Kuidas WordPressi saiti lähtestada – juhend algajatele

Kuidas WordPressi saiti lähtestada - juhend algajatele


Kas olete kunagi olnud olukorras, kus oleks tulnud alustada oma WordPressi saidi otsast?

Ehkki WordPress võimaldab kõigil hõlpsalt ajaveebi asutada, pole selle täiusliku saidi loomine, millest olete unistanud, nii lihtne, kui võite arvata. Peate mõnda aega WordPressiga segadusse ajama, kuni saate tõesti aru, kuidas see käitub. See tähendab, et tiirlete seadetes ringi, kuni leiate kõik, mida soovite oma maitse järgi muuta. Pole tähtis, kui ettevaatlik olete, varem või hiljem teete vea.

Lisaks peate selle täiusliku saidi arendamisel proovima erinevaid teemasid, kuni saate selle, mida otsisite. Ja kuna seal on kümneid tuhandeid erinevaid pistikprogramme, peate tõenäoliselt installima kaks või kolm sama funktsiooni, enne kui otsustate selle, mida järgmistel kuudel ja aastatel kasutate.

Ja kui alles alustate, võite mõne tunni või päeva pärast WordPressis erinevaid asju proovida, siis võite aru saada, et peate alustama otsast peale. Niisiis, kuidas saate oma WordPressi saidi lähtestada?

Kuidas WordPressi saiti lähtestada??

Seekord ei häiri teid tehniliste ja üksikasjade osas. WordPress kasutab andmebaase, tabelid ning erinevad failid ja protseduurid enda töös hoidmiseks. Nii et kõike käsitsi lähtestamiseks peaksite kõike meeles pidama ja ühe asja teise järel kustutama. Kui te pole kooder või kujundaja, pole see midagi sellist, mida soovite ise teha.

Teine võimalus oleks serverist kõigi täielik eemaldamine / kustutamine ja WordPressi nullist installimine. Jah, see on valik, kuid miks kulutada oma väärtuslikku aega, kui saate kõike teha ühe nupuvajutusega?

Näitame teile lihtsat tasuta pistikprogrammi, mida võite usaldada.

 1. Minema Pistikprogrammid -> Lisa uus
 2. Otsige WebFactory Ltd-st välja „WP Reset”
 3. Installige ja aktiveerige pistikprogramm
Installige pistikprogramm WP Reset

Otsige WP lähtestamine, installige ja aktiveerige pistikprogramm

Kui pistikprogramm on teie saidil aktiivne, saate kõik lähtestamiseks ette valmistada.

Ärge muretsege; ei saa te oma blogi kogemata lähtestada. WP lähtestamine on varustatud turvamehhanismiga, mis takistab teil ühe nupu vajutamisega saidi lähtestamist.

Võtke siiski arvesse, et see pistikprogramm ei tee varukoopiaid. Kui te pole kindel, kas soovite selle WordPressi installimise lähtestada, soovitame luua varukoopia. Kui otsust kahetsete, võimaldab varukoopia teil kõik varasemasse olekusse kiiresti taastada.

Enne jätkamist veenduge, et saate aru, mis kustutatakse.

Lähtestamine kustutab:

 • kõik postitused, lehed, kohandatud postitustüübid, kommentaarid, meediumikanded, kasutajad
 • kõik vaikimisi WP andmebaasi tabelid
 • kõik kohandatud andmebaasi tabelid, mille eesliide “wp_” on sama, mis selle installi vaikimistabelitel

Tahte lähtestamine mitte kustuta:

 • meediumifailid – need jäävad kausta wp-üleslaadimised kausta, kuid seda ei loeta enam jaotises Meedium
 • faile ei puudutata; pluginad, teemad, üleslaadimised – kõik jääb serverisse
 • saidi pealkiri, WordPressi aadress, saidi aadress, saidi keel ja otsimootori nähtavusseaded
 • sisse logitud kasutaja taastatakse praeguse parooliga, et saaksite seda teha

Kui olete kindel, et saate kõigest aru, saate oma WordPressi saidi lähtestada:

 1. Minema Tööriistad -> WP lähtestamine
 2. Lugege nimekirja asjadest, mida veel kord ei kustutata
 3. Kerige lehe lõpuni
 4. Sisestage “lähtestamine” ja klõpsake nuppu “lähtesta WordPress”
 5. Kinnitage lähtestamine
Lähtestage WordPressi sait

Sisestage “lähtestamine” ja klõpsake nuppu. Tagasivõtmist pole

Ja see ongi kõik! Nüüd logitakse teid välja ja logitakse uuesti sisse oma praeguse kasutajanime ja parooli kombinatsiooniga. Nüüd võite alustada sellest, et teate, et teil on puhas install.

Valige lähtestamise järgsed toimingud

Enne lähtestamise nupule vajutamist saate WP-i lähtestamise pistikprogrammile öelda, mida pärast seda teha. Praegu saate:

 • Aktiveerige praegune teema
 • Aktiveerige WP lähtestamise pistikprogramm uuesti
 • Aktiveerige kõik praegu aktiivsed pistikprogrammid
WordPressi lähtestamine - lähtestamistoimingute postitamine

Valige pärast lähtestamist, mida teha

Kui soovite sama teema kasutamist jätkata või kui teil on olnud kümneid aktiivseid pistikprogramme, mida soovite uuesti aktiveerida, kasutage seda käsitsi aktiveerimise asemel seda suvandit. Kui olete kunagi proovinud installida kümme või enam pistikprogrammi korraga, teate, et kuigi lihtne, on see tõesti aeganõudev, nii et see valik on taeva poolt saadetud.

Valikuline lähtestamine

Kui peate ainult WordPressi saidi ühe osa kustutama / lähtestama, võite kasutada jaotisi Tööriistad.

 • Kustuta siirded – Klõpsates nuppu ja kinnitades kõik mööduv seotud andmebaasi kanded kustutatakse. See hõlmab aegunud ja aegumata üleminekuid ning orbita ajutisi üleminekutähtaja kandeid.
 • Puhas üleslaadimise kaust – Kõik failid teie kataloogis wp-sisu \ üleslaadimised kaust kustutatakse. See hõlmab kaustu ja alamkaustu, aga ka kõiki alamkaustades olevaid faile. Samuti kustutatakse meediumikirjetega seotud failid.
 • Lähtesta teema valikud – Kõigi teemade kõik valikud (modifikatsioonid) lähtestatakse.
 • Kustuta teemad – see nupp aitab teil kustutada kõik saidile installitud teemad. See hõlmab praegu aktiivset teemat.
 • Kustutage pistikprogrammid – Kui teil on rohkem kui tosin proovitud pistikprogrammi, klõpsake nende kõigi kustutamiseks lihtsalt sellel nupul. Kõik pistikprogrammid, välja arvatud WP lähtestamine, kustutatakse.
 • Tühjendage või kustutage kohandatud tabeleid – See toiming mõjutab ainult kohandatud tabeleid koos wp_ eesliide. Core WP-tabeleid ja muid andmebaasi tabeleid, millel pole seda eesliidet, ei kustutata ega tühjendata, nii et WordPress saaks töötada katkematult. Tabelite kustutamine eemaldab need andmebaasist täielikult. Tühjendamine eemaldab neilt kogu sisu, kuid hoiab struktuuri puutumatuna.
 • Kustutage .htaccess-fail – Kui olete .htaccess-faili rikkunud, saate selle nupu vajutamisega kiiresti kustutada. Kui töötate .htaccess-iga, soovitame kasutada tasuta WP Htaccess Editor sisse panema. See aitab teil faili kiiremini juurde pääseda ja loob automaatselt ka varukoopiaid, nii et te ei pea muretsema muudatuste kaotamise pärast.
  Pärast faili kustutamist veenduge, et olete selle avanud Seadistused -> Permalinks ja salvestage sätted (ilma muudatusi tegemata). See toiming loob algse .htaccess-faili uuesti.

Kuidas luua andmebaasi hetktõmmist??

Andmebaasi hetktõmmiseid kasutatakse tavaliselt arendamiseks. Andmebaasi hetktõmmise loomisel saate võrrelda kahte andmebaasi ja vaadata, milliseid muudatusi andmebaasis on tehtud pärast konkreetse pistikprogrammi või teema installimist.

Pange tähele, et andmebaasi hetktõmmised ei ole täpselt varukoopia. Ehkki saate neid alla laadida ja hiljem importida, ei saa siiski hetktõmmise tööriista abil ühtegi faili lüüa. Kui soovite veenduda, et te ei kaota midagi, soovitame teil kasutada täielikku varundamise pistikprogrammi.

Mida tulevik hoiab

Praegu on pistikprogramm üsna sirgjooneline. Saate oma saidi lähtestada või valida mõne tööriistast saidi konkreetse osa kustutamiseks.

Kuid järgmiste kuude jooksul on saadaval mõned hämmastavad funktsioonid:

Mitme saidi (WPMU) tugi

Kõigile teile, kes haldavad WordPressi saitide võrku, meeldib see, et pistikprogramm valmistub oma toeks. See tähendab, et teie kui superadministraator saate kontrollida kõiki võrgu saite. Vajadusel saate saidid lähtestada või isegi konkreetsete saitide jaoks spetsiaalseid tööriistu rakendada.

Pistikprogrammide ja teemade (kollektsioonide) automaatne installimine

Ükskord sa installige WP lähtestamine, saate luua oma lemmik WordPressi teemade ja pistikprogrammide kollektsiooni, millega soovite töötada. Pärast lemmikpluginatega loendi valimist installib WP Reset need automaatselt teie jaoks.

See tähendab, et te ei pea korraga ühte pistikprogrammi ja teemat käsitsi installima ja aktiveerima.

Kui kipute asju katsetades sageli oma saiti lähtestama, säästate iga kord, kui alustate, väärtuslikku minutit. Me armastame seda funktsiooni ja ei saa oodata, millal WP lähtestamise pistikprogrammi värskendatakse.

Nuke lähtestamine

Noh, see on üsna palju iseenesest mõistetav. See lihtne, kuid äärmiselt võimas valik võimaldab teil oma saiti nukeerida, see tähendab kõik ühe klõpsuga kustutada ja lähtestada.

Selle asemel, et valida suvandeid ja mõelda, mida lähtestada ja mida mitte puutuda, kustutab Nuke lähtestamise suvand peaaegu kõik, et saaksite värskelt alustada. Suure võimsusega kaasneb suur vastutus, nii et ole selle valimisel selle kasutamisel eriti ettevaatlik. Oleme kindlad, et arendaja lisab siia turvamehhanismi, kuid mõelge enne nupule klõpsamist veel kaks korda.

Järeldus

WordPressi saidi lähtestamine toimub tavaliselt testimise ajal. Ükskõik, kas olete arendaja, kes testib uut pistikprogrammi / teemat, või algaja, kes pole kindel, mida uue saidiga teha, on WP Reset tasuta plugin, mis kiirendab testimisprotsessi.

Selle asemel, et keskkonda iga kord käsitsi ette valmistada, teeb see tasuta pistikprogramm teie jaoks kõik ja saate keskenduda tähtsamatele asjadele, näiteks leida täiuslikke teemasid, pistikprogramme või testida midagi, mida olete üritanud välja töötada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map