lihtne oma Gravatari muuta või uusi pilte lisada, et saaksite nende vahel kiiremini vahetada.

Halda Gravatare

Uue pildi lisamiseks klõpsake linki „Lisa uus pilt” ja korrake varasemate sammude juhiseid. Kui teil on Gravatarile lisatud mitu pilti, saate kiiresti soovitud pildi valida ja muutke seda igal ajal, kui soovite uut avatari.

Minu profiil

Nagu me juba artiklis mainisime, on Gravatar palju enamat kui lihtsalt pilt. Teenusest maksimumi saamiseks peaksite enda kohta sisestama muud teavet. Teabe lisamise alustamiseks avage vahekaart „Minu profiil”.

Nimi ja üksikasjad Gravataris

Siin saate lisada üksikasju enda kohta, lisada rohkem pilte galeriisse, muuta tausta ja palju muud. Kuid üks olulisemaid võimalusi võimaldab teil lisada linke oma veebisaitidele ja sotsiaalmeediale. Seeläbi saate tõestada oma identiteeti ja luua ühenduse oma lugejatega.

Jah, sa peaksid kasutama Gravatarit

Kuna olete ajaveebi loonud, soovite tõenäoliselt sellest midagi leida. Ükskõik, kas see on lihtsalt hobi ja viis inimestega ühenduse loomiseks või palga teenimiseks, peate selle tegema parimal viisil. Seega soovite uute artiklite avaldamisel ja teiste ajaveebide kommenteerimisel, et inimesed tunneksid teid ära.

Kasutage oma fotot, lisage oma profiilile üksikasju ja nii saate lasta kogu asja unustada. Gravatar ühendab automaatselt punktid ja kuvab teie profiili WordPress.com-is, isehajutatavatel saitidel ja isegi mõnel kolmanda osapoole platvormil ja teenuses, mis kasutavad Gravarti erinevate laienduste kaudu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked